Навигация по сайту

Популярные статьи

Що таке SEO (СЕО)? Види оптимізації сайтів. Зовнішня і внутрішня оптимізація сайту

  1. види SEO

13 липня 2012 11238 38

Привіт, друзі!

Сьогоднішній пост призначений для новачків. З цієї статті Ви дізнаєтесь про те, що таке seo, які види оптимізації існують. Також, поговоримо про те, для чого потрібна SEO оптимізація сайтів і чому не варто нехтувати пошуковою оптимізацією і просуванням сайтів.

Хоча я і кажу, що стаття адресована в першу чергу новачкам, але багато хто вже давно не зелені блогери (вебмастера) найчастіше нехтують пошуковою оптимізацією своїх інтернет ресурсів Хоча я і кажу, що стаття адресована в першу чергу новачкам, але багато хто вже давно не зелені блогери (вебмастера) найчастіше нехтують пошуковою оптимізацією своїх інтернет ресурсів.

Я не сперечаюся з численними твердженнями про те, що для того щоб просувати (розкручувати) сайт в інтернеті необхідно, в першу чергу, створювати якісний, унікальний і авторський контент, і про те, що саме контент це основа просування сайтів.

Звичайно, якісний і унікальний контент , Це головна складова будь-якого сайту, однак нехтувати пошуковою оптимізацією все ж не слід.

SEO - це абревіатура фрази «Search Engine Optimization», що означає: «Пошукове Просування і Оптимізація».

СЕО - це дії, спрямовані на підвищення позицій сайту у видачі пошукових систем, що веде до збільшення відвідуваності з пошуковиків.

До SEO можна також віднести роботи над сайтом пов'язані з підвищенням таких показників, як:

- тематичний індекс цитування Яндекса (тИЦ);

- Page Rank Google (PR);

- траст сайту (Довіру, Trust).

На сьогоднішній день пошукові системи - це практично найбільш відвідувані сайти в світі. Пошукові системи створені спеціально для пошуку необхідної інформації на різних сайтах з подальшим наданням релевантних сторінок людям, які шукають інформацію. Саме пошукові системи сьогодні приносять найбільший трафік більшості сайтів:

Саме пошукові системи сьогодні приносять найбільший трафік більшості сайтів:

Для кращого розуміння необхідності пошукової оптимізації, звернемося до пошукової видачі (SERP) Яндекса:

Для кращого розуміння необхідності пошукової оптимізації, звернемося до пошукової видачі (SERP) Яндекса:

На запит " як розкрутити сайт самостійно », На першій сторінці SERP Яндекса ми спостерігаємо:

- рекламні оголошення Яндекс.Директ (в самому верху і праворуч);

- ТОП-10 сайтів.

Як Ви бачите, на цей запит мій сайт розташовується на 9 місці.

Приблизно 60-70% трафіку по даному запиту доводиться на сайти, розташовані в ТОП-3 пошукової видачі. Решта частки переходів доводиться на контекстну рекламу (туди можна потрапити тільки заплативши Яндексу за розміщення реклами Яндекс.Директ), ну і трохи переходів отримують інші сайти.

Так ось, щоб потрапити в цей самий ТОП-3, необхідно займатися пошуковою оптимізацією сайтів (SEO). Про те, що відноситься до СЕО, ми поговоримо нижче (види SEO).

Хоч я і сказав на початку поста про те, що даний пост присвячений новачкам, однак багато вебмастера, які вже далеко не новачки, не приділяють належної уваги питанням пошукової оптимізації своїх ресурсів.

Справа в тому, що пошукові системи не можуть оцінити корисність і важливість статті так, як це можемо зробити ми з Вами, вони не можуть прочитати пост і зрозуміти його зміст, тому текст статті повинен містити певну кількість ключових слів, за якими пошукова система зможе його показувати в своїй видачі.

види SEO

Search Engine Optimization прийнято ділити на два види.

1. Внутрішня пошукова оптимізація

2. Зовнішня пошукова оптимізація

І зараз ми поговоримо про ці види докладно.

Внутрішня пошукова оптимізація це дії, спрямовані на поліпшення свого сайту, поліпшення чинників ранжирування, які безпосередньо впливають на позиції в пошуковій видачі.

Щоб Вам було простіше все це зрозуміти, рекомендую прочитати мій пост « фактори ранжирування », В ньому я писав про основні чинники, поліпшення яких, дозволить сайту зайняти більш високі позиції в SERPe пошукових систем.

Внутрішня пошукова оптимізація це найбільш трудомістка робота, однак, цю роботу необхідно проводити постійно, вона дуже важлива. Саме від внутрішньої оптимізації в цілому залежить успіх Вашого проекту.

До внутрішньої оптимізації можна віднести наступні заходи:

- складання семантичного ядра сайту (Підбір ключових слів, за якими планується просування ресурсу);

- робота над внутрішньою структурою ресурсу (ЧПУ, Robots.txt , Карта сайту );

- усунення технічних помилок (дублі сторінок, биті посилання , прискорення сайту );

- постійне вдосконалення і поліпшення юзабіліті ресурсу (зручність для користувачів);

- робота над тестом ( підбір ключових слів , релевантність сторінок , оптимізація зображень );

- реалізація внутрішньої перелинковки ( правильна перелінковка );

- інші заходи, спрямовані на зручність роботи з сайтом (наприклад, дизайн, форматування тексту, перевірка орфографії тексту і т.п.).

Сьогодні все пошуковики постійно прагнуть поліпшити якість пошукової видачі, тому внутрішньої оптимізації необхідно приділити найпильнішу увагу.

Ваш сайт повинен бути якісним, швидким, зручним для користувачів і в повній мірі надавати користувачам ту інформацію, за якою вони до Вас прийшли.

В іншому випадку про високу відвідуваність з пошукових систем не може бути мови. До речі, рекомендую Вам прочитати мій пост про чорних методах SEO , Які можуть надати згубну дію на просувний ресурс.

До речі, рекомендую Вам прочитати мій пост про   чорних методах SEO   , Які можуть надати згубну дію на просувний ресурс

Зовнішня оптимізація це, в основному, дії, спрямовані на отримання посилальної маси на сайт. Є ще й інші заходи, наприклад аналіз сайтів конкурентів, але я цю тему зачіпати сьогодні не буду.

Кілька років тому пошукова оптимізація сайту будувалася, в основному, на придбання посилань з необхідними анкорами, в яких містилися ключові слова, за якими просувалася сторінка. Оптимізатору потрібно було закупити посилань більше ніж у конкурента і з більш авторитетних сайтів і просуваємо ресурс опинявся в топі.

Сьогодні ці методи вже не працюють, а посилання вже не мають такої магічної сили, як раніше. В даний час необхідно в більшій мірі займатися внутрішньою оптимізацією, проте забувати про зовнішнє SEO теж не варто.

Кількість посилань можна нарощувати як безкоштовними методами, так і платними способами, наприклад, купуючи посилання в біржах gogetlinks або rotapost . Є безліч інших бірж, але я користуюся саме цими. Посилання бувають тимчасовими і вічними, особисто я, використовую просування тільки вічними посиланнями.

Новачкам я рекомендую почати зовнішню оптимізацію з безкоштовних методів, наприклад, реєстрація в профілях трастових сайтів, анонси статей на інших ресурсах, обмін постовими, гостьові пости і іншими способами отримання посилальної маси.

Крім зростання позицій у видачі пошукових систем і збільшення відвідуваності , Посилання допомагають збільшити такі показники, як тИЦ і PR , А також траст сайту.
Кількість посилань необхідно нарощувати поступово, не допускаючи різкого збільшення кількості посилань.

В SEO існують такі поняття, як природні і неприродні (SEO) посилання , Які можуть визначити пошукові системи, тому, слід дуже ретельно підходити до питання придбання посилань. Перед тим, як купити посилання необхідно ретельно проаналізувати сайт-донор. В принципі, про це я писав у своїй статті « Як купувати посилання », Рекомендую Вам її прочитати.

Комплексні системи просування це свого роду комбайни, в яких зібрані всі необхідні інструменти для зовнішньої і внутрішньої оптимізації сайту. Зручно тим, що не потрібно використовувати різні сервіси, а працювати тільки в одному і тут же контролювати результати. Мабуть, найвідоміша і велика з низки таких систем - SeoPult . Тут є і надбудова над посилальними біржами для послідовної покупки якісних орендних і вічних посилань (ніякого посилального вибуху і низькосортних донорів). Крім цього: маса інструментів для аналізу сайтів конкуретнов, проведення аудиту свого сайту, замовлення контенту, розміщення постів з посиланнями в соцмережах, моніторингу репутації і багато іншого - одним словом, повноцінне SEO-агентство, але для самостійної роботи вебмастера.

Також, рекомендую прочитати ще матеріали на цю тему:

- як розкрутити блог ;

- самостійна розкрутка і просування сайту .

Також рекомендую подивитися відео про те, що таке SEO:

Як завантажити відео з YouTube?

На цьому у мене все. Як Вам стаття?

З повагою, Олександр Бобрин

Поділися з друзями:

Зверніть увагу:

Схожі статті

Як Вам стаття?