Навигация по сайту

Популярные статьи

Що таке посилання - її види та вплив на seo просування

 1. Що таке посилання
 2. Як вставити посилання в Ворді
 3. Як зробити гіперпосилання в html
 4. тег посилання
 5. Як вставити посилання в текст
 6. Посилання html в новому вікні
 7. Колір посилання html
 8. Колір посилання css
 9. Прибрати підкреслення посилання css
 10. види посилань
 11. анкорний посилання
 12. безанкорние посилання
 13. Як вставити посилання в картинку
 14. Абсолютні і відносні посилання
 15. якірні посилання
 16. підрядкові посилання
 17. Биті посилання на сайті
 18. циклічні посилання
 19. наскрізні посилання
 20. інші види
 21. Гіперпосілання в SEO просуванні
 22. ранжирування посилань
 23. кількість посилань
 24. якісні чинники
 25. анкорний текст
 26. вік посилання
 27. динаміка нарощування
 28. Google Penguin
 29. Висновки

Ви дізнаєтеся, що таке посилання, її види, як зробити і яке її вплив на SEO просування сайту. Також поговоримо про посилальному ранжируванні. Звідки воно з'явилося і як працює.

Звідки воно з'явилося і як працює

Що таке посилання

Посилання - це запис, яка ідентифікує документ або його частину. І відповідно, посилається на інший документ, або на іншу частину того ж самого документа.

І відповідно, посилається на інший документ, або на іншу частину того ж самого документа

Посилання

Простими словами, це певний ідентифікатор. Він може направити нас або на якусь частину документа, в якому ми вже знаходимося, або на зовсім іншу сторінку.

Як вставити посилання в Ворді

Багато хто може не знати, як вставити посилання в Ворді. Загалом, вибираємо потрібний фрагмент тексту і виділяємо його лівою кнопкою мишки.

Далі вибираємо вкладку «Вставка». У ній натискаємо на команду «Посилання» і вибираємо «Гіперпосилання». Для швидкого доступу можна скористатися поєднанням гарячих клавіш Ctrl + K.

Як вставити посилання в Ворді

Далі в поле «Адреса» вставляємо повний URL сторінки і натискаємо «Ок».

Як зробити гіперпосилання в html

Давайте розберемо, як зробити гіперпосилання в html. Тут трохи буде складніше, ніж у візуальному редакторі. Адже потрібно знати теги і відповідні атрибути. Якщо пропустити який-небудь символ, то лінк буде неробочим.

Ось простий приклад:

<a href="https://alzari.ru/seo-prodvizhenie"> SEO просування </a>

тег посилання

Для початку, ви завжди повинні пам'ятати, якою тег додає гіперпосилання. Це тег <a>. Подивіться уважно, як він створюється. Завжди є дві частини цього елемента (що відкриваються і закриваються).

У відкриває частини завжди містяться атрибути. Але головний з усіх - це атрибут href, який завжди повинен бути присутнім. У ньому вказуємо адресу на цілу сторінку або тільки на її частину.

Як вставити посилання в текст

Тепер поговоримо, як вставити посилання в текст. Знову ж таки, в візуальному редакторі це зробити нескладно. Там по опціях все досить зрозуміло.

Там по опціях все досить зрозуміло

Як вставити посилання в текст

Проблеми ж виникають при створенні html посилання на сайт. Для цього потрібно між тегами a ввести текст, який буде обгорнутий в лінк. По-іншому він ще називається анкором.

Анкор - це той текст, який знаходиться в активній частині посилання. Це та частина тексту, по якій ми можемо клікнути і перейти по самій посиланням на інший документ. У моєму прикладі вище це буде - SEO просування.

Анкор-лист - це тексти (анкор) всіх лінків з різних сайтів, які посилаються на один певний веб ресурс.

Посилання html в новому вікні

А як задається посилання html в новому вікні? Дуже просто! Досить в початковому тегу прописати атрибут target blank:

<a href="https://alzari.ru/seo-prodvizhenie" target="_blank"> SEO просування </a> В основному тексті своїх статей я завжди рекомендую робити так, щоб при кліці можна було відкрити посилання в новій вкладці . Це дуже корисно для юзабіліті сайту . Адже так людині не доведеться повертатися назад. У нього просто буде додаткова вкладка з ще однією статтею.

Виняток лише становлять наскрізні посилання, які як правило, присутні на кожній сторінці сайту. Тому їх можна не відкривати в новій вкладці.

Колір посилання html

Можна задавати певний колір посилання в html коді документа. Для цього потрібно вписати атрибут style:

style = "color: # FF0000"

У підсумку вийде:

<a href="https://alzari.ru/seo-prodvizhenie" target="_blank" style="color:#FF0000"> SEO просування </a>

Зауважте, що потрібно заздалегідь вибрати код кольору.

Зауважте, що потрібно заздалегідь вибрати код кольору

Таблиця кольорів html

Але такий спосіб я рекомендую робити тільки тоді, коли ви хочете персоналізувати для певної гіперпосилання. Наприклад, зробити її не такою, як усі.

А ось ставити кольору для певних груп лінків я рекомендую саме через CSS-файл стилів. Так набагато простіше тому що не потрібно постійно вписувати код кольору. Досить один раз прописати в таблиці стилів.

Колір посилання css

Колір посилання css можна задавати через відповідний файл стилів. Для цього потрібно створити новий документ. Назва не має значення. Головне, щоб розширення файлу було .css. Наприклад, style.css. Якщо він у вас вже є, то просто прописуємо наступний код:

a: link {color: # 0169D3;} a: hover {color: # dd5400;} a: active {color: # e22b2b;} a: visited {color: # 9d08c1;}

де:

 • a: link - стилі для самої посилання
 • a: hover - для наведеної посилання
 • a: active - для активної
 • a: visited - для відвідується

a: link - стилі для самої посилання  a: hover - для наведеної посилання  a: active - для активної  a: visited - для відвідується

Як правило, за стандартом, все лінки роблять синім кольором. Але проблема в тому, що на білому тлі такі елементи дуже сильно виділяються.

Тому я рекомендую кольору робити більш м'якими і не такими різкими. Наприклад, засвітити синяву. Посилання при наведенні зазвичай роблять червоними. Але тут я теж рекомендую занадто їх не виділяти. Краще робити ближче до помаранчевого кольору.

Відвідані лінки роблять зазвичай фіолетовим кольором. Вони дуже добре підвищують юзабіліті сайту. Відразу видно, по яким був перехід, а по яким немає.

Отже, коли ми поставили стилі, тепер їх потрібно підключити в роботу. Для цього в основний файл (index.html) в шапку сайту (між тегами head) вписуємо наступний код:

<Link rel = "stylesheet" type = "text / css" href = "style.css">

В результаті буде приблизно так:

<Head> <link rel = "stylesheet" type = "text / css" href = "style.css"> </ head> <body>

Тепер файл стилів підключений.

Прибрати підкреслення посилання css

Зараз ви дізнаєтеся, як прибрати підкреслення посилання css. Для цього в каскадних таблицях стилів до селектора a прописуємо властивість text-decoration: none:

/ * Прибирає підкреслення для посилань * / a: link {text-decoration: none;} / * Прибирає підкреслення для наведених посилань * / a: hover {text-decoration: none;}

/ * Прибирає підкреслення для посилань * / a: link {text-decoration: none;} / * Прибирає підкреслення для наведених посилань * / a: hover {text-decoration: none;}

Щоб підключити підкреслення посилання css, потрібно прописати властивість text-decoration: underline:

/ * Прибирає підкреслення для посилань * / a: link {text-decoration: underline;} / * Прибирає підкреслення для наведених посилань * / a: hover {text-decoration: underline;}

З точки зору юзабіліті сайту, прибирати підкреслення не завжди доречно. Адже воно дає зрозуміти користувачеві, що це гіперпосилання. Однак в гармонійному веб-дизайні, для деяких лінків підкреслення спеціально забирається.

види посилань

Давайте розглянемо деякі види посилань. Їх не так багато, але про них потрібно знати і вміти створювати. Ось про це нижче і поговоримо.

анкорний посилання

Анкорний посилання - це лінки, які містять в собі текст (анкор). Найчастіше в SEO оптимізації він є релевантним ключовим словом , По якому просувається інша сторінка.

Найчастіше в SEO оптимізації він є релевантним  ключовим словом  , По якому просувається інша сторінка

анкорний посилання

Ось приклад:

<a href="https://alzari.ru/seo-prodvizhenie"> ключове слово </a>

Такі анкорний лінки можуть дуже добре просувати ту сторінку, на яку ми посилаємося по заданому ключу. Так ми даємо зрозуміти відвідувачам і пошуковикам, що документ релевантний даному запиту.

Але через велику кількість таких однакових по ключу анкоров, ваш сайт може сильно постраждати. Просто в очах пошуковиків це буде виглядати неприродно. В результаті можуть бути накладені фільтри.

Щоб цього уникнути, я рекомендую розбавляти свій анкорний лист. Він повинен бути більшим. Тобто пхати одні і ті ж ключі не потрібно. Підключайте синоніми та інші відповідні ключові слова.

Також пам'ятайте, що пошукачі враховують і близько контрольний текст. Тому іноді варто в одному реченні біля гіперпосилання вжити відповідне слово. А в якості анкора написати цільове дію. Наприклад, читати далі або дізнатися докладніше.

Такі дії не тільки додадуть вам природності, а й збільшать кликабельность. Адже ми як би направляємо людини до певної дії.

безанкорние посилання

Безанкорние посилання - це лінки, у яких відсутній текстовий анкор. Замість нього просто виводиться url адресу сторінки.

Замість нього просто виводиться url адресу сторінки

Безанкорние посилання <a href="https://alzari.ru/seo-prodvizhenie"> https://alzari.ru/seo-prodvizhenie </a>

Рекомендую також їх використовувати в просуванні сайтів . В очах пошуковиків такі гіперпосилання виглядають більш природними. Адже багато користувачів не будуть спеціально підбирати ключові слова для анкора.

Вони просто копіюють і скидають адреса сторінки таким, яким він є. Тому іноді для природності потрібно використовувати і такий вид лінковки.

Але щоб він працював ще ефективніше, я рекомендую на своїх сайтах використовувати ЧПУ. Це людино-зрозумілі урли. Ось приклад такого урла:

https://alzari.ru/seo-prodvizhenie

Відразу видно, що стаття про SEO просування. Щоб цього домогтися, в урлах завжди використовуйте латинські символи (англійські) замість кириличних (російських). Просто після копіювання і вставки кириличних символів, вони перетворюються в кракозябри:

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%81%D1%8B%D0%BB%D0%BA%D0%B0

Адже лінк виглядає більш підозрілим. Також незрозуміло, куди він веде. Тому завжди використовуйте тільки латиницю.

Але будьте обережні! Якщо хочете змінити адреси своїх сторінок, обов'язково налаштуйте для кожної 301 редирект. Щоб вони перенаправляли користувачів зі старою версією сторінок, але нові. Якщо цього не зробити, то можна втратити трафік.

Ще в адресах сторінок літери завжди прописуйте в нижньому регістрі. Тобто заголовних букв не повинно бути. Також слова розділяйте тире, а не підкресленням.

Ну і звичайно ж, не потрібно робити свої урли занадто довгими. Після домену рекомендую робити не більше 5 слів. Оптимальний варіант - не більше трьох.

Як вставити посилання в картинку

Іноді дуже корисно знати, як вставити посилання в картинку. Для перелинковки і SEO цей вид теж може бути дуже корисним.

Для перелинковки і SEO цей вид теж може бути дуже корисним

Посилання у вигляді кнопок на профілі в соціальних мережах

Наприклад, можна виводити схожі записи з картинками в кінці статті. Також такий вид гіперпосилань дуже часто використовують в онлайн рекламі. Наприклад, кнопки купити або замовити.

Отже, для початку вам потрібно підготувати зображення і завантажити його на сервер, звідки воно буде доступно для показу в інтернеті. Ви можете завантажувати прямо на хостинг (рекомендую Beget ), Або на сторонні сервіси (радикал або хмара).

Коли завантажте фото, вам буде доступний адресу, за якою це зображення можна подивитися. Далі робимо за такою структурою:

<a href="https://alzari.ru/seo-prodvizhenie"> <img src = "https://alzari.ru/uploads/2017/05/seo-prodvizhenie.jpg" alt = "Безкоштовні уроки по seo просуванню "width =" 320 "height =" 220 "/> </a>

Спочатку прописуємо тег a з потрібним адресою сторінки (атрибут href), на яку потрібно перейти після кліка. А далі між тегами a заповнюємо дані для картинки:

 • img - це тег картинки. Його потрібно завжди використовувати для виведення зображень.
 • src - атрибут, який вказує шлях до зображення. Сюди вписуємо адресу, за якою можна подивитися картинку.
 • alt - атрибут для виведення інформаційного тексту про зображення. Використовується для пошукових роботів щоб краще розуміли, що зображено на фото.
 • width - ширина
 • height - висота

Абсолютні і відносні посилання

За типом наданого адреси сторінки, бувають абсолютні і відносні посилання.

Абсолютне посилання - це лінк, в якій вказується повний протокол і адресу вузла мережі:

<a href="https://site.ru/uploads/stranica"> анкор </a>

Відносне посилання - це лінк, в якому вказується неповна адреса щодо поточного ресурсу:

<a href="../uploads/stranica"> анкор </a>

В даному випадку ми вказали адресу щодо кореневого каталогу сайту (домена). Ось ще приклад:

<a href="../../stranica"> анкор </a>

Тут ми вказуємо щодо кореневого каталогу і папки uploads.

якірні посилання

Якірні посилання - це лінки, які направляють користувача не на всю сторінку цілком, а тільки на її конкретну частину. Тобто після кліка, людини перекидає на ту частину сторінки, де заздалегідь було встановлено якір.

Тобто після кліка, людини перекидає на ту частину сторінки, де заздалегідь було встановлено якір

Якірні посилання в змісті

Якір - це така невидима позначка, яку можна розмістити в будь-якому місці сторінки.

Застосовуються такі лінки для зручності взаємодії з інформацією. Так користувач може отримати тільки потрібну частину контенту, а не всю інформацію цілком.

Наприклад, в цій статті є зміст. При кліці по якомусь пункту вас перекине в потрібний підзаголовок статті.

Для створення, спершу потрібно прописати в змісті або в іншому місці посилання з першим якорем. Зверніть увагу, якщо ви посилаєтеся на якусь частину цього документа, то можна вказати відносний адресу. У нас він буде в якості першого якоря.

<a href ="#1"> Анкор </a>

Якщо ж ви посилаєтеся на якусь частину абсолютно іншого документа, то вам потрібно прописувати абсолютний адреса:

<a href ="https://alzari.ru/google-adwords.html#1"> Що таке Google Adwords </a>

Йдемо далі.

Тепер потрібно вказати другу заключну частину якоря. Вказуємо на конкретну частину сторінки. Якщо це зміст посту, то якір ставимо прямо в підзаголовок:

<H2 id = "1"> Що таке Google Adwords </ h2>

Потрібно в початковий тег підзаголовка h2 вставити другу частину якоря. Тепер при кліці людина потрапить на потрібну частину сторінки.

На своїх сайтах я рекомендую застосовувати і такий тип гіперпосилань. Крім змісту статей, такі лінки можна використовувати для коментарів.

Це дуже зручно при підписці на коментарі. У розсилці можна клікнути по лінку з якорем і відразу ж перейти на потрібну повідомлення.

Ще дуже часто такий метод застосовують і на сторінках захоплення з продають текстом. В меню розміщують якірні посилання на конкретні частини тексту. Наприклад, тарифи, можливості, відгуки і так далі.

Ще такий спосіб лінковки можуть застосовувати і для створення виноски.

підрядкові посилання

Підрядкові посилання - це якірні лінки, які оформляються у вигляді примітки (виноски), винесене з основного тексту. Принцип роботи такий же, як і з якорем в прикладі вище. Просто тут трохи відрізняється оформлення.

Просто тут трохи відрізняється оформлення

Підрядкові посилання в Вікіпедії

В основному тілі статті біля потрібного ключового слова ставиться знак виноски на верхню лінію шрифту. У ньому прописуємо першу частину якоря.

Ну а далі в кінці основного тексту йде пронумерована примітка. У ньому ставимо другу частину якоря.

Для зручності я рекомендую ще в примітці вказувати першу частину якоря у вигляді стрілки вгору. Це потрібно щоб потім людина змогла повернутися на ту частину статті, де він зупинився. Тобто до першої частини якоря.

Биті посилання на сайті

Биті посилання на сайті - це лінки, які перекидають відвідувача на неіснуючу сторінку з помилкою 404. За структурою вони такі ж, як і звичайні лінки. Просто пов'язують документ з неіснуючою сторінкою.

причини:

 1. ви неуважно вказали url
 2. змінився адреса сторінки
 3. документ був повністю знищений

Рекомендую постійно проводити перевірку битих посилань. Адже такий тип лінків погано позначається на SEO оптимізації сайту. Та й самі користувачі стають нервовими при переході на неіснуючу сторінку.

циклічні посилання

Циклічні посилання - це коли сторінка посилається на саму себе. Таке буває, коли ви знаходитесь на якійсь сторінці, а в бічному сайдбарі присутній лінк на цю ж сторінку в віджеті популярних записів.

Ще такі лінки можуть бути присутніми в шапці сайту і в меню. Якоїсь серйозної небезпеки в плані просування сайту вони не уявляють.

Але все ж, зайвим не буде спробувати позбутися від таких елементів. Спробуйте використовувати скрипти, які вирізують такі циклічні гіперпосилання або просто виводять їх якорем.

наскрізні посилання

Наскрізні посилання - це лінки, які розташовуються не в основному тілі документа. Тобто розташовані не в статті, а в навколишніх її зонах. Зазвичай це шапка, меню, сайдбар або футер.

Зазвичай це шапка, меню, сайдбар або футер

наскрізні посилання

Також до них відносяться хлібні крихти і мета інформація у вигляді лінків. Наприклад, рубрики, мітки, посилання на сторінку автора і так далі.

Велика кількість таких протягів може сильно погіршити просування сайту в пошукових системах. Особливо це яскраво виражається, коли таких лінків багато, а самого контенту мало. Тоді стаття важко виходить в топ.

Тому стежте за кількістю!

Зайві віджети в сайдбарі і в підвалі краще прибрати. Ні в якому разі не використовуйте хмара міток. Опрацюйте ієрархію рубрик та міток в меню і залишайте тільки найнеобхідніше.

інші види

Давайте швидко розберемо інші види лінків:

 • Зовнішні посилання - переносять відвідувача на сторінку іншого сайту
 • Внутрішні - направляють відвідувачів на сторінку того ж ресурсу
 • Вхідні - лінки інших сайтів ведуть на конкретну сторінку вашого сайту (тобто на вас посилаються)
 • Вихідні посилання - це коли ви посилаєтесь на інший сайт
 • Відкриті - відкриті для пошукових систем
 • Закриті - закриті для пошукових систем щоб не враховували
 • Реферальная посилання (рефка) - лінк з партнерським ідентифікатором на кінці

Партнерська посилання майже завжди містить ідентифікатор. Це така мітка в кінці гіперпосилання, яка закріплюється за кожним партнером і відстежує переходи. Ось приклад:

<a href="https://alzari.ru/?p1329"> Анкор </a>

Тим, хто займається партнерками, рекомендую такі лінки замінювати на нормальні. По-перше, деякі люди можуть вирізати ідентифікатор. В результаті система не зараховує користувача в вашу користь.

По-друге, партнерки можуть надавати дуже довгі і некрасиві урли для реклами. Це може відлякати людей. Тому я рекомендую вам ховати рефкі за нормальними лінками. Тобто, заводите домен, створюєте красивий урл і з нього робите редирект на негарний партнерський url.

Рекомендую вам використовувати цей скрипт для створення красивих і коротких посилань. Він володіє всім необхідним маркетинговим функціоналом і при цьому не навантажує сервер. Можна створювати скорочені лінки, потрібні редіректи, постійні відвідувачі та багато іншого.

Звичайно, можна робити все вручну, але це дуже незручно. Також будуть сильно обмежені можливості. А встановлювати повноцінну CMS (наприклад, Joomla) тільки заради рефок - це зайве. Буде багато непотрібних функцій і велике навантаження на сервер.

Гіперпосілання в SEO просуванні

Давайте акцентуємося, чому самє гіперпосілання - це 3 рівень SEO продвижения. Якщо говорити про чорні і сірі методи просування і про те, як обстояла пошукова оптимізація до 2012 року, то лінки можна було кинути на перший рівень в якості основи сео .

Ми могли закрити очі на неякісний контент, неповне семантичне ядро, технічні проблеми сайту і так далі.

До 2007 року в Яндексі і до 2012 року в Google гіперпосилання були одним з найбільш значущих і ефективних засобів просування.

Але зараз навіть з найвищими посилальними бюджетами дуже складно випередити конкурентів. Особливо якщо якість таких лінків залишає бажати кращого.

Ще потрібно враховувати, що посилальна стратегія повинна бути довгостроковою. Тобто ми не можемо розмістити за короткий час багато посилань і при цьому забезпечити собі довгий і стабільний результат. Це просто неможливо!

Загалом, правила гри змінилися кардинально. Кількість санкцій, яке ми можемо отримати за неправильну роботу по посилальному ядру, буде дуже великим.

Звідки з'явилися посилання?

Два молодих аспіранта Стенфорда Лари Пейдж і Сергій Брін запрограмували то, що було вже давно відомо в науковому світі. Це наукова цитованість.

Якщо студент написав роботу і на нього послалося пару десятків таких же студентів, то це добре. Але якщо на нього послався один професор або вчений, то це буде ще краще! Погодьтеся, це крутіше ніж якби на нього послалося тисяча студентів.

По суті тут запрограмована логіка того, що враховується якість посилань і їх кількість. Це було названо Пейдж-ранком (pagerank). На честь Лари Пейджа (одного із засновників Google).

Власне, така логіка в тій чи іншій модифікації притаманна більшості пошукових систем. У Яндекса це ТІЦ (тематичний індекс цитованості). Це те ж саме, що і Pagerank, тільки з акцентом на тематичні посилання.

ранжирування посилань

Тепер поговоримо про ранжирування посилань. По суті посилання - це один з факторів ранжирування в пошукових системах. Весь інтернет побудований на них.

Самі лінки необхідні нам для підвищення видимості сайту в пошукових системах. Тому давайте нижче торкнемося основні довідкові чинники ранжирування.

кількість посилань

Кількість посилань - це вже данина минулому. Однак є авторитетні ресурси, які маючи величезну кількість лінків, не потрапили під санкції пошукових систем.

Для них грає в першу чергу кількісний фактор, який для нових ресурсів я на перше місце ніколи не поставив би. На першому місці буде саме якість.

якісні чинники

Якісні фактори - це якась seo посилання, де вона розміщена, на якому ресурсі, з яким текстом і так далі. Завжди приділяйте якості лінка.

Пам'ятайте, що посилання ще повинна висіти не просто так для ранжирування. Вона повинна бути живою. Тобто постійно приводити трафік на сайт.

анкорний текст

Текст є третім за важливістю чинником. Анкор - це текст посилання, який знаходиться між тегами <a>. Що ми повинні для себе зрозуміти по анкорний тексту?

В першу чергу, це потужний фактор, який безпосередньо впливає на розуміння пошукової системи про що ваш сайт. Ще пошуковики хочуть від нас і брендовості.

Ще пошуковики хочуть від нас і брендовості

Якщо подивитися на великі імена і їх контрольний профіль, то більшість лінків є брендовими. Тобто посилаються на ім'я сайту, домену, на конкретну сторінку і так далі. Це все те явне якісне Посилальне оточення, яке є ключовим.

Анкор може бути як другом, так і ворогом.

Як правило, частенько він виступає саме в ролі ворога. Перегин в бік комерційних запитів (купити, продаж і так далі) - є для пошукача певним сигналом.

вік посилання

Вік посилання - це той фактор, який в зв'язки віку посилання і сайту може давати прошарок авторитетності. Таким чином, старим і авторитетним проектам цей прошарок дає триматися на плаву навіть при жорстких алгоритмах.

динаміка нарощування

Цікавим фактором є динаміка нарощування. Так званий контрольний вибух. Пошуковики дуже пильно за цим стежать. Особливо якщо щось різко з'явилося або впало.

Те й те для них є тривожним сигналом. Тому нарощувати кількість посилань потрібно поступово і природно.

Google Penguin

Google Penguin є тим алгоритмом, який дуже сильно нашумів в 2012 році. Особливо в Рунеті. SEO посилання спочатку у всіх викликали підозру. Особливо торгівля посиланнями.

І як результат після введення алгоритму, найбільше постраждав саме Рунет. Там агресивне Посилальне просування проявлялося більш активно.

Раніше ранжирування посилань було стандартом якості 1997 року. Але з того часу минуло багато років. Логіка полягає в тому, що пошукові системи постійно шукали як уникнути маніпуляцій. А вони постійно з'являлися.

Спочатку з'явилися індуси.

Вони сиділи в підвалах, робили сайт і продавали з нього лінки. Потім в гру вступили росіяни. У них з'явилися величезні біржі посилань. На заході такий високий рівень автоматизації навіть не встиг дійти.

У керівництві Google будь-яка покупна посилання - це зло.

Але тим не менше, лінки є одним з найбільш спірних факторів. Вони як і раніше працюють і дають результат. Але роблячи жорсткий акцент на посилальне просування, ми втрачаємо головне якість в пошуковій оптимізації. Це довгостроковість.

Сьогодні ми будемо на першій позиції. А завтра прийде інший Пінгвін і викине нас з топа. Ось це необхідно пам'ятати!

Висновки

Тепер ви знаєте, що таке посилання, її види та вплив на seo просування. Також ми розглянули, як створювати лінки.

Пам'ятайте, що посилання і раніше залишаються одні з найбільш важливих факторів ранжирування. Вони працюють і впливають на просування сайту.

Ми повинні пам'ятати, що посилання в більшості своїй можуть з більшою ймовірністю нашкодити, ніж допомогти. Коли починаємо активно працювати по посилальному оточенню, то ми вже переходимо в напрямок сірої і чорної seo оптимізації. В результаті будь-який день для сайту може стати останнім.

Я не кажу, що це зовсім погано! Але й не кажу, що добре. 90% змін, які вводив Google, так чи інакше були пов'язані з гіперпосиланнями.

Які потрібні посилання для сайту:

 • На проект повинні посилатися різні типи сайтів
 • Повинні бути посилання з тематичних проектів, блогів, форумів чи соціальних мереж
 • Запити в точній входження + різні разбавкі + безанкорние посилання
 • Адреса посилання повинен бути відповідним релевантної сторінці сайту

Ru/?
Звідки з'явилися посилання?
Що ми повинні для себе зрозуміти по анкорний тексту?