Навигация по сайту

Популярные статьи

Що таке SEO-аудит і навіщо він потрібен

  1. Отже, що таке SEO-аудит?
  2. Який же тоді правильний аудит?

почавши надавати   послуги SEO-аудиту   я зіткнувся з тим, що багато потенційних клієнтів, навіть добре розбираються в інтернет-технологіях, не до кінця розуміють, що це таке і наскільки він необхідний їх бізнесу почавши надавати послуги SEO-аудиту я зіткнувся з тим, що багато потенційних клієнтів, навіть добре розбираються в інтернет-технологіях, не до кінця розуміють, що це таке і наскільки він необхідний їх бізнесу. Тому я вирішив написати цикл статей на цю тему. Ці матеріали призначені для власників корпоративних сайтів і менеджерів інтернет-проектів, яким цікавий пошуковий маркетинг.

Отже, що таке SEO-аудит?

Для того, щоб формально розібратися з поняттям, потрібно розділити його на слова «SEO» і «аудит».

Слово «аудит» знайоме всім носіям російської мови, але про всяк випадок нагадаю: це незалежна оцінка об'єкта або процесу на предмет відповідності його певним вимогам.

SEO - search engine optimization - область інтернет-маркетингу, яка розглядає залучення відвідувачів з пошукових систем (Яндекс, Google і т.д.).

Таким чином, пошуковий аудит сайту - це оцінка відповідності сайту вимогам, при дотриманні яких він зможе залучати максимум цільових відвідувачів з пошукових систем.

Щоб прояснити цей підхід, звернемося до порівняння. SEO-спеціаліст - це виконроб і дизайнер в одній особі, який допомагає власникові будинку провести ремонт і обробку будівлі так, щоб воно сподобалося покупцеві в особі пошукової системи. Цей виконроб-дизайнер знає, чого хоче покупець-Яндекс і, виходячи зі свого знання, радить, чим крити дах і як гарантувати стіни.

Це досить вірне, але в той же час формальне розуміння. Зауважу, що переважна більшість аудитів на ринку (принаймні в Рунеті) виходять саме з нього: є звід правил, в який потрібно так чи інакше вписати сайт клієнта.

Застосовувати поради з формального аудиту в сучасних умовах - це все одно що грати в рулетку на основний капітал. Автор фото clry2 .

Який же тоді правильний аудит?

Для початку, саме слово «аудит» здається мені не зовсім точним (на жаль, більш ємного і правильного поки не придумано). Справа в тому, що навіть формальні аналізи сайтів, виконані на 90% не надто складними програмами, як правило, містять не тільки оцінку, а й рекомендації щодо покращення сайту. Так чи інакше, але SEO-фахівець працює в інтересах клієнта. Аудит ж в традиційному розумінні - це щось на кшталт інспекції, перевірки, яка виконується найчастіше для того, щоб знайти якісь недоліки і залучити за них до відповідальності.

Ще раз: SEO-аудит в більшості випадків це оцінка поточного становища + консультація.

Саме в частині консультації найбільше відрізняється формальний аудит від нормального. Формальний наказує переробляти сайт так, щоб сподобалося Яндексу і Google. Нормальний же виходить з того, що його мета - збільшити дохід бізнесу замовника. Сайт же - це не будинок, а скоріше офіс, який повинен залучати клієнтів і спонукати їх робити замовлення.

Може здатися, що це просто філософія (в гіршому сенсі) а для практики відмінностей немає. Я згоден, що попередній абзац дуже схожий на заклинання від Яндекса «робіть сайти для людей, а не для пошукових систем». Однак використання другого підходу дає ряд абсолютно конкретних практичних результатів. наприклад:

  • Кожен сайт розглядається індивідуально. Якщо в голові у автора аудиту немає зведення залізобетонних правил, він куди уважніше до деталей і нюансів.
  • Міркування оптимізації під пошукові часом вимагають одного, а міркування юзабіліті або користувацького досвіду - зовсім іншого. Примирити SEO та маркетинг, знайти оптимальне рішення в кожному конкретному випадку можна тільки виходячи із завдань і особливостей бізнесу.
  • Нарешті, тільки ставлячи на чільне місце бізнес-процеси, можна порівнювати потенційний ефект від тих чи інших заходів щодо просування і вартість їх реалізації.

До речі, чітких правил щодо «ідеального сайту» немає і у самих пошукових систем! По крайней мере, Яндекс давно використовує машинне навчання, застосовуючи постійно мінливі і різні для різних типів ресурсів і тематик критерії.

Отже, відповідаючи на питання в заголовку:

SEO-аудит - це аналіз сайту на предмет його відповідності такого завдання бізнесу як залучення і утримання потенційних клієнтів з пошукових систем в довгостроковій перспективі.

PS Справедливості заради треба сказати, що і в плані пошукової оптимізації виконуються аудити не заради поліпшення сайту і підвищення потоку клієнтів, а заради пошуку «косяків». Типовий приклад: власник бізнесу віддає на просування SEO-фірмі свій корпоративний сайт, платить 20 - 50 тисяч рублів на місяць, а по закінченні року раптом схоплюється. Трафік виріс зовсім трохи, продажу взагалі на тому ж рівні. В цьому випадку дуже корисно як раз провести незалежну оцінку - тут у фокусі уваги навіть не сам сайт, а то, що з ним натворили за рік.

Це було введення - практично епіграф - до циклу статей про консультації в сфері пошукового маркетингу. У планах - розповісти про ціноутворення, про те, коли аудит потрібен і коли немає, як домогтися від консультації максимального ефекту і так далі. Далі буде!

Отже, що таке SEO-аудит?
Який же тоді правильний аудит?
Отже, що таке SEO-аудит?
Який же тоді правильний аудит?