Навигация по сайту

Популярные статьи

SEO-рерайт | Затишний копірайтер: замовити прес-реліз, статті, рерайт

Не перший рік на просторах Інтернету киплять суперечки про те, чи має право рерайтинг займати гідне місце серед якісного контенту Не перший рік на просторах Інтернету киплять суперечки про те, чи має право рерайтинг займати гідне місце серед якісного контенту. Далі я постараюся привести об'єктивні аргументи на користь того, що такий спосіб отримання статей, як рерайт, має право на життя, а в деяких випадках без нього і зовсім не обійтися.

Але спочатку давайте розберемося, чому саме рерайтинг (копіпаст не береться до уваги) терпить стільки нападок. В першу чергу захисники якісного контенту говорять про те, що всесвітня павутина наповнена «інформаційним шумом», тобто статтями, що несуть в собі одні й ті ж думки, але переписані різними словами. Але насправді такий контент виходить не з-під пера рерайтера, а генерується за допомогою спеціальних програм, які допомагають отримати так звані сінонімізірованние тексти. За великим рахунком створення подібних статей складно назвати творчістю - це рутинна робота, основна частина якої полягає в створенні шаблону, за яким потім і буде розмножуватися текст. Використовуючи такий метод всього за якихось півдня можна отримати 50-100-200 і навіть більше текстів з досить високим відсотком унікальності. Але це не рерайт!

Рерайтінг ж в найпростішому випадку являє собою переписування готового тексту своїми словами, але може знадобитися і творча переробка матеріалу - тоді замовник просить додати до статті якісь нові факти, в ній не описані.

В цілому ж рерайтинг можна розділити на 3 великі групи:

  1. Звичайний рерайтинг - виконується шляхом передачі своїми словами сенсу готової статті. У цьому випадку замовник може як надати джерело інформації, так і попросити рерайтера знайти його самостійно. За великим рахунком, такий тип переробки статті найбільше нагадує стандартне шкільне виклад. Головне завдання роботи - зберегти весь сенс статті, зробивши її максимально унікальною. Правда, в деяких випадках домогтися високого відсотка унікальності досить складно, але про ці моменти я розповім в одному з наступних матеріалів.
  2. Іноді при переписуванні готової статті доводиться перевіряти достовірність викладених у ній фактів. Тут рерайтеру необхідно шукати додаткову інформацію в мережі, а іноді і за її межами і приводити текст у відповідність до вимог замовника. Природно, якщо рерайтер не володіє певними знаннями, із завданням йому не впоратися.
  3. Рерайт з декількох джерел вимагає ретельного вивчення як мінімум 3-5 авторитетних сайтів, після чого можна приступати до переписування наданої для роботи статті.

Окремо кілька слів хотіла б сказати про такий вид роботи, як SEO-рерайт. В цьому випадку необхідно не тільки передати сенс викладеного в статті, а й органічно вплести в текст необхідну кількість певних ключових слів.

Якщо у вас вже є певний досвід роботи рерайтером або копірайтером, то напевно ви вже помітили, що на якісний рерайтинг статті йде пристойну кількість часу, але оплачуються ці праці досить скромно. Але такий вид роботи допомагає новачкам заробити безцінний досвід і перші гроші, так що тільки вам вирішувати, братися за такі замовлення або займатися тільки копірайтінгом.

Тепер ви знаєте, що ж насправді являє собою рерайтинг, а тому має право вирішувати самостійно, після якого слова в заголовку поставити кому :)