Навигация по сайту

Популярные статьи

Що таке SEO-оптимізація? Чи варто платити раскрутчік сайтів?

  1. Хто такі SEO-оптимізатори і чи варто до них звертатися?
  2. Чи варто займатися SEO-оптимізацією?
  3. Чи існують хороші SEO-оптимізатори?
  4. Як бути, якщо на хорошу оптимізацію немає грошей?
  5. Що ми можемо вам запропонувати?

У нашу компанію часто звертаються потенційні клієнти з проханням провести SEO-оптимізацію (або, як це часто називають в російськомовному середовищі, - розкрутку сайтів). Однак в більшості випадків люди слабо розуміють, що собою являє дана послуга, і головне, так вона корисна. У зв'язку з цим у нас з'явилося бажання написати цю статтю і адресувати її власникам сайтів, які бажають зайняти хороші позиції в пошукових системах і отримувати релевантний (тобто адресний, корисний) трафік в достатній кількості.

У цій статті ми висвітлимо наступні питання:

Хто такі SEO-оптимізатори і чи варто до них звертатися?

Отже, у вас є (або планується) сайт, присвячений вашої діяльності, і ви хочете, щоб сайт не просто існував, але і був відвідуємо. Якщо на сайті не буде відвідувачів, то навіщо він потрібен? Як правило, для замовника розкрутка сайту це щось з області ефемерного, загадкового - така собі Інтернет-алхімія. І більшість раскрутчік старанно підтримують це відчуття. Але чим же займається більшість раскрутчік насправді? У реальності вони, за невеликим винятком, просто висмоктують з замовника гроші, створюючи ілюзію успішності своєї діяльності. Причому негайна втрата грошей - це тільки півбіди, так як в подальшому вони створять величезні проблеми для сайту, який просувається. Вся справа в тому, що погані (а їх, на жаль, більшість серед "розкручування") оптимізатори діють на межі фолу або гірше: вони використовують сумнівні і навіть заборонені пошуковими системами прийоми для просування сайтів. Розглянемо деякі з таких методів.

Купівля зворотних посилань. У звичайних умовах кількість посилань на сайт є одним з ознак популярності сайту. Це може дати короткостроковий ефект, і ви дійсно побачите свій сайт на якийсь час в топ-10 сайтів за своїм запитом. Однак рано чи пізно Яндекс і Google обов'язково виявлять покупні посилання, і різко знизять рейтинг сайту. Причому навіть повне зняття покупних посилань ще не скоро (якщо взагалі коли-небудь) поверне сайт на свої "чесні" позиції. За це, швидше за все, вам доведеться платити чималі гроші іншому, більш чесному, оптимізаторові, але, цілком ймовірно, що все, що він вам зможе запропонувати - це розлучитися зі старими доменом і почати все з чистого аркуша. Втім, можливий і інший варіант розвитку подій. Навіть якщо пошукові системи не виявлять факт покупки посилань, то будьте готові платити за них щомісяця пристойні суми (причому з урахуванням зарплати самому раскрутчік), так як в більшості випадків за факт проставляння посилань сплачується регулярно (щомісяця, щотижня або щомісяця). Але це ще не все ... Для успішного зростання рейтингу сайту і збереження досягнутих позицій (нехай і з допомогою покупних посилань) недостатньо роздобути певну їх кількість і заспокоїтися. Посилання повинні приростати, тобто згодом необхідно купувати все більше і більше посилань на сайт, а значить і збільшувати витрати на розкрутку (при, зауважте, незмінних доходах компанії від використання SEO-оптимізації - адже ви тільки зберігаєте свої позиції, а не намагаєтеся досягти нових за новими запитами). Таким чином, при будь-якому розкладі розкручування за допомогою покупних посилань чревата великими, постійно зростаючими, витратами.

У нашу компанію часто звертаються потенційні клієнти з проханням провести SEO-оптимізацію (або, як це часто називають в російськомовному середовищі, - розкрутку сайтів)

Інший улюблений прийом горе-раскрутчік - зловживання ключовими словами на самому розкручується сайті. Даний прийом грунтується на тому факті, що крім зовнішніх посилань на сайт, важливо зміст в контенті сайту слів, за якими ви хочете отримувати трафік. Так ось надмірна кількість таких слів на сайті, якщо і може принести ефект, то тільки в короткостроковій перспективі. У довгостроковій же зловживання ключовими словами означає "переоптімізацію", і вже будьте впевнені, Яндекс і Гугл по голівці за це не погладять.

З зовсім вже кричущих порушень можна розглянути такі дії оптимізаторів як оформлення кольору контенту (або його частини) під колір фону, безглуздий контент, заточений під пошукові системи, (дор) і клоакинг. Як було сказано вище, використання в тексті сайту ключових слів дуже важливо для пошукових систем. Але не завжди в контент можна вписати ті чи інші ключові слова, тому окремі особистості приховують такий контент від відвідувача за допомогою кольору. Дорвей і клоакинг - ще брудні способи з надання липового контенту пошуковим системам. Перший означає створення безглуздого для користувача, але "їстівного" для пошукової системи, контенту, коли за допомогою спеціальних генераторів створюється текст з певним змістом ключових слів. Другий спосіб - клоакинг - використовується для показу пошуковій системі одного контенту, а користувачеві - іншого. Спеціальні програми розрізняють відвідувачів по IP-адресою та інші характеристики, і видають той чи інший зміст в залежності від певного типу (людина або пошукова система). Ці методи для просування ваших сайтів використовують справжні шахраї. Ефект від таких просувань може бути просто миттєвим (правда, Гугл останнім часом досить успішно бореться саме з такими, чорними, методами просування). Але не спокушайтеся: дійсно, пошукові системи побачать цей прихований контент і по-началу врахують його при ранжируванні пошукової видачі. Але не забувайте, що крім автоматизованих тестів в компаніях-розробників пошукових систем є і живі модератори пошукової видачі. І рано чи пізно подібні махінації обов'язково розкриють, і тоді сайт неменуемое буде посунуть на 50-100 позицій вниз по ВСІМ запитам (а не тільки по розкручуваним), а то і зовсім виключений з пошукової системи (забанили). Це означає пошукову смерть сайту, тобто ефект прямо протилежний очікуваному.

Чи варто займатися SEO-оптимізацією?

Перш за все своїм клієнтам ми пропонуємо поставити себе на місце відвідувача. Як ви думаєте, чи цікавий ваш сайт відвідувачеві? Що такого особливого він йому пропонує? Для початку, ви повинні ясно собі предствляет, якої мети служить ваш сайт. Якщо тільки ви не замовляєте сайт-візитку (а сео-оптимізація сайтів-візиток поняття з області фантастики саме по собі, правда, з деякими застереженнями), хоча б один з наступних пунктів повинен ставитися і до вашого сайту:

Якщо до вашого сайту не відноситься ні один з пунктів, то з великою ймовірністю ваш сайт не відрізняється від сотень і тисяч сайтів конкурентів. Просування такого сайту завдання невдячне, дорога і з великою ймовірністю безглузда. Адже пошукові системи, використовуючи певні методики, заміряють час, проведеленное відвідувачами на вашому сайті. Якщо відсоток відмов (тобто покидання вашого сайту через кілька секунд після заходу) буде високим, то сайт буде визнаний нецікавим, і його позиції у видачі можуть бути переглянуті в бік зниження.

Далі задайте собі наступне питання: чи плануєте ви регулярно оновлювати сайт, поповнювати його свіжою інформацією? Не має значення, самостійно або силами сторонньої компанії. Якщо немає, то займатися SEO-оптимізацією не має сенсу. Справа в тому, що пошукові системи поступово знижують позиції сайтів, на яких не ведеться поповнення та актуалізація інформації (з цього правила, правда, є рідкісні винятки, але для 99% сайтів це так).

Чи існують хороші SEO-оптимізатори?

Отже, до цього моменту ми міркували тільки про проблеми SEO-оптимізації та прох раскрутчік. Однак в цій статті ми зовсім не намагаємося сказати, що не буває хороших оптимізаторів. Просто знайти таких дуже складно і їхні послуги коштують пристойних грошей. Як правило це компанії зі штатом співробітників, де кожен займається своїм завданням. У хорошій SEO-компанії перед тим, як приступити до роботи, обов'язково проаналізують поточний стан вашого сайту. Якщо сайт ще не існує, то і обговорювати і спілкуватися нічого не стануть - їм потрібен вихідний матеріал. Після аналізу вам повинні видати звіт про характеристики сайту на даний момент. За цим звітом надалі буде створений план заходів щодо поліпшення позицій сайту. Серед таких заходів можна виділити наступні:

У плані зовнішньої (та й внутрішньої) оптимізації у кожної компанії свої секрети і детальний опис методик не є метою цієї статті. Однак пам'ятайте головне: дії компанії-оптимізатора не повинні бути на шкоду вашому сайту. Тобто ніяких покупних посилань, ніякого пошукового спаму (дорвеев та іншого), ніяких інших сумнівних дій. Якщо в чомусь сумніваєтеся, самостійно пошукайте інформацію в Мережі і з'ясуйте, чи припустимі подібні заходи з точки зору пошукової системи. Розібратися в цьому хоча б поверхово в ваших інтересах, щоб запобігти можливому негативному впливу на сайту і вашого гаманця.

Як бути, якщо на хорошу оптимізацію немає грошей?

Можливо, ви вже прийшли до висновку, що сео-оптимізація вам не по кишені. Не варто впадати у відчай, ви все ще можете отримати відвідувачів на свій сайт. Тобто за великим рахунком два напрямки.

Тобто за великим рахунком два напрямки

Перший варіант - це покупка контекстної реклами. Найбільш популярним постачальником контекстної реклами в російськомовному сегменіе Інтернету є Яндекс.Директ. У світі найпопулярнішим є Google Adwords, в Росії він менш популярний, ніж реклама в мережі Яндекса, але все ж відкидати його без роздумів не варто. В ідеалі розміщувати рекламу і там, і там. Особливістю цих систем є той факт, що ви платите тільки за реальних відвідувачів. Ми часто рекомендуємо своїм клієнтам користуватися саме контекстною рекламою замість марної трати грошей на розкрутку саме з огляду на те, що тільки контекстна реклама може гарантовано дати миттєвий ефект. Та й витрати на контекстну рекламу куди більш прозорі. Однак не забувайте, що як тільки ви перестанете платити, потік відвідувачів на сайті зникне.

Другий варіант - наповнення сайту контентом. Багато власників сайтів роблять велику помилку, не вважаючи за потрібне наповнювати і актуалізувати свій сайт. Як вже говорилося вище, регулярне оновлення і поповнення сайту дуже важливо для пошукових систем, звідки швидше за все буде приходити 99% ваших відвідувачів. Серед веб-майстрів зі стажем широко відомий той факт, що контент першочергові. Якщо немає контенту, то оптимізація безглузда. При регулярно оновлюваних контенті навіть без грамотної структури вага вашого сайту буде збільшуватися в очах пошукової системи, і до вас почнуть приходити люди. Погодьтеся, що написати 1-2 статті в тиждень не так вже й важко. Адже ви ж чимось займаєтесь, так? Напишіть про це. Нічого написати про свою діяльність в даний момент, не біда. Напевно днями ви знайшли якусь цікаву новину зі своєї сфери. Напишіть про неї своїми словами. На крайній випадок, якщо ви не вмієте писати тексти або у вас зовсім немає на це часу, ви завжди можете замовити написання текстів стороннім людям. Витрати на це в рази нижче, ніж у поганих оптимізаторів, а ось вигода для вашого сайту цілком очевидна.

Що ми можемо вам запропонувати?

Відразу обмовимося, що ми не займаємося зовнішньої оптимізацією сайтів, залишаючи цю задачу тим, хто спеціалізується в цій сфері. Однак ми можемо проконсультувати вас щодо поліпшення внутрішньої структури сайту і провести деякі заходи щодо внутрішньої оптимізації. Також ми можемо виступити в якості експерта з оцінки обраного вами SEO-оптимізатора. У разі, якщо обраний гідний оптимізатор, ми можемо спільно з ним провести заходи щодо внутрішньої оптимізації сайту (від оптимізатора рекомендації, від нас фактичне виконання). Також ми можемо допомогти з організацією рекламної компанії в мережах контекстної реклами Google Adwords і Яндекс.Директ, проте ця послуга надається тільки тим клієнтам, хто замовив у нас розробку сайту . Окремо ця послуга не надається.

Якщо після прочитання статті ви вирішили звернутися до нас за послугами, або у вас виникло питання, ви можете зв'язатися з нами через контактну форму.

Хто такі SEO-оптимізатори і чи варто до них звертатися?
Чи варто займатися SEO-оптимізацією?
Чи існують хороші SEO-оптимізатори?
Як бути, якщо на хорошу оптимізацію немає грошей?
Що ми можемо вам запропонувати?
Якщо на сайті не буде відвідувачів, то навіщо він потрібен?
Чи варто займатися SEO-оптимізацією?
Що такого особливого він йому пропонує?
Економить він час відвідувачам?
Чи існують хороші SEO-оптимізатори?