Навигация по сайту

Популярные статьи

Спліт-інтерв'ю з Олександром Алаев

  1. Хто ж він такий, цей Олександр Алаев?
  2. alaev.info - звалище корисних порад
  3. Спліт-інтерв'ю
  4. Питання відповідь
  5. Питання на тему «Самий»
  6. Бліц опитування

Привіт, шановні читачі Привіт, шановні читачі! Давненько я Вас не радував зустрічами з цікавими і популярними людьми Рунета. Уже помітно залежався мій диктофон, з'явилася перша пил на фотоапараті - пора запускати багатьом читачам улюблене спліт-інтерв'ю на блозі. Тим більше, сьогодні Вас чекає не тільки ще одне захоплююча бесіда з розумним і цілеспрямованою людиною. Наш гість розповість про будні сучасного інтернет-підприємця і радощах щасливого тата. Зустрічайте Олександра Алаєва!

Хто ж він такий, цей Олександр Алаев?

Питання, скажу прямо, риторичне. Адже Сашу знають всі, якщо звичайно Ви, шановний читачу, чи тільки вчора стали займатися seo-просуванням свого блогу, або весь час живете на своєму Марсі. А там, як ми знаємо, не тільки проблема зі звичайним повітрям, але і з Інтернетом. 🙂

Олександр Алаев (багато його знають по нікнейм Алаіч') - це професійний seo-фахівець і веб-аналітик, прекрасно розбирається в різних популярних СМS (DLE, WordPress і т Олександр Алаев (багато його знають по нікнейм Алаіч') - це професійний seo-фахівець і веб-аналітик, прекрасно розбирається в різних популярних СМS (DLE, WordPress і т.д.). До його діловим порадам прислухаються не тільки вебмастера і сеошники, а й учасники популярних seo-конференцій.

Вже як 6 років він веде свій персональний seo-блог, а також ряд інших тематичних інформаційних проектів. Саша також є автором ряду спеціалізованих seo-інструментів, якими користуються десятки тисяч користувачів.

Інтернет-досьє

2004 рік - початок активного життя на форумі allsiemens.com

Я вперше взагалі спробував інтернет в середині-кінці 90-х, як зараз пам'ятаю: на роботі у дядька сидів в чаті на сайті games.ru і krovatka.ru під ніком Snake (вже на що розуму вистачило в ~ 10 років)! Епт, а «ліжечко» то ще живий, і там навіть до сих пір чат, хоч і не в тому образі, але все ж.

А форум allsiemens це перші спроби усвідомленого використання інтернету. У мене інтернету тоді ще навіть вдома не було, юзал у тата на роботі. Потім потихеньку, коли розійшовся, почав підключатися і вдома. Ну, ти розумієш, діал-ап і всі справи, дуже погано в Сибіру з инетом було. Дорого і повільно.

Він ніби як не відбувся, чи варто про це говорити? Його забанили, на його місце прийшов викупленим мною на аукціоні сайту якийсь московської клініки multydent.ru. Сайт, втім, досі живий, і відтоді, а це вже 6 років, не змінювався.

Я хотів зробити інтернет журнал, який би базувався на статтях з розряду «як вибрати ...», хотів створити статейнік, перші мої спроби. Максимум на що мене вистачило - крутий дизайн і перші 50 штук статей. Потім все.

У реальному житті він в першу чергу надійний чоловік і щасливий тато. Його красуня Катерина пару років тому подарувала йому Маргариту! І звичайно, Саша - це глава сімейства, який в першу чергу піклується про фінансову стабільність своєї сім'ї. З цим у нього все в порядку, адже він глава кращої сеошной компанії в Краснодарі!

А ще, Олександр дуже чуйна людина, що вміє не тільки розуміти співрозмовника, але і дохідливо пояснювати йому свої думки. І звичайно найбільша гідність Саші - його інтелект, прекрасно напрактикувалися в роки навчання на фізфаку Іркутського Госуниверситета!

Розуміння кількох принципів звільняє від запам'ятовування сотень фактів

- цитата Саші з інтерв'ю на shakin.ru

до меню ↑

alaev.info - звалище корисних порад

Таке просте визначення Саша дає своєму персонального блогу . Ну, на рахунок звалища, звичайно, автор пожартував - ресурс чистенький і дуже приємний для читання. Але якщо говорити про кількісне визначення, то тут звичайно все вірно - на сайті величезна кількість мінлива і посібників по створенню, розвитку і просуванню сайтів. Причому інформація тут чітко і структуровано подається, потонути в великій кількості інформації не вийде.

Якщо згадувати про той же Марс - то на відміну від планети, на цьому seo-кульці Інтернету води немає - рідкість у наш шалений інформаційний час. А ще тут емоційні і яскраві пости особистого характеру, прямо як у Михайла Шакина! Загалом, можна легко зачитати до пізньої ночі! 🙂

5-ка найкращих постів alaev.info

Практичний мануал по тегу title - даний пост народився дуже просто. У мене часто замовляють консультації, і зазвичай доводиться відповідати на одні і ті ж питання. І найчастіше виникало питання про те, як скласти заголовок документа. На 20-му за рахунком однаковому питанні я зрозумів, мене просто дратує відповідати одне і те ж. Я зважився і написав об'ємний, найповніший і актуальний матеріал, який зібрав в собі всі відомі дані про тезі title. Крім того, що я сам знав, я облазив всю мережу в пошуках крупинок інформації. Все, що знаходив, я перевіряв, тестував, оновлював і описував це в пості (зокрема про пасажі - знайшов цікаву інфу, але вона була неактуальною, я вивчив механіку, провів перевірки і потім вже додав в пост). Я пишаюся даними постом найбільше! Я реально вбив на нього дуже і дуже багато часу.

Повне керівництво по 301 редіректу - так само написаний для користувачів (а для кого ж ще я пишу пошти?) Пост. Більш того, до цього посту я постійно звертаюся сам. Реально в місяць раз 10 я точно шукаю свій пост, щоб скопіювати звідти потрібні мені рядки. Чи не тому що я не знаю чи не пам'ятаю, просто писати їх знову і знову лінь. Стільки років пройшло, а я залишився вірним свій традиції - писати пости так, щоб хотілося користуватися ними самостійно!

Як скласти круте резюме IT фахівця - не те щоб це прямо супер мега крутий пост. Але мені він подобається своїм фундаментальним підходом. Те, що я задіяв у написанні ще кількох крутих спеців. І це поширилося не тільки на пост, але взагалі на багато речей. Я вже не кажу про те, що, можливо, це вплинуло на все моє життя. Раптом б я не потрапив на вакансію в Краснодарі, ніколи б не переїхав до цього міста ... А хто знає?

Своє резюме я до сих пір обновляю потроху, коли згадую про нього, ніби й нема чого, але і щоб не забувати, хто я такий 🙂

аналітичний шпигунство - дуже ґрунтовний пост. Не можу сказати, що він прям вибуховий для мене самого, але його я теж готував дуже-дуже довго. Він розійшовся по всьому інету, його процитували (тупо скопіювали без зворотного посилання, прикро) багато форумів, профільні видання і блоги. Крім основної корисної інформації, є невеликий прикол в тому, що я спалив фішку з відкритою статой Метрики. Я не виключаю, що до мене цього ніхто не знав, а якщо і знали, то одиниці, і ніколи б не виклали в паблік. А ось я якось не замислювався, що обломив таку лазівку. Незабаром після цього Яндекс закрив свою дірку.

Мій квиток в інтернет - це не seo пост. Це перша частина мемуарів про те, як я прийшов в інтернет, як почався мій нехай веб-майстри, як взагалі проходила моя життя. Сподіваюся, що і читачі знаходять мою історію цікавою. Особисто мені цікаво, я сам періодично беру і перечитую свою трилогію, знову і знову переживаю своє життя і ті приємні моменти перемог і поразок. Ось і зараз хотів би це зробити, але не можу, так як пишу ці рядки.

до меню ↑

Спліт-інтерв'ю

до меню ↑

Питання відповідь

Привіт Саша! Як правило, всі інтерв'ю починаються з перших питань на кшталт «Ти хто такий будеш?». Я ж вирішив почати нашу розмову з розкриття твоєї великої таємниці - «Звідки виник нікнейм Алаіч'»?

Привіт Максим! Привіт, читачі блогу «Записки seo-фахівця»!

Хм. Так, гарне питання. Я не сам його придумав. Мене в дитинстві у дворі так називали (тоді я думав, що мене дражнили, а так воно і було), мені це страшенно не подобалося. Через багато років, коли я задумав вести свій блог, треба було придумати псевдонім. Нічого іншого в голову і не прийшло. Вийшло оригінально.

Розкажи, яким був твій перший персональний комп'ютер і що ти на ньому робив?

Ну ти запитав! Мій перший комп був 286-ий. Ти теж застав ті часи, був у тебе такий? У мене дядько і тато технарі і, мабуть, намагалися бути на передовій. У мене був комп тоді, коли ні у кого з моїх друзів і друзів друзів і друзів друзів друзів його не було. Вінди ще не було, просто DOS - блакитний екран, розділений навпіл - як зараз олдскульний і шанований сисадмінами Total Commander. Що я на ньому робив? Ясна річ грав в іграшки типу Пекмена, тому що інших і не було, т. Е. Примітивні аркади, типу тих, що з'явилися пізніше на 8 бітних приставках Dendy.

Але я можу і збрехати, тому що, якщо це можна вважати комп'ютерами, до 286-ого у мене були ще Сінклер і Спектрум - це така приблуда, яка працювала на аудіокасети (в епоху SSD-накопичувачів дико уявити собі накопичувач у вигляді аудіокасети, правда ?), на яких були записані звуки подібні до тих, що видавав диалаап модем, коли підключався до мережі.

Думаю, Саша, багато наших seo-колеги починали з перших персоналок. Я теж пройшов цей шлях - моїм першим справжнім комп'ютером був «Байт» (аналог ZX-Spectrum). Пам'ятаю, як йому потім ставив дисковод і розширену пам'ять. А які ігрухі там були - Elite, Last Battle, Nether Earth! Так, був золотий час. 🙂

Саша, ти був великим фаном телефону Siemens і з задоволенням копався в ньому, розбираючи його на гвинтики або роблячи йому серйозні прошивки. За смартфону SX1 ти зробив велике число практичних посібників. Скажи, а на тему seo-просування яким на твою був самий крутий мануал? Що в ньому було такого супер корисного?

Я б відзначив свої пости, з яких почався мій блог. Це були докладні мануали про те, як працювати з біржею Sape. Це величезні пости, котрі розкривають тонкощі відбору посилань в біржі. Виявилося, я став першим висвітлювати це настільки докладно і педантично. Завдяки цим першим постам мій блог набрав перші сотні відвідувачів на добу, до того ж не плавно, а відразу і різко. Було нуль, стало кілька сотень, це були переходи з форумів, дайджестів і т.п. ресурсів, котрі були в 2010 популярні. Думаю, що тоді ж і обивателі дізналися, що є якийсь Алаіч', що він займається seo і веде свій блог.

Зробити унікальний ґрунтовний матеріал на свою тему - це відмінний варіант молодому блогеру заявити про себе. Я теж починав з публікації ґрунтовних мінлива - мій шлях почався зі статей про складання семантичного ядра.

Саша, першим твоїм движком був PHP-Nuke, на якому ти зробив свій перший сайт. Потім ти працював і з багатьма іншими CMS. На твій погляд, який движок був найкращим для створення і розвитку веб-ресурсу і чому?

На це питання не можу дати відповіді. Кожна CMS хороша для певної ролі - для новинарів або статейніка найкраще DLE, для блогу, очевидно, WordPress, для інтернет-магазину багато хто використовує Бітрікс.

Я ж хотів би відзначити таку CMS як Slaed - багато про неї і не знають, а в 2006 і раніше вона була в тренді. Пам'ятаю версію 1.6 використовував для одного з перших релізів WinterLife. Дірявий до жаху движок, який у мене неодноразово зламували, що і послужило причиною зміни його на якусь бородату версію DLE. Ось заради інтересу зайшов зараз на slaed.net, виявилося, що двиг ще живий і підтримується, вже вийшла версія 6.0. А коштує він аж 250 євро за ліцензію на один домен. Так, добрі були часи 10 років назад!

Для довідки! Slaed це трохи перероблений php-nuke спочатку. Зараз, швидше за все, нічого спільного і немає між ними, але на старті це були брати близнюки, хтось підприємливий вирішив продавати безкоштовне, змінивши назву і приправивши це пафосом.

Припускаю, що твій перший великий фінансовий успіх пов'язаний з інформаційним сайтом WinterLife. Розкажи, чому ти вирішив зробити сайт про зимових видах спорту?

Популярний питання - чому. Відповідь проста - я робив сайти про те, що мені самому цікаво. У той час я сильно захопився лижним спортом, сам бігав на лижах, навіть на змаганнях за рідний факультет виступав і зайняв 11 місце серед усього університету. Я вирішив знайти однодумців, найпростіше мені здалося зробити це, створити сайт з форумом і там почати спілкуватися. Так і сталося. На зорі ресурсу вдалося багато народу туди залучити, добре просунути в пошуку.

Усі наступні мої особисті сайти створювалися саме з цією ж метою - знайти однодумців, створити найсприятливіші умови для спілкування, і спілкуватися там самому.

Ти сказав «фінансовий успіх», на кшталт. Не знаю, я ніколи про фінансову складову не думав, мене хвилювали, та й зараз хвилюють, інші речі, які не фінансові. Але взагалі так, це було побічним ефектом розвитку мого сайту - для студента другого курсу мати 800-1000 $ майже пасивного доходу було дуже круто!

Але взагалі так, це було побічним ефектом розвитку мого сайту - для студента другого курсу мати 800-1000 $ майже пасивного доходу було дуже круто

Свого часу ти був великим шанувальником мережевої гри Dota AllStars. Ставши класним гравцем, ти зміг обіграти всю свою dota-тусовку. Як думаєш, якими особистими якостями повинен володіти успішний онлайн-гравець і чому?

Повинна бути мета. У мене була мета показати всім, що я не «дно», яким мене прозвали, а я страшенно образився. Прямо сильно образився, було бажання просто взяти і набити всім нахабні пики. Фізично це було нездійсненно, довелося діяти інакше - навчитися грати і надерти їх нахабні дупи в грі. У підсумку все одно зі мною відмовлялися грати. Від чого йшов, до того і прийшов. Спочатку зі мною не грали бо я не вмів, а потім тому що я всіх дер. Тоді я і зав'язав з цими іграми.

Взагалі я дуже хреново навчався у вузі, тоді до мене прийшло усвідомлення, що трійка це офігенна оцінка, і щоб її заслужити треба ох як попотіти. Будучи майже круглим відмінником у школі (навчався я не в школі, а в ліцеї, взагалі-то) до цього довелося болісно звикати, але я зміг ... Смог все просрали, але якось примудритися закінчити університет. Тільки після закінчення я зрозумів, наскільки він був мені дорогий, наскільки важливим речам він мене навчив, наскільки отримані знання (не наукова) є цінними. Настійно рекомендую всім йти вчитися до ВНЗ і жодного разу в цьому не сумніватися.

Повністю з тобою згоден, Саша! ВНЗ не можна нічим замінити. Головне, чого навчають у наших хороших «вишки» - вміння користуватися своєю головою, в ньому можна придбати архіважливі навички використання свого інтелекту. Без цього зараз нікуди. А ще ВНЗ вчить послідовному покрокового пошуку книг в архівах бібліотек. Цей навик потім дозволяє грамотно користуватися самим пошуком і легко систематизувати отримані дані.

Але повернемося до нашого інтерв'ю. Читаючи розповідь про твоє прихід в інтернет, зловив себе на думці про важливі витках твоєму житті. Черговим таким витком було створення сайту emofans.ru. Розкажи історію його створення.

О, це ж довга історія. Їй і присвячено цілий пост в трилогії. Якщо коротко - любов. Чи не нерозділене, але зрадницьки обломилася, що практично занурила мене в моторошне стан. Зрада близького друга і моєї дівчини ... Розумієш ?!

Тоді я зовсім випадково познайомився з новим для мене напрямком в музиці, в наслідку я дізнався - воно називається ЕМО Тоді я зовсім випадково познайомився з новим для мене напрямком в музиці, в наслідку я дізнався - воно називається ЕМО. Загугли. Почав цікавитися і копатися. Сильно зацікавився. Вирішив створити спільноту однодумців (як і раніше, так?). Пішло-поїхало.

Якщо реально цікаво, пошукайте вконтакте пісні груп: Орігамі, МоеСердцеСправа, Newersmile, 30 днів лютого, Indigo та ін.! При цьому велика частина подібних груп вже і не існує. А ті, що до сих пір живі, змінили напрямок творчості, так що треба шукати альбоми тих років (2006-2008, може бути, ще 2009). До речі, «Поверни мені мій 2007-ий» це ж звідти пішло, від емочей.

Вибач, якщо я почну писати тут якісь подробиці, у мене чубчик відросте перш ніж я закінчу цю справу :). Реально, перейдіть за посиланням (дивись виноску «5-ка найкращих постів»), подивіться кумедні фотки. Переживши все це, я анітрохи не шкодую, а якби я мала вибір, я б нічого не міняв! Все було не дарма, все було дуже круто!

Прекрасно розумію тебе, Саша! Гармонійно влившись в культуру емо, твоє життя заграла не тільки новими фарбами, а й принесла нові можливості. Розкажи нам про них.

Да ладно. Зараз мені не здається все це таким вже крутим! Ну да, на ТБ запрошували кілька разів, а зараз не запрошують 🙁 Ну да, неформальна тусовка знала мене. Так, якийсь час займався концертами, було круто, ще більше народу стали знати мене.

Свій останній ДР перед від'їздом з Іркутська вирішив відсвяткувати в клубі. Тобто просто взяти і викупити для себе цілий клуб і запросити друзів. Та не просто запросити, а надрукувати афіші і розклеїти їх по всьому місту, щоб уже напевно і вже точно все дізналися про захід. Знатна тусня зібралася, понад 350 осіб прийшло. Я навіть всі витрати окупив, зробивши платним вхід 🙂 Там я отримав тортом в пику. Там же мене підкидали на руках і упустили головою на бетонну підлогу ... ось вже точно життя заграла новими фарбами, місяць потім струс виправляв!

Взагалі так, було круто! Заздрю сам собі!

Саша, зате це пам'ять на все життя! Я ось теж вирішив в цьому році зустрінеться з хлопцями свого seo-клубу. Звичайно, оренди цілого будинку не буде потрібно (нас поки мало), але затишний будиночок на природі придумаємо. 🙂

Правильна структура і грамотна оптимізація, під соусом з каталогів і ссилочек з Сапи.

Старий seo-метод Олександра Алаєва

Перейдемо ближче до нашої професійній сфері діяльності. Твої перші успіхи в seo-просуванні виникли завдяки твоєму старого методу. Сьогодні ж він не настільки ефективний. Скажи, чому це сталося?

Чому не працює метод Чому не працює метод? Та тому що він тупий. Насправді «Правильна структура і грамотна оптимізація» це брехня, важливий був тільки соус з ссилочек. Працювало це аж до 2011 відмінно! Потім ще пару років теж працювало, але сильно гірше.

Зараз зовсім все погано на цьом Фронті и ПОСИЛАННЯ реально не в тренді. Зараз в тренді «Чи правильна структура и грамотна оптимізація»! Так сталося, тому що занадто просто можна Було маніпулюваті видачу, а це непрійнятно з точки зору пошукової системи. Була нещадна війна бюджетів в сапі, у кого більше бабок, той і вище. Яндекс мав зруйнувати цей порок і відняти бабло собі! Посилання не працюють - зате Директ працює, несіть гроші!

Так, алгоритм Яндекса вже не той - йому хочеться бачити якісний контент, а не говнотексти, підкріплені лівої посилальної масою. Щосили йде епоха СДЛ (Сайт Для Людей).

До речі, з твоїх слів, твій проект Acerfans.ru був таким еталоном СДЛ. Розкажи детальніше, яким повинен бути СДЛ в наш час.

Еталоном він був тому, що я на нього посилань ніколи не закуповував, а він зайняв і досі тримає топи за всіма своїми цільовими запитами. Його просунув хороший контент і самі відвідувачі, які залишали посилання на тематичних ресурсах, спілкувалися на форумі і т.д.

СДЛ - сайт, який приносить людям користь, сайт, який хочеться порекомендувати. Так чогось там говорити, коли мені потрібні були драйвера для мого Асер, я йшов на Асерфанс, і зовсім не тому, що це мій сайт.

Ще питання про твоїх сайтах. Скажи, чи буде щаслива історія у незавершених поки ресурсів besmile.ru і vibiraem.info?

Ні не буде. Тому що вона не щаслива і взагалі не історія 🙂 Я довго і давно хотів написати щасливу історію про сайті slimdown.ru. Саме про нього я думав, коли в кінці третьої частини написав «І не забувайте - четверта частина буде ... коли-небудь ... :)». І після цього неодноразово на сторінках блогу натякав про четверту частину. Як бачиш, частини немає. Три роки минуло. Може бути коли-небудь…

По суті, твій ще недавній переїзд з Єкатеринбурга в Краснодар став результатом всього пару дзвінків по телефону з майбутнім роботодавцем. Хоча по першому приїзду в нове місто для знайомства з босом, ти вже став сумніватися в правильності рішення. Що ж зміцнило твоє рішення про остаточне переїзді з сім'єю?

Ти маєш рацію, вперше після відвідування Краснодара я вирішив, що це не моє місто зовсім. Що я не хочу в ньому жити. Але, ти знаєш, я кожен день проходжу повз цього дерева, що на тлі мене на фотографії нижче. Тому що у мене офіс в будинку, який видно на цій же фотографії. І думаю про те, який же це прекрасний і чудовий місто, і я б не хотів жити ні в якому іншому місці.

І думаю про те, який же це прекрасний і чудовий місто, і я б не хотів жити ні в якому іншому місці

Що ж зміцнило моє рішення? Нічого! Чи не зміцнило! Я просто змучився думати і вирішувати, було дуже складно. І щоб полегшити мої муки треба було просто вибрати або одне, або інше. Або залишитися в ЕКБ, або виїхати в КРД. Вибрав друге просто тому, що треба було вибрати. Якби я залишився, і ти б запитав мене, «а чому ти залишився», я б відповів: «треба було просто вибрати» ...

Мені здається, що твоя дружина Катюша не тільки господиня твого серця, а й усього Вашого домашнього побуту. Адже всі збори, переїзди, планування заходів і т.д. лягають на її тендітні жіночі плечі. Розкажи нам про свою Катерині, розкрій її таланти і здібності.

Блін, Максим! Це не за правилами задавати такі питання. А раптом Катя читати буде, а потім запитає мене ... ну, про що-небудь такому несподіваному, а мені нічого буде відповісти! Так, вона всім тут заправляє. Я нічого не вирішую. І крапка.

А з приводу талантів і здібностей, це краще за все не читати, а дивитися. В її інстаграм , Звичайно ж - ось там є шкіряні вироби. Це те, чим зараз Катя займається.

Катя дуже творча людина на відміну від мене, людини приземленого (я такий собі типовий бидло, який хіба що тільки пиво з Семко на лавці не вживає, а ще може бути трохи більше інтелігентний). А Катя не така, вона ж дівчинка. Вона творить, придумує ... До шкіри вона займалася скрапбукінгом, шиттям, фотографією, миловарінням і ще багато чим!

До шкіри вона займалася скрапбукінгом, шиттям, фотографією, миловарінням і ще багато чим

Ок! Зараз ти працюєш в своєму особистому офісі тільки на себе. Так скажімо, обстановка реально змінилася - раніше тобі давали вказівки, тепер же ти всім заправляєш. Як це відбилося на твоєму робочому дні? Що змінилося, з'явилося щось нове в тайм-менеджменті, плануванні і дисципліни? Чи легко стало працювати в якості Біг Боса?

Все погано Все погано! Раніше було набагато простіше і легше. Мені і до цього не давали вказівки, а я сам все вирішував (нехай і в рамках компетенцій і повноважень). А тепер доводиться реально самому все вирішувати і відповідати за все і за всіх. Я не очікував, що все так обернеться. Іноді мрію про життя найманого робітника, у якого голова не болить крім як про те, щоб на роботу не спізнитися.

До Біг Боса мені ще рости і рости. Я як і раніше прекрасний виконавець з величезним досвідом і знаннями, але менеджер з мене хріновий. Вчуся. Намагаюся. Як і з історією про сайти мало думаю про прибуток і грошах, зате думаю про все інше.

Хоча, звичайно, це неправильно. Треба щось міняти. Я хоча б це чітко усвідомлюю, що вже саме по собі добре!

Ще питання з приводу своєї справи. В цьому році я зважився на створення своєї невеликої команди, яка буде допомагати мені над розвитком своїх і чужих проектів. Порадь, якими навичками та здібностями повинні володіти мої помічники?

Я зацінили ідеальний варіант розвитку подій. Добре знати те, чим займаються твої співробітники (підлеглі), погано, дуже добре знати - ще гірше. Я ніхрена не розумію в контекстній рекламі, і навіть не хочу розуміти. Зате є прекрасна людина Роман, він у нас відповідає за контекстну рекламу, і все, що з контекстом пов'язано я доручаю йому, я знаю і вірю, що він з усім впорається, і мені не треба нічого контролювати. І справа йде.

Але в нашій команді в seo розбираюся краще за всіх я. І я раз у раз суну свій ніс і говорю, що неправильно і як краще робити, напружую кого-небудь. Тому що якість мене не влаштовує, тому що я б зробив краще. Не можу в собі перфекціонізм придушити. Якби я не розбирався в seo, я б нікуди не ліз і думав, що все йде добре.

Коротше, просто постав своїй команді мета і нехай вони її досягають і не лізь. Просто контролюй. Постав якісь реперні точки.

Я поки так не можу, але буду старатися.

Все приходить з часом, Саша! Коли я був керівником великого структурного підрозділу, теж намагався кожному дати «грамотний рада». Але потім перестав займатися фігньою і залишив собі тільки управлінські функції (планування, організація, контроль виробництва і т.д.).

Цікаві факти з життя Олександра Алаєва

  • Дипломований спеціаліст з мікроелектроніці і твердотільної фізики
  • Закінчив середню школу з медаллю
  • Любить дивитися мультфільми
  • Свій особистий блогсчітает експериментом над собою
  • Кращий спеціаліст по движку Data Life Engine
  • Для збору семантики використовує простенький Словоеб
до меню ↑

Питання на тему «Самий»

Багато створені тобою сайти мали свої унікальні дизайни. Причому деякі ресурси своє обличчя періодично змінювали (редизайн - штука важлива). Розкажи про найкращому твоєму дизайні сайту?

Мій кращий дизайн, це мій блог alaev.info, тому що я сам його робив. Все те, що можна бачити на будь-якому з моїх сайтів на сьогоднішній день, робив не я, точніше не один тільки я. Я не дизайнер. Мої найкращі дизайни залишилися далеко в минулому, коли я, наприклад, зробив першу або другу версію emofans. Крім відвідувачів сайту цього ніхто і ніколи не бачив, але зате як я цим пишався. Коли ось прямо з нуля збираєш верстку, малюєш в фотошопі всі елементи. Кайф! Зараз би я ніколи в таку авантюру не вписався. Щоб ти розумів, всі ці дизайни виглядали як говно мамонта, але тоді це було нормально, і я вважав їх найкращими.

Багато починаючі блогери задаються питанням про створення найкрутішою статті, яка б проносила море пошукового трафіку. Я знаю, у тебе є такий рецепт і називається він «забійний» пост. Розкажи докладно, як їх потрібно продумувати, робити і подавати на читацький стіл.

Немає у мене рецепта. Забійний пост для кожного свій, але, коли автор щось пише, витрачає на це реально багато часу, багато сил і розуміє, що це дійсно важливо - ось він «убойнік». Моє розуміння забійного поста - це якийсь вичерпний мануал, що стосується чого завгодно. Або це те, про що ніхто не писав, або це те, про що вже багато писали, але це повинно бути найкраще з того, що писали, найповніше, найбільше, найкрасивіше, най-най.

Як воно, бути одним з найбільш оплачуваних seo-оптимізаторів Рунета? Що тебе відрізняє від багатьох інших хороших фахівців з розвитку сайту?

Так все це капелюх. У мене була така крута ЗП лише тому, що це було вигідно роботодавцю, я реально показував відмінний результат і це окупалося сторицею. Це моя думка, а що думав роботодавець, я не знаю, але, коли я заявив «я завтра прийду, мені набридло, я йду», він сказав: «я не здивований». Хоча про те, чому я не працюю на себе ми з ним розмовляли ще до мого працевлаштування, і я абсолютно чесно відповів, чому працюючи на дядька, я працюю на себе .

Мене відрізняє від інших хороших фахівців то, що я відмінний фахівець. Я розумію, що не завжди вирішують знання, вирішує досвід, а його у мене більше ніж у багатьох (і не тільки в обчисленні років стажу).

Який серйозний урок ти отримав під час просування сайту замовника?

Соромно проебивать. Так само як опинитися без штанів в людному місці. Може навіть гірше. З тих пір як з'явилася « Алаіч' і Ко »Мене в особі особисто мене немає, є я в особі одночасно мене і моїх колег. Коли йде клієнт з твоєї вини - ось це урок! І треба витягти з нього правильні висновки.

Розкажи про найцінніше раді, який ти знайшов або отримав на тему seo-просування.

Не знаю. Зазвичай поради роздаю я сам. Колись дуже давно один мій знайомий, який почав займатися seo раніше мене, порадив мені почитати форум searchengines. Дивно, що на той момент я займався seo вже певний час, але про серч не знав. Серч тоді був теплий і ламповий, всі один одному допомагали. Це був 2006 рiк. Якщо ви застали серч тоді, ви розумієте, про що я говорю. Хоча ті, хто знав серч на початку 2000-х, зараз скажуть, що я не маю рації, але раніше мене там не було, тому порівнюю те, що знаю.

Назви 5 найпопулярніших seo-блогів, які ти періодично читаєш.

Хай буде мені соромно, я не читаю seo блоги періодично. І ніколи не читав. Навіть коли RSS було дуже популярним словом, а «пузо» міряються кол-вом передплатників, навіть тоді я нікого не читав. Я просто підписаний на ряд людей в twitter, переглядаючи стрічку яких я можу бути в курсі всіх подій, і мені цього достатньо. Якщо цікавий заголовок, я переходжу і читаю, при цьому не важливо, що за джерело і що за блог.

Найкращі seo-інструменти, якими ти користуєшся в розкручуванні сайтів.

Найкращі інструменти я створив сам. І ще Мегаіндекс 🙂 Реально megaindex.com вирішує, пропонуючи абсолютно приголомшливі речі безкоштовно! А свої інструменти я ж для себе і робив в першу чергу, а потім для продажу, тому і користуюся ними щодня.

Один з твоїх Днів Народження перетворився на велике свято. А які ще в твоєму житті були найкращі дні?

Ах ... я про це вже розповідав десь вище. Багато днів було хороших, багато було і не дуже хороших. Але властивість пам'яті таке, що пам'ятається тільки хороше. Серед цього я не хочу і не буду виділяти щось най-най. Це не піддається класифікації.

до меню ↑

Бліц опитування

В які ігри Маргарита Олександрівна найчастіше грає з татом?

Бісенят! 🙂 Це сама Ритка так називає наші ігри. Ми стрибаємо, бігаємо, катаємося, б'ємося на ліжку. Зазвичай це супроводжується криками Маргарити «Папа, боляче!» І часто закінчується слізьми. Але незважаючи на це все, Маргаритці це подобається, це те, що не може запропонувати мама. Мама грає в ляльки, робить зачіски, малює ... А тато вміє тільки мучити дитину 🙂

А тато вміє тільки мучити дитину 🙂

Як якогось гравця ти найкраще показував свій волейбол (атакуючий, захисник, який подає, ліберо).

Подає.

Тобі, як фізику, яка сучасна теорія розвитку сайту ближче - seo або контент-маркетинг (не плутати з М-теорією і теорією струн 🙂?

Контент-маркетинг - це дурниця. Для себе добре, як послуга - дуже сумнівна (бо або дуже дорого, або дуже неякісно).

Тобі, як великим прихильнику біатлону, який тип змагань найбільше подобається і чому (індивідуальна гонка, спринт, переслідування, естафета або масстарт)?

Все мені подобаються. Але більше всіх естафета. Там як ніде важлива командна гра. Наші, до речі, в естафетах дуже сильні, завжди відмінно себе показують. Рідко, коли ми не в трійці.

Який твій улюблений кіношний і літературний герой?

Улюблений фільм - Професіонал з Жаном Полем Бельмондо (обов'язково в перекладі радянський дубляж).

Літературний герой - останнє, що я читав це Гаррі Поттер, і було це коли ... було це років більше 10 назад. Якось художня література в моєму житті взагалі відсутнє.

Перерахуйте ті якості, які в людях ти цінуєш найбільше.

Чесність, прямолінійність.

Який твій улюблений афоризм.

Я б написав те, що я реально думаю. Але не буду. Напишу щось більш веселе і таке, що навряд чи десь читали:

Спорт - безглузда витрата часу, що характеризується фізичними зусиллями. Якби в спорті була хоча б найменша користь - на кожному турніку вже займалося б по п'ять євреїв. 🙂

Величезне спасибі, Саша, що відповів на мої каверзні питання! Я дуже радий, що доля познайомила мене з таким розумним і життєрадісною людиною! Адже твій багатий досвід і унікальне майстерність приносять важливі знання зі світу seo не тільки мені, а й багатьом іншим блогерам, вебмайстрам і іншим сеошників.

Анітрохи не сумніваюся, що твої знання, практичні навички і бажання їх збільшити приведуть тебе до ще більшого успіху! Бажаю тобі удачі в просуванні своїх і чужих сайтів! І звичайно, сімейного благополуччя!

А я ось залишу нашу бесіду без побажання. Адже все просять якесь побажання в кінці. І респонденти такі придумують, а що б побажати тим невдахам, що зараз читають дані рядка. А побажаю-ка я їм всякої банальності, щоб здалося, що мені є хоч якесь до них справа. Так звичайно немає, всім начхати. Вам на мене, мені на вас ...

Між іншим, мало хто чесно може про таке заявити!

Так ось, я абсолютно щиро і чесно відповідав на всі питання. Навіщо і чому? Дуже просто - я писав все це вночі, коли всі сплять і мені ніхто не заважає, а ще я пив багато віскі і був у чудовому настрої і настрої. Саме в тій кондиції, щоб давати ще адекватні, але вже откроенние відповіді.

Палюсь по повній!

Але й добре, давайте побажання для читачів: Будьте чесними! Будьте собою!

Хтось із великих сказав: «Бути собою - це встояти перед спокусою подобатися всім.» Мені одного разу друг подарував на ДР листівку, де написав це. З тих пір я відмінно запам'ятав цей вислів. Напевно, не завжди вдається встояти перед такою спокусою, але те, що треба бути собою - це точно!

Успіхів вам друзі, спасибі всім тим небагатьом, хто зміг дочитати до кінця!

Успіхів вам друзі, спасибі всім тим небагатьом, хто зміг дочитати до кінця

Спасибі, Саша, за чесну кінцівку!

Шановні друзі! . Якщо хто хоче поставити Олександру свої питання (на будь-яку тему), пишіть їх в своїх коментарях цього інтерв'ю. Адже він дійсно унікальна людина, великий фахівець і чесний хлопець-друзяка. Його відповіді будуть не тільки цікавими, а й гранично відвертими! 🙂

До речі, автори двох найкращих питань (на наш з Олександром погляд) отримають унікальні призи - seo-програму Fast Trust або ComparseR!

Хто ж він такий, цей Олександр Алаев?
Хто ж він такий, цей Олександр Алаев?
Він ніби як не відбувся, чи варто про це говорити?
А для кого ж ще я пишу пошти?
А хто знає?
Як правило, всі інтерв'ю починаються з перших питань на кшталт «Ти хто такий будеш?
Я ж вирішив почати нашу розмову з розкриття твоєї великої таємниці - «Звідки виник нікнейм Алаіч'»?
Розкажи, яким був твій перший персональний комп'ютер і що ти на ньому робив?
Ти теж застав ті часи, був у тебе такий?
Що я на ньому робив?