Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Соціальне забезпечення учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Опубликовано: 22.10.2018

видео Соціальне забезпечення учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Антон Яценко: Необхідно забезпечити виплату державних пільг, пенсій чорнобильцям!Щороку 14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Ми віддаємо шану всім, хто ціною власного здоров’я захистив увесь світ, проявивши справжню мужність, героїзм, професіоналізм та самовідданість при подоланні наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.


Вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС

На даний час в області проживає 10771 учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, із них 3602 встановлено інвалідність, пов’язану з наслідками аварії.

У поточному році з Державного бюджету на виплату пільг і компенсацій гарантованих Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” області виділено 50,3 млн грн».


Відбувся семінар, за участю молодих фахівців – випускників вищих навчальних закладів ДСНС 2017 року

Забезпечення додатковими соціальними гарантіями пільгових категорій громадян реалізується в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки.

З обласного бюджету на соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи у 2017 році виділено 5,5 млн грн, що на 64 % більше порівняно з 2016 роком. Зокрема збільшено обсяг фінансування за діючими напрямками, такими як: пільгове медичне забезпечення, виплата одноразової допомоги дружинам (чоловікам) померлих громадян, смерть яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, виплата допомоги кожній сім’ї, у складі якої є дитина з інвалідністю пов’язаною з наслідками Чорнобильської катастрофи. Розмір вказаних разових виплат у поточному році підвищено вдвічі та складає 2,0 тис. грн. на особу.

З метою вирішення актуальних питань, які не врегульовано на державному рівні за ініціативи Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації в рамках обласної програми з 2017 року запроваджено нові напрямки:

виплату матеріальної допомоги в розмірі 5,0 тис. грн для придбання путівки особі, яка супроводжує на санаторно-курортне лікування учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з інвалідністю І групи; виплату одноразової грошової допомоги при втраті годувальника дружині (чоловіку) в розмірі 7,0 тис. грн та одному з батьків в розмірі 4,0 тис. грн померлого учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесеного до 2 та 3 категорії, смерть якого пов’язана з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС.

На 2018 рік в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки заплановано збільшення обсягу фінансування на забезпечення додатковими соціальними гарантіями учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

rss