Навигация по сайту

Популярные статьи

»Що таке оптимізація конверсії?

Конверсія

Конверсія. Що ж це таке?

конверсія - це відношення числа відвідувачів сайту, що виконали на ньому будь-які цільові дії (приховані або прямі вказівки рекламодавців, продавців, творців контенту - продажу, реєстрації, підписку, відвідування певної сторінки сайту, перехід по рекламному посиланню), до загальної кількості відвідувачів сайту, виражене у відсотках.

Досить часто мені доводиться бачити приклади, коли на сайті компанії непогана конверсія, наприклад, в заповнення форми замовлення, але чомусь мало клієнтів. Коли починаємо розбиратися в чому ж справа і проходимо весь шлях за потенційного клієнта, досить часто виявляється, що проблема в якоїсь дрібнички, наприклад, текст Лендінзі не дає вказівки на ціну продукту, яка по факту значно більше, ніж очікує клієнт, або запущена якась ідіотська акція, наприклад, "заповни нашу форму і отримай піцу від наших партнерів". Ви не уявляєте, як багато подібних помилок роблять навіть серйозні компанії.

А буває, що помилка зовсім не стосується сайту. Наприклад, недавно чув історію про те, як одна людина намагався купити новий, дуже дорогий автомобіль представницького класу, відомого бренду, для чого залишив заявку на відповідному сайті, на що йому прийшла відповідь від адміністратора автоцентру «Вибачте, зараз не можу з вами зв'язатися, так як їду у відпустку, повернуся такого-то числа ». Ну, що б ви зробили з таким продавцем? Як далеко ви б відправили цього хлопця у відпустку, якби дізналися, яких збитків він завдав вашої компанії одним ідіотським листом?

Так ось, моя порада інтернет-бізнесу, яким я, можливо, відбираю у себе гроші. 🙂 Перш, ніж починати проводити серйозні роботи по оптимізації воронки конверсій на вашому сайті, спочатку проведіть простий логічний аналіз. Можливо, поліпшити ситуацію можна, помінявши лише пару слів в продає тексті або звільнивши якогось покидька-менеджера.

Як же це робиться?
Перш за все, робота над оптимізацією сайту для певної аудиторії починається з вивчення цієї аудиторії. Потрібно зрозуміти, хто ці люди і чого вони хочуть. Для нас, як оптимізаторів, це завдання трохи простіше, нам всього лише потрібно зрозуміти, хто ті люди, які вже переходять на сайт, проаналізувати їх поведінку і запропонувати їм те, що приведе їх до потрібного дії. Для інтернет-бізнесмена це може стати питанням на довгий час, тому що, по-перше - у нього, швидше за все, немає під боком парочки аналітиків, а по-друге - йому потрібно зрозуміти, хто його клієнти, ще до того, як вони прийшли на його сайт, інакше він просто не зможе правильно налаштувати рекламну кампанію, а якщо він вирішить поекспериментувати і створити кілька рекламних кампаній відразу для декількох цільових аудиторій, то йому доведеться зробити кілька різних Лендінзі, а цей захід досить витратна.

Зараз, слава богу, з'явився нескладний інструмент, який називається мультілендінг і, наскільки я знаю, він надається кількома компаніями в рунеті. Мультілендінг дозволяє адаптувати вашу посадкову сторінку під будь-яке ваше контекстне оголошення. Перейшовши по будь-якому оголошенню з вашої контекстної реклами, ваш клієнт побачить саме той варіант Лендінзі, який був приготований спеціально для нього - і тут відкривається неймовірний простір для експериментів. Хоча є ще один спосіб дізнатися свого клієнта, взагалі не витративши ні копійки, і називається він customer development 🙂

Як тільки ви дізналися, з ким і для кого ж ви працюєте, настає час побудови гіпотез і їх перевірки. На цьому етапі створюються кілька варіантів тексту та дизайну, які, на ваш погляд, піднімуть показник конверсії. Далі ці варіанти запихаються на ресурс, який проводить A / B тести - таких у світі є безліч, ось огляд по ресурсам для спліт-тестування , Вибирайте будь-який, і починається час нескінченних цифр та графіків, яке, якщо ви підійдете до нього всерйоз, не закінчиться ніколи.

Так ось, A / B тести дозволяють зрозуміти, який з двох варіантів сторінки краще працює. Правда, тут є проблема - якщо у вас занадто маленька відвідуваність або занадто мало користувачів здійснює конверсійне дію, A / B тест просто буде брехати, бо не буде даних для складання правильної статистики. Взагалі, деякі аналітики вважають, що результати спліт-тестування вірні тільки якщо є не менше, ніж 100 конверсій на варіант - ну, тут вже кожен божеволіє по-своєму, я ж пропоную користуватися спеціальними калькуляторами, на зразок цього , Куди забиваються всі дані, а він каже правдивий результат.

Якщо у вас досить відвідуваності і конверсій, можна дозволити собі мультивариативном тест, в якому беруть участь відразу кілька варіантів тексту та дизайну. Взагалі, тестування - це основний засіб збільшення конверсії.

Як тільки перевірені гіпотези, настає час формування нових, і так до нескінченності, тому що поліпшення сайту - це процес безперервний. Ми, наприклад, мучимо сайт клієнта в середньому місяць, поки не домагаємося позитивного результату.

Чому це коштує грошей?

Тому що над вашим сайтом в будь-якій компанії, що займається оптимізацією, працюють як мінімум 3-4 людини, які отримують зарплату і, звичайно ж, в компанії є ще кілька людей, безпосередньо не задіяних в процесі, яким теж потрібно щось платити. Ще додайте сюди витрати, наприклад, на ту ж рекламу.

Звертаючись до професіоналів, ви безсумнівно витратите чималу суму грошей, тому, щоб зрозуміти, чи готові ви на це, спробуйте заздалегідь порахувати, скільки грошей принесе вам збільшення конверсії в покупку на вашому сайті, наприклад, на 10-15 відсотків в найближчий місяць і якщо цей показник відбиває хоча б третину послуг агентства, то угода цілком може бути успішною. Якщо ж ця проста економіка не зійшлася, то залишається, на мій погляд, найкращий варіант - навчитеся робити це самі і ви отримаєте в рази більше, до того ж - абсолютно безкоштовно.

Теги: Лендінгем , A / B тестування , реклама .

джерело: http://habrahabr.ru/company/generateclub/blog/242479/

Що ж це таке?
Ну, що б ви зробили з таким продавцем?
Як далеко ви б відправили цього хлопця у відпустку, якби дізналися, яких збитків він завдав вашої компанії одним ідіотським листом?
Як же це робиться?
Чому це коштує грошей?