Навигация по сайту

Популярные статьи

Що таке доменне ім'я сайту і які чинники враховувати вибираючи його для ресурсу.

  1. Що таке домен сайту і його рівні
  2. Як вибрати домен
  3. Як домен впливає на просування

Для того щоб розмістити створений сайт в інтернеті йому обов'язково потрібно вибрати домен і підібрати відповідне доменне ім'я. Згодом це стане частиною адреси, за якою будуть шукати ресурс користувачі.

Чим більше запам'ятовується і простий для сприйняття домен буде у сайту, тим простіше людям буде запам'ятати його, і в подальшому знайти. Тому вибір і реєстрація домену дуже важливий крок у створенні інтернет-ресурсу і поставитися до нього треба з належною увагою.

Що таке домен сайту і його рівні

Що таке домен сайту або доменне ім'я?

Якщо пояснювати простою мовою, то доменне ім'я - це назва сайту, його адресу або зона, що має своє ім'я. Складається воно, як правило, з самого імені сайту і імен доменних зон в яке він входить.

Наприклад, djon.ru є назвою сайту, де перша частина безпосередньо ім'я ресурсу, який входить в доменну зону «.ru». З прикладу добре видно поділ доменів на рівні. Домен .ru відноситься до домену першого рівня, відповідно повна назва є доменом другого рівня, в який можуть входити ще доменні імена, належать до третього рівня ієрархії.

Важливо, щоб усередині кожного домена назви наступних рівнів були строго індивідуальні.

Існує три рівні доменів, при цьому кожен наступний входить в зону попереднього і має в ній оригінальне ім'я. Існує три рівні доменів, при цьому кожен наступний входить в зону попереднього і має в ній оригінальне ім'я

Домен першого або верхнього рівня частіше має назву доменна зона. Прикладами таких доменів є .ru, .com, .org і так далі. Доменні зони поділяються на дві групи: національні та загальні.

До національних відносяться ті, що визначають приналежність ресурсу до конкретної держави. Наприклад, .ru це Росія, .kz - Казахстан. Загальні домени визначають приналежність ресурсу до певного виду діяльності або категорії. Наприклад, комерційні ресурси мають домен .com, інформаційні - .info, некомерційні сайти .org, .travel домен для туристичних сайтів.
Домени першого рівня включають в себе всі інші і дозволяють реєструвати в своїй зоні унікальні домени другого рівня.

Домен djon.ru є доменом другого рівня. Тобто він включає в себе зареєстроване доменне ім'я в зоні верхнього рівня. Кожне ім'я такого домену має бути унікальним. Отримати доменне ім'я другого рівня можна звернувшись до спеціальних реєстраторам, важливо пам'ятати, що користування доменом надається на час і вимагає повторного продовження через обумовлений проміжок часу.

Домен третього рівня реєструється в зоні другого і повинен також підтримувати унікальність всередині батьківської директорії. Прикладом домену третього рівня є site.ru

Як вибрати домен

Правильний вибір доменної зони і імені - відповідальна справа. Правильне ім'я допоможе в просуванні ресурсу в топ пошукової видачі, тоді як невдале ім'я може негативно позначитися на ранжуванні. Існує ряд порад здатних допомогти зробити правильний вибір.

  1. Вибираючи доменну зону важливо враховувати регіональність проекту. Якщо ресурс націлений тільки на одну країну і не буде вести активність в інших країнах, то правильним буде вибирати зону, належить саме цій країні. Пов'язано це з тим, що пошукова система має регіональний характер і результати видачі в Росії будуть відрізнятися від української в основному тим, що в топ вийдуть відповідні доменні зони. Якщо проект орієнтується на кілька держав, то кращим вибором стануть загальні зони типу .com або .biz.
  2. У назві домену другого рівня найкраще використовувати основний ключ, за яким планується просування нового ресурсу. Якщо англійський варіант ключа не передбачений, то добре підійде його форма на трансліті. Важливо перевірити правильність написання використовуваного варіанта.
  3. Чим легше і коротше буде ім'я, тим простіше користувачам його запам'ятати і при необхідності передати іншому користувачеві. При цьому більше відвідувачів буде приходити на ресурс безпосередньо, оминаючи пошук. Якщо підібрати асоціативний домен не виходить, то варто віддати перевагу легкому і красивому поєднанню допустимих символів. Крім того, варто виключити з домену складні літери, поєднання яких на трансліті може бути складним або сприйматися в декількох варіантах. Наприклад, Ю, Ж, Ч і так далі.
  4. Назва домену має відображати тематику ресурсу. Крім того, що таке ім'я буде простіше запам'ятовуватися, воно відразу дасть зрозуміти, що саме пропонує сайт.
  5. Дуже важливо не допустити граматичних помилок привласнюючи ім'я новому домену. Це може спричинити небажані наслідки, аж до того, що домен згодом можна буде просто залишити.

Крім реєстрації домену та присвоєння йому потрібного імені, бувають ситуації, коли відбувається покупка домену вже, що має історію і деякі показники. До таких покупок потрібно ставитися з обережністю.

Покупку здійснювати тільки в перевірених місцях, обов'язково вивчити історію і подивитися в архіві попередні версії сайту.

Крім того, домени, куплені в неперевірених джерелах, можуть перебувати під фільтрами пошукових систем.

Стратегія контент маркетингу - це план дій, який допоможе досягти найкращих результатів.

За 30 секунд можливо зацікавити роботодавця при пошуку роботи, як - дізнайся тут .

Читай в нашій статті , Як підвищити ефективність рекламних кампаній.

Як домен впливає на просування

Доменне ім'я сайту хоч і не є ключовим фактором в просуванні ресурсу все-таки впливає на оптимізацію . Тому перш ніж приступити до просування, варто перевірити свої домен на відповідність деяким рекомендаціям. Ось фактори, які мають вплив на процес оптимізації.

  • Вік домену добре впливає на ранжування, ніж старше сайт, тим більше до нього довіри. Домен з історією коштує дорожче, але, з точки зору просування - це розумна трата грошей. Головне, не купувати в неперевірених місцях і уважно вивчити наявну історію.
  • Присутність в доменному імені головного ключа наближає до вершин видачі майже на чверть. У деяких неконкурентних нішах іноді досить ключа в домені, щоб вийти в топ. В умовах високої конкуренції такий підхід стане ще одним плюсом в загальну скарбничку позитивних факторів.

На жаль, використання ключових фраз в імені домена погано працює в умовах свежезарегістрірованного сайту. Тому найкращим варіантом для просування стає пошук і покупка відповідного ключу домену з числа мають історію варіантів.

Тобто кращий результат дасть поєднання двох описаних рекомендацій. При цьому старий домен з історією, але без ключа в змісті стане для просування більш значущим чинником, ніж новий домен з ключовим запитом.

Погано впливають на просування довгі домени, які містять в собі кілька ключів.

Наприклад, kyrtki-sumki-barsetki-kupit-nedorogo-ekaterinburg.com не тільки не просуне в пошуковій видачі, але і може підвести ресурс під фільтри. Крім того, що така адреса абсолютно не запам'ятовується, він, швидше за все, буде сприйнятий пошуковими системами, як спам. У всьому потрібна міра.

Доменна зона теж має велике значення Доменна зона теж має велике значення. У колах професіоналів просування і оптимізації визнано, що найкращим рішенням для розміщення ресурсу вважається зона .com. Такий ресурс може претендувати на місце у видачі за запитом з будь-якого регіону. При цьому якщо діяльність компанії обмежена територіальним розташуванням, то цілком підійде зона домену місцевого значення.

Стислість сестра таланту. Це правило поширюється і на доменні імена сайтів. Чим коротше буде ім'я сайту, тим простіше його запам'ятати. Це означає додатковий трафік в обхід пошукових систем, і відповідно більшу довіру з боку останніх.

Вибір хорошого домену вимагає індивідуального підходу для кожного ресурсу. Все залежить від цілей, які переслідує творець сайту і його можливостей. У прийнятті рішення грають роль багато чинників: аудиторія на яку орієнтований ресурс; передбачувані джерела трафіку; ключі за якими планується просування. Якщо по домену сайту відразу стає зрозуміло, що і кому він хоче запропонувати, при цьому ім'я добре запам'ятовується, можна вважати, що зроблений правильний вибір.