Навигация по сайту

Популярные статьи

SEO-оптимізація Тексту: Як написати оптимізовану статтю

  1. Чим відрізняється seo-стаття від звичайного тексту
  2. Як правильно писати оптимізовані статті
  3. Унікальність і обсяг тексту
  4. Щільність ключових слів і тошнотно
  5. Оформлення та структуризація контенту
  6. заголовки
  7. Марковані й нумеровані списки
  8. Рубрики і мітки
  9. Хлібні крихти
  10. оптимізація
  11. Оптимізація мета тегів Title і Description
  12. Оптимізація тега Title
  13. Оптимізація тега Description
  14. оптимізація зображень
  15. форматування шрифтів
  16. Роль URL в оптимізації
  17. Як прописувати ключі в статтях
  18. Щільність ключових слів
  19. Перевірка на оптимізацію і релевантність
  20. Перевірка унікальності і орфографії
  21. SEO-аналіз тексту на параметр нудоти
  22. Заганяємо сторінку в індекс

Щоб ваш сайт був не тільки корисним для читачів, а й затребуваним - входив в ТОП-10 пошукових систем, залучав велику кількість трафіку, буде потрібно не стільки реклама і маркетинг, але в першу чергу правильна SEO-оптимізація ваших текстів.

Щоб ваш сайт був не тільки корисним для читачів, а й затребуваним - входив в ТОП-10 пошукових систем, залучав велику кількість трафіку, буде потрібно не стільки реклама і маркетинг, але в першу чергу правильна SEO-оптимізація ваших текстів

Чим відрізняється seo-стаття від звичайного тексту

Саме значення цієї абревіатури походить від англійської фрази «Search Engine Optimization» - в прямому перекладі «Оптимізація для пошукових машин». Всупереч розхожій думці, створення контенту, що відповідає всім вимогам СЕО, не зводиться до простого наповнення тіла статті ключовими запитами.

А приклади кращих SEO-текстів ви можете відшукати на першій сторінці видачі в Яндексі або Гуглі: вже якщо вони потрапили в ТОП, значить, були високо оцінені пошуковими системами.

Правильна оптимізація статті включає кілька послідовних етапів: починаючи зі створення тексту потрібного обсягу, його редагування, оформлення, і закінчуючи його індексуванням в пошукових системах. Про все це по порядку читайте далі.

Як правильно писати оптимізовані статті

багато початківці редактори не мають точного уявлення про те, як потрібно правильно оптимізувати статтю. Саме з такого питання і потрібно починати процес наповнення вашого сайту або блогу, якщо ви хочете, щоб він збирав багато трафіку, а ваш час не пропало даремно. Адже навіть дуже якісний і цікавий матеріал, грамотно написаний і добре оформлений, може залишитися незатребуваним.

Секрет СЕО-оптимізації в тому, щоб написати текст, однаково цікавий як для людей, його читають, так і для пошукових сервісів, його обробляють. Саме другі, завдяки своїм алгоритмам, визначать, наскільки ваш текст відповідає запиту користувача, і чи потрібно показувати його в пошукових результатах. Таке ранжирування проводиться на основі певних параметрів, яким ваша стаття повинна відповідати.

Насправді, найкраще не займатися редактурой, а відразу писати СЕО-статтю, яка буде відповідати всім цим параметрам - це і простіше, і швидше.
Якщо ви не хочете займатися цим самі, то завжди є можливість замовити якісний, унікальний і головний виконавчий директор-оптимізований під ваші запити контент на різних біржах копірайтингу, таких як:

Якщо ж ви хочете зробити якісний контент самостійно, далі ми наведемо інструкції, як писати і оптимізувати статті.
Пишуть оптимізовані тексти не з нуля - написання їх грунтується на семантичному ядрі статті, яке, при правильному і послідовному підході до створення сайту, вже має бути заздалегідь сплановано. Ядро складається з основних ключових фраз і слів, часто зустрічаються при пошукових запитах.

Крім цього потрібно враховувати й інші основні моменти:

  1. Обсяг тексту і його унікальність.
  2. Щільність ключових слів.
  3. Структуру статті і заголовки.
  4. Оформлення контенту.
  5. Рубрики, мітки і перелинковки.

Унікальність і обсяг тексту

Що стосується обсягу тексту, найкраще ранжуються пошуковими системами великі статті - від 2000 до 20 000 символів. Вважається, що велика стаття здатна краще і докладніше розкрити тему, а значить, виявиться корисніше для користувачів, тому пошукові системи їх люблять.

Зрозуміло, обсяг не повинен досягатися на шкоду якості контенту: дуже довгі тексти з просторовими міркуваннями, екскурсами в історію і подібної «водою» розміщувати не потрібно. Вони важко читаються і, швидше за все, приведуть до того, що з вашого сайту будуть швидко йти.

За рахунок великого обсягу текст виходить більш унікальним , Навіть якщо в ньому трапляються запозичені вставки. Унікальність є відсоткове співвідношення чужого тексту і всього обсягу вашої статті. Для гарної індексації унікальність статті повинна бути вище 90-95%.

Щільність ключових слів і тошнотно

Крім того, потрібно правильно розподіляти ключові слова в тексті і стежити за тим, щоб їх не було дуже багато. Переоптімізірованние статті не тільки погано читаються, але і погано ранжуються пошуковими системами. Вважається, що відсоток ключових слів повинен становити 2% від усього обсягу контенту.

Переоптімізірованние статтю можна обчислити по параметру тошнотно - чим частіше в тексті миготить одне і те ж слово, тим він буде вище. Для перевірки можна використовувати онлайн-сервіс Advego ( www.advego.ru/text/seo ).

Оптимальні показники тошнотно:

Оптимальні показники тошнотно:

Перевірка тошнотно

  • Академічна нудота - в межах 8-9%.
  • Нудота за словом - не вище 2.6-4%.

Оформлення та структуризація контенту

Крім цього SEO-оптимізація вашої статті повинна включати і створення чіткої структури контента.
Для цього потрібно написати СЕО-текст, розділений на лаконічні смислові блоки, і використовувати можливості редагування статті в WordPress: заголовки різної ієрархії, а також марковані й нумеровані списки, форматування стилів тексту.

заголовки

Зміст статті

Що стосується заголовків, то вони мають сувору ієрархію, і повинні бути розташовані відповідно до неї. Тобто, в правильному порядку:

вибір Заголовків

    1. Так, Тема h1 - це назва всієї вашої статті, він зустрічається в тексті строго один раз і розташовується в самому початку. Його обов'язково потрібно використовувати.

Тема Н1

    1. Заголовки h2 також повинні бути представлені в статті, і пошукові системи добре ранжируют такий контент. Допускається вставляти необмежену кількість заголовків другого рівня, але не слід виходити за межі розумного: 2-4 блоку буде цілком достатньо, якщо іншого не вимагає тема і обсяг вашого тексту.

Тема Н2

    1. Заголовки h3, заголовок h4 і всі наступні також можна вставляти в текст, хоча точних відомостей про їх вплив на пошукові системи немає. Робіть це тільки в тому випадку, якщо того вимагає зміст контенту.

Заголовки: h2-h3- h4 -h4

Не допускайте того, щоб ієрархія порушувалася - за заголовком h1 обов'язково повинен йти h2, а не h3 і не h4. Рекомендований обсяг кожного відокремленого заголовком блоку - не менше 500 символів.

Марковані й нумеровані списки

Крім того, сам текст повинен бути добре відредагований - він повинен включати марковані й нумеровані списки. Це не тільки полегшує сприйняття змісту статті читачем, а й покращує СЕО-показники.

Це не тільки полегшує сприйняття змісту статті читачем, а й покращує СЕО-показники

Марковані і Нумеровані списки

Також бажано вставляти в текст таблиці - такі блоки добре звертають на себе увагу користувачів, і вони починають вивчати їх - так збільшується тривалість їх перебування на сайті.

Нумерований і Маркований і список

Пошукові системи краще ранжируют статті, в тілі яких є інші блоки уваги - наприклад, виділені жирним шрифтом, курсивом або кольором фрази і пропозиції.

Використовувати цей метод потрібно правильно: виділяйте дійсно важливі думки, а не просто окремі ключові слова. Останній прийом колись добре спрацьовував, але зараз пошуковики приймають таке виділення за переоптімізацію.

Рубрики і мітки

Також посилити оптимізація допоможуть правильно зазначені рубрики і мітки. Вони дозволять пошуковим системам індексувати сторінки вашого сайту, показуючи у видачі більш однієї з них, беручи до уваги їх дублями.

Рубрики і мітки повинні включати ключові слова, але прописані обов'язково лише один раз - або в рубриках, або в мітках.

Оптимальна кількість:

  • Рубрик - 3
  • Міток - 6

Хлібні крихти

Корисно включити в статтю так звані хлібні крихти. Так СЕО-оптимізатори називають навігацію по сайту, яка відображатиме поточне місцезнаходження користувача. По суті, хлібні крихти є додатковою перелінковкою, як полегшує орієнтування користувачів, так і поліпшує індексацію статті пошуковими системами.

оптимізація

Тепер перейдемо до того, як оптимізувати готову статтю. Крім перерахованих вище параметрів оптимізація текстів повинна включати також вказівку мета тегів TDK і URL сторінки. Оптимізації, крім того, підлягають і зображення, вставлені в тіло статті.

А перед розміщенням готовий текст обов'язково потрібно перевірити на відповідність усім заявленим параметрам - для цього користуються різними сервісами - і правильно індексувати. Про все це - далі.

Оптимізація мета тегів Title і Description

Просування статті в пошукових системах Яндекса і Гугла неможливо без вказівки основних мета тегів - Title і Description. Роботи звертають увагу на ключові слова, які містять в собі мета теги.

Але також ці поля важливі і для простих користувачів, які шукають інформацію за своїми запитами, так як Title і Description - це саме те, що бачить людина, знаходячи сторінку вашого сайту у видачі пошукової системи.

Тому приділіть особливу увагу формулюванні цих тегів - вона повинна інтригувати і запрошувати користувачів до прочитання всієї статті.

Оптимізація тега Title

заповнення Title

Тег Title повинен включати основний ключовий запит в прямому входження, а також не повинен перевищувати ліміт в 70 символів.

Справа в тому, що більша їх кількість не може відображатися на сторінці пошуковика, і фраза буде обриватися трикрапкою.

Оптимізація тега Description

Те ж стосується і тега Description - він має ліміт в 160 символів, після чого текст на сторінці пошукової видачі Google або Яндекс буде обриватися. Завдання тега Description - максимально коротко і змістовно позначити те, про що йде мова в вашій статті.

Завдання тега Description - максимально коротко і змістовно позначити те, про що йде мова в вашій статті

заповнення Description

Це опис має відображати суть, без вступних конструкцій «У статті йдеться ...» або «Ми вирішили розповісти вам про ...».

Крім того, тег Description повинен містити ключовий запит в прямому його входження - тоді ваша стаття буде добре ранжируватися.

оптимізація зображень

Також оптимізації вимагають зображення, які ви вставляєте в текст. При їх завантаженні потрібно вказувати:

    1. Тег Title - це назва, яка повинна відображати те, що зображено на картинці, воно з'являється при наведенні курсору на зображення. Вказувати його не обов'язково.
    2. Тег Alt - це опис, яке обов'язково потрібно вказувати, вписавши в нього ключову фразу, можна в розбавленому входження. Цей текст з'явиться, якщо картинка виявиться недоступна для перегляду. Крім того, завдяки ключовій фразі, вписаною під цим тегом, зображення за аналогічним запитом можна буде знайти через пошукові системи - таким чином, ви привернете ще більше трафіку на сайт.

Заповнення атрибута Alt

Важливо, щоб зображення не були занадто великими - якщо їх завантаження займає багато часу, знизьте їх дозвіл.

форматування шрифтів

Також для форматування шрифтів застосовуйте:

  • Тег Strong - для виділення жирним шрифтом
  • Тег Em - для виділення курсивом
  • Тег Blockquote - для виділення в якості цитати

Роль URL в оптимізації

Крім того, в URL потрібно вказати ключову фразу, найкраще на латиниці. Багато хто не звертають на це уваги, але пошукові системи такі статті ранжируют краще.

Як прописувати ключі в статтях

Окрему увагу потрібно приділити Keywords - ключам. Вписуйте в відповідну графу тільки ті ключові слова, які зустрічаються у вас в тексті. Для кращої оптимізації тексту під пошуковий запит вписуйте в перший же абзац тексту головне ключове слово в прямому входження.

Щоб правильно підібрати ключові запити, використовуйте наступні сервіси:

  • AdWords від Google.
  • Wordstat.yandex.ru від Яндекс.

Щільність ключових слів

Кількість ключових слів в тексті повинно бути помірним, а самі вони - доречними. Головне, щоб вони не заважали користувачеві читати вашу статтю.

Перевірка на оптимізацію і релевантність

Після того, як текст готовий, його потрібно обов'язково протестувати на відповідність усім вимогам, і тільки потім розміщувати на сайті. У цьому оптимізаторові допоможуть спеціальні сервіси для перевірки текстів онлайн. Завдяки їм можна заздалегідь визначити, як буде індексована стаття пошуковими системами.

Щоб оцінити якість оптимізації тексту сайту використовуйте наступні сервіси для аналізу релевантністю:

  • majento.ru
  • mainspy.ru
  • serpstat.com
  • megaindex.com
  • seogadget.ru
  • seobudget.ru
  • megaindex.ru

Перевірка унікальності і орфографії

Також переконайтеся в тому, що текст унікальний. Зробити це можна за допомогою сервісів:

Etxt ( Etxt.ru )
Текст.ру ( Text.ru ).
Адвего ( Advego.com/antiplagiat ).
Content Watch (Content-watch.ru).

Перевірити наявність орфографічних і стилістичних помилок допоможуть сервіси:

Яндекс правопис ( Yandex.ru/speller )
Главред ( Glvrd.ru )

SEO-аналіз тексту на параметр нудоти

Перевірити текст на щільність ключових слів і інші SEO-параметри допоможе сервіс Advego ( www.advego.ru/text/seo ).

Заганяємо сторінку в індекс

Після всіх перевірок готовий текст потрібно індексувати в пошукових системах. Робиться це, щоб в разі плагіату заздалегідь сповістити системи Гугла і Яндекса про те, що вперше дана стаття з'явилася саме на вашому сайті, а не на сайті конкурента, де вона також може знаходитися.

Для індексації використовуються наступні інструменти:

  • Яндекс вебмастер.
  • Google Search Console.

Причому якщо пошуковик Гугл регулярно оновлює інформацію про сайти, то Яндекс робить це раз в кілька днів. І якщо хтось продублює на іншому інтернет-ресурсі вашу статтю до того, як сталася чергова індексація, вам буде дуже важко довести, що стаття спочатку належить вам.

Тому Яндекс пропонує користуватися спеціальним інструментом, який ще до розміщення статті у відкритому доступі дозволяє оповістити систему про те, що на вашому сайті з'явився новий матеріал. Називається він «Оригінальні тексти», і знайти його можна через панель веб-майстри Яндекс у вкладці «Інформація про сайт».

Відправка тексту в Яндекс

Відправка тексту в Яндекс

Переобход Сторінок

Щоб індексувати статтю в Гуглі, зайдіть в панель Google Search Console, виберіть пункт «Сканування - подивитися як Googlebot», а потім введіть адресу сторінки і натисніть «Додати в індекс».

Таким чином, оптимізація статті не представляє особливої ​​складності, але вимагає врахувати багато нюансів. Щоб відстежувати зміни в пріоритетах пошукових систем, перед написанням статті аналізуйте тексти ваших конкурентів, які потрапили в ТОП-10 пошукової системи. Робити це можна за допомогою сервісів Rookee або Seolib. Попередній збір інформації допоможе написати грамотну СЕО-статтю і потрапити в десятку.