Навигация по сайту

Популярные статьи

Сім сервісів для якісного онлайн-аналізу текстів

Звичайно, тексти є головною складовою контенту. Будь SEO-фахівець скаже, що мета-дані і грамотно оптимізовані тексти для просування важливі були завжди, однак останні віяння такі, що доводиться балансувати між двома сприйняттями тексту - «машинними» і «людськими». А це означає, що тексту необхідно не тільки включати в себе в достатній кількості ключові слова, але і бути цікавими для користувача, щоб той не закривав сторінку сайту, ледь на неї потрапивши.

Для чого ж потрібні сервіси? Вони є одним з найбільш ефективних способів автоматизації аналізу як своїх текстів, так і текстів на сайтах конкурентів. Це дозволить зрозуміти, з якою частотою в текст треба вставляти обнародувано запити, оцінити рівень унікальності тексту і вирішити багато інших завдань.

У даній статті мова піде саме про інструменти, які дозволяють якісно працювати з текстовою складовою сайту. Вашій увазі пропонується короткий огляд основних онлайн-сервісів, прекрасно справляються з зазначеними завданнями, вирішувати які щодня доводиться SEO-Фахівцям і копірайтерів.

1. Text.ru

Сервіс містить багато корисних опцій: перевірка текстів на унікальність і правопис, SEO-аналіз, а також підбір синонімів шляхом пошуку по вбудованій базі.

Подивимося на те, як виглядають результати перевірки (в даному випадку був запущений SEO-аналіз тексту):

В результаті аналізу ми отримали дані про кількість символів (без пробілів) і слів у введеної в поле частини тексту, а також відсоток переспама і «води».

Крім того, сервіс допомагає визначити, які пошукові запити і як часто зустрічаються в уже згадуваному фрагменті тексту. У разі якщо якесь визначення вам незнайоме, досить просто навести курсор на знак питання, і ви побачите підказку з докладними поясненнями.

У разі якщо якесь визначення вам незнайоме, досить просто навести курсор на знак питання, і ви побачите підказку з докладними поясненнями

Якщо переключитися між вкладками, можна вибрати необхідну вам функцію: припустимо, від перевірки унікальності тексту до перевірки правопису.

2. Istio.com

Основна перевага сервісу - аналіз семантики. Головна його цінність в тому, що ув'язненні він саме під потреби сеошників. Використовувати можна двояко: або вставляти шматок тексту в форму, або просто перенести URL сторінки в потрібне поле, і тоді додавання тексту відбудеться автоматично.

Головне, не забути клікнути на кнопку «Фільтрувати текст». В цьому випадку в поле потрапить тільки потрібний текст, в іншому випадку в поле потрапить весь зміст сторінки - від тегів до коментарів.

Подивимося на те, як виглядають результати перевірки:

Подивимося на те, як виглядають результати перевірки:

При перемиканні між вкладками Ви можете скористатися додатковими функціями. Припустимо, вказати список потрібних вам пошукових запитів, і сервіс висвітить всі їх входження в уже згадуваному тексті:

Припустимо, вказати список потрібних вам пошукових запитів, і сервіс висвітить всі їх входження в уже згадуваному тексті:

Дуже корисним може виявитися модуль «Карта». Цей інструмент візуалізує найбільш часто зустрічаються в перевіряється тексті слова:

Цей інструмент візуалізує найбільш часто зустрічаються в перевіряється тексті слова:

Погодьтеся, що для сеошника така підказка - річ просто незамінна :-)

3. SEOlib

Сервіс є багатофункціональним, однак для нас інтерес представляє опція «Аналіз релевантності текстів». Використовуючи його, ви можете дізнатися багато корисного -наприклад, інформацію про щільність пошукових запитів, обсязі тексту і про інші характеристики текстів, які знаходяться в ТОП-10 видачі пошукових систем.

Використовуючи його, ви можете дізнатися багато корисного -наприклад, інформацію про щільність пошукових запитів, обсязі тексту і про інші характеристики текстів, які знаходяться в ТОП-10 видачі пошукових систем

Крім цього, можна задати список адрес сторінок вручну. Це дозволяє здійснити пошук загальних тенденцій, характерних для сторінок сайтів, що входять в ТОП10. Ви також можете провести порівняння текстів топових ресурсів з текстами на просувати сайті (як по Яндексу, так і по Google).

4. Антиплагіат онлайн

Мабуть, найважливіша характеристика тексту в інтернеті - це його унікальність. Стаття або опис товару або послуги може бути якою завгодно корисно і цікавою, але якщо вона взята з конкурентского сайту, в ТОП10 вам ніколи не потрапити. Крім того, за подібний плагіат можна потрапити під фільтр пошукових систем, вибратися з-під якого дуже непросто.

Система антиплагіату від Content Watch дає можливість визначити ступінь унікальності тексту або його фрагмента. Також можна запустити перевірку адрес сторінок списком.

У разі якщо фрагменти тексту присутні на сторонніх ресурсах, даний онлайн-сервіс покаже URL конкретної сторінки, на якій виявлено збіги, а також їх відсоток. Це дозволить вам без праці обчислити злодюжок-плагіаторів, які скористалися викладеними на вашому ресурсі текстами.

На жаль, безкоштовно можна здійснити максимум 7 перевірок в день; крім того, обсяг перевірених текстів не повинен перевищувати 10 000 знаків без пробілів. Однак якщо вам необхідно виконувати більш масштабні перевірки, ви можете всього за 140 р. придбати підписку, що збільшує кількість перевірок до 150 за добу.

5. Главред

Цей сервіс розробив Максим Ільяхов, який створив методику написання текстів, яка називається «інформаційний стиль».

Ресурс має власну шкалою оцінки перевіряється статті (від 1 до 10). Крім того, в результаті аналізу вам буде видана інформація про кількість слів і знаків, а також число знайдених стоп-слів. Цікаво, що «Главред» сам констатує проблему тексту, якщо така буде знайдена в результаті аналізу:

Цікаво, що «Главред» сам констатує проблему тексту, якщо така буде знайдена в результаті аналізу:

Сумнівні слова будуть виділені червоним кольором і підкреслені хвилястою лінією. При кліці на таке слово, праворуч від вікна буде виведено інформацію про знайдену проблему, а також поради по переробці текстового контенту.

Головне достоїнство сервісу в тому, що він дозволяє легко створювати читабельний, але в той же час оптимізований текст, уникаючи штампів і невдалих з точки зору мови оборотів.

6. PlainRussian.ru

Цікавий інструмент, що дозволяє перевіряти тексти на читабельність. Задіяні п'ять формул читання текстів, які адаптовані спеціально для російської мови.

Як і на попередніх сервісах, аналізований текст можна вставляти вручну, а можна за допомогою введення URL необхідної сторінки. У прикладі, наведеному нижче, порівнюються дві різні за складністю статті, м різниця від ресурсу не вислизнула:

У прикладі, наведеному нижче, порівнюються дві різні за складністю статті, м різниця від ресурсу не вислизнула:

Також ресурс дозволяє отримати URL, якщо необхідно показати підсумок перевірки кому-небудь ще.

7. Grammarly.com

Цей ресурс буде дуже корисний тим, кому необхідно перевірити англомовний текст.

Для перевірки граматики використовується веб-інтерфейсу, надбудови для Microsoft Office, а також додатки для Windows.

Для перевірки граматики використовується веб-інтерфейсу, надбудови для Microsoft Office, а також додатки для Windows

При аналізі використовуються більше 250 правил. Крім того, ресурс дають підказки, користуючись якими можна поміняти неправильної словоформи на вірну і т.д. Підсумок перевірки можна зберегти.

Незважаючи на те що сервіс був запущений ще в 2009 році, справжню популярність він придбав лише за останні пару років, відмінно зарекомендував себе при перевірці текстів в «буржунеті».

Підведемо підсумок

Безумовно, займатися аналізом текстів необхідно. Тому є дуже багато причин. Як ми вже говорили, при просуванні дуже важливо не тільки якісно оптимізувати текст, але і зробити його привабливим для інтернет-користувачів.

У більшості випадків SEO-фахівці не пишуть тексти самі, а замовляють їх на біржах, тому вкрай важливо перевірити всі отримані матеріали на унікальність, кількість входжень просуваються запитів, відсутність «нудоти» і т.д. Та й на орфографію отриманий текст перевірити теж не завадить, тому що копірайтери бувають всякі J Зате в результаті ретельних перевірок і виправлення ви напевно отримаєте текст, гідний ТОПу-10 пошукових систем.

Для чого ж потрібні сервіси?