Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Шопінг в Польщі

Опубликовано: 26.01.2019

видео Шопінг в Польщі

Цены на одежду в Польше 2018. ТЦ Zlote Tarasy

Останнім часом багато хто каже, що зараз їздити в Польщу на закупи стало не вигідно. Безумовно це припущення має під собою підґрунтя і базується на тому, що в Україні значно зросли курси практично всіх валют, і польського злотого в тому числі. Таким чином вартість будь-якої покупки в Польщі в перерахунку на гривню далеко вже не та, що була півтора року тому. Колись вартість товару в Злотих множили на 2,5 і отримували ціну в Гривнях, а сьогодні вона  зросла більш ніж в двічі. Проте я б не поспішала з висновком, що їздити в Польщу на закупи стало зовсім не вигідно... Поділюся своїм особистим досвідом. В жовтні 2014 року мій старенький кухонний комбайн цілком вийшов з ладу і виникла потреба замінити його на щось сучасніше. Мій похід по львівських магазинах побутової техніки дозволив мені вибрати бажану модель. Вибір зупинився на сучасному симпатичному комбайні BOSСH  MUM54251 з потрібними для мене функціями, визначальною з яких була кубикорізка. А що? Зручно. Овочі на суп кубиками порізати можна і вінегрет чи олів’є за 5 хвилин готове. А ще комбайн вміє замішувати тісто на вареники, чи випічку, має м’ясорубку, блендер, цитрус-прес та різноманітні терки. Те що треба і нічого зайвого!


Шоппинг в Польше. Цены в Польше на одежду

Отож, залишилося придбати цей комбайн. У мережі магазинів "Фокстрот", де на цей час було багато акцій і знижок, він коштував 5700 грн. Ця ціна видалася завеликою і я почала шукати цю модель в Інтернеті. Один з найдешевших варіантів цієї моделі в Україні пропонував інтернет-магазин Rozetka.ua за 5100 грн. Проте цікавість перемогла і я вирішила подивитися скільки ж така річ коштує в Польщі. Яким було моє здивування коли на сайтах польських магазинів той самий комбайн BOSСH MUM54251 коштував 899 – 999 злотих , а це при тодішньому курсі 4,08 гривень за 1 злотий (станом на жовтень 2014 р.) вийшло біля 3 670 грн. Крім того була можливість повернути польське ПДВ - 23% (оформивши фактуру TAX FREE) – а це знижує ціну ще на 168 Злотих (685 грн.)!  Таким чином, було прийнято рішення придбати комбайн в Польщі.


Шопінг по польськи у супермаркеті "Kaufland"....

Наступним кроком потрібно було оформити замовлення в польському магазині . Усі великі гіпермаркети електроніки Польщі мають свої інтернет-магазини, через які фактично і відбувається оформлення замовлення. В магазині, в більшості випадків, клієнти просто забирають та оплачують замовлений товар (якщо просто прийти в магазин, то бажаного товару в наявності може не бути, або бути в одиничному екземплярі на вітрині, і магазин його з вітрини  не продасть). Однак на сайті ці товари є, їх потрібно замовити і вам їх привезуть протягом 3-х днів у вибраний вами магазин.

Відразу попереджу, що якщо ви замовляєте з-за кордону, наприклад з України, і ви плануєте повертати Tax Free, то краще це робити телефоном, тоді ви зможете безпосередньо вияснити чи є можливість оформлення спеціальної фактури саме в тому магазині, в якому ви плануєте купувати товар. Хоча такі великі мережі гіпермаркетів, як MediaMarkt (www.mediamarkt.pl) або RTV EURO AGD (www.euro.com.pl) оформляють фактури TAX FREE у всіх своїх магазинах. А отримати гроші по поверненню VAT з таких фактур можна в будь-якому їхньому магазині в цілій Польщі, незалежно від того, де ви здійснювали покупку, що дуже зручно . Проте варто все-таки уточнювати ці нюанси при здійсненні замовлення телефоном, або шукати відповідну інформацію на Веб-сторінці.

Вибраний комбайн за найкращою ціною (899,00 PLN) знайшовся в мережі MediaExpert (www.mediaexpert.pl). Зателефонували з чоловіком до оператора за телефоном, вказаним на сайті. Замовлення оформили, вказавши, що забирати будемо в одному з 3-х магазинів, розташованих в Жешуві. Проте коли зайшло питання про виписку фактури Tax Free, оператор сказала, що вона не в курсі, і з цим питанням потрібно звертатись безпосередньо в магазин, де буде оплачуватись покупка. Зателефонувавши безпосередньо до магазину, вияснили, що вони там на місці не виписують жодних фактур, а тільки віддають замовлений товар та отримують оплату (крім того тільки готівкою) — бо те місце де ми хотіли забирати, це тільки пункт видачі товарів. Там нам сказали, що якщо ми хочемо оплачувати банківською карточкою, а ще й отримати фактуру Tax Free, то нам необхідно звернутись в повноцінний магазин (з вітринами і продавцями), якими теж володіє дана мережа. Тому, оскільки планувалась поїздка автомобілем в м. Катовіце, знайшли такий магазин там — проте довелось теж телефонувати безпосередньо в магазин (доречі, телефони всіх магазинів мережі можна знайти на їхньому сайті - sklepy.mediaexpert.pl) і виясняти всі нюанси покупки, а саме можливість розраховуватись карткою, виписка фактури Tax Free, терміни доставки, місце повернення грошей. Там же і оформили замовлення на потрібний комбайн, який обіцяли доставити в магазин до 3 робочих днів. 

У визначений день ми приїхали в польський магазин і забрали обраний кухонний комбайн. Продавець виписав фактуру Tax Free, в якій вказав дані з паспорту, спитався адресу проживання, та прикріпив товарний чек (уважно перевіряйте дані, які продавець вносить в документ з вашого паспорта, у випадку якої-небудь помилки вам не поставлять печатки на кордоні, або не віддадуть гроші!).

На цій фактурі необхідно було поставити дві печатки на кордоні і тоді повернутися в той самий магазин для отримання готівкою податку VAT. А ще, по дорозі додому, закупилися продуктами та всякою всячиною у Auchan та Tesco в Жешуві. Звісно теж оформили фактури на повернення TAX FREE. До прикладу, гарна акційна свиняча шинка в польському супермаркеті коштує в середньому 10 злотих. Що навіть без повернення TAX FREE виходить значно дешевше ніж у нас на базарі.

Для прискорення проходження процедур оформлення Tax Free на кордоні бажано зареєструвати ваші фактури в електронній системі польської митниці на сайті  https://granica.gov.pl. Детальніше в нашій статті:  "Перетин кордону з документом Tax Free" .

Таким чином, під час наступної поїздки до Польщі без жодних проблем в магазині нам повернули 168 злотих (TAX FREE) за кухонний комбайн. Зверніть увагу, що повернення VAT по Tax Free відбувається тільки готівкою , навіть якщо ви розраховувались банківською картою. Доречі, за грошима потрібно було знову їхати в той самий магазин, де здійснювалась покупка (добре що часто їздимо по роботі в Катовіце). Хоча магазини цієї мережі розташовані і біля кордону. В результаті кухонний комбайн я купила за 2985 грн.! А це майже вдвічі дешевше. Я дуже задоволена якістю і ціною зробленої покупки.

На сьогоднішній день при тому що курс гривні до злотого ще опустився, ситуація з комбайном принципово не помінялася. Оскільки, в Україні ціни теж прив'язані до валюти і невпинно лізуть в гору. Сьогодні  вартість BOSСH MUM54251 на Rozetka.ua становить 7750 грн., його ціна в Польщі у злотих не помінялася, тому множимо на курс і віднімаємо 23% від ціни товару без ПДВ і отримуємо його кінцеву вартість в Україні. Тому рахуймо та робимо висновки.

Але не лише про гроші йдеться. Шопінг в Польщі - це ідеальна можливість поєднати приємне з корисним, адже тутешні торгівельні комплекси дають змогу не тільки вигідно "пошопінгувати", але й гарно розважитись. Прогулянка містом, відвідування чудових архітектурних пам'яток дозволять ще й "відпочити душею". Пообідати чи повечеряти в місцевому ресторані не обійдеться вам дорожче ніж у аналогічному львівському. Тому подорожуймо вигідно і з задоволенням!

Романа

rss