Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Сервіровка великоднього столу - настільні композиції з природних матеріалів, теми пасхальної сервіровки - Сервірування - Кулінарний Едем

Опубликовано: 21.10.2018

> Не тільки багатому різноманітності страв на великодньому столі надається велике значення, але й безпосередньо самої сервіровці, яка при вмілому підборі кольорів і матеріалів здатна самим вирішальним чином вплинути на атмосферу свята.

Великдень - світле свято, що символізує відродження, нове життя, і щоб підкреслити піднесеність почуттів, яка, безумовно, охоплює кожної віруючої людини, слід вибрати теплу кольорову гаму для оформлення столу. Жовтий - як символ життєвої сили, радості, світла; зелений - уособлення природи і свіжості; червоний - колір любові, який у Великдень набуває більш глибоке значення, символізуючи безмежну любов Ісуса до всіх людей, чиї гріхи Він викупив своєю кров'ю.

А також нейтральний білий колір, який завжди виглядає урочисто, теплі пастельні тони, ніжні відтінки яскравих кольорів - все це розмаїття фарб може знайти своє гідне місце на вашому святковому столі.

Інша справа, як організувати наявну «палітру» так, щоб кольори гармоніювали між собою, і кожен з них був би на своєму місці. Багатовікові великодні традиції вже даютм деякі підказки.

Наприклад, для фарбованих яєць передбачалося спеціальне блюдо, в якому заздалегідь, тижні за два пророщували пшеницю або крес-салат. Така галявина, в молодій траві якою ховалися різнокольорові яєчка, була особливою прикрасою столу.

Щоб виростити травичку, потрібно насипати на тарілку трохи землі, змішати з нею зерна пшениці, вівса або крес-салату, долити водою до консистенції рідкої кашки і поставити в тепле місце. Через тиждень вже з'являться молоді сходи. «Полянка», зручно розташована посередині столу, може замінити традиційні на святковому столі квіти.

Замість «страви-галявинки» ви можете побудувати на святковому столі «моховитих гірку» і укласти на неї крашанки, а також встановити між шматочками моху невеликі квіткові горщики. Крім того, можна зафіксувати на ньому весняні квіти, гілочки дерев, «заховати» в поглиблення сплетені з прутиків і соломи «пташині» гнізда ... У створенні такого куточка природи із задоволенням візьмуть участь діти, і підкажуть вам нові оригінальні ідеї.

В якості альтернативи можна скористатися штучним мохом, який продається в спеціалізованих квіткових магазинах. Але якщо ви вирішили застосувати мох справжній, то чи не забудьтедстеліть під мох плівку, щоб захистити поверхню стільниці.

І ще одне суттєве зауваження: створювати таку природну композицію слід на столі відповідних розмірів, щоб було достатньо місця для всіх інших декоративних елементів, столових приладів і страв.

Якщо, сервіруючи стіл, ви вирішили максимально дотримуватися природного теми, то в цьому випадку краще відмовитися від скатертини, оголивши красу дерев'яної стільниці. Посуд теж краще вибрати таких матеріалів і форм, як прості глиняні миски, тарілки і гуртки.

Але така функціональна деталь як індивідуальна серветка має бути присутня у будь-якому випадку, краще з однотонної тканини, приємно поєднується за кольором з загальною гамою святкового столу. І вже зовсім чудово, якщо у вас є можливість влаштувати невеликий великодній полуденок або вечерю на природі: у дворі (на веранді) приватного будинку, або як варіант для міської квартири - організувати столик на балконі.

Якщо ви звикли до традиційного оформлення святкового столу - білі скатертини, серветки, столове срібло, порцеляновий або фаянсовий посуд, - то не варто категорично відмовлятися від стольелегантного варіанту. Підкреслити особливий привід можна за допомогою невеликих, але вельми оригінальних деталей сервіровки.

Наприклад, великодні яєчка можуть бути використані не тільки за прямим призначенням, але і в якості своєрідного запрошення до столу ... У Росії не поширений звичай ставити на стіл картки із зазначенням місць. У країнах Європи ж це цілком нормальна практика, яка допомагає гостям швидко знайти призначене кожному місце за столом, і до того ж творчо подані іменні картки надають особливий шарм загальної сервіровці.

Саме в якості таких іменних карток можуть виступити крашанки.

p> Для цього вам буде потрібно стільки пашотніц або чарочок для яєць, скільки буде запрошено гостей; а також по числу гостей - великодніх одноколірних яєчок, рожевих бутонів, коротко зрізаних біля основи, маркер, клей. На кожному яйці напишіть ім'я гостя, приклейте до тупого основи невеликої бутон троянди і помістіть «запрошення» в пашотніци в тому порядку, в якому хотіли б бачити гостей за своїм столом.

Можна зробити простіше - обв'язати кожне яєчко красивими стрічками і в утворилися бантики вставити невеликі картки. Погодьтеся, прояв уваги, особливо в дрібницях, завжди приємно.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
rss