Навигация по сайту

Популярные статьи

SEO сайту своїми руками

  1. Що таке SEO
  2. ефективність SEO
  3. Як працює SEO
  4. вибір домену
  5. Створення оптимальної структури сайту
  6. Ключові слова
  7. якісний контент
  8. Внутрістранічное SEO
  9. Просуваємо сайт, збільшуємо рейтинг

Вебінар проводився для клієнтів Truvisibility.Agency - керівників малого і середнього бізнесу - тому ми спробували просто і доступно розповісти, що таке SEO, навіщо воно потрібно і як домогтися, щоб пошукова оптимізація допомагала заробляти гроші.

Що таке SEO

Що ж таке пошукова оптимізація? Перш за все це збільшення органічного трафіку, тобто того безкоштовного трафіку, який приходить з пошукових систем (Google, Яндекс та інші). Чим вище рейтинг сайту в пошуковій системі, тим вище його становище на сторінці пошуку. Мета SEO - роздобути перші місця по конкретним ключовим запитам і утриматися на них.

У Росії є кілька пошукових систем, на які варто звернути увагу: це Яндекс (50,2% всього пошукового трафіку), Google (41,2%), Mail.ru (7,0%). Зовсім недавно частка Яндекса була більше 60%, але за останній рік вона скоротилася. У майбутньому можна очікувати посилення позицій Google і його переважання над іншими пошуковими системами.

ефективність SEO

Ефективність SEO безпосередньо пов'язана з позицією в результатах пошуку: чим вище позиція, тим більша ймовірність переходу на ваш сайт. Логічно, що перше місце на пошукової сторінці привертає користувачів найбільше. За статистикою, близько третини користувачів клацають на самий верхній сайт в пошуковій видачі. Друге місце отримує 13% кліків користувачів, п'яте - 5%, до останнього місця на сторінці добираються всього 2%.

Як працює SEO

Перед тим, як привласнити будь-якої рейтинг сайту, пошукач його сканує і оцінює по багатьом факторам: структурі сайту, якості контенту, репутації в інтернеті і іншим. Він аналізує всі ці дані за допомогою спеціальних інтелектуальних алгоритмів і виносить свій "вердикт".

Для оцінки структури сайту пошуковик звертає увагу на наступне:

  • домен;
  • навігація: меню, сторінки;
  • наявність мобільної версії.

домен;   навігація: меню, сторінки;   наявність мобільної версії

Досить сильно на пошуковий рейтинг впливає якість контенту. У Google є керівництво по пошукової оптимізації для початківців , В якому фахівці радять створювати цікавий і привабливий контент для відвідувачів, а не намагатися підлаштовувати його під пошукові алгоритми. Але тим не менше не варто забувати про деякі аспекти в оцінці контенту пошуковими системами:

  • ключові слова в текстах;
  • заголовки: їх якість і відповідність змісту сайту;
  • якірний текст, якщо він є.

Таким чином, якщо контент вашого сайту ясний і зрозумілий вашим користувачам, то він буде ясний і зрозумілий пошуковим системам.

Ще один важливий критерій для формування рейтингу сайту - це репутація в інтернеті. Вона складається з кількості зовнішніх посилань на сайт з блогів, соцмереж та інших ресурсів. Чим більше зовнішніх посилань на вас з сайтів з високою репутацією, тим вище ваш власний рейтинг.

вибір домену

Ім'я домену найкраще вибирати за назвою компанії або по продукції / послуги, які компанія продає.

Наприклад, один з наших клієнтів, що займається продажем земельних ділянок, робить Лендінзі з доменом - назвою селища: Чорноморський - www.chernomorskij.com , Подвиг героя - podvig-geroy.ru та ін. Або ще приклад: група репетиторів «Швидка гуманітарна допомога» назвали свій сайт gumanitarka.com .

Створення оптимальної структури сайту

Тепер, коли вибрано ім'я домену для сайту, необхідно подбати про простоту і зрозумілості його структури. Сайт повинен мати високу юзабіліті, тобто повинен бути зручним для користувачів і не вимагати зайвих пояснень в навігації.

На що варто звернути увагу:

На що варто звернути увагу:

Щоб зрозуміти структуру сайту і місце кожної сторінки в ієрархії всіх сторінок, пошуковику може бути недостатньо просто сканування, особливо якщо сайт великий. Для полегшення цієї процедури створюють службові файли для пошукових машин: sitemap (карта сайту) і robots.txt. Наше Truvisibility.agency створює сайти в платформі Truvisibility.com , Де ці файли створюються автоматично, так що за дотримання базових принципів SEO наші клієнти можуть не турбуватися.

При формуванні SEO-friendly структури важливе місце займають посадочні сторінки, або Лендінзі (landing pages) - це сторінки сайту, на які приходять користувачі "ззовні" з рекламних оголошень або пошукових систем. Наприклад, якщо ваш бізнес полягає в продажу товарів або послуг, то кожен їх вид або категорію найкраще просувати окремо. Тому необхідно створити посадкові сторінки для кожного виду товарів або послуг з їх детальним описом, щоб користувач міг перейти по посиланню в рекламі і опинитися відразу там, де йому потрібно. Пошукові машини люблять Лендінзі, а значить, їх потрібно створювати, якщо дозволяє специфіка сайту.

Внутрішні лінки - це спосіб підкреслити значимість посадочних сторінок. Необхідно зв'язати сторінки між собою посиланнями, щоб збільшити їх вагу перед пошуковими системами. Робіть це розумно, дотримуючись структурі сайту, інакше є ризик заплутати користувача.

Всіх сторінок на сайті потрібно давати не тільки чіткі і ясні назви в меню, але і зрозумілі URL, які відповідають цим назвам. Наприклад, сторінка про проектування складів має правильну адресу: ... / proektirovanie-skladov. Такий URL добре читається як відвідувачем сайту, так і пошуковою машиною.

Ключові слова

Коли ми створили сайт з хорошим доменним ім'ям і оптимальною структурою, пора наповнювати його. Контент сайту, який дружить з SEO, будується навколо ключових слів ( "ключове слово" в пошуковому маркетингу часто вживається в значенні "ключова фраза"). Щоб їх знайти, потрібно визначитися, по яких запитах сторінки сайту будуть знаходити в пошукових системах. Наприклад, сторінка ... / proektirovanie-skladov з попереднього прикладу була створена спеціально для запиту "проектування складів" і йому подібних. Контент сторінки містить ці ключові запити, і якщо користувач введе ці слова в пошуку, то в результатах буде наша сторінка.

Щоб підібрати ключові слова, потрібно подумати, по яких запитах вас будуть шукати. Також є спеціальні інструменти для підбору ключових слів. Вони дозволяють дізнатися, як часто користувачі шукають по конкретним ключовим словом, а також допомагають знайти ще більше пошукових фраз, за ​​якими ви зможете просуватися. Таких інструментів багато, але з найосновніших можна виділити наступні:

  • Яндекс.Вордстат (wordstat.yandex.ru)
  • Google Adwords Keyword Planner
  • автоматизовані аналізатори (наприклад, Key Collector)
  • сервіси аналізу конкурентів (наприклад, SemRush, SpyWords, Serpstat)

В результаті підбору у вас сформується семантичне ядро ​​- набір пошукових фраз - на підставі якого ви зможете заповнювати свої посадочні сторінки.

якісний контент

Пошуковики зараз досягли високого ступеня інтелектуалізації. Раніше можна було використовувати різні не надто чесні методи, наприклад, підвищувати рейтинг сайту шляхом покупки посилань, обміну лінками, або створення двох версій для сайту: для відвідувачів і для пошукових роботів (є нелегальні способи обчислити, коли сайт індексується). На сегодняший день пошукові системи розпізнають подібні трюки і штрафують такий сайт. Тому рекомендація така: створюйте якісний, цікавий і унікальний контент для користувачів, а не для пошукових систем!

Ще один хороший і чесний спосіб здобути прихильність пошукових систем - постійно оновлювати сайт для того, щоб ваша аудиторія частіше до вас заходила. Такі дії провокують додаткову індексацію вашого сайту, і це позитивно позначається на рейтингу. Google стверджує, що якщо ви будете діяти в інтересах своїх користувачів, то і пошуковики будуть вас високо оцінювати.

Внутрістранічное SEO

Для того, щоб зміст сторінки сайту було зрозуміло пошуковій машині, необхідно оптимізувати розмітку. В інтерфейсі нашої платформи Truvisibility.com це робити дуже швидко і зручно.

В налаштуваннях можна легко змінювати заголовок, URL і опис сторінки. Всі ці атрибути видаються в результатах пошуку і допомагають зрозуміти сайт як користувачам, так і пошуковим системам.

Крім заголовка і опису сторінки є такий мета-тег, як ключові слова Крім заголовка і опису сторінки є такий мета-тег, як ключові слова. Туди якраз і додаються фрази, за якими буде просуватися сторінка. Не потрібно додавати в це поле все ваше семантичне ядро: досить 4-5 ключових слова і 1-2 фрази. Раніше додавання цього мета-тега було невід'ємною частиною SEO, однак зараз його роль значно знизилася, і пошукачі не приділяють йому особливу увагу.

Мікророзмітки - це структурована розмітка даних, завдяки якій формуються товарні сніппети. Вони з'явилися порівняно недавно в Google і Яндекс. Така розмітка допомагає пошуковим системам краще зрозуміти суть контенту і витягувати потрібну інформацію з сайту для створення фрагментів. Як і sitemap, і robots.txt мікророзмітки є вбудованої в плафторми Truvisibility .

Найважливішими фразами в тексті на сторінці пошукові системи вважають заголовки. Чим більше заголовок і його «вага», тим більше він значимий. В html самим верхнім рівнем є рівень 1, а самим нижнім - рівень 6. В Truvisibility заголовки призначаються в редакторі віджета тексту - це дуже легко робити будь-якій людині навіть без навичок програмування.

У контенті сторінок важливо використовувати якірний текст - це посилання, "заховані" в тексті. Наприклад, якщо на вашому сайті є розділ про сходи, а в тексті на іншій сторінці присутнє слово "сходи", то ви можете зробити це слово якірним, щоб при кліці на нього користувач переходив на відповідний розділ. Пошуковики дуже добре читають такі посилання і вкрай схвалюють їх використання.

Варто звернути увагу на опис зображень. Не забувайте вказувати у них alt-текст - це альтернативний текст, який показується в браузері у користувача в разі, якщо зображення з яких-небудь причин не відображається. Для пошукачів альт-текст має особливе значення, оскільки саме він дає зрозуміти, про що дане зображення, адже такий вид контенту, як графіка, що не прочитується пошуковими роботами. У платформі Truvisibility alt-текст дуже просто додається в настройках зображення.

Просуваємо сайт, збільшуємо рейтинг

Отже, ми розібрали основи внутрішньої пошукової оптимізації сайту. Також невід'ємною частиною SEO є просування. Пропонуємо розглянути базові принципи пошукового просування.

Перед тим, як почати просування, завжди розробляється стратегія і план. Для цього визначається ситуація з сайтом до початку робіт, а також ставляться конкретні цілі, визначаються необхідні дії для просування і вираховується приблизний результат на конкретний період часу. Для порівняння результатів і моніторингу за ситуацією використовуються спеціальні системи збору аналітики. У Google це Google.Analytics, в Яндексі є Яндекс.Метрика. Будь-яку вподобану систему можна підключити до свого сайту. Для створених в Truvisibility сайтів є вбудована система метрик, якої не потрібне додаткове підключення. Вона збирає необхідну статистику і досить добре описує зміни.

Після того, як визначені початкові дані і складена стратегія, відбувається саме просування, в процесі чого ситуація моніториться. Коли досягнуто будь-якої результат за конкретний період, дії знову повторюються. Тобто все просування - це не якесь кінцеве дію, а цикл дій, над якими потрібно працювати постійно.

* * *

Отже, ми розглянули базові принципи пошукового просування сайтів: вибір імені домена, формування структури сайту, внутрішня оптимізація сторінок і зовнішнє просування. Підводячи підсумок, можна сказати, що знання основних речей в SEO ще на стадії створення сайту значно допоможе вам в отриманні високого рейтингу в пошукових системах навіть без допомоги фахівців і без бюджету. А ще простіше це зробити в платформі Truvisibility.com , Яка спеціально спрямована на створення SEO-френдлі сайтів. І найголовніше напуття - робіть сайт не під пошуковики, а для відвідувачів, щоб їм було приємно і цікаво заходити на ваш ресурс, тоді і пошукові системи оцінять це належним чином.