Навигация по сайту

Популярные статьи

Що таке пінг в швидкості інтернету: докладну відповідь

 1. Поняття і його походження
 2. Від чого залежить показник
 3. як виміряти
 4. Командний рядок
 5. спеціальні програми
 6. оптимальний пінг
 7. Як зменшити пінг
 8. загальні поради
 9. сторонні утиліти

Зміст статті

Кожен щодо просунутий користувач комп'ютера зобов'язаний знати, що таке ping. При організації локальних мереж це допоможе оцінити якість з'єднання окремих комп'ютерів. Також вміння «пінгувати» допоможе в оцінці надійності інтернет-з'єднання. Ми розповімо докладно, що представляє собою пінг, як його перевірити і знизити.

Поняття і його походження

Під словом пінг (ping) багато комп'ютерники розуміють стандартну утиліту в операційній системі Windows, яка дозволяє оцінити якість з'єднання. На основі результатів утиліти з'явився однойменний параметр. Пінг - це час, необхідний запитом для подолання шляху до іншого комп'ютера і назад. Дана величина вимірюється в мілісекундах - 20 мс (0,02 секунди). Якщо запитуваний адреса не відповідає, час затримки відсутня. Додатково утиліта використовується для перевірки працездатності мережі.

У походження цього терміна є 2 версії. Згідно з першою, Ping з'явився зі сфери гідролокатором, які під час оновлення екрану створювали характерний звук, співзвучний з назвою даної величини. Іншими словами, пінг здатний виконати пошук будь-якого комп'ютера в глобальній мережі (аналогічно пошуку об'єктів в море). Згідно з іншою версією, термін з'явився від гри пінг-понг. У цій комп'ютерній грі відбувається постійний обмін кулькою між двома гравцями, що в якійсь мірі описує роботу даної утиліти.

Пінг інформує користувача про те, як довго йде доступ до конкретного сервера (ресурсу). Для гравців в онлайн-ігри це дуже важливий показник. При високій затримки ви не зможете комфортно грати, відповідно, будете постійно програвати, не встигаючи реагувати на дії противника.

Від чого залежить показник

Пінг залежить від ряду параметрів, в число яких входить:

 • швидкодію сервера або комп'ютера, до якого йде звернення;
 • фізичне відстань між комп'ютерами;
 • завантаженість каналу;
 • пропускна здатність мережі (частково).

Чим далі знаходиться сервер, тим довше буде йти до нього пакет і відповідь назад. Затримки в проходженні даних можуть виникати між вами і об'єктом призначення. Часто високий пінг виникає через тривале відповіді. Запит швидко потрапляє на кінцевий сервер, але внаслідок завантаженості останнього доводиться довго (в рамках швидкостей сигналу) чекати зворотний відповідь. Сучасні швидкості від 1 М / біт в секунду практично не впливають на пінг в Інтернеті.

як виміряти

Існує кілька способів виміряти пінг: використовуючи стандартну утиліту або за допомогою різних інтернет-ресурсів Speedtest і 2ip.ua .

Командний рядок

Як було сказано раніше, в операційних системах Windows є однойменну утиліту, завдяки якій змиритися час проходження інтернет-пакетів до точки призначення і назад. Застосувати цю утиліту ви можете в тому випадку, коли необхідно перевірити ping для конкретного комп'ютера або сайту. Використовуйте наступну інструкцію:

 1. Викличте командний рядок. У Windows 10 натисніть правою кнопкою миші по пуск і виберіть «Командний рядок (адміністратор)». Альтернативний спосіб - натисніть клавіші Win + R, а потім напишіть в вікні «Виконати» cmd. Зміст статті  Кожен щодо просунутий користувач комп'ютера зобов'язаний знати, що таке ping
 2. У командному рядку введіть слово ping. Потім через пробіл напишіть назву ресурсу або ip-адреса. Натисніть Enter.

Утиліта пошле по ip-адресою 4 пакети і чекатиме відповіді. Для пакетів відобразиться відповідь з числом байт і часом в мілісекундах. Якщо все пакети отримані, якість інтернет-з'єднання відмінне. При втратах більше 1 пакету будуть виникати серйозні проблеми з доступом до конкретних ресурсів або серверів.

спеціальні програми

У мережі є ряд сервісів, які дозволяють швидко вимірювати швидкість Інтернету і безпосередньо сам пінг. Одна з них - це сайт Speedtest . Вам необхідно перейти на нього, а потім натиснути кнопку «Почати перевірку». Сервіс виконає вимірювання швидкості прийому і віддачі, після чого видасть результати вимірювання. Через інтерфейс на карті можна також вибрати географічну точку, з якої ви хочете перевірити пінг. Результат буде показаний в лівому верхньому кутку. У правому нижньому кутку буде написано, до якого хостингу ви намагаєтеся отримати доступ.

оптимальний пінг

Давайте з'ясуємо, яка нормальна пінг для Інтернету. Відповідь досить проста - чим менше, тим краще. При цьому час затримки можна умовно розділити на кілька груп:

 • до 45 мілісекунд - ідеальний варіант, який не впливає на роботу в мережі або онлайн-ігри. Можна безперешкодно вести прямі трансляції на Twitch або YouTube.
 • від 45 до 120 мілісекунд - прийнятні значення, які практично не впливають на роботу в мережі. Можуть викликати невеликий дискомфорт при організації онлайн-трансляцій.
 • більше 120 мілісекунд - створює дискомфорт в онлайн іграх і серфінгу в Інтернет. Каже про наявність явних проблем з сервером або каналом зв'язку.

Часткова втрата пакетів також говорить про проблеми. Якщо вони спостерігаються повсюдно для всіх ресурсів, рекомендується зателефонувати в техпідтримку свого провайдера.

Як зменшити пінг

Кожен користувач може зменшити пінг до комфортних показників. Зробити це можна різними шляхами, про які ми поговоримо далі.

загальні поради

Знизити свій пінг можна декількома способами. Найефективніший метод - змінити провайдера. Більшість проблем з доступом виникають саме з вини постачальника послуг. Альтернативний варіант - спробувати підключитися до іншого сервера, який фізично розташований ближче. Ця рада актуальна для геймерів. Якщо ви перебуваєте в Росії, намагайтеся вибирати в онлайн-іграх сервера з Центральної або Східної Європи. Як правило, пінг на них буде в межах 50 мілісекунд. При підключенні до серверів Америки, природно, пінг зростає до некомфортних 100-150 мілісекунд.

Якщо ви використовуєте додаток Toorrent, вимкніть роздачу активних торрентів. Це дозволить значно знизити затримки.

сторонні утиліти

Існує ряд програм, які дозволяють оптимізувати інтернет-з'єднання. Вони виставляють параметри таким чином, щоб домогтися максимально можливої ​​швидкості і мінімального пінгу. Яскравим прикладом служить програма Auslogics Internet Optimizer. Зменшити пінг з її допомогою можна наступним чином:

 1. Скачайте, встановіть і запустіть програму.
 2. При запуску програма запитає тип вашого підключення. Вкажіть вашу швидкість.
 3. Натисніть кнопку аналіз.
 4. Після закінчення процесу додаток видасть список можливих оптимізацій. Залиште галочки на тих, які вважаєте потрібними і безпечними.
 5. Натисніть кнопку «Оптимізувати».

Далеко не завжди Auslogics Internet Optimizer дозволяє поліпшити результати. У програмі є розділ ручної оптимізації, але він рекомендується тільки для просунутих користувачів. Тепер ви знаєте, що таке ping, як його виміряти і зменшити.

Поскаржитись на контент