Навигация по сайту

Популярные статьи

Сніппет сайту. Повна інформація про сниппета - CMS Magazine

  1. значення сніпетів
  2. Структура ідеального сниппета
  3. Тема (Title) сниппета
  4. текст сниппета
  5. фавікон
  6. Швидкі посилання
  7. Час роботи та контактна інформація
  8. Посилання на соціальні мережі
  9. Регістр назви сайту
  10. регіон сайту
  11. Посилання в тексті сниппета
  12. Відомості про товари
  13. Наскільки це складно?

Для того, щоб цільова аудиторія активно переходила по посиланню в результатах пошуку на Яндексі або Google, важливо приділяти увагу не тільки її розташуванню, тобто місця в результатах видачі.

Не менший вплив на переходи надають інформацію, яка в ній міститься, і загальне враження від зовнішнього вигляду посилання. На професійному жаргоні таку посилання називають «сніпетів» (фрагмент, уривок - англ.).

Працюючи над оптимізацією та просуванням сотень сайтів ми звернули увагу, що відвідуваність сайтів на нижчих позиціях (місця 4-10) в деяких випадках може бути вище відвідуваності сайтів з верхніх рядків видачі.

На цьому скріншоті ви бачите два сниппета за запитом «лікування онкології в Ізраїлі».

Перше місце - безперечний успіх. Однак сниппет сайту Isramedical.ru має свої слабкості:

  • Слово «Ізраїль» в заголовку написано з малої літери. В описовій частині слово написано невірно, проте заголовок трохи псує враження.
  • Слово «онкологія» в заголовку зустрічається в кінці, в той час як у конкурента - на початку пропозиції.

Випробуємо інший запит, «штучне запліднення».

У цьому прикладі ключове слово не присутній в заголовку ні в одному з фрагментів. Воно є в тексті, однак замість зрозумілого всім «штучного запліднення» тут присутня спеціалізована розшифровка «екстракорпоральне запліднення». На відміну від конкурентної, посилання Isramedical в цьому випадку веде на головну, а не релевантну сторінку. Відзначимо, що на цьому переваги конкурентної посилання закінчуються. Описова частина у неї слабкіше, точніше вона de-facto відсутня.

Перемістимося в іншу область діяльності - продаж ортопедичних матраців. Порівняємо результати видачі за запитом «купити матрац» ​​двох компаній.

Порівняємо результати видачі за запитом «купити матрац» ​​двох компаній

Для більшої привабливості (КЕП) в цьому сніпеті не вистачає яскравого фавікона (логотипу, малюнка зліва). Як ми бачимо, тут розташовано бліде і досить невиразне зображення, яке бажано замінити на більш помітний, в фірмових відтінках малюнок.

Також сніпетів не вистачає контактних даних. Порівняйте його з наступним посиланням:

В цьому випадку тут присутні:

  • яскравий фавікон, який виділяє посилання, «брендує» її,
  • закінчений заголовок, який містить УТП (унікальна торгова пропозиція),
  • посилання на ключові розділи сайту,
  • контактні дані фірми.

Очевидно, що кликабельность цього сниппета повинна бути помітно вище.

Наведу ще один приклад якісного, професійного сниппета за запитом «купити матрац»:

Наведу ще один приклад якісного, професійного сниппета за запитом «купити матрац»:

Наостанок, покажу три сниппета зі світу будматеріалів.

Сніппет цього сайту (Сайт № 2) знаходиться на другому місці в результатах пошуку. Однак переходити по посиланню немає ніякого бажання.

По-перше, не зрозуміло, які саме будматеріали пропонуються на сайті. По-друге, опис посилання у Сайту № 2 відрізняється повною відсутністю конкретики. Загальні слова ( «вода») замість пояснення, чому клієнт повинен зайти на цей сайт.

Сайт, який розташований на 1-му місці (сайт № 1), відрізняється більшою інформативністю. Відразу зрозуміло, що саме продає ця компанія. В описовій частині він також містить переконливе УТП, а не лекцію з історії будівельної справи.

В описовій частині він також містить переконливе УТП, а не лекцію з історії будівельної справи

За якістю сниппет Сайту № 3 знаходиться між цими двома прикладами. Тут присутній УТП ( «сприятливі ціни»), однак воно звучить не дуже переконливо. Тема сниппета - хаотичний перелік ключових слів, розрахований нема на людей, а на пошукових роботів.

Тема сниппета - хаотичний перелік ключових слів, розрахований нема на людей, а на пошукових роботів

Хочеться повторити, що місце сайту в пошуковій видачі - тільки половина справи. У людей має з'явитися бажання клікнути по посиланню.

значення сніпетів

Сучасні пошукові служби, перш за все Яндекс, надають великі можливості по налаштуванню сніпетів таким чином, щоб кожна посилання могла виконувати функцію міні-візитки компанії, товару або послуги. З зростаючою конкуренцією за перші місця в результатах пошуку перевагу отримують сніппети, які спрощують вибір. Аудиторія хоче з мінімальними зусиллями і за короткий час, буквально «гортаючи очима» Яндекс, знаходити найцікавіші пропозиції. Сніппет дає можливість підкреслити особливості, переваги та ключові властивості тієї сторінки, на яку він посилається.

Якщо говорити про Яндексі, то він заохочує створення інформативних фрагментів. Нещодавно компанія анонсувала нову платформу «Острова», яка дає можливість здійснювати покупки, робити замовлення і так далі безпосередньо на сторінці видачі без необхідності відвідувати сайти. Ця платформа спрощує життя користувачам і потенційно допомагає бізнесу продавати більше і швидше за допомогою інтернету.

Чим клікабельно посилання, тим вище відвідуваність сайту, а значить краще показники поведінкових факторів на сайті, яким належать кількість візитів на сайт, глибина перегляду, час на сайті, кількість завантажень або перегляду будь-яких матеріалів. Інформативний сниппет не тільки привертає кліки, а й гарантує, що вони будуть надходити від цільової аудиторії, а переважання цільової аудиторії серед відвідувачів безпосередньо покращує показники поведінкових факторів. Поліпшення поведінкових факторів - кращі місця в результатах пошукової видачі. Коло замикається. Ось і виходить, що сниппет не дрібний, а вузловий елемент в пошуковому просуванні сайтів (SEO).

Структура ідеального сниппета

Для того, щоб сниппет став інструментом продажів і SEO, він повинен містити ряд елементів. Не всі з них доступні кожному сніпетів. Наприклад, якщо сниппет головної сторінки сайту може бути досить багатоскладним, то сніппети внутрішніх сторінок мають урізаним функціоналом. Крім того, «комплектація» сниппета залежить від розташування посилання в результатах пошуку і від типу сайту.

Перерахую всі елементи грамотного сниппета.

Тема (Title) сниппета

Тема автоматично береться з заголовка сторінки (тега «title»), на яку веде посилання.

У деяких випадках, коли посилання веде на головну сторінку, тайтл може дублюватися з заголовка каталогу сайтів Яндекс, якщо сайт в ньому присутня. При відсутності елементу «title», як заголовок може бути обрана релевантна запиту цитата з тексту на сторінці.

В інтересах адміністраторів сайту мати для кожної сторінки сайту своє інформативне і точний опис, тобто title, який є головним претендентом в заголовки сниппета.

текст сниппета

Описова частина, яка розкриває основну тему, що міститься в заголовку.

Хочу підкреслити, що опис має розкривати суть вашої пропозиції, його особливості та переваги. Можете сприймати заголовок і опис як єдиний рекламний текст. Звідки береться опис? Це може бути уривок з тексту на сторінці, частина тайтла, заголовки текстів, опис з Яндекс Каталогу або DMOZ, в деяких випадках з мета-тега «description».

Керувати вмістом описової частини складніше, ніж змістом заголовка, тому що Яндекс вибирає її з різних джерел або місць сторінки в залежності від запиту користувача. Тому при створенні контенту для сайту особливу увагу приділяйте точності формулювань заголовків всіх текстів, а також абзаців, які описують ваші товари, послуги або переваги компанії. Тобто всього того, що ви хотіли б бачити в якості описової частини в майбутньому сніпеті. Менше «води» - більше конкретики, на яку «клюнуть» клієнти.

фавікон

Малюнок, який служить логотипом сайту, і виділяє ваше посилання на тлі інших.

Фавікон створюється окремо і завантажується в кореневий каталог сайту. Простежте за тим, щоб фавікон був яскравим, бажано в фірмових відтінках компанії.

Швидкі посилання

Швидкі посилання перетворюють сниппет в міні-сайт, вони дають загальне уявлення про структуру ресурсу і його головних розділах.

Значення швидких посилань для продажу величезна. Клієнт отримує можливість відразу перейти на потрібну йому сторінку замість того, щоб шукати її на самому сайті. Крім того, він розуміє, які напрямки діяльності компанії є головними. Налаштувати швидкі посилання можна на сторінці Яндекс Вебмайстер http://webmaster.yandex.ru/site/quicklinks.xml , Якщо вони доступні для вашого сайту.

Час роботи та контактна інформація

Як я вже говорила, сучасний сниппет - це візитна картка компанії. А яка візитка без контактної інформації?

Дані можна вказати на сторінці Яндекс Вебмайстер або в довіднику компаній Яндекса.

Посилання на соціальні мережі

Залучення передплатників з числа цільової аудиторії - одна з найскладніших завдань SMM, просування в соціальних мережах. Деякі компанії виділяють солідні бюджети на рекламу своїх спільнот в мережах, не знаючи про існування безкоштовних методів збільшення передплатної бази.

У тих випадках, коли аудиторія віддає перевагу соцмережі корпоративних сайтів, посилання на офіційні акаунти дає їй можливість ознайомитися з інформацією про товари і послуги в зручному і сучасному форматі. Дані можна вказати на сторінці Яндекс Вебмайстер. Не забудьте розташувати посилання на спільноти на головній сторінці сайту.

Регістр назви сайту

Корисний тим, що дозволяє моментально ідентифікувати сайт, виділивши його з числа схожих за описом посилань. Важливо в тих випадках, коли сайт належить відомому бренду і містить в назві (URL) ім'я цього бренду.

регіон сайту

Регіональний бізнес або регіональне відділення компанії може підкреслити свою географічну прив'язку і, тим самим, залучати на сайт тільки свою цільову аудиторію.

Посилання в тексті сниппета

Якщо в тексті, який Яндекс бере як описова частина сниппета, є посилання, а Яндекс вважатиме її корисною для користувача, то вона може бути відображена.

Створюючи тексти для сайту, ви можете спеціально впроваджувати посилання в ті абзаци, що можуть стати описовим елементом сниппета.

Відомості про товари

Сніппет може містити коротку додаткову інформацію про товари і послуги: вартість, умови доставки і так далі.

Користувачі регулярно запитують у Яндекса, де можна купити будь-який товар або хто і за яку суму пропонує необхідну їм послугу. Щоб такі користувачі могли відразу в результатах пошуку побачити, що ви є магазином і у вас є потрібний товар або послуга, Яндекс дозволяє вказувати ціну безпосередньо в заголовку. Щоб підключити сайт як інтернет-магазину, скористайтеся керівництвом Яндекса на сторінці http://help.yandex.ru/webmaster/?id=1112437

Я перерахувала всі елементи сниппета, однак для кожного виду бізнесу існує свій оптимальний набір таких елементів. Яндекс пропонує спеціальні сніппети для гіпермаркетів, аптек, соляріїв, клубів, піцерій і так далі. Список містить десятки напрямків діяльності. Їх перелік і рекомендації до них можна знайти на сторінці http://help.yandex.ru/webmaster/?id=1082354

Наскільки це складно?

Як ви бачите, сниппет - гнучкий інструмент залучення цільової аудиторії. Більшість компаній роблять величезну помилку, повністю ігноруючи його можливості. Я думаю, що це відбувається лише через незнання. Що стосується складності самої настройки, то більшу частину роботи з налаштування може подужати навіть неспеціаліст.

Існує кілька елементів, при впровадженні або налаштування яких потрібна допомога експерта. Перерахую їх в порядку значимості:

  • Заголовок. Спеціаліст по пошуковому просуванню допоможе скласти ємний, інформативний, релевантний змісту сторінки, адекватний особливостям вашого бізнесу, і - що важливо - продає заголовок.
  • Опис. Як я вже зазначила, це складний в налаштуванні елемент. Не завжди можна з точністю передбачити, який уривок Яндекс вибере для того чи іншого пошукового запиту. Однак SEO специалист та SEO копірайтер можуть підготувати тексти на сайті для оптимального відображення в результатах видачі.
  • Висновок цін. Для цього потрібно завантажити на сайт спеціальний YML-файл, який відповідає певним умовам.

Крім того, фахівець повинен підказати, які елементи в яких випадках доступні. Він підбере їх під специфіку бізнесу (спеціальний сниппет), розповість про те, що швидкі посилання відображаються тільки у перших трьох сайтів видачі, і про те, чим відрізняються сніпети головної сторінки від посилань на внутрішні розділи сайту.

Налаштування сниппета - це один з найкорисніших подарунків, що ви зможете зробити для свого бізнесу. Почніть думати про сніпеті в процесі створення або оптимізації сайту. Відстежуйте нові сервіси, які пропонує Яндекс, наприклад, можливості нової платформи «Острова», і поспішіть скористатися їхнім досвідом першими з числа конкурентів.

Звідки береться опис?
А яка візитка без контактної інформації?
Ru/webmaster/?
Ru/webmaster/?