Навигация по сайту

Популярные статьи

Що таке дзеркало сайту

 1. Для чого необхідно дзеркало сайту
 2. Яку роль відіграє дзеркало сайту в SEO-просуванні
 3. висновки
 4. Як перевірити в Яндексі наявність дзеркала?
 5. Що станеться, якщо не вказати головне дзеркало?
 6. Як правильно розклеїти дзеркала?
 7. Чи будуть враховуватися параметри старого домену при переході на новий?
 8. З якої причини сайт може пропасти з пошуку після змін в настройках редиректу на нову адресу?
 9. Що буде, якщо перенаправити на головне дзеркало все сторінки другорядного сайту?
 10. Що робити, якщо формат дзеркал відрізняється?

Найчастіше під терміном «дзеркало сайту» маються на увазі різні значення. Поняття «дзеркало сайту» з області SEO-просування можна пояснити як копія ресурсу. Для пошукової оптимізації створюється дзеркальна копія будь-якого сайту (не важливо, свого або стороннього), яка може повністю або частково відображати цей ресурс.

У різних контекстах дане поняття приймає кілька смислових навантажень:

 1. Перша версія має на увазі копію сайту, який може містити або не містити «www» на початку адреси. Наприклад, www.site.ru і site.ru нехай і будуть вважатися різними сайтами, але для виконання ролі в SEO-просуванні їх склеюють в один цілісний ресурс.
 2. Наявність тієї чи іншої сторінки визначається пошуковими роботами по URL. Фактично сторінка одна, але наявність різних урлов дає можливість створювати копії.
 3. Дзеркало дозволяє вказати приналежність одного або декількох доменів до єдиної організації. Найчастіше для SEO-просування вибирають одне - головне дзеркало. Саме цей сайт ранжируватиметься в пошукових системах.

Якщо за двома адресами повністю збігається контент, то пошукові системи Яндекс і Google вважатимуть це абсолютною копією сайту. В такому випадку буде показано його перенаправлення. Коли редирект вмісту не виконується, він зображується на обох сайтах. У будь-якому випадку в пошуку буде з'являтися тільки головне дзеркало.

Для чого необхідно дзеркало сайту

Створення дзеркала сайту - це досить практичний хід, який дозволить змінити старий домен на більш красивий і перенести на нього сайт. Це дозволить зберегти постійних відвідувачів, розміщений на вашому майданчику контент та інше. Але варто пам'ятати, що такі дії можуть спричинити за собою зайві витрати, так як процес вимагає втручання компетентного людини. Крім цього, важливі показники, такі як вік сайту, вік сторінок та інше, будуть анульовані. Позиції сайту повинні бути відновлені, але Яндекс стовідсоткової гарантії не дає. Тут варто зважити всі «за» і «проти», перш ніж зважиться змінювати домен.

Тут варто зважити всі «за» і «проти», перш ніж зважиться змінювати домен

Найчастіше такий хід необхідний, коли кілька компаній об'єднуються в групу і створюють загальний сайт з новою назвою. Тоді старий домен буде не актуальний і його можна буде замінити.

Ще одна причина для створення дзеркала сайту - це бронь схожих адрес для усунення конкуренції, а також для розкрутки в декількох країнах. Відповідно під дзеркала займають домени на різних мовах або просто зі схожими, актуальними для фірми, назвами.

Яку роль відіграє дзеркало сайту в SEO-просуванні

В SEO застосовують безліч методів, щоб поліпшити позиції сайту в пошукових системах. Основою просування залишається оптимізація контенту і робота з посилальною масою. Без цих фундаментальних аспектів неможливо здійснити успішну розкрутку ресурсу.

Для кожного сайту розробляється унікальний план просування, в який входять не тільки стандартні дії, але і безліч професійних прийомів.

Просування за допомогою дзеркал викликає плутанину в SEO-колах, так як оптимізатори розділилися на тих, хто підтримує цей метод розкрутки, і на тих, хто його всіляко уникає. Багато хто відносить афільовані до чорних методів розкрутки, так як воно тягне за собою санкції з боку пошукових систем.

Дзеркала сайтів, як правило, потрапляють під афіліат-фільтр. Пошукові системи усувають з індексу сайти з ідентичним наповненням, тому дзеркала не приносять бонуси в ранжируванні сайтів. Ранжируется одне головне дзеркало, яке і вноситься в індекс пошукових систем. Якщо пошукової робот виявляє на декількох сайтах однаковий контактні дані, а також головні теги (наприклад, titel), то виробляє склейку сайту. Такі заходи вживаються, щоб кілька ресурсів одного власника не з'являлися в пошуковій видачі одночасно.

Найчастіше рекламні компанії використовують дзеркала для просування, але важливо вибрати його коректно.

висновки

Як висновок вашій увазі представлені відповіді на найактуальніші питання, які виникають у початківців SEO-оптимізаторів:

Як перевірити в Яндексі наявність дзеркала?

У розділі «Повідомити про новий сайт» панелі Яндекс.Вебмайстер ви виявите фразу з таким формулюванням: «Зазначений вами сайт www.site.ru є неголовним дзеркалом сайту site.ru ».

Що станеться, якщо не вказати головне дзеркало?

При склеюванні дзеркал сайту веб-майстер може забути і не вказати, який з сайтів основний. У цьому випадку пошукова система автоматично вибере один з доменів, який і буде в подальшому індексуватися.

Як правильно розклеїти дзеркала?

Налаштування файлу robots.txt b .htaccess повертаються в початковий стан, тобто в стандартне. Таким чином пошуковики вважатимуть їх не дзеркалами, а звичайними сайтами. Протягом 2-4 тижнів відбувається розклеювання дзеркал. Цей процес можна відслідковувати в панелі Яндекс.Вебмастер. Ознакою того, що розклеювання вдалася, буде наявність в формі «Повідомити про новий сайт» ще одного ідентичного ресурсу.

Чи будуть враховуватися параметри старого домену при переході на новий?

Позиція в пошуковій видачі і інші показники збережуться на новому домені в тому випадку, якщо дзеркалом стане сайт зі старою адресою.

З якої причини сайт може пропасти з пошуку після змін в настройках редиректу на нову адресу?

Така ситуація може статися через те, що новий сайт ще не встиг з'явитися в пошуку (що може зайняти деякий час), а старий вже був вилучений з пошукової системи. Коли здійснюється склейка сайтів, є ймовірність такої неузгодженості.

Що буде, якщо перенаправити на головне дзеркало все сторінки другорядного сайту?

Краще зробити перенаправлення кожної сторінки на відповідну їй, хоча такий спосіб також має місце бути, але з меншим ступенем успіху.

Що робити, якщо формат дзеркал відрізняється?

Якщо сторінки будуть коректно перенаправлені, то нічого критичного не станеться. Сторінки повинні чітко перенаправлятися тільки на ідентичні.

Що станеться, якщо не вказати головне дзеркало?
Як правильно розклеїти дзеркала?
Чи будуть враховуватися параметри старого домену при переході на новий?
З якої причини сайт може пропасти з пошуку після змін в настройках редиректу на нову адресу?
Що буде, якщо перенаправити на головне дзеркало все сторінки другорядного сайту?
Що робити, якщо формат дзеркал відрізняється?
Що станеться, якщо не вказати головне дзеркало?
Як правильно розклеїти дзеркала?
Чи будуть враховуватися параметри старого домену при переході на новий?
З якої причини сайт може пропасти з пошуку після змін в настройках редиректу на нову адресу?