Навигация по сайту

Популярные статьи

SMM для бренду в 2018-м: редакційна політика, чіткі цілі і ніякого хайпа

  1. Принцип 1. Визначте цілі Життєздатна стратегія завжди орієнтується на відчутні цілі. Ще не зрозумієте,...
  2. Принцип 3. Тримайте фокус на своїй темі
  3. Принцип 4. Плануйте кожен крок
  4. Це Instagram-сторінка Starbucks USA, 22-30 листопада з різними форматами:
  5. Принцип 5. Якість контенту - пріоритет №1
  6. Принцип 6. Уникайте однотипного контенту
  7. Відео в маркетингу переживає золоту еру
  8. Дивуйте! Ось приклади:
  9. Якщо у вас вже є готова бренд-стратегія розвитку бізнесу в соцмережах, перевірте її на міцність за...
  10. Тренди, які ігнорувати не можна: підводимо digital-підсумки року
  11. Охоплення, передплатники, тусовка: головні флешмоби 2017 року
  12. Як створити свій бізнес, коли в кишені всього 30 тисяч рублів

Принцип 1. Визначте цілі

Життєздатна стратегія завжди орієнтується на відчутні цілі. Ще не зрозумієте, навіщо бренду сторінка в соціальних мережах, він не зможе там розвиватися.

Визначте цілі за принципом SMART: S - Specific (Конкретні), M - Measurable (Вимірні), A - Achievable (Досяжні), R - Relevant (Актуальні), T - Time-bound (Обмежені у часі).

Приклад: хочу підвищити продажі на 30% щодо поточного моменту за допомогою нового контент-плану з 100 постів, набравши + 20 тис. Нових передплатників за два місяці без залучення агентства.

Щотижня відстежуйте ефективність дій щодо головної мети, визначайте слабкі сторони і помилки - і, озброївшись статистикою, м'яко корегуйте короткострокову стратегію. Навіть якщо не всі показники до кінця встановленого періоду зійдуться з реальністю, чіткий напрямок у вас вже буде. А це дуже важливо.

Принцип 2. Причешіть всі сторінки

Заповнення профілю - визначальний етап. Описи бренду в різних соцмережах повинні тісно перегукуватися між собою. Від картки профілю до візуального оформлення, протиріч не повинно бути ні в чому. Аудиторія повинна пов'язувати всі сторінки в одне логічне ціле, а не продиратися крізь несхожості.

Оновлення шапку сторінки і фотографію профілю - вони повинні поєднуватися на всіх платформах. Можна грати і використовувати різні формати в одному стилі. Але будьте гнучкими.

Наприклад, Facebook дозволяє ставити анімовані обкладинки і фото профілю, а Instagram - немає, але це не означає, що аватар бренду в Facebook повинен залишатися статичним, поки Instagram не додасть таку ж функцію у себе.

Уніфікує візуальний стиль повідомлень і інформаційний тон. В оформленні постів теж повинна простежуватися загальна лінія, вони навіть можуть виглядати майже однаково, а ось копіювати пости з однієї сторінки на іншу не варто - буде схоже, що ви або просто не розумієте різниці між платформами, або лінуйтеся (а це ще гірше).

Якщо над сторінками бренду працює команда, користуйтеся шаблонами з затвердженим дизайном і адаптуйте їх в зв'язці з брендбуком. Якщо ви працюєте в графічному онлайн-редакторі і ведете російськомовний акаунт, відразу вибирайте платформу з підтримкою кирилиці, щоб не було неприємних сюрпризів при зміні розкладки.

Принцип 3. Тримайте фокус на своїй темі

Перш ніж починати спілкуватися з аудиторією, зрозумійте - хто ви і де ваша територія, про що ви хочете говорити і, головне, навіщо. На думку Inc. , Сфокусованість - один із трендів контент-маркетингу в 2018 році.

Якщо ви до цих пір мечеть і по десять разів на тиждень міняєте вектор, ця розмитість буде транслюватися аудиторії і грати проти вас. Але як тільки з'явиться чітке уявлення бренду і розуміння, яким його повинні бачити споживачі, - півсправи для ефективної стратегії зроблено.

Наприклад, ви робите меблі. Якщо просто сказати світові «Ми робимо і продаємо столи», вас просто не расслишат - тому що ще десять тисяч брендів можуть сказати про себе те ж. Звузьте спектр і позначте бренд максимально чітко.

Економ або люкс, поодинокі дизайнерські проекти або мас-маркет, аскетичність або пишна розкіш, серйозний або авантюрний, традиційний або модерн? Так ви зможете підібрати стиль спілкування, зорієнтуватися на цінності вашого покупця і резонувати з ним.

Так ви зможете підібрати стиль спілкування, зорієнтуватися на цінності вашого покупця і резонувати з ним

Чим ширше довше буде список цих питань, тим простіше буде побудувати контент-стратегію, яка буде відповідати вашим цілям і цінностям. На сторінці бренду скандинавської меблів не буде картинки про японські традиції інтер'єру, а марка меблів преміум класу не стане розповідати про домашню складання меблів - максимум, тонко пожартує. І жодному з них точно не потрібно писати про автомобілі.

Принцип 4. Плануйте кожен крок

Без ідеї немає успішного продукту, а без довгострокового плану немає успішного просування продукту в соцмережах. У тому, що стосується контенту, не варто сподіватися на натхнення. Єдиний результат, який дасть спонтанність, - це хаос, а він нікому не потрібен.

Складіть загальний контент-план на півріччя, докладніший на місяць і максимально детальний на тиждень - з темами, категоріями і завданнями, в Google Docs, Asana або Trello.

Наприклад: 30% контенту присвячені продукту і його користь для клієнта, 50% постів - надихаючі і загальнокорисні, і 20% - пряме взаємодія з аудиторією.

Це Instagram-сторінка Starbucks USA, 22-30 листопада з різними форматами:

  1. Гифка - анонс колаборації та запуску карток з лімітованим дизайном
  2. Картинка - опитування
  3. Альбом з картинками і ДІФКУ - натхнення і благодійність
  4. Гифка - натхнення
  5. Картинка - реклама сезонного продукту
  6. Картинка - реклама сезонного продукту

Дотримуйтеся комфортного заданого темпу - пост кожен день або раз на кілька днів. Якщо публікувати контент кожен день, а потім на місяць замовкнути, аудиторія сприйме це як поганий знак.

Людям подобається відчуття, що все йде за планом, продумано і схоплено - це заспокоює і допомагає фокусуватися на головному. Експериментувати потрібно, але тільки обережно: якщо аудиторія відчує, що ви до сих пір «в пошуках себе», і перестане розуміти, чого чекати, вона відвернеться. Люди люблять визначеність.

Корегуйте контент-план, якщо так підказує аналітика, а не тому, що просто захотілося або трапився форс-мажор.

Принцип 5. Якість контенту - пріоритет №1

Кожну хвилину на Facebook з'являється 293 тис. нових статусів і 136 тис. фотографій, в Instagram - 66 тисяч нових знімків. При такій насиченості різноплановим контентом публікувати пост заради того, щоб публікувати, безглуздо. Потрібно створювати цінність, за якої повернуться.

В умовах контент-конкуренції і при постійній зміні алгоритмів видачі у контенту ніхто не дає гарантії, що ваш пост на 100% потрапляє в поле зору аудиторії. Але якщо все-таки потрапляє і виявиться неакуратним, нудним, некорисним, шансів у нових ваших постів буде все менше і менше. Кожен постріл повинен бути якщо не в 10-ку, то як мінімум в 8-ку.

Кожен постріл повинен бути якщо не в 10-ку, то як мінімум в 8-ку

приклад: Hennessy - кожна «рядок» в стрічці присвячена окремій темі, а кожне з трьох «вікон» в рядку починається схожим кадром, а триває соковитою фотоісторією в галереї.

Якщо у вашій графіку є фото, воно повинно бути ідеально чітким і з високою роздільною здатністю - краще довести картинку до потрібного ступеня розмиття або затемненности за допомогою фільтрів, ніж завантажити неякісне і залишити як є, «а-ля творчий підхід».

Боятися фотостоков не потрібно - якщо у вас є почуття прекрасного, то і з «чужими» фото можна створити потужний контент, а якщо немає, то і особиста студія не допоможе.

Принцип 6. Уникайте однотипного контенту

Не плутайте послідовність з однотипністю - якщо ви принципово публікуєте тільки пости з фотографіями і ніколи не ставите відео або гифки ( один із трендів в 2018 році ), То самі себе обмежуєте. Те ж стосується і інформаційної подачі і кольорової палітри - тримайтеся обраного курсу, але будьте гнучкими, грайте, експериментуйте.

Кожен новий крок потрібно оцінювати - аналізуйте статистику і дивіться, на які з них краще реагує аудиторія, і постійно створюйте щось свіже і цікаве.

Кожен новий крок потрібно оцінювати - аналізуйте статистику і дивіться, на які з них краще реагує аудиторія, і постійно створюйте щось свіже і цікаве

Приклад: Instagram-сторінка Apple - в стрічці фото, відео і галереї, які починаються динамічними ДІФКУ і тривають кращими кадрами цих гифок.

Відео в маркетингу переживає золоту еру

У середньому запам'ятовують 95% інформації, яку отримали під час перегляду ролика, і тільки 10% після прочитання тексту. Ролики в соцмережах отримують на 1200% більше шеров , Ніж текстові пости і пости з картинками разом узяті.

Ефективність відеороликів очевидна, але заповнювати сторінки на 99% тільки відео можуть тільки бренди, яким і справді є що показати. Наприклад, у Red Bull без малого 50 мільйонами передплатників це виходить цілком органічно, але таких гігантів не так багато.

Якщо курс тільки на візуальну динаміку, пробуйте різні формати і теми - анімаційну графіку, лайв, Stories, бекстейдж, навчальні, надихаючі, корисні ролики.

Якщо статичний контент все-таки ближче, робіть не просто фото або графіком з написами, а створюйте історії - зберіть корисну інфографіку, альбоми з покроковим керівництвом, зробіть добірку «до і після». Монотонність швидко присипляє, а однаковий контент протягом декількох місяців приїдається.

Дивуйте! Ось приклади:

Принцип 7. зближує зі споживачем

Споживачеві важливо відчувати, що він бренду не байдужий: спочатку ви серед усіх ви відзначаєте його, а потім він - вибирає вас. Найпростіше продемонструвати цю любов і повагу за допомогою опитувань і тегірованія.

Якщо щільно спілкуватися з передплатниками - у справі відзначати їх у постах, просити тестувати продукцію і ділитися враженнями, проводити ексклюзивні активації в Stories, - можна побачити, хто входить до групи найбільш уважних.

Саме вони складають ядро ​​вашої аудиторії, з такими користувачами цікаво робити спільні міні-проекти, нагороджувати продукцією або хоча б увагою, урочисто згадуючи їх в наступних постах.

Більше довіряють тим, кого знають, тому запрошуйте в свої кампанії відомих особистостей, які вже знайомі і цікаві аудиторії. У 2018 році тренд залучення макро- і мікро-інфлюенсеров в життя брендів і їх передплатників набиратиме обертів .

За даними Filmora , 94% брендів, які працювали з інфлюенсерамі, відзначають ефективність цієї стратегії, а 49% користувачів Twitter і Instagram зізнаються, що приймали рішення про покупку на основі думки відомої і шанованої особистості.

Особливий рівень довіри - запросити споживачів створити щось відчутне для бренду. Наприклад, вплинути на його рішення, намалювати дизайн нової етикетки або взяти участь в рекламній кампанії. В такому випадку споживач стає «співвласником» іміджу бренду і частково асоціює себе з ним.

Він отримує свою хвилину слави і повагу, а інші користувачі - хочуть опинитися на його місці і уважно стежать за новими можливостями. З точки зору стратегії, ідеальний підхід.


З точки зору стратегії, ідеальний підхід

Якщо у вас вже є готова бренд-стратегія розвитку бізнесу в соцмережах, перевірте її на міцність за допомогою цього чек-листа:

  1. У стратегії чіткі цілі, у планів - жорсткі терміни;
  2. Сторінки перегукуються візуально і за змістом;
  3. Чіткий фокус позиціонування;
  4. Контент продуманий, кожен пост запланований;
  5. Ідеальна якість у всьому;
  6. Різноманітність форматів;
  7. Аудиторія відчуває, що ви її любите.

Якщо все зійшлося, тоді аудиторія бренду буде тільки зростати - і ваш бізнес теж.

Матеріали по темі:

Тренди, які ігнорувати не можна: підводимо digital-підсумки року

«Я практично втратила співробітників і відділ» - мої помилки на посаді керівника

Охоплення, передплатники, тусовка: головні флешмоби 2017 року

Володимир Волошин: «Робота зі спортивними стартапами в Росії зараз - рай. Їх багато - і стане ще більше »

Як створити свій бізнес, коли в кишені всього 30 тисяч рублів

Знайшли друкарську помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl + Enter

Економ або люкс, поодинокі дизайнерські проекти або мас-маркет, аскетичність або пишна розкіш, серйозний або авантюрний, традиційний або модерн?