Навигация по сайту

Популярные статьи

SEO оптимізація сайту і статей

  1. 1. Для чого потрібна сео-оптимізація сайту
  2. 2. Seo- оптимізація сайту
  3. 2.1 Валідність, «чистота» коду
  4. 2.2 Ієрархія сайту
  5. 2.3 Налаштування індексації сайту
  6. 2.4 Внутрішня перелінковка
  7. 2.5 Складання семантичного ядра
  8. 2.6 Оцінка конкурентності запитів
  9. 2.7 Інші значущі чинники
  10. 3. Внутрішня оптимізація сторінок сайту
  11. 3.1 Аналіз конкурентів сайту
  12. 3.2 Вибір url-адреси для сторінки
  13. 3.3 Заголовок статті (тег <h 1>)
  14. 3.4 Використання мета-тегів
  15. 3.5 Використання підзаголовків
  16. 3.6 Унікальний, якісний контент
  17. 3.7 Щільність входження ключових слів
  18. 3.8 Використання допоміжних тегів
  19. 3.9 Використання зображень
  20. 3.10 Використання мультимедійних файлів
  21. 3.11 посилання на агентство схожі матеріали

Внутрішня (SEO) оптимізація - один з найважливіших елементів пошукової оптимізації, безпосередньо впливає на позиції сайту у видачі пошукових систем. Від її якості залежить популярність веб-ресурсу, кількість відвідувачів, глибина переглядів, активність постійних читачів і багато іншого. Але головне достоїнство seo-оптимізації - економія бюджету при пошуковому просуванні сайту. Ось чому важливо вміти проводити грамотну сео-оптимізацію.

Внутрішня оптимізація включає в себе безліч параметрів, на які слід звертати увагу Внутрішня оптимізація включає в себе безліч параметрів, на які слід звертати увагу. Про те, як домогтися максимального позитивного ефекту, тобто використовувати seo-оптимізацію на всі сто відсотків, і піде мова.

1. Для чого потрібна сео-оптимізація сайту

Перш за все, слід розібратися, що таке пошукова оптимізація сайту і для чого вона потрібна.

Сео (seo, внутрішня) оптимізація сайту - особливий вид пошукової оптимізації; комплекс дій над сайтом (поліпшення юзабіліті і технічних характеристик, складання семантичного ядра, визначення та усунення слабких сторін і т.д.), спрямованих на поліпшення його позицій у видачі пошукових систем (по певних запитах).

Очевидно, що чим вище буде знаходитися сайт в ТОПі пошукових систем, тим більше відвідувачів потраплять на нього, і тим більший дохід він принесе своєму власникові. Тому основне завдання внутрішньої оптимізації - залучити на ресурс якомога більше цільових відвідувачів. Але поряд з цим сео-оптимізація сприяє наступними показниками:

  • росту відвідувачів з пошукових систем;
  • підвищенню трасту сайту за рахунок поліпшення поведінкових факторів;
  • поліпшенню структури веб-ресурсу (більше грамотної навігації, налагодження індексації сайту, усунення «багів» в коді, проведення технічного аудиту сайту);
  • збільшення PR сторінок.

Таким чином, внутрішня оптимізація покращує ті характеристики сайту, які впливають на його позиції в пошукових системах.

Внутрішня оптимізація, як правило, поділяється на два види:

  • оптимізація всього сайту;
  • оптимізація окремої, конкретної сторінки.

2. Seo- оптимізація сайту

Сео-оптимізація всього сайту включає в себе ті роботи, які впливають на веб-ресурс в цілому, а не на його окремі сторінки.

2.1 Валідність, «чистота» коду

Пошукові системи приділяє увагу валідності, «чистоті» коду, на якому написаний сайт. Це не дивно, адже неякісний код може привести до некоректного відображення сторінок, що завадить відвідувачам ознайомитися з матеріалами веб-ресурсу. Тому необхідно перевіряти і валідність коду, і його коректність.

Про те, як перевіряється валідність коду, можна почитати в цієї статті .

Коректність коду автоматичними методами не перевірити. Необхідно вручну аналізувати відображення сторінок сайту в декількох популярних браузерах (Опера, Хром, Я.Інтернет, Експрорер, Сафарі і т.д.). З огляду на, що більшість сайтів працюють на шаблонах, перевірка значно скорочується.

2.2 Ієрархія сайту

Відомо, що для пошукових систем ієрархія сайту грає важливу роль - сприяє (або заважає) індексації сторінок веб-ресурсу. Але і відвідувачам приємніше знаходитися на сайті з зручною навігацією. Тому основне меню сайту необхідно виконувати у вигляді текстових ( анкорний ) Посилань, а не у вигляді графічних елементів (кнопок і картинок). Це дуже важливо для пошукових систем.

Крім вірною навігації і структури сайту необхідно організувати правильну верстку коду Крім вірною навігації і структури сайту необхідно організувати правильну верстку коду. Код повинен бути таким, щоб основний контент (текстова частина документа) знаходився якомога вище на сторінці. Йдеться про те, як бачать сайт роботи пошукових систем, а не звичайні відвідувачі (люди бачать сторінку, а роботи - її код). Роботи індексують код сайту, а код - це звичайний текст, що складається з безлічі операторів і команд. Те, що бачать звичайні користувачі (картинки, посилання, кнопки, блоки сайдбарі і т.д.), пошукові системи взагалі не помічають.

Завдяки грамотному програмуванню можна написати код так, щоб в його верхній частині знаходився основний контент, а потім йшли основні частини сайту (бічні колонки, лічильники, підвал і т.д.). Тоді і пошуковий робот спочатку проиндексирует найважливішу частину сторінки, а лише потім - все інше.

2.3 Налаштування індексації сайту

Сео-оптимізація сайту включає в себе настройку його правильної індексації. Робиться це за допомогою двох файлів - robots.txt і sitemap.xml.

файл robots.txt дозволяє ховати від пошукових систем дублюють один одного сторінки (наприклад, анонси рубрик, категорій), службові документи сайту (адміністративну панель) та інші непотрібні матеріали.

Карта сайту Sitemap являє собою сторінку, на якій зібрані всі посилання на документи веб-ресурсу, доступні для індексації. Правильно налаштована карта допомагає роботам індексувати інтернет-сайт.

2.4 Внутрішня перелінковка

Ще на підготовчому етапі слід визначитися зі структурою сайту, яка вплине на внутрішню перелинковку ресурсу. Потрібно зрозуміти, за якими ключам (нізкоконкурентним або високо конкурентним) планується просування, від чого і буде залежати схема компонування. Також важливо організувати (додавши в код шаблону пару рядків) наскрізну перелинковку сайту (у вигляді «схожих записів»), щоб роботи пошукових систем могли краще орієнтуватися на веб-ресурсі.

Детально про види і схемах внутрішньої перелинковки можна почитати тут .

2.5 Складання семантичного ядра

До написання статей необхідно скласти семантичне ядро, яке тісно пов'язане з сео-оптимізацією сайту. На даному етапі визначаються ключові слова, за якими планується просування, вибирається стратегія розкрутки сайту (по НЧ, СЧ або ВЧ ключам), для ключів визначаються обнародувано сторінки і їх рівень вкладеності.

Про те, як складається семантичне ядро, і вибираються пошукові запити, ви можете дізнатися зі статті « Семантичне ядро ​​сайту ».

2.6 Оцінка конкурентності запитів

Як правило, конкурентність запитів визначається ще при складанні семантичного ядра, але це дію можна розглядати і окремо.

Пошукові запити (ключові слова, за якими планується просування) мають різну конкурентність. За деякими пробитися в ТОП пошукових систем вкрай складно, їх називають висококонкурентними (ВК). За іншими легше, це среднеконкурентние (СК). Решта, за якими потрапити в ТОП нескладно, називають нізкоконкурентним (НК).

Чим вище конкурентність запиту, тим складніше буде потрапити в видачу пошуковиків, тому і вибирати для просування такого ключа потрібно сторінку сайту з великою вагою. На вагу впливає не тільки перелинковка сайту, але і рівень вкладеності ( «віддаленість» від головної сторінки сайту).

Визначати конкурентність запиту можна різними способами, котрим присвячується означена ця стаття .

2.7 Інші значущі чинники

Внутрішня оптимізація сайту спрямована не тільки на пошукові системи, але і на поліпшення ресурсу для користувача. Тому всі ті роботи, які роблять сайт зручніше, виявляються корисними.

1. Будь-який сайт повинен мати гарний фавікон - міні-зображення. Про його створення можна почитати тут .

2. Непогано, якщо у сайту буде логотип, розташований, наприклад, в шапці (верхньої частини). Так веб-ресурс буде виглядати гарніше, що часом буває дуже важливо для користувачів. Про створення логотипу ви можете почитати тут .

3. Встановлені на сайт кнопки соціальних мереж допоможуть відвідувачам ділитися цікавими матеріалами веб-сайту зі своїми друзями. Тому необхідно подумати про впровадження скрипта кнопок в код шаблону. Почитати про це можна тут .

3. Внутрішня оптимізація сторінок сайту

Тепер мова піде про тих роботах, які потрібно проводити для кожної сторінки сайту окремо.

3.1 Аналіз конкурентів сайту

Seo-оптимізація сторінок має на увазі не тільки роботу над сайтом, але і аналіз конкурентів. Це робиться для того, щоб визначити сильні сторони сайтів-конкурентів, за які пошукові системи до них лояльно ставляться. Їх досвід можна перейняти і використовувати для просування свого інтернет-проекту.

Наприклад, необхідно просунутися по пошуковому запиту «внутрішня оптимізація сайту» в ТОП пошукових систем. Для цього потрібно проаналізувати видачу Яндекса або Гугла.

Для цього потрібно проаналізувати видачу Яндекса або Гугла

Ці п'ять сайтів, показані на скрині вище, зайняли ТОП-5 Яндекса за запитом «внутрішня оптимізація сайту». Якщо аналізувати їх, то можна визначити кілька цікавих параметрів:

  • обсяг статті;
  • заповнення мета-тегів;
  • використання підзаголовків, виділень і списків;
  • щільність входження ключових слів;
  • наявність картинок і описів до них.

Якщо кожен вищенаведений параметр визначити для кожного аналізованого сайту, а потім обчислити середнє арифметичне, то вийдуть оптимальні дані. До них і потрібно прагнути, щоб просунутися в ТОП-5.

3.2 Вибір url-адреси для сторінки

Дивно, але навіть такий, здавалося б, незначний фактор може вплинути на якість пошукової оптимізації сайту. Йдеться про вид url-адреси сторінки. Грамотний з точки зору оптимізації url носить назву ЧПУ (человекопонятний урл). Якщо поглянути на такий ЧПУ, то вже по ньому можна визначити, про що ця стаття. Найкраще, якщо урл-адресу матиме входження продукту, що просувається ключового запиту.

На зображенні вище показаний фрагмент видачі Яндекса, сформованої за пошуковим запитом «оптимізація сайту». Обидва url-адреси грамотні, Человекопонятние. Але за вказаною запитом виявляється більш оптимізований другий варіант - той, що підкреслять чорною лінією, - тому що він містить повне входження ключового висловлювання. Адреса, підкреслений червоною рискою, має лише часткове входження ключа.

3.3 Заголовок статті (тег <h 1>)

Величезний вплив на якість сео-оптимізації сайту має заголовок статті, який в коді сторінки представляється у вигляді тега <h1>.

По-перше, <h1> повинен зустрічатися на сторінці тільки один раз, для підзаголовків використовуються інші теги. По-друге, заголовок повинен включати в себе входження продукту, що просувається пошукового запиту (пряме входження, розбавлене, морфологічний і т.д.). По-третє, заголовок повинен бути ємним, щоб він читався за один «погляд», але досить великим, щоб можна було зрозуміти, про що піде мова в статті.

По-третє, заголовок повинен бути ємним, щоб він читався за один «погляд», але досить великим, щоб можна було зрозуміти, про що піде мова в статті

На скрині вище в червоній рамці знаходяться більш оптимізовані з точки зору SEO заголовки. Всі вони містять ключовий запит «seo оптимізація сайту», за яким формувалася видача. У чорному прямокутнику менш оптимізований заголовок, тому що він не містить ключового слова «SEO». Однак це не завадило Вікіпедії виявитися вище своїх конкурентів, але це, скоріше, заслуга внутрішньої перелинковки і найвищого трасту відомої електронної бібліотеки знань, ніж пошукової оптимізації.

3.4 Використання мета-тегів

Увага пошукових систем направлено на мета-теги, які повинні дати зрозуміти роботу, про що цей документ. Серйозне упущення не використовувати їх.

Якщо ваш блог / сайт працює на движку WordPress, то для формування мета-тегів вам знадобиться спеціальний плагін (найпопулярніший - « All in one seo pack »).

У мета-теги входять три елементи: заголовок (title), опис (description) і ключові слова (keywords).

ЗАГОЛОВОК повинен бути коротким, ємким, зрозумілим. Краще не перевищувати 10 слів (до 60 символів).

ОПИС має відображати основні думки статті. Досить 20-25 слів (до 160 символів).

КЛЮЧОВІ СЛОВА - основні пошукові запити, за якими просувається стаття. Практично не сприймаються пошуковими системами, тому їх заповнення не є обов'язковим.

Практично не сприймаються пошуковими системами, тому їх заповнення не є обов'язковим

Мета-теги повинні бути по можливості унікальними, зрозумілими ( «читабельними») людині і релевантними пошуковим запитам, за якими просувається стаття. Тобто непогано, щоб у мета-тегах зустрічалося пряме або морфологічний (відмінюване) входження ключових запитів.

Мета-теги часто відображаються у видачі пошукових систем, тому від того, наскільки грамотно вони складені, залежить, чи перейде людина на сайт.

3.5 Використання підзаголовків

Структура статті дуже важлива для пошукових систем. Але і відвідувачам простіше сприймати структуровану інформацію. Тому необхідно розбивати статті (особливо великі) на більш дрібні фрагменти, а потім озаглавлювати їх. Для підзаголовків можна застосовувати ті ж правила, що і для основного заголовка статті - стислість, ємність, інформативність, наявність ключових запитів.

Підзаголовки повинні мати чітку структуру:

  • підзаголовок вищого рівня повинен включати в себе підзаголовки нижчого рівня (а не навпаки);
  • підзаголовок першого рівня повинен включати в себе підзаголовки другого рівня (а не третього, четвертого і т.д.); другий рівень - третій (а не четвертий, п'ятий і т.д.), третій - четвертий і т.д.

Непогано також використовувати нумерацію підзаголовків, що допоможе читачам краще сприймати інформацію (на пошукових системах це ніяк не відбивається).

Для формування підзаголовків використовуються теги (по спадаючій рівня) <h2>, <h3>, <h4>, <h5> і <h6>.

3.6 Унікальний, якісний контент

Основне вміст сторінки - контент (текст, картинки, відео, музика і т.д.) - повинен бути якісним, щоб відвідувачі могли скористатися представленою інформацією. Якщо ж якість контенту виявиться низьким, то читачі будуть залишати сайт, а це погано відіб'ється на поведінкових факторах, на які звертають увагу пошукові системи. Найкраще, якщо контент буде являти собою копірайт (Унікальний, авторський текст), який приносить більше користі в розкручуванні сайту, ніж інші види статей.

Друга вимога - унікальність матеріалу. Пошукові системи не люблять, коли їм зустрічаються неунікальні тексти, картинки і відео. Тому потрібно прагнути, щоб контент вашого сайту був унікальний. Для перевірки ступеня унікальності можна скористатися порадами зі статті « Безкоштовна перевірка унікальності тексту онлайн ». Якщо все ж є необхідність використання неунікального тексту (цитати, приказки і т.д.), то краще використовувати тег noindex (Сприймається Яндексом) для його приховування.

Якщо ви пишете тексти на свій сайт самостійно, то вам слід почитати цю статтю , Що містить рекомендації щодо створення унікального і якісного контенту для веб-ресурсу.

Третя вимога - грамотність тексту. Дуже багато сайтів містять статті з великою кількістю помилок, від чого читати їх стає вкрай важко. Але і пошукові системи відносяться до контенту з помилками з настороженістю. Тому перед додаванням тексту на сайт потрібно перевіряти його на наявність орфографічних помилок .

3.7 Щільність входження ключових слів

Величезну роль в пошуковій оптимізації сайту грає щільність ключових слів. Вважається, що цей показник не повинен перевищувати 5% для будь-якого слова з тексту (перевірити це можна за допомогою онлайн-сервісу Адвего ), А його оптимальне значення становить 2-3%.

На скрині вище показана частота слів аналізованого тексту. У правій колонці можна побачити, як часто зустрічається кожне слово.

По-перше, текст повинен містити кілька входжень просуваються запитів. Природно, чим більше обсяг тексту, тим більше необхідно входжень. Але надмірно велика кількість ключів призведе до санкцій з боку пошукових систем.

По-друге, необхідно використовувати не тільки прямі входження ключового висловлювання, але і його різні варіації.

По-третє, корисно додавати до статті не тільки пошукові запити, але і їх синоніми (навіть якщо вони не є однокореневі з ключовими словами) і допоміжні запити По-третє, корисно додавати до статті не тільки пошукові запити, але і їх синоніми (навіть якщо вони не є однокореневі з ключовими словами) і допоміжні запити. Наприклад, синонімами і допоміжними запитами для ключа «пошукова оптимізація» є «сео», «seo», «розкрутка сайту», «внутрішня оптимізація сторінок» і т.д.

По-четверте, слід враховувати, що чим вище в статті розташований ключовий запит, тим більша увага пошукових систем він приваблює. Іншими словами, потрібно розміщувати конкурентні і найбільш важливі запити якомога вище.

3.8 Використання допоміжних тегів

Ключовими словами можна надати більшої ваги, якщо грамотно їх виділити в статті. Сюди можна віднести такі особливості форматування тексту:

3.9 Використання зображень

Чим різноманітніше контент, тим краще - і для читача, і для робота. Тому картинки ніколи не завадять. Але не варто забувати, що картинки - це зменшення швидкості завантаження сторінки, тому не слід перестаратися.

Пошукові системи не бачать графічні елементи (скріни, фото, картинки), вони сприймають тільки код. Тому при додаванні зображення необхідно додавати до нього опису (<alt>), які зможуть побачити пошуковики. Непогано в ці описи додавати ключові слова, тоді пошукові системи вирішать, що зображення релевантні тексту.

3.10 Використання мультимедійних файлів

Знову ж таки, чим різноманітніше контент, тим краще. Тому підібрати якісь мультимедійні дані (відео, музика, завантажувані документи і т.д.) до статті - не зайва дія. Особливу увагу слід приділити відеофайлами. Завдяки ним користувач довше залишається на сторінці, що позитивно позначається на поведінкових факторах. З іншого боку, відеоматеріали сприяють seo-оптимізації сайту.

3.11 посилання на агентство схожі матеріали

Посилання на інші сторінки сайту дуже корисні і для відвідувачів, і для роботів. Перші отримують більше інформації з певної теми, а другим посилання допомагають розібратися в структурі веб-ресурсу. Йдеться про посилання в самому контенті. Це, до речі, найякісніший вид внутрішньої перелинковки, а перелинковка - це відмінний спосіб поліпшити якість внутрішньої оптимізації сайту, причому безкоштовно!

Пошукова оптимізація сайту дуже важлива. Намагайтеся якомога якісніше оптимізувати свій сайт, тільки тоді він зможе завоювати ТОП пошукових систем. Але в гонитві за позиціями у видачі не варто забувати про якість ресурсу. Сео-оптимізація не повинна шкодити відвідувачам ні за яких умов!