Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Співробітникам ФСБ за вторгнення в Україну дали 15 діб і стягнули 320 грн (оновлено)

Опубликовано: 21.10.2018

Сьогодні в Єдиному державному реєстрі судових рішень України з’явилися записи про постанови суду щодо затриманих 30 червня співробітників ФСБ Росії (справи №  657/1368/17 , №  657/1369/17 ). Рішенням суду і першому, і другому представнику спецслужб країни-агресора (П.І.Б. у рішеннях суду не розкриваються) присудили  15 діб і стягнення судового збору в розмірі 320 грн . У протоколі сказано, що всі вилучені речі затриманим повернуть. Мабуть, до особистих речей належить і човен, на якому диверсанти проникли на материкову частину України з окупованої території українського Криму.

Постанова Каланчацького райсуду Херсонської області складена недбало і містить масу неточностей. Можливо, суд навмисне їх припустився, щоб пом’якшити вирок.

Наприклад, у протоколі ви не знайдете свідчень про те, що співробітники ФСБ  «відпрацьовували роль порушників у ході навчань у Криму». Є тільки уривчаста фраза: «…переплутали орієнтири і опинилися в Україні». Також неточно вказано час затримання. У постанові сказано, що співробітників ФСБ затримали об 11:00 30 червня 2017 року на узбережжі Малої коси за 6 кілометрів від населеного пункту Олександрівка, і на материкову частину України вони потрапили на човні по Перекопській затоці. Але раніше повідомлялося, що їх затримали о 02:30 .

Неточно вказано також номер військової частини ФСБ Росії. У постанові суду він чотиризначний – в/ч 9930 (це номер частини Оршанського прикордонзагону, м. Черкаси, Україна).

Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm встановили, що в окупованому Криму, в Балаклаві, перебуває частина прикордонних військ ФСБ РФ із схожим номером – 9930-С . Адреса: м. Севастополь, вул. Новікова, буд.1.

Начальником цього прикордонного управління ФСБ Росії є  капітан 1-го рангу Андрій Шеїн . Саме він може прояснити ситуацію, як його підлеглі (якщо вони не збрехали про належність до цієї військової частини) опинилися на материковій території України. Контактний телефон підрозділу для довідок: (8692) 637362.

У протоколі суду вказані посади затриманих співробітників: заступник начальника резервної застави  Прикордонної служби ФСБ РФ (мешкає в Морозовському районі Ростовської області Росії) і  начальник кінологічного відділу  резервної застави Прикордонної служби ФСБ РФ (місце проживання у протоколі не вказане).

Раніше волонтери InformNapalm у ході OSINT-розслідування  ідентифікували затриманих і з’ясували їхні точні імена, яких суд так і не назвав.

Зліва: старший прапорщик Володимир Кузнецов , уродженець Блаґовєщєнська Амурської області РФ. Справа: старший лейтенант  Аскар Кулуб , уродженець Морозовського району Ростовської області РФ.

Тож у протоколах Каланчацького райсуду Херсонської області ми бачимо низку неточностей і скорочених даних, що може говорити про спробу зам’яти справу і звільнити співробітників російських спецслужб через 15 діб. Суд не взяв до уваги інформацію про «навчання» військовослужбовців окупаційних сил РФ у Криму і нелегальне проникнення на материкову частину України для рекогносцировки місцевості і промацування дірок в обороні.

Треба нагадати, як Росія затримує і викрадає українських громадян, фабрикує проти них звинувачення в тероризмі та шпигунстві, виносить їм обвинувальні вироки з величезними термінами. Так, 30 вересня 2016 року в Москві за сфабрикованим звинуваченням арештували журналіста «Укрінформ» Романа Сущенка . Його незаконно утримують під вартою. 13 липня 2017 року Московський міський суд розгляне скаргу захисту на продовження незаконного арешту.

Ще двох українців, Євгена Панова і Андрія Захтія , викрали співробітники ФСБ РФ, їх звинуватили в «підготовці теракту в Криму». Затриманих незаконно тримають під вартою з серпня 2016 року, катують.

11 травня 2014 року ФСБ РФ за сфабрикованим звинуваченням начебто за намір провести теракт арештували українського кінорежисера  Олега Сенцова . У серпні 2015 року його засудили до 20 років колонії суворого режиму.

Це не всі приклади сфабрикованих справ і викрадення українських громадян співробітниками ФСБ Росії.

І яку відповідь дає Україна російським диверсантам з цієї ж структури – ФСБ, яка скоює кіднепінґ і реалізовує kangaroo court проти українських громадян? Стягнення   320 грн і 15 діб!

UPD 1.  Завдяки читачам вдалося підтвердити імена затриманих з допомогою відкритих джерел і запиту до бази даних судової влади України . Імена затриманих співробітників ФСБ повністю збігаються з даними, які InformNapalm добув у ході OSINT-аналізу соціальних профілів.

UPD 2.  Можливо, звинуваченню слід вивчити можливості для справедливого покарання російських агентів. Наприклад, зверніть увагу на  статтю 332 (індекс 1)  Кримінального кодексу України, у якій за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України і виїзду з неї з метою завдати шкоди інтересам держави встановлено покарання від 3 до 5 років позбавлення волі. Таке покарання певно відбило б у російських військовослужбовців бажання  «заблукати на українській території».

UPD 3 . О  13:00 6 липня 2017 року  на офіційному каналі YouTube Служби Безпеки України опубліковано відеокоментар. Згідно з коментарем, співробітникам ФСБ висунуть звинувачення по ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України.

UPD 4. Голова Постійної парламентської делегації в ПА НАТО Ірина Фріз на своїй офіційній сторінці у facebook подякувала волонтерам InformNapalm за своєчасне привернення уваги до рішення суду і запевнила, що російські співробітники ФСБ не вийдуть через 15 діб, бо щодо них відкрито нове провадження по статті 110 ч.2.

UPD 5. Радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк , використовуючи скріншот із розслідування InformNapalm також повідомив, що російських диверсантів не відпустять і будуть судити по статті 110 ч.2.

Так менше як за добу після публікації інформації про рішення суду і наступного резонансу в ЗМІ волонтерам InformNapalm вдалося добитися  публічних офіційних гарантій  кількох державних представників про недопущення звільнення російських співробітників ФСБ, отримати  офіційні відеокоментарі СБУ  і нарешті  підтвердити офіційно, що імена і прізвища затриманих було визначено правильно.

Нагадуємо, що тему затримання двох військовослужбовців 3-ї бригади спецпризначення ГРУ ГШ РФ 16 травня 2015 також першими оперативно підняли волонтери InformNapalm і державним структурам України довелося в результаті висвітлювати питання впійманих російських розвідників, реагуючи на численні запитання журналістів.

Матеріал підготовлено на основі власного OSINT-розслідування спільноти  InformNapalm .

( Creative Commons — Attribution 4.0 International — CC BY 4.0 )

Тисніть репост і діліться з друзями.

Підписуйтеся на сторінки спільноти InformNapalm у

Фейсбук  /  Твіттер

і оперативно отримуйте інформацію про нові матеріали.

Помітили помилку? Напишіть нам, будь ласка, приватне повідомлення на сторінку  Фейсбук – і ми її виправимо. Дякуємо! 

rss