Навигация по сайту

Популярные статьи

Що впливає на позиції сайту в пошукових системах

  1. Що впливає на рейтинг сайту в пошуковій системі
  2. Показники якості контенту
  3. 1. Метрика інтересу користувачів
  4. 2. Фільтри якості контенту
  5. Рерайт і штучна унікальність
  6. 3. Зовнішні посилання
  7. висновки

Karina | 01.10.2014

В сучасних пошукових системах існують складні алгоритми виявлення кращих сайтів і виведення їх на високі позиції у видачі. Які з них однозначно будуть вище інших, сказати складно, але можливо.

Завдяки дослідженням і експериментам, які проводять SEO-фахівці всього світу, можна виділити основні положення, які однозначно покращують позиції у видачі:

  1. Простота і зрозумілість навігації.
  2. Релевантність текстів використовуваним ключам.
  3. Оригінальний контент (НЕ рерайт).
  4. Дотримання рекомендацій для веб-майстрів.
  5. Кількість і якість посилаються ресурсів.

Також слід враховувати, що пошукові системи не можуть самостійно проводити повноцінний аналіз розміщених даних, тому вони, в тому числі, орієнтуються і на поведінку людей на сайті. Завдяки відстеженню переходів, часу, проведеного на сторінці, і різних показників пошуковики доповнюють свої дані про релевантності інформації за запитуваною користувачем тематиці. Це показник другого порядку, а й він впливає на стан ресурсу.

Це показник другого порядку, а й він впливає на стан ресурсу

Який з цих сайтів вам більше сподобається?


Що впливає на рейтинг сайту в пошуковій системі

З кожним роком розкрутка в пошукових системах стає все більш складним процесом, але є обмежена кількість змінних, які до сих пір досить помітно впливають на позиції сайту у видачі. В основному це ключові слова, структура сайту і посилання. Незважаючи на всі нововведення, до сих пір ці параметри є ключовими факторами просування. Пошукова система також останнім часом наголошує на тому, що користувачі до вас повертаються, залишають коментарі, проявляють активність будь-яким іншим способом, а також додають сторінки в закладки та ставлять посилання в соціальних мережах, додають ваше експертну думку в Вікіпедію.

Показники якості контенту

Оригінальні і цікаві матеріали - запорука хороших позицій у видачі, але і вони не завжди можуть приносити бажані результати. Щоб розібратися в тому, що найбільш результативно для сайту, необхідно проводити експерименти, використовуючи як основу такі показники.

1. Метрика інтересу користувачів

Кожен, хто шукає інформацію в мережі Інтернет, вибірково відкриває різні сайти і проводить на них деякий час. Якщо користувач перейшов на сторінку з результатів пошуку, а потім швидко повернувся назад і пішов на інший сайт, значить щось не так з інформацією по першому посиланню. Протягом певного часу пошукові системи аналізують весь потік органічних відвідувачів і дивляться на їх поведінку після переходу на сайт. За отриманими вибірках робляться висновки про більш відповідним вмістом контенті згідно з тематикою. У такій ситуації той сайт, у якого є хороша позиція у видачі, але високий відсоток відмови і мало хто повернувся користувачів, має шанс випасти з ТОП.

У той же час відсоток відмови, як досить примхливий показник, потрібно відстежувати дуже уважно. Слід подивитися сторінки, з яких найчастіше виходять користувачі і спробувати з'ясувати причини. Також, якщо портал інформаційний, який передбачає читання однієї-двох статей, є сенс додати на сторінки код, який буде відслідковувати час перебування на сайті, а не брати до уваги час після переходу на сторінку.

Звідки береться інформація про відвідування?
Більша частина даних виходить пошуковими системами завдяки встановленим метрик, а також браузерам, які вони надають користувачам.

Які відвідування корисні для ресурсів?
Згідно експериментам, які проводилися SEO-фахівцями, ніж більш тривалими є відвідування і чим більше глибина перегляду сторінок, тим краще для ресурсу.

2. Фільтри якості контенту

У 2011 році світ вперше побачила Панда - алгоритм від Google, «навчання» якого проводилося за допомогою оцінювачів, вручну проставляти оцінки близько 1000 сайтів, аналізуючи якість контенту. На основі проведеного аналізу був створений алгоритм, що імітує роботу людину за оцінкою сайтів.

Завдяки такому фільтру в англомовному інтернеті відбулася значна перестановка лідерів і тих, хто програв, в результаті якої близько 20% сайтів значно змінили свої позиції. Останні апдейти вже не такі страшні, але і вони можуть змінювати позиції 5-7% ресурсів за час своєї роботи.

Слід зазначити, що в останні пару років Google більш активно взялися за російськомовний сегмент інтернету, чого раніше не спостерігалося. Тепер під кожне оновлення алгоритму Панди помітні значні скачки в трафіку на різній кількості ресурсів і цього сегмента.

Рерайт і штучна унікальність

Завдяки новому рівню інтелектуального пошуку відповідників, проста підміна слів в чужому тексті вже не дозволяє створювати видимість оригінальності матеріалу. Пошукові системи навчилися «розуміти» синоніми, а також звертати увагу на зв'язку слів, завдяки яким виявляється еквівалентний контент, а також відкидаються ресурси іншої тематики. Також досить складно обдурити пошукові системи і зміною форми слова, тому як, якщо раніше зміна відмінка і порядку слів у реченні відмінно працювало для викрадачів контенту, то тепер так просто пошукову систему не обдуриш.

3. Зовнішні посилання

Незважаючи на всі заяви з приводу зниження важливості посилань, вони продовжують працювати, хоч і з меншою віддачею. Зараз актуальні якісні посилання з авторитетних ресурсів, а також наявність соціальних сигналів, т. Е. Посилань і записів в різних соціальних мережах. Загалом, хороші «природні» посилання, які розміщені в якісному контексті і за якими переходять користувачі - значимий фактор для пошукових систем і в даний час.

Але і тут необхідно бути уважним і акуратним: якщо сайт до цього просувався і мав непогані позиції, то необхідно перевірити все, що стосувалося SEO. Це відбувається тому, що ті методи, які були дієвими пару років назад, зараз вже можуть бути під забороною і серйозно каратися.

висновки

Ми перерахували основні фактори, які впливають на позиції в пошукових системах в останні кілька немає. Як можна бачити, вони всі налаштовані на те, щоб зробити сайти найбільш комфортними для користувачів і заслужити їх лояльність. Тому, навіть якщо ви мало знайомі з SEO, робіть свій сайт зручним та цікавим для людей, і у вас є шанс встояти перед усіма оновленнями фільтрів і зміною ранжирування в найближчі кілька років.

Який з цих сайтів вам більше сподобається?
Звідки береться інформація про відвідування?
Які відвідування корисні для ресурсів?