Навигация по сайту

Популярные статьи

Способи просування (розкручування) групи або паблік в соціальній мережі Вконтакте.

В минулому пості я описав інструменти соціальної мережі Вконтакте для просування продукту або послуги, тепер хочу розібрати детально всі тонкощі просування у Вконтакте.

Даним питанням спантеличена велика частина людей, які тільки починають просувати товар або послугу Вконтакте. Зазвичай, без початкових знань в даній області не обійтися. У багатьох на перших етапах просування складається картина, що швидко зробити це неможливо, насправді все залежить від тематики групи, для деяких груп і 1000 користувачів величезний результат, для іншого ж типу і 10000 мало. Перейдемо до справи, де я попунктно постараюся описати від початку до кінця все моменти в просуванні групи в Вконтакте.

  1. Наповнення контентом. Перед початком просування групи, необхідно наповнити її початковим контентом, щоб унікальні відвідувачі не йшли, побачивши порожню групу. Контент зазвичай заливається по тематиці групи, але можна використовувати і розважальні відео і картинки, в такому випадку група буде збирати не тільки цільову аудиторію. В минулому   пості   я описав інструменти соціальної мережі Вконтакте для просування продукту або послуги, тепер хочу розібрати детально всі тонкощі просування у Вконтакте
  2. Первісна аудиторія групи - наші друзі і друзі друзів. Для того, щоб з'явилися перші учасники, необхідно розіслати запрошення друзям (зараз по-моєму можна відіслати близько 40-50 запрошень на добу), але це мене не зупиняє. Пишемо приватне повідомлення найближчим друзям з проханням опублікувати у себе на стіні інформацію про групу, а також з проханням про пересилання даного повідомлення близьким друзям, але Вконтакте до такої міри зараз стежить за спамом, що за використання даного методи, Вашу сторінку в будь-якому випадку заморозять . Тому в перший день пропоную розсилати максимально велику кількість повідомлень.
  3. Спам за тематичними групами та коментарів до записів груп. Спосіб не з кращих, але він добре допомагає при розкручуванні групи, якщо не хочете отримати бан за розсилку повідомлень, то необхідно підготувати шаблон з 30-50 повідомлень про запрошення в групу, не забуваючи, що текст повинен спонукати до дії, тому якщо Ви просто напишіть посилання на свою групу і не напишіть, що ж робити, ймовірність, що її проігнорують буде набагато вище, також як і ймовірність бана. Також спам-повідомлення і коментарі пропоную розміщувати в мертвих групах, ймовірність блокування облікового запису таким чином мінімальна.
  4. Таргетована реклама у Вконтакте. Даний спосіб малоефективний для розкрутки групи, скільки я не експериментував, але все ж невеликий ефект є, відразу скажу, якщо неякісно налаштувати оголошення, то за покази гроші полетять в трубу, за кліки, невеликий ефект буде. Даний вид реклами краще використовувати з оплатою за дії, для переходів на свій сайт, буде більше ефекту, якщо звичайно веб-сайт не УГ. Зазвичай ціну, рекомендовану у Вконтакте, після ряду експериментів, я різав в 3-3,5 рази, різниця особливо не відчувається, але бюджет витрачається ефективніше.
  5. Обмін посилання в тематичних групах. Сенс полягає в пошуку тематичних майданчиків, головне вибирати групи, в яких часто публікується контент, якщо ж вибрати мертві групи, то ефекту від таких груп практично не буде. Після того, як підібрали майданчики, необхідно домовитися з адміністрацією групи про взаємне розміщенні посилань на групу, в відповідному розділі, нехай не найефективніший спосіб, але результат є. Головне дохідливо пояснити адміністратору, чому саме на нашу групу він повинен розміщувати посилання, в іншому випадку адміністрація відхилить пропозицію. Не варто вибирати групи з величезною відвідуваністю, так як безкоштовно домовитися не вийде, це вже перевірено. Більшість адміністраторів намагаються хоч якось монетизувати групу, після того, як вона розкручена і користується великою популярністю серед користувачів Вконтакте. Тому, після розкрутки групи, Ви також можете її монетизувати, але монетизація це окрема тема і вимагає окремого поста, а розкрутка - справа не проста і копітка.
  6. Розміщення реклами в тематичних групах. Спосіб є комерційним, в групах з відвідуваністю від 5000 чоловік в добу вартість розміщення рекламного поста варіюється від 500 рублів і вище. Головне, ретельно підбирати майданчик, перед тим, як Ви домовтеся з адміністрацією групи і оплатіть рекламу. Необхідно запросити статистику відвідуваності та активності в групі за останній тиждень, а краще місяць, щоб оцінити можливу кількість переходів по рекламному оголошенню, але не варто сподіватися на те, що по Вашому рекламному оголошенню будуть кликати абсолютно все, щоб кликабельность збільшити, потрібно творчо підійти до створення привабливого оголошення. З власного досвіду можу сказати, що існує безліч груп, аудиторія яких 10000 і більше, але групи мертві і добова відвідуваність всього 50-100 чоловік, а також безліч груп, основна аудиторія яких - накручені боти, толку від таких груп, як Ви розумієте, не буде.
  7. Розкрутка акціями та конкурсами. Хочу відзначити цю тему, так як люди дуже люблять халяву, а також конкурси з привабливими призами. Чим привабливіший призи, тим більше буде учасників і, відповідно, більше людей дізнається про Вашу групі, але до створення подібного роду заходів теж необхідно підходити відповідально і з розумінням, головне запропонувати мотивуючий приз і обмежена кількість призових місць або ж обмежений термін проведення конкурсу, працює подібного роду захід на УРА, охоплення аудиторії вражає, ефект приголомшливий в порівнянні з витратами на конкурс і призи. Акції, як ми знаємо - це халява, тому, головне анонсувати акцію, для цього в пункті 3 я описав до яких методів вдаватися. Також для цього можуть знадобитися фейковий акаунти, бажано, щоб у будь-якої людини, який займається анонсом акцій або піаром груп, таких акаунтів було не менше 15. Найбільш ефективні фейковий акаунти з привабливими фото дівчат на аватарах, будь то чоловіча чи жіноча аудиторія, такі акаунти користуються значно більшою довірою, ніж акаунти з чоловічими фото.
  8. Створення фото і відео контенту. Всі знайомі з поняттям "вірусний ефект", але мало, хто розуміє як створити контент з вірусним ефектом, це питання до сих пір залишається не розкритим. Сьогодні найбільшу популярність мають якісь смішні ситуації, інформативні відео, наприклад відео-інструкції, відео з котиками і дітьми, тому ці інструменти можна задіяти, щоб збільшити привабливість до групи, головне не нав'язливо використовувати логотипи та рекламу в відео, як ніби вони так і повинні знаходиться в відео. Фото контент користується популярністю, але, зазвичай ефект спостерігається від "троль-картинок". Працювати це починає після того, як люди починаю ділитися картинками і відео у себе на стінах і відсилати друзям.

Ну ось начебто все, не став описувати інструменти, які пов'язані з біржами накрутчиків, де платять за дії користувачів, вступу в групу, лайки, розміщення постів, для цього є програми для накрутки, від яких такий же толк, як і від бірж накрутчиків . Всі описані інструменти, також благополучно можна використовувати для розкрутки паблік. В наступному пості спробую детально описати програми, які допомагають в розкручуванні груп Вконтакте. Якщо у Вас виникнуть запитання, постараюся на них відповісти.

Якщо у кого є свій особистий блог або сайт, пропоную скористатися статтею, де я детально описав безкоштовне просування сайтів , З урахуванням жорстких алгоритмів пошукових систем, які на сьогоднішній день добре даються взнаки і не дають проходу молодим оптимізаторів, які намагається використовувати старі способи просування сайтів.