Навигация по сайту

Популярные статьи

Що таке SEO оптимізація сайту? 3 основні складові

  1. Сео оптимізація сайту
  2. Основні вимоги пошукових роботів до веб-ресурсів:
  3. 3 складових SEO оптимізації:
  4. Внутрішня оптимізація сайту
  5. Зовнішня оптимізація сайту
  6. Підтримка і утримання позицій

Привіт, друзі

Привіт, друзі! На зв'язку Іван Маслов, з черговою корисною статтею про просування сайтів. Сьогодні будемо розбирати тему що таке seo оптимізація сайту і чому краще відразу створити сайт правильним, з точки зору пошукових роботів, ніж робити його на швидку руку і потім займатися seo-оптимізацією і "докручування". Для початку, розшифруємо поняття SEO. Термін взятий з англійської мови Search Engine Optimization, що в перекладі означає оптимізація для пошукових машин.

Припустимо, ви відмовилися від безкоштовних блог платформ (типу ЖЖ, блогспот і т.д.) і вирішили працювати над власним, індивідуальним веб-ресурсом. Для цього ви купили домен і взяли в оренду хостинг .

І начебто все добре, поки справа не доходить до просування, тому що створювати seo-оптимізований ресурс куди легше відразу, ніж потім його переробляти. Вивчивши уважно даний матеріал, ви переконаєтеся в цьому самі.

Сео оптимізація сайту

Необхідно розуміти, що пошукові машини, бачать сайти трохи інакше в порівнянні з нами, користувачами. Вони розбирають кожну інтернет-сторінку на рядки коду і аналізують його вздовж і поперек, причому згідно з останніми вимогами.

Основні вимоги пошукових роботів до веб-ресурсів:

швидке завантаження   невелика вага   мале числом внутрішніх операцій   чистий, красивий код   унікальний контент   повинен містити внутрішні посилання   максимальний рівень вкладеності кінцевої сторінки не більше трьох   адаптивність під мобільні пристрої   чиста історія засланого профілю   регулярне додавання контенту швидке завантаження
невелика вага
мале числом внутрішніх операцій
чистий, красивий код
унікальний контент
повинен містити внутрішні посилання
максимальний рівень вкладеності кінцевої сторінки не більше трьох
адаптивність під мобільні пристрої
чиста історія засланого профілю
регулярне додавання контенту

Погодьтеся, що це трохи відрізняється від того, що хотів би бачити власник інтернет-ресурсу і тим більше його відвідувач, який приходить на сторінку лише потім, щоб знайти відповідь на його запитання і зробити конверсію.

Запам'ятайте, чим краще ваш веб-ресурс виглядає в очах пошукових роботів, тим вище він ранжируется (розміщується) в пошуковій видачі. І чим вище його позиція, тим більше відвідувачів прийде саме до вас.

З огляду на статистику ключових слів для кожного запиту і їх рівень конкретності, власники сайтів прагнуть вивести свій ресурс на перше місце. У свою чергу, пошукові гіганти пропонують швидкий і платний варіант збільшення відвідуваності.

Вони продають рекламу, в пошуковій видачі, від першої до третьої позиції, а також від одинадцятої до дванадцятої, залишаючи між рекламними блоками 10 позицій під видачу природного відбору.

На прикладі показаний розворот екрану монітора пошукової видачі Yandex, за запитом «купити сніг Москва». Тут ви можете побачити неякісну роботу контекстного фахівця компанії тріпадвізор, 1-е рекламне місце виділено рожевим кольором. Червоним пунктиром виділена область, яку може зайняти рекламний блок по більш конкурентними запитами.

І тільки після нього розташовуються web-ресурси потрапили на першу сторінку без покупки реклами. Вони займають позиції відповідно до рейтингу, отриманого пошуковою машиною Yandex. У більшості випадків, це сайти, над якими постійно працюють.

І тут у вас повинен виникнути питання, як же досягти ТОП-10 в безкоштовну видачу і знімати все «вершки» трафіку? Ось тут то і виникає інтерес до просування відповідно до критеріїв пошукових машин, простіше кажучи, до SEO. Про основи сео оптимізації можна почитати - тут . У двох словах неможливо відповісти на питання що таке seo оптимізація сайту, так як у неї є кілька складових.

3 складових SEO оптимізації:

внутрішня   зовнішня   підтримка і утримання позицій внутрішня
зовнішня
підтримка і утримання позицій

Внутрішня оптимізація сайту

На жаль, в рамках даної статті неможливо докладно розповісти про внутрішню оптимізацію. Ця вузькоспеціалізована і дуже велика тема, якій присвячено цілі книги і відеокурси. Тому я буду говорити тільки про ті речі, які вважаю найважливішими.

Як ви могли вже переконатися, пошуковий робот дивиться на web-ресурси під іншим кутом, і враховує багато факторів, з яких можна виділити 9 найосновніших:

Оптимізація заголовків і мета описів   Якісна, внутрішня перелінковка   Корисний і унікальний контент   швидкість завантаження   Відсутність помилок типу 4хх   Наявність адаптивної версії під мобільні пристрої Оптимізація заголовків і мета описів
Якісна, внутрішня перелінковка
Корисний і унікальний контент
швидкість завантаження
Відсутність помилок типу 4хх
Наявність адаптивної версії під мобільні пристрої.
Валідність коду згідно W3C і таблиць стилів CSS.
Відсутність відкритих для індексації зовнішніх посилань
Не повинно бути дублів контенту
Використання ЧПУ

Як бачите, якщо створювати сайт з нуля, то набагато простіше відразу відредагувати його тему і шаблони, щоб вони максимально відповідали вимогам пошукових машин. Точно так же при наповненні контентом, найзручніше відразу розмістити якісний і перевірений текст. Якщо він буде проіндексований з помилками, то потім його буде набагато складніше видалити з видачі та завантажити на його місце виправлений варіант.

Кожна CMS генерує URL кінцевих сторінок різними способами. У ряді CMS підтримується ЧПУ (Человекопонятние урли), наприклад, в WordPress . А є CMS, які працюють на основі фільтрів і вибірок. Їх кінцеві URL, часто незрозумілі людям. Деякі з таких систем плодять і генерують дублі, які поглинають роботи.

Головним правилом пошукових машин є надання якісного контенту користувачам. У пошуковій видачі буде відображатися тільки сторінка вашого сайту з унікальним матеріалом. Решта сторінок, з дубльованих контентом, проиндексируется, але до видачі не будуть допущені.

Щоб визначити скільки сторінок вашого веб-ресурсу допущено в пошукову видачу (загальне число проіндексованих сторінок) в Google - використовується оператор site: www.mysite.com/&. Щоб дізнатися скільки всього сторінок проіндексовано Гуглом, необхідно ввести оператор site: www.mysite.com/. Також він покаже співвідношення допущених до видачі сторінок до проіндексованим. В ідеальному варіанті це співвідношення має становити 1.

При використанні оператора site в Яндекс, пошукова машина відображає завжди однакове число сторінок у видачі незалежно від написання, оскільки алгоритм індексування працює інакше від Гугл. Точне число проіндексованих сторінок можна дізнатися з інструментів веб-майстрів.

Зовнішня оптимізація сайту

Дана частина сео оптимізації полягає в тому, як часто сторонні ресурси посилаються на ваш сайт. Це можуть бути посилання з соціальних мереж, блогів, інших web-ресурсів, форумів або дощок оголошень. Завдання вебмастера скласти план по нарощуванню зовнішніх посилань таким чином, щоб пошукові системи (ПС) бачили їх природне походження. Ви вже почали потроху розуміти що таке seo оптимізація сайту?

Якщо зловживати зовнішніми посиланнями і некоректно їх розміщувати, то в будь-який момент можна зловити фільтр і тим самим закрити собі шлях в ТОП видачу назавжди або на тривалий час.

Сучасні пошукові роботи навчилися добре розуміти, яка посилання куплена, а яка поставлена ​​по добрій волі вебмастером стороннього ресурсу. Якщо ви організовуєте якийсь захід і висвітлюєте його у себе на сайті, то велика ймовірність того, що всі зовнішні посилання мають некомерційний характер і ви на їх основі отримаєте «+» в карму рейтингу поточній сторінці.

І другий приклад, ви розміщуєте інформаційну статтю на своєму ресурсі, в якій розповідаєте, наприклад, про якийсь популярної речі, про яку вже писали тисячі сайтів.

Потім ви купуєте 10 посилань, зі сторонніх ресурсів. Пошукові роботи відразу проаналізують ваш рейтинг і тих ресурсів, де були куплені посилання. Вони, також відслідкують і перевірять всі дані, як і коли, з'явилися ці 10 зовнішніх посилань.

І в даному випадку кращий варіант розвитку подій - це просте ігнорування даної ситуації з боку пошукових роботів. При періодичному повторенні подібних ситуацій, фільтра і бана вашому сайту не минути.

Підтримка і утримання позицій

Коли, ви наповнили свій інтернет-проект якісним контентом, налаштували внутрішню оптимізацію сторінок і вибрали стратегію зовнішнього просування в інтернеті, тоді вам не уникнути похвали з боку ПС. Винагородою, за виконану роботу буде хороший трафік і високі позиції по просуваються запитам.

На даному етапі, ви повинні будете стежити не тільки за своїм сайтом, але і почати активно моніторити і аналізувати конкурентів. На будь-яке їхнє дію, ви повинні дати собі відповідь чому вони це зробили, і якщо причина зрозуміла, то зробити те ж саме на своєму web-ресурсі, але набагато краще.

На будь-яке їхнє дію, ви повинні дати собі відповідь чому вони це зробили, і якщо причина зрозуміла, то зробити те ж саме на своєму web-ресурсі, але набагато краще

В результаті позиції вашого ресурсу будуть не тільки зміцнюватися, а й продовжувати рости і в кінцевому підсумку про нього дізнається ще більше користувачів мережі Інтернет. На цих рядках, я буду закінчувати цю статтю присвячену темі що таке seo оптимізація сайту. Сподіваюся, сьогодні ви для себе почерпнули шматочок корисної інформації. Побачимося на блозі!

А ви що робите для внутрішньої і зовнішньої оптимізацією свого web-ресурсу?

PS. Сподобалася стаття? Вважаєш її корисною? Тоді прямо зараз поділися посиланням на цей матеріал зі своїми друзями в соціальних мережах, нехай інші люди теж отримують користь.

З повагою, Іван Маслов !

Ви вже почали потроху розуміти що таке seo оптимізація сайту?
А ви що робите для внутрішньої і зовнішньої оптимізацією свого web-ресурсу?
Сподобалася стаття?
Вважаєш її корисною?