Навигация по сайту

Популярные статьи

Що краще адаптивний дизайн сайту або мобільна версія для SEO?

 1. Що таке адаптивний дизайн і мобільна версія сайту?
 2. Які переваги мобільної версії сайту?
 3. 2 Високий рівень юзабіліті
 4. 3 Швидке впровадження змін
 5. 4 Право вибору
 6. Недоліки мобільної версії сайту для SEO
 7. висновки

Якщо ви власник інтернет-магазину або корпоративного сайту, до якого підключена аналітика, ви не могли не помітити, що трафік, отриманий з мобільних пристроїв, становить значну частку від загального трафіку.

Все частіше ми заходимо на сайти зі смартфонів, це економить час і дозволяє швидко виконати завдання.

Для вас як для бізнесмена це означає, що якщо питання коректної роботи сайту на мобільних пристроях ще не вирішене, саме час їм зайнятися.

Заглиблюючись в тему, ви дізнаєтеся, що оптимізувати веб-ресурс для смартфонів можна кількома способами: мобільна версія сайту або адаптивний дизайн.

Ще один аргумент на користь створення умов для мобільних користувачів - Google ранжує вище сайтів, пристосованих для смартфонів і планшетів.

У цій статті ми розповімо про переваги і недоліки кожного способу, а також акцентуємо увагу на тому, як впливає вибір на просування сайту в пошукових системах .

Що таке адаптивний дизайн і мобільна версія сайту?

Обидва способи виконують одну і ту ж задачу - зробити так, щоб користувачі могли комфортно працювати з сайтом на різних пристроях - смартфонах, планшетах, ноутбуках. При цьому, неважливо, який дозвіл і формат екрану мають гаджети.

У чому відмінності двох способів?

 1. адаптивний дизайн

Власне, ця механіка адаптує зміст сайту для параметрів пристрою. Ви не створюєте нову версію веб-ресурсу, а тільки пристосовуєте дизайн.

 1. Мобільна версія сайту

А тут вже з'являється окрема версія вашого проекту. Вона відрізняється простотою і зменшеною функціональністю - залишається тільки найважливіший контент, який потрібен користувачам. Завдяки цьому відвідувачі сайту можуть комфортно переміщатися і швидко знаходити потрібну інформацію або здійснювати необхідні дії. У такій версії є окремий адресу з приставкою m. або mobile.

Давайте дізнаємося, які переваги і недоліки мають способи реалізації, щоб зрозуміти, що краще адаптивна верстка або окрема мобільна версія сайту.

Давайте дізнаємося, які переваги і недоліки мають способи реалізації, щоб зрозуміти, що краще  адаптивна верстка  або окрема мобільна версія сайту

Які переваги мобільної версії сайту?

1 Швидка швидкість завантаження

Як ми вже сказали, при розробці мобільної версії "відкидається" непотрібна мобільним користувачам функціональність, що зменшує навантаження і сайт відображається швидше.

При адаптивної верстці дизайн адаптується під смартфон вашого клієнта, подгружается весь HTML і CSS зі звичайною версією сайту. Це ускладнює завантаження веб-сторінки і змушує користувача чекати.

SEO : Один з факторів ранжирування в Google - швидкість завантаження сайту.

2 Високий рівень юзабіліті

Так як цей спосіб має на увазі заточку сайту під мобільних користувачів, версія веб-ресурсу виходить дуже зручною і природною в мобайл-середовищі. Це підвищує комфорт для ваших клієнтів.

Різниця в тому, що якщо ви використовуєте адаптивний дизайн, другорядні для мобільних користувачів блоки тільки завадять потенційним клієнтам отримати потрібну інформацію.

SEO : юзабіліті інтернет магазину або веб-ресурсу - це також один з факторів ранжирування, якщо користувач швидко залишає сайт, значить зручність сайту не відповідає вимогам.

3 Швидке впровадження змін

Мобільна версія має свій окремий код, а значить, його простіше редагувати і вносити зміни, не зачіпаючи десктопну версію.

Адаптивна верстка має на увазі, що всі версії сайту лежать в одному середовищі, це один код і впроваджувати зміни складніше.

Адаптивний дизайн або мобільна розробка для SEO: фахівцям для робіт по просуванню потрібно працювати з кодом, з такими файлами як sitemap, robots і іншими. Відповідно, при роботі з адаптивним дизайном потрібно бути уважнішими, оскільки ці файли в одному середовищі.

4 Право вибору

Якщо клієнт хоче перейти на повну версію сайту, він легко може зробити це за допомогою відповідної кнопки. Адаптивна верстка не дає такої можливості, однак вона й не знадобиться, адже клієнтові зручно працювати з сайтом, з якого б пристрою він не зайшов.

Недоліки мобільної версії сайту для SEO

 1. Додаткове навантаження на фахівців

Пошукові системи можуть визначити мобільну версію як копії основний. Для того, щоб на веб-сайт не наклали санкції через дублювання контенту, професійні SEO-шники використовують мета-теги rel = «alternative» і rel = «canonical», що вирішує проблему.

 1. Додаткове навантаження на базу даних

Важливо використовувати загальну базу даних для версій сайту. Тоді в будь-якому випадку ви не забудете додати нову сторінку сайту для мобільної версії і SEO не постраждає.

Також перевірте на коректність роботу 301-их редиректів. Інакше користувач з пошуку може переходити на внутрішню сторінку сайту, умовно A, а при переадресації на мобільну версію сторінки A, потрапляти на головну сторінку мобільної версії, що викликає нерозуміння у клієнта і можливий показник відмов.

висновки

Що ж вибрати - адаптивний дизайн сайту або мобільна версія для інтернет магазину або сайту?

Як ми бачимо, переваги і недоліки є у обох варіантів, тому приймати рішення потрібно окремо для кожного проекту спільно з SEO-фахівцями і верстальниками. Наприклад, в більшості випадків для невеликих сайтів і інтернет-магазинів більш вигідний варіант - це адаптивний дизайн.

Ви можете звернутися до фахівців Artjoker для виконання такого завдання. В нашій команді розробники і маркетологи працюють злагоджено, а значить, всі вимоги пошукових систем успішно реалізуються.

Ми дотримуємося комплексного підходу до бізнесу, тому ви можете замовити інтернет магазин на wordpress . А наші фахівці проконсультують вас за всіма існуючими CMS, наприклад modx створення сайту .

Що таке адаптивний дизайн і мобільна версія сайту?
Які переваги мобільної версії сайту?
Що таке адаптивний дизайн і мобільна версія сайту?
У чому відмінності двох способів?
Які переваги мобільної версії сайту?