Навигация по сайту

Популярные статьи

SEO оптимізація Joomla. Частина 3. JoomSEF - створення ЧПУ

  1. установка компонента
  2. Огляд панелі керування компонентом
  3. Налаштування компонента

Від автора: в черговому уроці по SEO оптимізації Joomla ми з Вами поговоримо про створення дружніх посилань

Від автора: в черговому уроці по SEO оптимізації Joomla ми з Вами поговоримо про створення дружніх посилань. Звичайно, в CMS Joomla в базовому функціоналі вже реалізована дана функція і досить непогано. Але проблема полягає в тому, що ми не можемо управляти видом створюваних посилань. Тому в даному уроці ми з Вами розглянемо дуже потужний компонент, який дозволяє створювати ЧПУ і дуже гнучко налаштовувати їх структуру.

установка компонента

Хотів би відзначити, що компонент досить потужний і його установка може зменшити швидкодію Вашого сайту. Але при розробці сайтів, виникають різні завдання і Ви як розробники, все ж повинні знати про даний компоненті і вміти з ним працювати.

ВАЖЛИВО: Перед установкою даного розширення обов'язково створіть повну резервну копію сайту. Так само я б не рекомендував використовувати дане розширення на проіндексований сайті, так як це може вплинути на рейтинг в пошукових системах.

Сучасні тенденції і підходи в веб-розробці

Дізнайтеся алгоритм швидкого зростання з нуля в сайтобудування

дізнатись детальніше

Отже, переходимо на офіційний сайт Joomla розділ extensions: http://extensions.joomla.org .Далі відкриваємо категорію Site manegment і в розділі популярне знаходимо розширення JoomSEF, переходимо на сторінку його опису і тиснемо кнопку Download. Далі нас перенаправляють на сайт розробника даного розширення.

Потім завантажуємо останню версію компонента, на момент запису уроку це версія JoomSEF 4.5.2. Далі встановлюємо як будь-яке стандартне розширення Joomla. Для роботи компонента у Вас повинні бути включені всі настройки за базовим формуванню дружніх посилань, відповідно до скріншотом:

Хотів би відзначити, що як тільки ми встановимо даний компонент, він відразу ж включиться в роботу і таким чином відразу ж буде змінена структура посилань нашого сайту. Для сьогоднішнього уроку я використовую тестовий сайт з локальною адресою http: // localhost / lessons / joomla, а тепер зверніть увагу на вид посилання одного з матеріалів даного сайту:

Посилання на цей матеріал сформована таким чином: http: //localhost/lessons/joomla/joomla/cms/joomla/osnovnye-vozmozhnosti-joomla.html де,

http: // localhost / lessons / joomla / - локальна адреса сайту (якщо б сайт був на реальному сервері в інтернеті, тут був би домен сайту);

joomla - назва пункту меню сторінки;

cms - назва батьківської категорії;

joomla - назва категорії до якої прив'язаний матеріал;

osnovnye-vozmozhnosti-joomla.html - псевдонім матеріалу (алиас).

Як Ви бачите, URL став більш інформативним, в порівнянні з базовою версією ЧПУ, але далі по ходу уроку ми з Вами подивимося, як можна налаштовувати формування посилань.

Огляд панелі керування компонентом

Отже, переходимо в панель управління компонентом JoomSEF:

Тепер давайте розглянемо вкладки.

Вкладка URLs Manegement - вкладка управління посиланнями (менеджер посилань), містить інструменти з управління посиланнями.

Manage SEF URLs - інструмент з управління дружніми посиланнями:

Містить все згенеровані ЧПУ сайту. Клікнувши по одній з посилань - можна виконати її редагування. Зверніть увагу, що менеджер показує сформовану дружню посилання, а також реальний шлях посилання (той який необхідний для движка Joomla). Використовуючи даний менеджер - посилання можна видалити, зняти з публікації, а так само заблокувати.

Manage Custom URLs - менеджер по створенню і управлінню призначених для користувача посилань.

Manage Meta Tags - менеджер мета-тегів і заголовків.

Даний менеджер показує нам всі доступні сторінки і посилання на них і надає можливість вказати для кожної з них заголовок (title) і мета-теги (Meta description і Meta keywords).

Manage Internal 301 Redirects - менеджер 301 редиректів. Використовуючи даний менеджер, ми можемо створити перенаправлення з неіснуючих сторінок, на будь-яку сторінку сайту. При створенні редиректу, необхідно вказати шлях до неіснуючої сторінці (на ЧПУ, без домену сайту), і потім шлях сторінки на яку буде виконано перенаправлення.

Вкладка JoomSEF Configuration - містить інструменти по наcтройке компонента JoomSEF.

Global Configuration - основні настройки компонента.

Сучасні тенденції і підходи в веб-розробці

Дізнайтеся алгоритм швидкого зростання з нуля в сайтобудування

дізнатись детальніше

Як Ви бачите налаштувань досить багато і до них ми ще повернемося.

Extensions Management - налаштування компонентів і сторонніх розширень. Як Ви знаєте дані в Joomla виводяться в основному за допомогою компонентів (com_content, com_contact і т.д), крім цього посилання так само формуються в цих компонентах. І для зручності налаштувань в компоненті JoomSEF настройки пов'язаних з генерацією посилань компонентів Joomla винесені в даний інструмент.

І для зручності налаштувань в компоненті JoomSEF настройки пов'язаних з генерацією посилань компонентів Joomla винесені в даний інструмент

Зверніть увагу навпроти кожного компонента, в останній колонці вказано, яке розширення обробляє створення дружніх посилань. Для всіх стандартних компонентів - це JoomSEF extension.

Edit .htaccess - інструмент редагування файлу .htaccess - доступний тільки в платній версії компонента.

Check Updates - інструмент оновлень компонента.

Check Updates - інструмент оновлень компонента

Вкладка Maintenance - обслуговування елементів компонента JoomSEF. На даній вкладці ми можемо оновити створені посилання (Update URLs), якщо вносилися зміни в конфігурацію. Так само можемо видалити і заново згенерувати всі посилання (Purge SEF URLs), очистити кеш (Clear Cache), переглянути журнали помилок і звернень до неіснуючих сторінок.

Налаштування компонента

Як Ви вже помітили налаштувань у компонента JoomSEF величезна кількість і звичайно розглянути всі за один урок ми просто не зможемо. Ми поговоримо про деякі основні параметри та подивимося як змінити вид сформованих URL. Отже, глобальні настройки компонента.

Вкладка Basic.

Main Configuration

JoomSEF Enabled? - включити в роботу JoomSEF

Disable creation of new SEF URLs? - якщо ТАК, буде відключено створення нових URL.

Enable Professional mode - включити професійний режим (буде доступно більше налаштувань, в даній вкладці, а також з'явиться додаткова вкладка Advanced).

Basic Configuration

File suffix - суфікс, який буде додано до заслання (зазвичай додається .html);

Use Title or Alias? - який параметр використовувати на засланні, псевдонім, або заголовок сторінки (рекомендую використовувати Full Title);

All lowercase? - якщо ТАК, то посилання буде сформована тільки малими літерами;

www and non-www domain handling - використовувати чи www в формуванні URL.

Вкладка Cache - містить налаштування по управлінню кешування. Для прискорення роботи сайту, краще включати кешування.

Вкладка 404 Page - дозволяє налаштувати призначену для користувача сторінку показу помилки 404 (відсутність запитуваної сторінки).

Тепер давайте навчимося змінювати вид сформованих дружніх посилань. До приклад, у нас є посилання на матеріал:
http: //localhost/lessons/joomla/joomla/cms/joomla/osnovnye-vozmozhnosti-joomla.html. Пропоную відключити додавання назви пункту меню в URL. Для цього переходимо на вкладку JoomSEF Configuration в розділ Extensions Management.
Нас цікавить компонент content, так як саме він формує посилання на матеріал.

Нас цікавить компонент content, так як саме він формує посилання на матеріал

Потім відкриваємо вкладку Common і шукаємо параметр Add Menu Title to URL, і встановлюємо його значення НІ (тобто відключаємо додавання заголовка меню в URL). Потім після настройки переходимо на вкладку Maintence і натискаємо на кнопку Update URLs. Тим самим оновлюємо згенеровані посилання, що б нові установки в силу. І перевіряємо URL розглянутої сторінки.

І перевіряємо URL розглянутої сторінки

Як Ви бачите, тепер у формуванні URL не бере заголовок пункту меню. Тепер давайте відключимо заголовок батьківської категорії. Для цього переходимо на вкладку JoomSEF Configuration в розділ Extensions Management, потім компонент content і зараз нас цікавить вкладка Extension. На якій потрібно відшукати настройку Add categories to URL і встановити значення Only last one, що означає виводити тільки категорію до якої прив'язаний матеріал. Далі як завжди оновлюємо сформовані URL, і дивимося, що вийшло:

Далі як завжди оновлюємо сформовані URL, і дивимося, що вийшло:

Тобто, як Ви бачите, все успішно працює - тепер посилання на матеріал складається з назви категорії, а так само з трансліта його заголовка. Тепер давайте подивимося ще одне посилання - посилання на сторінку контактів:

Тепер давайте подивимося ще одне посилання - посилання на сторінку контактів:

Зверніть увагу, URL складається з назви пункту меню, назви категорії і звичайно ж заголовка сторінки. Давайте зробимо так, що б URL складався тільки з назви сторінки. Для цього переходимо на вкладку JoomSEF Configuration в розділ Extensions Management. Тепер нас цікавить компонент contact, так як саме він формує посилання на сторінку контактів.

На вкладці Extension в параметрі Add categories to URL встановлюємо значення NO, тобто відключаємо додавання назви категорії до URL. Далі на вкладці Common параметру Add Menu Title to URL присвоюємо значення NO - відключаємо додавання назви пункту меню. Далі оновлюємо посилання і дивимося, що вийшло:

Тепер посилання на сторінку контактів виглядає набагато красивіше. Ось таким чином і було виконано повне встановлення формування URL. Рекомендую Вам переглянути всі налаштування компонента JoomSEF, поекспериментувати і таким чином дізнатися для чого потрібна кожна з них. На цьому даний урок я завершую.

Всього Вам доброго і вдалого кодування !!!

Сучасні тенденції і підходи в веб-розробці

Дізнайтеся алгоритм швидкого зростання з нуля в сайтобудування

дізнатись детальніше

Подивіться відео і дізнайтеся покроковий план по створенню сайту з нуля!

Дивитися відео