Навигация по сайту

Популярные статьи

SEO - що це таке? Види пошукової оптимізації (White / Black)

 1. Чорна оптимізація - Black Hat Seo
 2. сіра оптимізація
 3. Біла оптимізація (white hat seo)

Добрий день всім читачам блогу LoleknBolek.com. Поговоримо сьогодні про те, що таке SEO і з чим потрібно їсти цього звіра 🙂

SEO (Search Engine Optimization) - це величезний комплекс дій і способів для підняття позицій Вашого сайту за певними ключовими словами у видачі пошукових систем. Як правило, чим позиція вище тим більше людей переходить на цей сайт.

Дана наука (назвемо оптимізацію таким гучним словом через необхідність постійно експериментувати) з'явилася в 90-х роках відразу після народження пошукових систем. З тих пір вони живуть душа в душу 🙂 До початку ери фільтрів Google , фільтрів Яндекса і великої кількості хитрих алгоритмів (2008-2009 роки) вивести сайт в ТОП не була настільки складним завданням. Зараз же фільтри пошукових систем і постійно оновлюються алгоритми сильно ускладнюють завдання. Насправді, це так здається, що зараз пошукова оптимізація складна штука, а на самому те справі для потрапляння в ТОП пошукової видачі досить усього лише слідувати таким правилам:

 • писати якісний текст (надалі буду використовувати слово «контент», звучить воно приємніше 🙂);
 • створювати інформативні сторінки;
 • мати акаунти в соціальних мережах (особливо в Google+);
 • правильно працювати з посиланнями;
 • добре налаштувати свій сайт;
 • не порушувати правила Яндекс і правила Google ;
 • мати гарне терпіння (для тих хто любить все і відразу, раджу краще не починати вчити Search Engine Optimization)

Якраз через те, що в пошуковій оптимізації існують як ледачі люди, любителі експериментів і фанати ходьби по «лезу ножа» Search Engine поділяють на 3 види:

 1. Біла оптимізація або White Hat Seo
 2. Чорна оптимізація або Black Hat Seo
 3. сіра оптимізація

Чорна оптимізація - Black Hat Seo

До Black Hat відносять всі способи просування сайтів суперечать правилам пошукових систем (посилання наведена вище). За часту до чорних способам просування відносять використання дорвеев, клоакинг створення сторінок з прихованим текстом.

Дорвей - це ресурс створений спеціально для пошукових систем, а не для людей. Часто вони мають дуже велику кількість ключових слів на сторінки.

Клоакинг - це хитрий спосіб, коли людині показується сторінка з нормальним текстом, а пошуковику віддається абсолютно інша сторінка з великою кількістю ключових слів.

Якщо говорити про створення сторінок з прихованим текстом, то я не рекомендую це робити. Пошукові системи удосконалюються з кожним днем ​​все більше і більше відповідно обдурити їх все важче і важче. Навіть якщо у Вас вийде якось обдурити пошуковик використанням дорвеев, клоакинга, прихованих текстів чи інших гуманних способів, то щастя Ваше за часту триватиме не довго. Ось з цього я і писав вище, що любителям всього і відразу в цій науці робити нічого 😉 Краще створювати сайти для людей (seo-фахівці за часту використовують слово «СДЛ») - перевірено неодноразовим отриманням фільтрів 🙂

сіра оптимізація

Даний вид характеризує наявність великої кількості ключових слів на сторінці (дуже часто це нечитабельні тексти в стилі «Масло зроблено з масла з цього воно масляні»). Сірі seo-фахівці намагаються «впихнути» всі ключові слова в html-теги: title, h1, keywords, description (і інші важливі html-теги в пошуковій оптимізації), знову таки «вбиваючи» читабельність заголовків сторінок і їх опису.

Найголовнішою відмінністю між сірим і black hat seo (круто звучить, скажіть ?!) є офіційно не забороненої першого пошуковими системами. Але дії які відносять до сірого виду часто відносять до неприродного завищення показників сайту і за це теж можна отримати песімізацію свого сайту. Єдиний нюанс - рішення про законність вашої оптимізації приймає модератор пошукача, а не сама пошукова система.

Біла оптимізація (white hat seo)

Це найскладніший з усіх вище перерахованих видів. Його використання береже нервові клітини, але нещадно пожирає Ваш час і сили 🙂

В принципі оптимізація ділитися на 3 складові:

В принципі оптимізація ділитися на 3 складові:

 1. Внутрішня оптімізіціі
 2. зовнішня оптимізація
 3. юзабіліті

Внутрішня оптімізіціі - це комплекс дій акцентований на поліпшення технічних моментів вашого сайту. До них відносяться: робота з дублями сторінок, настройка дзеркал сайту, створення сторінки з 404 помилкою, якісна внутрішня перелінковка , Настройка кодів відповіді сервера та інше. Так як створення семантичного ядра (підбір ключових слів) і оптимізація тексту під запити теж в принципі відбувається локально на Вашому сайті то їх теж можна віднести до цього розділу. Ще років 5 назад на цю частину оптимізації не обертали особливої ​​уваги так як накупив посилань і справа в капелюсі 🙂 Те зараз без якісно зробленої внутрішньої оптимізації домогтися гарних позицій по високочастотним (ВЧ) і деяким среднечастотним запиту (СЧ) буде дуже і дуже важко. До того ж якщо все зробити правильно, то можна по НЧ запитам дуже швидко потрапити в ТОП і заощадити гроші для покупки посилань під інші запити.

До зовнішньої оптимізації відносять роботу з отримання зворотних посилань на кожній сторінці. Деякі оптимізатори використовують посилальні біржі, так як це суттєво економить час. Інші ж використовують способи отримання безкоштовних посилань. Цей спосіб виявляється значно складнішим і вимагає більшої кількості часу. Але на смак і колір ми всі різні 🙂 Є ще третій варіант - комбінований. Як Ви думаєте у чому його суть? Звичайно в використання і платних і безкоштовних способів, я думаю Ви і самі здогадалися 🙂 Цей варіант в принципі найкращий з усіх, так як він істотно розбавляє джерела посилань, що дуже люблять пошукові системи. В принципі головне знати правила роботи з посиланнями , А то звідки їх брати вже кожен вибирає на свій розсуд.

Що стосується юзабіліті то в даний момент це найскладніша і сама актуальна частина. Поведінка користувачів на сайту пошукові системи відстежують зараз без особливих проблем, з цього і дізнатися про те чи цікавий людям Ваш сайт чи ні зможуть дуже просто. В принципі це і логічно - чим цікавіше для людей сайт, тим вище в пошуковій видачі він повинен знаходиться.

Ну і наостанок особиста рекомендація 🙂 Не порушуйте правила пошукових систем, створюйте якісні сторінки і сайти для людей (хоча в процесі навчання рекомендую парочку тестових сайтів загнати під фільтри, що б відчути всю цю справу на практиці). Якщо люди полюблять Ваш сайт то і пошуковик буде любити його.

Круто звучить, скажіть ?
Як Ви думаєте у чому його суть?