Навигация по сайту

Популярные статьи

Стратегія SMM-просування

 1. За свіжої статистиці Global Web Index , Покоління Міленіуму (Y або Z - називайте, як хочете), що...
 2. Постановка цілей
 3. ЗА МІСЯЦЬ ЗБІЛЬШИТИ ТРАФІК на новинних сайтах З СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ НА 20% ЗА РАХУНОК ВВЕДЕННЯ НОВОГО...
 4. Визначення цільової аудиторії
 5. Вибір соціальних мереж
 6. зони відповідальності
 7. стиль спілкування
 8. Брендування сторінок і постів
 9. створення контенту
 10. Спілкування в соціальних мережах
 11. підвищення конверсії
 12. таргетингової реклама
 13. аналіз ефективності

За свіжої статистиці Global Web Index , Покоління Міленіуму (Y або Z - називайте, як хочете), що з'явилося на світло починаючи з 1981 року і подорослішали в століття цифрових технологій, на сьогодні активно користується в середньому більш ніж 4 соціальними мережами, а це понад 60% всіх користувачів інтернету.

Тому природно, що зараз практично кожна компанія опікується просуванням свого бізнесу в соціальних мережах.

У сучасному світі вже не досить просто завести акаунти в популярних мережах і поставити на сайті кнопки інтеграції з соцмережами. Без постановки цілей і аналізу результату немає сенсу просто постити котиків - на цьому заробити не вийде.

Постановка цілей

Перш ніж почати просування або посилити свої позиції в соціальних медіа, слід чітко розуміти, чого потрібно досягти за підсумком. Наприклад, цілі можуть звучати так:

ЗА МІСЯЦЬ ЗБІЛЬШИТИ ТРАФІК на новинних сайтах З СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ НА 20% ЗА РАХУНОК ВВЕДЕННЯ НОВОГО ФОРМАТУ ПУБЛІКАЦІЙ, А ТАКОЖ ФОТОКОНКУРСУ З ЗАЛУЧЕННЯМ таргетингової РЕКЛАМИ.
ЗА ПІВРОКУ ПРОДАТИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ 1000 смартфон ЗА РАХУНОК РЕКЛАМИ І вірусного КОНТЕНТУ.
ЗА РІК ЗБІЛЬШИТИ конверсії сайту В ТРИ РАЗИ У ПОРІВНЯННІ З ПОПЕРЕДНІМ РОКОМ ЗА РАХУНОК продуманої стратегії ПРОСУВАННЯ В СОЦМЕРЕЖАХ.

Всі ці цілі конкретні, значущі, актуальні, вимірні і досяжні - про це свідчать численні кейси просування в соціальних мережах. Але ще краще соціальні мережі справляються з завданнями іншого рівня.

Найчастіше перед бізнесом стоїть завдання створення іміджу, залучення уваги до діяльності компанії, зростання впізнаваності бренду - ці функції соціальні медіа виконують якнайкраще.

Соціальні мережі підігрівають клієнтів, утримують увагу після продажу і підвищують ймовірність подальших продажів. При активному присутності організації в соцмережах знижується вартість контакту з клієнтом, зменшується час укладання угоди, спрощується процес подальшої взаємодії. Репутаційний маркетинг з обробкою позитивних і, що більш важливо, негативних відгуків також зручніше вести через соціальні мережі.

Визначення цільової аудиторії

Другим дуже важливим кроком в побудові стратегії просування є визначення цільової аудиторії, на яку ви працюєте. Для цього потрібно створити ідеальні портрети під кожен сегмент аудиторії. Дослідник маркетингових персон Адель Ревелла виділяє кілька характеристик купівельної персони:

Демографічні дані: стать, вік, місце проживання і т.д.

Професійні характеристики: освіту, місце роботи, посаду, розмір компанії і т.д.

Пошукові звички: онлайн або оффлайн, Яндекс або Google, блоги або соцмережі і т.д.

Больові точки: проблеми, які змушують клієнта користуватися вашими товарами або послугами.

Цінності: екологічність, оптимізація витрат, підвищення продуктивності і т.д.

Пріоритети: ціна або якість, витрати на себе або на близьких, робота або сім'я і т.д.

Приватне: погляди, переконання, звички, хобі, інтереси потенційних клієнтів.

Якщо ви не перший день ведете бізнес, то ви з досвіду комунікації з клієнтами уявляєте, з ким маєте справу. Якщо ж бізнес новий, має сенс вивчити цільову аудиторію конкурентів. У будь-якому випадку регулярно варто проводити анкетування серед своїх клієнтів і аналізувати статистику відвідуваності сайту. Припустимо, у квіткового магазину основними клієнтами можуть бути школярі, хлопці та чоловіки, флористи і декоратори, а також люди, що втратили близьких.

Якщо створити більш конкретизований портрет споживчої персони, то у інтернет-магазину дитячого одягу основна маса клієнтів - це молоді мами від 23 до 30 років в декретній відпустці, які проводять багато часу на тематичних сайтах і в «Мамско» спільнотах і вважають за краще там же вибирати товари для дітей, так як ходити по реальним магазинам з коляскою проблематично. Для молодих мам дуже важливо ідеальне співвідношення ціни і якості дитячого одягу, а також зручний сервіс: швидкий замовлення і вибір доставки.

Вибір соціальних мереж

Вибір соціальних мереж

Для початку варто завести акаунти приблизно в 5 соціальних мережах: Facebook (світовий лідер), «Вконтакте» (лідер в російськомовному сегменті), Instagram, Twitter, YouTube. Завжди можна додати «Однокласники», Google+, Pinterest, LinkedIn, Periscope і інші. Далі необхідно проводити регулярний аналіз ефективності і в майбутньому відмовитися від малоефективних каналів просування, згрупувавши сили на тих медіа, які реально працюють.

Як тільки ви визначилися з цільовою аудиторією, варто з'ясувати, які соціальні мережі вона вважає за краще.

У цьому допоможе опитування клієнтів і аналіз трафіку на сайт з соціальних мереж. Якщо сайт новинної, то варто охопити якомога більше соціальних мереж для постінгу анонсів новин, якщо ж товар або послуга має вузький профіль, то краще сконцентруватися на тематичних спільнотах і найпопулярніших мережах серед цільової аудиторії.

зони відповідальності

Залежно від цілей, завдань і обсягу обов'язків необхідно визначитися з тим, хто буде відповідати на створення контенту, оформлення сторінок і постів, спілкування з передплатниками та платне просування. Якщо проект невеликий, можливо, з цими обов'язками впорається один багатопрофільний фахівець, який володіє графічними редакторами і інструментами таргетингу і аналітики, має професійні навички створення якісного контенту (не лише текстів, а й фото, відео, аудіо), плюс до всього веде комунікацію з передплатниками: відповідає на питання консультує, зводить до нуля заперечення, відстежує відгуки, проводить репутаційний маркетинг.

Але найчастіше SMM-відділ включає в себе: маркетолога, контент-менеджера, ком'юніті-менеджера, таргетолога, копірайтера, дизайнера та інших креативників, які відповідають за візуальний контент.

Але найчастіше SMM-відділ включає в себе: маркетолога, контент-менеджера, ком'юніті-менеджера, таргетолога, копірайтера, дизайнера та інших креативників, які відповідають за візуальний контент

стиль спілкування

Необхідно спочатку визначитися зі стилем і тоном спілкування в соціальних мережах. Якщо ваша цільова аудиторія - це власники бізнесу або топ-менеджери великих компаній, то цей статус повинен відчуватися в кожному повідомленні. Інша справа, якщо ви продаєте комп'ютерні ігри або забавні іграшки для дітей. Недоречним буде використовувати слизький гумор в співтоваристві про красу, тоді як в IT-сфері він зайде на ура. Якщо продукт у вас складний, то краще вибрати двох фахівців: один буде відповідати за неформальне спілкування, а другий - за експертну оцінку, глибокі консультації та вирішення конфліктів.

Можна також заглянути на сторінки конкурентів і в несуміжні спільноти, в яких складаються потенційні клієнти - ці показники допоможуть визначитися зі стилем спілкування в соціальних мережах.

Брендування сторінок і постів

Для корпоративних акаунтів в соціальних мережах потрібно використовувати впізнавані і запам'ятовуються шапки сторінок і аватарки, враховуючи вимоги кожної соціальної мережі до розмірів і змісту зображень. Обов'язково розробіть фірмовий стиль для оформлення постів, які будуть виділятися в стрічці новин ваших передплатників.

На етапі створення та оформлення сторінок варто досконально вивчити функціонал, який надає та чи інша мережа: наприклад, Instagram дозволяє розмістити в профілі тільки одне посилання на сайт, при цьому якщо в описі вказати не тільки назва організації, але також вказати ключові слова, по яким вас можуть шукати клієнти.

Обов'язково потрібно придумати короткий фірмовий хештег, за яким будуть відображатися всі ваші пости в соціальних мережах.

Мережа «Вконтакте» дозволяє прикріпити верхній пост, в якому можна розмістити wiki-меню з докладним описом і цінами на послуги компанії. У Facebook можна скористатися кнопкою «Подзвонити» і вказати телефони організації, щоб скоротити подорож клієнта до вашого продукту.

створення контенту

Тут необхідно почати з розробки контент-плану, який буде працювати на популяризацію компанії і викликати відгук у передплатників. Звичайно ж, почніть з аналізу діяльності конкурентів: сервіси на зразок Popsters або Publer допоможуть оцінити, які посади конкурентів набрали більше лайків, репоста і коментарів. Проведіть мозковий штурм і виділіть найцікавіші ідеї, щоб випередити конкурентів. Виходячи з цього можна визначитися з основними форматами публікацій: опитуваннями, анонсами, оглядами, фоторепортажами, відеороликами, поздоровленнями, інтерв'ю і т.д.

Графіки відвідуваності соцмереж допоможуть сформувати режим публікацій для того, щоб контент максимально ефективно охоплював цільову аудиторію.

Контент-план для кожної соцмережі може виглядати наступним чином:

Спілкування в соціальних мережах

Щоб підвищити залученість користувачів в життя спільноти, необхідно стимулювати передплатників на активність. Нікому не потрібно співтовариство мертвих душ, які просто там будуть числитися, не подаючи ознак життя.

Не соромтеся в кінці поста попросити читачів висловити свою думку, лайкнути або поділитися постом з друзями;

Запрошуйте підписатися на вашу сторінку всіх ваших клієнтів, обіцяючи публікувати не тільки новини про товари і послуги, але і коди на знижку;

Провокуйте передплатників на дискусії і беріть участь в них самі;

Спілкуйтеся не тільки на своїй сторінці, а й в інших спільнотах, висловлюючи свою експертну думку, яке може вразити і привести клієнтів на сайт;

Зверніться до відомим блогерам, щоб вони оцінили ваші товари або послуги;

Попросіть своїх клієнтів написати відгуки або зняти відеоогляди ваших товарів;

Ігри на останній коментар чи фотоконкурс Селфі теж можуть бути хорошим методом пожвавлення передплатників.

підвищення конверсії

Якщо ви прийшли в соціальні мережі за прибутком, необхідно задуматися про конверсію передплатників в клієнтів. Лайки і коментарі марні, якщо залучені користувачі не перетворюються в споживачів послуг.

Вкажіть контактні дані в шапці кожної соціальної мережі;

Реагуйте на гарячі запити користувачів: відповідайте, консультує, знімайте заперечення;

Надсилайте користувачів на сайт за додатковою інформацією про товари;

Давайте посилання на посадкову сторінку сайту з формою заявки;

Просіть клієнтів залишати свої контакти з посиланнями на їх акаунти в соцмережах;

Шукайте гарячих клієнтів в спільнотах конкурентів;

Регулярно перевіряйте коментарі не тільки до останніх постів, а й до всієї стрічці - там можуть загубитися свіжі заявки.

таргетингової реклама

Перевага соціальних мереж в тому, що вони знають про користувачів набагато більше, ніж ми думаємо. І якщо ви знаєте свою цільову аудиторію дуже добре, то інструмент таргетинговой реклами допоможе направити її саме на вашу цільову аудиторію: школярів або молодих мам, фотографів або флористів, білорусів чи кобрінцев. Залучення клієнтів через рекламу і платне підняття постів дуже ефективно працює укупі з контент-маркетингом.

аналіз ефективності

Повернемося до цілей, поставлених на першому етапі розробки стратегії просування. Статистика відвідуваності і конверсії допоможе оцінити, які канали просування і конкретні майданчики були більш ефективні, а які не принесли очікуваного результату. Важливо звернути увагу на найбільш і найменш популярний контент і скорегувати контент-план на наступний період.

Якщо цілі не були досягнуті, потрібно виявити причини. Проблема може бути в довгому ланцюжку відповідальних за реалізацію стратегії, або в невдало підібраному стилі спілкування, або в тому, що поставлені цілі були недосяжні в даній конкретній ситуації.

Тільки глибока аналітична робота дасть зрозуміти, що потрібно змінити, щоб домогтися бажаного результату.

Маючи в цій області досвід успішної реалізації не одного СММ-стратегії, наш фахівці готові розробити і реалізувати СММ-стратегію вашого бізнесу виходячи з реалістичних цілей і ефективних засобів їх досягнення.

За матеріалами: strela.guru