Навигация по сайту

Популярные статьи

Сучасні методи пошукової оптимізації сайту (SEO)

  1. принципи оптимізації
  2. Актуальні етапи оптимізації
  3. Внутрішня і зовнішня оптимізація
  4. Поведінкові фактори і їх велика роль
  5. Необхідність комплексності просування

Search Engines Optimization (далі SEO) або пошукова оптимізація - це комплекс заходів, спрямованих на підвищення позицій сайту на сторінці пошукової видачі по конкретних запитів. Грамотна оптимізація допомагає вибитися в ТОП-10, що значно збільшує трафік сайту. Неправильний підхід в свою чергу може сильно нашкодити популярності сайту.

Для того щоб SEO було ефективним , Необхідно ясно розуміти принцип роботи, методи оптимізації та відрізняти чинники, які варто при цьому враховувати.

принципи оптимізації

Обіцянки вивести сайт на лідируючі позиції за дуже короткий термін зазвичай є обманом. Пошукова оптимізація - це тривалий процес, який вимагає ретельної роботи і відповідної оплати. основний принцип SEO просування полягає в тому, що потрібно по всіх позиціях обходити конкурентів: пропонувати унікальну інформацію швидше, бути більш авторитетним джерелом для клієнтів. Досвідчені SEO-фахівці вміло використовують всі доступні інструменти, в той час як непрофесійний підхід може призвести до потрапляння в чорний список пошукових систем, втрати всіх вкладених коштів і необхідності починати все спочатку.

Якщо ми хочемо, щоб наш ресурс впевнено просувався вгору на сторінці результатів пошуку, необхідно дотримуватися такі принципи оптимізації сайтів:

  1. Сайт створюється для користувачів, а не для пошукових систем. Наповнюючи сайт контентом, важливо розуміти, що текст повинен легко читатися і бути цікавим цільової аудиторії. Перенасичення ключовими словами з метою виходу в ТОП може не набути належного ефекту, відлякуючи потенційних клієнтів. До того ж пошукові алгоритми щорічно удосконалюються, тому переоптімізацію стає все менш ефективною.
  2. Унікальний контент. Контент на сайті повинен відрізнятися високою унікальністю. Це добре вплине на ранжування і створить привід посилатися на наш ресурс як на джерело, особливо якщо запропонований матеріал цікавий і корисний. Так само контент безпосередньо впливає на релевантність сторінки.
  3. Прогін сайту по каталогах. Це допоможе підвищити тематичний індекс цитування та PR сайту , Що в свою чергу сприятливо позначиться на його позиціях в пошуковій видачі. В даний час даний метод практично неактуальний.
  4. Правильна перелінковка. Допомагає підвищити швидкість індексації та зрозуміти значущість потрібних сторінок.
  5. Грамотне використання ключових слів. Твердження щодо того, що велика кількість ключових фраз робить позитивний вплив на ранжування, є помилковим. Існують певні правила застосування ключових слів.
  6. Обмін посиланнями з сайтами, об'єднаними спільною тематикою. Даний прийом добре сприймається пошуковою системою, до того ж є ще одним каналом залучення цільової аудиторії. Важливо враховувати, що обмін повинен бути саме з тематичними сайтами.
  7. Використання банерів pop - up. Виявлення шкідливих, небажаних кодів, вірусів і спливаючих банерів значно знижують позиції ресурсу у видачі. Google дуже негативно ставиться до використання подібних матеріалів.
  8. Спам на форумах. Просування сайту з використанням масової розсилки або спаму в форумах може теж негативно позначитися на ефективності просування.
  9. Використанням тегів h 1, h 2, мета тегів. Основна інформація, яку отримують пошукові системи, полягає в заголовках. Для досягнення результатів потрібно, щоб ці теги містили найважливішу інформацію щодо тематики сайту.
  10. Зручність сайту. Сайт повинен бути зручний і простий у використанні, докладніше про юзабіліті можна прочитати в цій статті .

Перераховані 9 базових принципів SEO-просування необхідно строго дотримуватися, щоб домогтися правильного ранжирування сайтів в пошукових системах.

Актуальні етапи оптимізації

Як і будь-який цілеспрямований процес, оптимізація сайту ділиться на етапи, що вимагають ретельного опрацювання:

  1. Вивчення цільової аудиторії. Важливо розуміти, для кого створюється сайт, що цікаво цим користувачам, яка інформація буде корисною.
  2. Формування семантичного ядра, тобто підбір ключових фраз, які приведуть до нас потенційних клієнтів.
  3. Визначаємося зі стратегією перелинковки, за допомогою яких ми зможемо збільшити значимість нашого ресурсу.
  4. Публікуємо унікальний, грамотно оптимізований контент. Текст і цікаві фотографії повинні залучити цільову аудиторію. Підписи до зображень, що містять ключові слова, будуть доречні.
  5. Приділяємо увагу мета тегами: заголовки, description.

На цьому робота по оптимізації не закінчується. Необхідно проводити аналітичну роботу, контролювати ефективність просування. Періодично наповнювати сайт новим контентом, нарощувати кількість посилань.

Внутрішня і зовнішня оптимізація

Оптимізація сайтів умовно розділяється на два основних типи: внутрішня і зовнішня оптимізація. Кожен з цих видів передбачає виконання заходів, націлених на поліпшення ранжирування сторінки.

Внутрішня оптимізація вважається основною, оскільки саме за рахунок робіт всередині сайту підвищується можливість природного виведення джерела в топові позиції. До таких робіт відносяться:

  • аналіз відповідності технічним вимогам;
  • видалення помилок, виявлених в ході проведення аналітичної роботи;
  • формування семантичного ядра;
  • аналіз статистики ключових фраз, їх підбір для окремих розділів сайту;
  • правильне заповнення мета тегів: опису, заголовків;
  • коригування URL сторінок, навігаційних елементів, їх адаптація під семантичне ядро ​​сайту;
  • текстова оптимізація, з урахуванням інтересу користувачів і адекватної оцінки пошуковими системами;
  • правильна перелінковка між сторінками сайту.

Зовнішня оптимізація - створення авторитетності сайту в пошукових системах. Для цього нарощується посилальна маса (створюється база сайтів, об'єднаних загальною тематикою, які містять посилання на наш ресурс). Це призводить у зростання довіри пошукових систем до даного сайту. На відміну від внутрішньої, зовнішня оптимізація набагато більш трудомістка, оскільки передбачає пошук сайтів з гарною репутацією, формування анкоров відповідно до семантичного ключем кожного джерела.

Поведінкові фактори і їх велика роль

Стаття, розміщена на нашому ресурсі повинна бути не тільки унікальною, але і корисною для користувача, адже головна мета - якомога довше затримати гостя на сайті. У сучасному світі поведінкові чинники відіграють значну роль, пошукові системи працюють таким чином, щоб виводити на першу сторінку видачі ресурси, найбільш цікаві користувачам.

Перебування на сторінці менше 15 секунд розцінюється системою як відмова. Більша кількість таких короткострокових відвідувань призведе до різкого зниження ефективності ранжирування.

Поведінкові чинники - це дані про поведінку гостя, який відвідав сайт: як довго він перебував на сторінці, скільки відкрив вкладок, чи повернувся на ресурс повторно, яким чином потрапив на сайт і т.п.

В ході незалежних досліджень компанії, що займаються оптимізацією і просуванням сайтів, склали список поведінкових факторів, що впливають на ефективність роботи:

  • тривалість перебування на сторінці. Чим цікавіше і корисніше буде ваш ресурс, тим довше на ньому будуть залишатися люди;
  • кількість відмов. Якщо час перебування користувача на сайті не перевищує 15 секунд, це вважається відмовою. Даний показник найбільш вагомий, адже він подає сигнал пошуковим системам, що контент на нашому джерелі не відповідає критеріям запиту. Позбутися від відмов повністю неможливо, залишається тільки звести їх до мінімуму;
  • глибина переглядів. Яка кількість сторінок за один візит відкрив користувач, відвідавши наш сайт? Якщо джерело містить цікаву інформацію, обмежиться переглядом однієї єдиної сторінки складно;
  • спосіб переходу. Відвідувати ресурс користувачі можу через пошукову видачу, з посилань на інших джерелах, через соціальні мережі та рекламні банери. Сайти з цікавим контентом користувачі додають в закладки, діляться ними зі своїми друзями в соціальних мережах. Все це позитивно впливає на ранжування нашого ресурсу.
  • кількість і частота повернень. Береться до уваги і те, як часто користувач повертається на сайт без допомоги пошуковика. Цей фактор має велике значення, і враховується більшістю пошукових систем;
  • перший відгук. Після формування пошукової видачі, якого із запропонованих варіантів користувач віддасть перевагу, тобто відвідає в першу чергу? Цей важливий показник враховується при обробці запитів. Тому просто необхідно, щоб заголовок, який висвітиться на сторінці пошуку, максимально зацікавив користувача.

З огляду на поведінкові фактори, можна значно поліпшити позиції сайту, адже він створюється в першу чергу для користувача. Саме тому так важливо уважно поставитися до викладеної інформації, взяти на озброєння рекомендації досвідчених сеошників і зайнятися поліпшенням ресурсу.

Необхідність комплексності просування

Велика частина власників сайтів, звертаючись за допомогою до оптимізаторів, розраховують на моментальний результат. На практиці таке трапляється вкрай рідко, в іншому випадку лідируючі сайти на сторінках пошукової видачі змінювалися б щодня. Деякі помилково вважають, що появи сайту в ТОП є показником ефективності робіт по оптимізації. Вихід «в лідери» може тривати дуже короткий термін, а потім сайт знову спускається вглиб пошукової видачі. Тому важливо провести грамотну і послідовну роботу по його оптимізації.

Перехід користувачів на ресурс зі сторінки пошукової видачі підвищує його популярність. Однак якщо не приділяти належної уваги наповненню сайту новим контентом, інтерес клієнтів пройде і наш ресурс втратить свої позиції за лічені тижні, обнулити всю проведену роботу та витрачені на оптимізацію гроші.

Щоб уникнути зайвих витрат, потрібно спочатку підходити до питання комплексно. Професійні SEO-фахівці повинні вміти підібрати необхідну стратегію, що враховує тематичну спрямованість проекту. На сьогоднішній день тільки комплекс заходів дозволяє досягти максимального ефекту, а також зміцнити отримані результати. Суть комплексної стратегії полягає в тому, що враховуються абсолютно всі параметри, необхідні для просування сайту - від оптимізації тексту до розміщення кнопок соціальних мереж на сторінці ресурсу.

Комплексний підхід включає в себе:

  • підбір ключових фраз, максимально відповідають тематиці проекту;
  • опрацювання структури сайту, зручну навігацію, адаптивну верстку;
  • наповнення корисним і унікальним контентом;
  • аналітичну роботу і ін.

Тільки за умови комплексного просування нам вдасться закріпити позиції сайту в пошуковій видачі, підвищити трафік, і, як наслідок, сприятиме залученню клієнтів і розвитку бізнесу. Потрібно пам'ятати, що будь-яка робота повинна ґрунтуватися на аналізі отриманих результатів. Алгоритми пошукових систем невпинно оновлюються, змінюються і переваги користувачів, всі ці фактори потрібно враховувати, щоб утриматися в ТОПі. Легше підтримувати вже досягнуті позиції, ніж починати все з нуля в разі провалу.

Яка кількість сторінок за один візит відкрив користувач, відвідавши наш сайт?
Після формування пошукової видачі, якого із запропонованих варіантів користувач віддасть перевагу, тобто відвідає в першу чергу?