Навигация по сайту

Популярные статьи

Стратегії просування сайту в пошукових системах

Правильно обрана стратегія пошукового просування сайту дозволяє просувати його, не витрачаючи часу даремно. Кожному типу інтернет-ресурсу відповідає своя стратегія. В даний час можна виділити наступні їх типи:

  • невеликі корпоративні (3-10 сторінок);
  • багатосторінкові корпоративні (10-100 сторінок);
  • корпоративні сайти з блогом;
  • інтернет-магазини (і каталоги);
  • інформаційні;
  • портали;
  • неясною типології.

Тепер розберемо які стратегії рекомендується застосовувати для кожного з перерахованих вище типів інтернет-ресурсів.

  1. Невеликі корпоративні (3-10 стор.).

Основним моментом стратегії при просуванні таких сайтів можна назвати виділення з семантичного ядра тільки найбільш важливих, найбільш частотних ключів. Потім необхідно писати тексти, використовуючи ці ключові слова. Низькочастотні ключі рекомендується підтримувати посиланнями.

Взагалі з такими типами інтернет-ресурсів потрібно працювати або над збільшенням сторінок до близько 100, або не витрачати сили, час і гроші на їх просування.

  1. Багатосторінкові корпоративні (10-100 стор.). При роботі з такими сайтами слід зіставити кожному ключу або групі ключів кожну сторінку інтернет-ресурсу. При цьому брендові запити потрібно виносити на головну сторінку, найбільш важливі запити розподіляти на сторінки розділів, а низькочастотні ключі - на сторінки третього рівня.
  1. Корпоративні сайти з блогом. Що стосується корпоративних сайтів з блогом або з будь-яким статейним розділом, то тут стратегія трохи більш складна. Всі ключі з зібраного семантичного ядра потрібно розділити на дві групи: комерційні запити та інформаційні запити. При цьому комерційні запити ми виносимо на сам інтернет-ресурс, а інформаційні запити розподіляємо на розділ зі статтями, в блог. Для успішного просування статтями необхідно дотримуватися регулярність публікацій.

Такий інтернет-ресурс рекомендується підтримувати нарощуванням посилальної маси, а блог - збільшенням соцсігналов (репоста, лайками в соціальних мережах тощо).

Такий інтернет-ресурс рекомендується підтримувати нарощуванням посилальної маси, а блог - збільшенням соцсігналов (репоста, лайками в соціальних мережах тощо)

Стратегія пошукового просування корпоративних сайтів

  1. Інтернет-магазини (і каталоги). Основою стратегії для успішного планомірного просування інтернет-магазинів і каталогів є обов'язкова вимога по створенню структури відповідно до зібраним семантичним ядром.

Далі на головну сторінку виносимо брендові / загальні запити. На розділи розподіляємо запити назви категорій, на картки товарів - найменування товарів.

Нарощуємо кількість посилань на розділи, а також використовуємо багато безанкорние посилань на головну сторінку для підвищення трасту, довіри пошукових систем до вашого інтернет-ресурсу.

  1. Інформаційні сайти. Їхнє просування слід починати з вибудовування чіткої структури: розділи >> підрозділи >> статті та окремо теги-статті. Далі можна зібрати семантичне ядро ​​на майбутнє, заздалегідь. Основний упор робити на просування безанкорние посиланнями, трафіковий посиланнями і соцсігналамі.

Стратегія просування інтернет-магазинів і інформаційних сайтів

  1. Портали. Для порталів основою стратегії на першому етапі просування є проведення жорсткого аудиту. Потім можна впровадити тегування для можливості розмітки порталу по ключам з семантичного ядра. Наступний етап - етап написання текстів по ключових з семантичного ядра.

Що стосується зовнішнього просування порталів, то взагалі просувати їх посиланнями найчастіше безглуздо, тому що ефект буде малопомітний. Зазвичай це дуже великі інтернет-ресурси, які мають великий індексацією. Але якщо проект тільки почав розвиватися і є бажання просувати посиланнями, то рекомендується зробити упор на безанкорние з «хороших», трастових ресурсів.

Далі можна спробувати повернути за допомогою перелинковки в топ запити, які були там, але в даний час зникли в зв'язку з їх неактуальністю і знаходяться на 5-20 позиціях.

Однією з проблем таких сайтів є виліт з індексу пошукових систем сторінок інтернет-ресурсу. Близько 80% сторінок таких сайтів можуть не знаходиться в індексі, тому потрібно завжди стежити за цією проблемою і робити відповідні кроки по її усуненню в разі потреби.

  1. Сайти неясною типології. До таких інтернет-ресурсів можна віднести Лендінзі, сайти з набором картинок і т.д. У цих випадках немає якоїсь певної стратегії, тому що такі ресурси зазвичай не мають посадочних сторінок, або вони не призначені для подальшого просування і написані на flash, java.

У даній ситуації застосовується тестування поведінки користувачів за допомогою платного трафіку (контекстна, тізерна реклама та реклама в соціальних мережах). Якщо згодом вдасться зв'язати ключі з будь-якими сторінками, то можливо вийде трохи просунути його в пошукових системах, використовуючи найбільш підходящу стратегію. Але досить часто такі вони не просуваються взагалі.

Але досить часто такі вони не просуваються взагалі

Стратегія просування порталів та інших інтернет-ресурсів

Тепер, що стосується загального ходу робіт по просуванню інтернет-ресурсу в пошукових системах.

Загальний хід робіт SEO

У будь-якому випадку спочатку проводиться якийсь технічний аудит, пошук помилок. Потім знайдені помилки виправляються, на підставі типу сайту вибирається стратегія. Далі виробляються певні дії відповідно до обраної стратегії. При цьому обов'язково відслідковуємо зміни через аналітику і в разі необхідності коригуємо стратегію, аж до її повної зміни. Вже потім допрацьовуємо окремі сторінки до умовного ідеалу і тестуємо.

Підводячи підсумок невеликому огляду стратегій просування в пошукових системах, слід зазначити, що правильний вибір може заощадити вам як час, так і кошти. Підходити до питання просування потрібно уважно, вивчивши всі нюанси вашого сайту.