Навигация по сайту

Популярные статьи

Швидкий аналіз тексту або як написати ТЗ на статті за 2 хв

  1. Які тексти потрібні в 2017 році, щоб вийти в топ
  2. Що відбувається, коли тексти погані
  3. Як шукати входження ключових слів в текст
  4. Що таке Текстовий Аналізатор (ТА)
  5. Які зони документа враховує ТА
  6. Для чого можна використовувати ТА
  7. кейси
  8. Чому було прийнято рішення про розробку власного текстового аналізатора
  9. Ви можете вибрати URL для аналізу
  10. Можливо зробити аналіз важливих зон документа
  11. Створити ТЗ для оптимізації: Plain Text, Title & H1, анкоров внутрішніх посилань

Олег Шестаков виступив з доповіддю на на Ukrainian Digital Conference в Харкові. Буде цікаво власникам бізнесу, digital-агентств, маркетологам. Доповідь розкриває наступні теми:

  • Які тексти потрібні в 2017 році, як написати їх швидко і щоб вони виводили сайт в топ.
  • Як провести аналіз конкурентів і не постаріти.
  • Як вийти з-під текстових санкцій (і як не потрапляти під них).
  • Як складати працює ТЗ на копірайтинг за хвилини, а не за годинник.

Які тексти потрібні в 2017 році, щоб вийти в топ

Для просування текстів необхідна достатня кількість входжень. Якщо якихось входжень немає, то вийти в топ не вдасться по деяким категоріям ключових запитів - високо- або среднечастотним.

Потрібно не допускати переспамленності. Це дозволить не потрапити під санкції Яндекс і Google.

Необхідно стежити за оптимальним обсягом текстів і використовувати LSI-слова.

Тексти повинні бути по можливості змістовні і корисні. Це приверне аудиторію.

Що відбувається, коли тексти погані

Одна з ознак - частина запитів в топі, а більшість - далі топ-30. Така ситуація виникає в результаті неправильної кластеризації - неправильного розміщення запитів по сторінках - або через низьку якість текстів.

«Переспа» призводить до текстових санкцій, з під яких доводиться довго виходити.

Однією з ознак поганих текстів також є повне непопадання в топ. Це відбувається через «конвеєрного» при їх написанні текстів. На якісний аналіз тексту іноді просто не залишається часу.

Як шукати входження ключових слів в текст

Входження можна шукати в топі. Для цього можна по конкретному ключовому запиту викачати десять сторінок і вручну аналізувати попадаються ключі. Даний процес ускладнюється, коли трапляються тексти в JS або Noindex - система їх не враховує, але аналізувати їх доводиться. У підсумку на аналіз кожної сторінки можуть йти годинник - це вкрай непродуктивно.

Для прискорення даного процесу можна використовувати текстовий аналізатор. На ринку представлена ​​маса подібних рішень. Йтиметься про інструмент, який був розроблений в Rush Analytics.

Що таке Текстовий Аналізатор (ТА)

Це інструмент, який обчислює безпечне, і в той же час ефективне з точки зору текстової оптимізації кількість входжень запитів і їх похідних в різні зони документа. В результаті аналіз займає приблизно в 60 разів менше часу, з'являється можливість не допустити переспама і вийти в топ.

Принцип роботи ТА схожий з аналізом вручну, тільки все відбувається автоматично. Аналізатор обходить URL конкурентів, розбиває тексти конкурентів по зонам, робить екстракцію контенту, будує метрики, вираховує оптимальні значення за певними алгоритмами і генерує готове ТЗ на сторінку. Ось вам і відповідь на питання - як швидко писати статті? Генерувати правильні ТЗ!

Які зони документа враховує ТА

Текстовий аналізатор розбиває оригінал тексту і тексти конкурентів на зони:

  • Plain text - «основний» текст або SEO-текст.
  • Text fragments - невеликі шматки (фрагменти) тексту.
  • -текст (анкор) вихідних зі сторінки посилань (внутрішніх і зовнішніх).
  • Title - однойменний тег
  • H1 - однойменний тег

Звіт аналізатора виглядає наступним чином:

Звіт демонструє різницю в топовом і уже згадуваному текстах: в анкорах, SEO-складової, текстових фрагментах, H1 і Title. Він виглядає дуже просто і дозволяє зрозуміти, потрібно прибрати або додати ключові слова або текст для відповідності кращих зразків. Тут розраховуються не тільки входження, але і оптимальна кількість символів і слів на сторінці.

В SEO може бути 2 завдання: оптимізація готового тексту або аналіз результату на підставі прототипу і формування ТЗ для копірайтера на підставі отриманих вимог до майбутнього тексту.

Для чого можна використовувати ТА

Аналізатор допомагає визначити, чи потрібен текст. Деякі сфери бізнесу не вимагають написання оптимізованих текстів. Це пов'язано зі специфікою діяльності та методами взаємодії з клієнтами. Бувають ситуації, коли топові позиції займають сторінки з мінімумом текстової інформації.

Аналізатор дає можливість скласти оптимальний для SEO ТЗ на текст, який буде мати:

  • достатню кількість входжень і обсяг, щоб отримати результат - зростання позицій;
  • недостатнє кількість входжень, щоб отримати санкції.

Також він дозволяє зрозуміти вимоги до оптимізації інших зон документа і оцінити документ в цілому. Ще одне призначення ТА - переоптімізацію текстів, які вже потрапили під санкції.

Найпростіше уявити роботу ТА на прикладі.

кейси

Кейс №1. Суть завдання полягала в необхідності визначити затребуваність тексту за запитом «купити телевізор».

У видачі були виявлені тексти, картки товарів, згенерований контент та ін. В даному випадку тексти були в більшості випадків, що підтвердило необхідність написання, хоча нерідкі ситуації, коли переважає згенерований текст. Вони відрізняються великою кількістю НЧ-запитів.

Кейс №2. Для магазину, який спеціалізується на продажу квадрокоптера (середній чек 30 тисяч рублів), був проведений аналіз топових текстів у видачі, і на підставі отриманих даних складено ТЗ і написаний текст. За 4 місяці за допомогою оптимізації існуючих листингов вдалося підняти трастових на 70%.

За 4 місяці за допомогою оптимізації існуючих листингов вдалося підняти трастових на 70%

Кейс №3. Передісторія - молода компанія, яка за 1 рік зайняла ТОП-3 ніші оренди і продажу нерухомості в Іспанії.

Передісторія - молода компанія, яка за 1 рік зайняла ТОП-3 ніші оренди і продажу нерухомості в Іспанії

Представлена ​​характеристика демонструє зростання позицій відразу після завершення підготовчого етапу (початок просування, збір семантики, складання ТЗ на тексти по ТА). Тексти спочатку писалися так, щоб не потрапити під санкції. В даний час сайт компанії - лідер ніші в своєму сегменті ринку.

Кейс №4. Висновок сайту з-під Баден-Бадена.

Червоний графік - ТОП-10, помаранчевий - ТОП-5, зелений - ТОП-3. Для того, щоб вивести сайт з-під санкцій, були переписані тексти з санкційних лістингів - збірна солянка з самих різних категорій електроніки.

Чому було прийнято рішення про розробку власного текстового аналізатора

Існуючі аналізатори аналізують тільки зону Plain Text, але не дозволяють провести аналіз інших зон. Вони не дають можливості самостійно вибрати URL для аналізу - відбір відбувається з незрозумілих алгоритмам, і результат по введеному запиту може не піддаватися логіці.

Також більшість ТА не вміють відсікати «нетипових конкурентів», тому був написаний власний алгоритм, який дозволяє виокремити такі сайти.

Вони не дають готове ТЗ на оптимізацію сторінки.

Всі ці недоліки були враховані при створенні Rush Analytics. Давайте подивимося на його можливості

Ви можете вибрати URL для аналізу

Ви можете вибрати URL для аналізу

  • Вибирати URL для аналізу. Більшість сайтів в топової видачі надають посилання на головну сторінку, а це не завжди зручно, особливо у випадках, коли необхідний аналіз вузьких позицій.

Можливо зробити аналіз важливих зон документа

Можливо зробити аналіз важливих зон документа

  • Провести аналіз всіх важливих зон документа. Це дає можливість оцінити доцільність аналізу тієї чи іншої зони в залежності від завдань
  • Скласти готове ТЗ на оптимізацію Plain Text, в якому будуть прописані рекомендації щодо обсягу тексту, додавання входжень в різних формах та ін. Нюанси.

Створити ТЗ для оптимізації: Plain Text, Title & H1, анкоров внутрішніх посилань

Створити ТЗ для оптимізації: Plain Text, Title & H1, анкоров внутрішніх посилань

Як бонус разом з текстовим аналізатором додається приклад LSI на тему «ринопластика». Ця функція знаходиться на стадії розробки. У планах команди Rush Analitics - застосування корпусної лінгвістики і побудова LSI на будь-яку тематику. Текстовому аналізатору для генерування ТЗ для копірайту або виправлення тексту необхідно від 30 секунд до двох хвилин.

  • Скласти готове ТЗ на оптимізацію Title & H1. Аналізатор порекомендує збільшити розмір шрифту, додати входження ключових слів та ін.
  • Скласти ТЗ на оптимізацію анкоров внутрішніх посилань. У ній також наведено оптимальний обсяг тексту, прописуються входження ключових слів в потрібній формі, враховуються анкор і умови їх розміщення.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter

Ось вам і відповідь на питання - як швидко писати статті?