Навигация по сайту

Популярные статьи

Швидкість завантаження сайту і 15 кроків як її збільшити

  1. Час відповіді сервера
  2. Час відгуку DNS-сервера
  3. Налаштування wp-config.php
  4. непотрібні плагіни
  5. Пінг беки і трек беки
  6. Швидкий шаблон
  7. Налаштування шаблону
  8. оптимізація зображень
  9. Оптимізація JavaScript і CSS
  10. Оптимізація бази даних WordPress
  11. Зменшення кількості запитів до БД або редагування шаблону
  12. Маленькі поради, які дозволять прискорити завантаження сайту
  13. Gzip стисненого
  14. Кешування на стороні сервера
  15. Кешування на стороні браузера
  16. Використання CDN мережі
Швидкість завантаження сайту

Швидкість завантаження сайту один з найважливіших параметрів SEO ваших статей. Кажуть, що гугл швидкості завантаження сайту надає більшого значення ніж яндекс. Але що б там не казали, все пошукові системи люблять високо швидкісні сайти. Чому ж швидкість завантаження сайту так важлива для пошукових систем? Для кращого розуміння важливості цієї величини, давайте трохи заглибитися в принципи роботи пошукових роботів.

Ви напевно вже помітили, що після першого індексування в пошуку з'явилися далеко не всі ваші статті, а тільки невелика їх частина. Після другого індексування їх стало більше. Після кожного наступного індексування кількість статей в пошуку зростає. Так відбувається тому, що всі пошукові роботи сканують ваш сайт не від початку і до кінця, а тільки якесь виділене для цього час. При більшій швидкості завантаження сайту, за один обхід робот встигне виконати більше роботи. Тоді і більше матеріалу потрапить в індекс.

Зміст статті:

При високій швидкості завантаження сайту швидше відкриваються сторінки. А це значить нетерплячі відвідувачі швидко отримають доступ до матеріалу і не підуть, а подивляться його. Тобто покращиться поведінковий фактор і знизиться кількість відмов. Що в свою чергу покращує позиції ваших статей в пошуковій видачі.

Після вжитих заходів, швидкість завантаження мого сайту зросла в 3 - 7 разів. Заміри часу проводилися вже після оптимізації зображень. А з огляду на оптимізацію зображень, швидкість завантаження сайту зростає набагато більше. Розкид в цифрах говорить про те, що швидкість завантаження сайту величина взагалі не постійна. Більш того вона залежить від дуже великої кількості факторів, які постійно змінюються. Давайте розберемося, що ж впливає на формування цієї величини.

Час відповіді сервера

Це найважливіший параметр. Залежить він від багатьох чинників, які ми зараз будемо розглядати. Часто час відповіді сервера визначає, наскільки швидко ваш сайт буде працювати взагалі. Можливо після дослідження і усунення всіх причин, що впливають на час відповіді сервера, вам доведеться просто поміняти хостера. Тож почнемо.

Як ви вже знаєте, сайт розташований на сервері. Сервер це спеціальний комп'ютер, призначений для роздачі інформації всім користувачам мережі. І як будь-який комп'ютер, він повинен бути потужним. А для обслуговування великої кількості користувачів він повинен бути дуже потужним. Як правило, нормальні хостери описують обладнання своїх серверів: тип процесора, обсяг пам'яті, тип жорсткого диска (SATA, SCSI, ...), операційна система сервера (Unix, Linux, Windows). І ви по своєму гаманцю або за вимогами до сайту, точніше до його відвідуваності і обсягами зберігається, вибираєте тариф і обладнання. Звідси висновок:

1. Чим могутніше сервер, тим менше час відповіді сервера, тим швидше працює сайт.

Якщо з обладнанням все зрозуміло, то яке відношення до потужності сервера має операційна система? Найбезпосереднішу. Unix спочатку розроблялася як мережева, многозадачная і розрахована на багато користувачів серверна операційна система. Вона вийшла більш продуктивної, ніж Windows. Були випадки, коду проста заміна операційної системи сервера Windows на Unix приводила до двократного збільшення швидкості роботи мережі. Linux це похідні ОС від Unix і в силу своєї комплектації можуть незначно відрізнятися. Тому звертайте увагу і на ОС. висновок:

2. Краща ОС - Unix, значно покращує час відповіді сервера.

Ймовірно, для вас я відкрию страшну таємницю. На сервері ваш сайт зовсім не один. На віртуальному хостингу, таких сайтів як ваш, на одному сервері може бути дуже багато, іноді близько сотні. Звичайно ж, це дуже погано. З комп'ютерної практики скажу, що чим менше завдань виконує сервер, чим менше запитів обробляє, тим швидше він працює. Отже, ще один висновок:

3. Чим менше сайтів розташоване на одному сервері, тим менше запитів обробляє сервер, тим швидше час відповіді сервера, тим швидше працює ваш сайт.

Розвиваючи далі тему, що поганого, коли багато сайтів на одному сервері, повинен сказати, що сервер підключений до інтернету, як правило, тільки одним мережевим кабелем. Це означає, всі сайти передають інформацію в інтернет по черзі, використовуючи тільки один загальний IP-адресу. У разі сильного навантаження (величезна кількість запитів) на будь-який сайт цього сервера, буде гальмувати весь сервер. І ваш сайт буде завантажуватися повільно. В случає блокування IP-адреси за рішенням суду, будуть заблоковані всі сайти, розташовані на цьому сервері і ваш сайт стане недоступним для відвідувачів. Звідси ще один важливий висновок:

4. Краще мати свій виділений IP-адреса. Це підвищує безпеку і швидкість обробки запитів саме до вашого сайту, а отже і час відповіді сервера.

Підсумовуючи два останніх виведення, отримуємо новий висновок ще більш важливий:

5. Краще під сайт замовити Виділений сервер з виділеним IP-адресою. Це багато-кратно підвищує безпеку і час відповіді сервера, а отже і швидкодія вашого сайту.

Так це дорого, але в плані максимальної безпеки і максимальної продуктивності сайту це того варто. (Має особливу важливість для високо-відвідуваних сайтів).

Так потихеньку ми вийшли за межі самого сервера, але фактори, що впливають на час відповіді сервера, цим не закінчуються. Є ще як мінімум два.

Місце розташування сервера (регіон). Як ви розумієте, значення відстані від сервера до користувача ще ніхто не відміняв і чим воно довше, тим часом відповіді сервера більше. Нерозумно було б припустити, що сайт, розташований на американському, або австралійському сервері буде для Європи відповідати швидше, ніж сайт, розташований на європейському сервері.

В ідеалі сервер повинен знаходитися в середині зони мовлення, або хоча б якомога ближче до самої зоні. Тому не варто нехтувати регіональними серверами. Це особливо стосується в першу чергу сайтів-магазинів спрямованих на конкретний регіон. Якщо ви намагаєтеся охопити кілька регіонів, то нехай буде в кожному регіоні свій сайт. Вони будуть більш швидко доступні для покупців в своєму регіоні. Тому висновок такий:

6. При мовленні на певний регіон вибирайте сервер в центрі регіону, або як можна ближче до регіону.

Час відгуку DNS-сервера

Доступ до сайтів здійснюється через доменні імена, які зіставляються з IP-адресами на DNS-серверах. DNS-сервери мають свого часу відгуку, яке може сильно змінюватися в конкретний момент часу, в залежності від завантаженості каналів зв'язку. DNS-сервери при прокладанні шляху до потрібного IP-адресою спілкуються між собою. Вони відправляють запит того сервера, який в залежності від завантаженості відповідає раніше. Тому, в конкретний момент часу, заздалегідь не можна знати яким шляхом піде запит і наскільки швидко, і яким шляхом повернеться відповідь. Природно Час відгуку DNS-сервера має великий вплив на загальну швидкість відповіді сервера.

Чим довше обробляє запит DNS-сервер, тим більше стає загальний час відповіді сервера. Іноді цей час змінюється в десятки разів. Вплинути на DNS-сервери ми ніяк не можемо. Але з огляду на що NS розташовані на серверах хостингу вибір хорошого місцевого хостера значно може понизити цей вплив. Тому ще один висновок:

7. Час відгуку DNS-сервера сильно впливає на час відповіді сервера. Проблема вирішується вибором сервера від місцевого хостера.

Тепер знову повертаємося на сервер до сайту. І будемо розглядати, що ще впливає на швидкість завантаження сайту, але вже з точки зору програмного забезпечення і обсягів інформації.

Налаштування wp-config.php

Невеликий спосіб поліпшити швидкість завантаження сайту - трохи змінити налаштування файлу wp-config.php, який знаходиться в кореневій директорії вашого вордпресс.

Знаходимо в файлі wp-config.php рядок:

define ( 'WPLANG', 'ru_RU');

Замінюємо її на:

if (strpos ($ _ SERVER [ 'REQUEST_URI'], 'wp-admin')) define ( 'WPLANG', 'ru_RU'); else define ( 'WPLANG', 'ru_RU_lite');

Ця процедура дозволить скоротити кількість завантажуваних мовних налаштувань тільки на потрібні. В результаті сторінки завантажуються швидше.

непотрібні плагіни

Установка великої кількості плагінів сильно захаращує сайт. Всі плагіни, не тільки активні прописані в базі і включаються в код будь-виведеної сторінки. Тому немає сенсу ставити і постійно зберігати непотрібні плагіни. Видалення непотрібних плагінів це відмінний спосіб підвищити швидкість завантаження сторінок вашого сайту. Важливі для роботи сайту та періодично використовувані плагіни необхідно залишити, а всі інші видалити.

Пінг беки і трек беки

Коли в своїй статті ви згадуєте про якомусь сайті, wordpress намагається оповістити цей сайт. Такий сигнал оповіщення чужого сайту називається пінг бек. Коли інший сайт згадує про вас, ваш сайт отримує про це звукове попередження. Такі повідомлення називаються трек беки. Їх можна відключити в налаштуваннях вордпресс, в розділі налаштувань "Обговорення" зніміть дві верхні галочки, як на скріншоті нижче:

Швидкість завантаження сайту - Відключаємо пінг беки і трек беки

Відключення цих функцій не тільки ніяк не зашкодить вашому сайту, а ще й знизить навантаження на сайт і зменшить кількість спаму по цих каналах.

Швидкий шаблон

Шаблони реалізуються по абсолютно різних алгоритмах і мають різні настройки і можливості. Одні теми можуть бути малого обсягу, інші великого. Одні теми WordPress можуть бути дуже швидкими, з добре оптимізованим кодом, а інші зовсім навпаки. При виборі теми шаблону звертайте увагу на швидкість завантаження демонстраційної сторінки. Це дасть вам уявлення про те, як дана тема вплине на загальну швидкість завантаження вашого сайту. Безкоштовні теми можна перевіряти на своєму сайті або на локальному сервері.

Налаштування шаблону

1. Максимально зменшуємо кількість віджетів. Видаляємо, віджети "Архіви", "Свіжі записи", "Свіжі коментарі", "Популярні повідомлення", "Мета". Якщо у вас вже є гарне меню, то віджет "Рубрики" теж видаляємо. Можна залишити віджет "Хмара міток" і то якщо дуже потрібно. Ця процедура зменшує кількість запитів до БД, скорочує обсяг коду для всіх ваших сторінок і різко зменшує кількість посилань на всіх сторінках взагалі, а так само зменшує кількість посилань дублів ваших сторінок. Що дуже важливо. Справа в тому що архіви, рубрики, мітки, архіви створюють для ваших повідомлень нові URL. Так утворюються дублі записів. Про це досить докладно написано в настройках SEO плагінів, зокрема Yoast SEO .

2. Максимально полегшуємо домашню сторінку. На головній сторінці зменшуємо кількість повідомлень. В налаштуваннях читання вказуємо невелика кількість "5-7", не більше (посторінкову навігацію допоможе створити плагін WP-PageNavi). Обов'язково вказуємо "Виводити тільки Анонси", а не повний текст. Анонси в статтях робимо короткі з одного абзацу на 3-7 пропозицій. Решта тексту відокремлюємо роздільником "Читати далі".

3. Полегшуємо розміри виведених сторінок. Дуже великі статті поділяємо на сторінки за допомогою тега <! - nextpage->.

4. Зменшуємо кількість виведених коментарів. Якщо ваші статті активно коментуються, не слід виводити під статтею більше 50 коментарів. Використовуйте перемикання сторінок між коментарями. Налаштування встановлюйте в "Настройках обговорень".

оптимізація зображень

Зменшуємо в обсягах все картинки, які є на сайті. Якщо у вас є зображення у форматі PNG, переформатуємо їх в JPG. Файли JPG формату значно менше за розмірами. Але і JPG теж можна стиснути. Стиснення зображень може досягати 30-70%, що дозволяє зменшити обсяг сторінки в 2-3 рази. Відповідно в стільки ж разів зросте швидкість завантаження сторінки. Найпростіший і кращий спосіб виконати цю операцію, це перевірити швидкість завантаження сайту на.

Після тестування сторінки, нижче результатів тестування і нижче пункту «Запроваджені прийоми оптимізації», знаходите рядок «Завантажити оптимізовані зображення, ресурси JavaScript і CSS для цієї сторінки». Натискаєте на посилання і завантажуєте архів, з уже стислими зображеннями, JavaScript і CSS файлами. Розпаковуєте його. Дивіться в результатах тестування, що де знаходиться і копіюєте файли на свої місця на сайті. Так ви разом вбиваєте трьох зайців. Але правда не всіх відразу. Таку процедуру доведеться виконати для кожної сторінки окремо.

Якщо сторінок на сайті дуже багато, а зображень ще більше і цей спосіб не підходить, то ви можете використовувати плагін WP Smush. Він хороший тим що дозволяє не тільки оптимізувати знову завантажуються на сайт зображення, але і виконати масову оптимізацію всіх наявних на сайті зображень. Правда безкоштовна версія робить це по частинах, але це на багато простіше попереднього способу.

Масову оптимізацію всіх зображень на сайті можна виконати за допомогою плагіна для оптимізації WordPress Webcraftic Clearfy.

Ще один спосіб оптимізувати швидкість завантаження зображень. Якщо зображення дуже великого формату, а показувати його треба в малому, то краще створити копію малого формату і показувати саме її.

Оптимізація JavaScript і CSS

Описана вище операція оптимізації JavaScript і CSS дає деяку усадку обсягу, за рахунок зменшення кількості прогалин і коментарів, але не вирішує всіх проблем, які вони створюють. JavaScript і CSS, розташовані в шапці сайту, сильно гальмують завантаження вмісту сайту. Відбувається це тому, що при запиті JavaScript або CSS, файли не тільки їх завантажуються, але ще і виконуються. На цей час завантаження сторінки призупиняється. І чим файлів більше, чим більше їх обсяг, тим більше вони гальмують завантаження сайту. Щоб пришвидшити роботу сайту необхідно всі файли JavaScript і CSS об'єднати в один файл і перенести в кінець сторінки. З таким завданням чудово впорається плагін Autoptimize. Крім цього він ще оптимізує HTML-код вашого сайту (витягує з коду тексти коментарів).

Оптимізація бази даних WordPress

Основою WordPress є база даних, в якій записано все про вашому сайті: доменне ім'я, URL, назва сайту, назва статей, їх зміст, адреси розташувань картинок, коментарі і все, все, все ... При написанні статей зберігаються проміжні копії (ревізії), яких може бути дуже багато. Більшість полігонів, при активації і роботі, в базу додають свої таблиці. А після їх відключення, ці таблиці залишаються покинутими. В результаті база роздувається і швидкість обробки запитів до неї природно знижується. Тому періодично необхідно чистити базу даних і оптимізувати. Швидко і якісно виконає цю роботу один з плагінів WP-Optimize, Wp-DBManager, Optimize Database after Deleting Revisions, WPDBSpringClean.

Зменшення кількості запитів до БД або редагування шаблону

Код відображається сторінки формується з результатів запитів до бази даних. Чим їх більше, тим повільніше формується сторінка. Зменшити кількість запитів до бази даних і відповідно збільшити швидкість завантаження сайту можна заміною PHP-коду на вже готовий HTML-код, там де це можливо. Як правило це можливо зробити в тих місцях де є постійний незмінний матеріал. Для цього необхідно внести деякі зміни в файли вашого робочого шаблону.

Відкриваємо файл header.php вашого шаблону в текстовому редакторі, бажано Notepad ++ (можна в AkelPad або phpDesigner).

1. Вказуємо кодування. Якщо ви використовуєте на сайті UTF-8, то робимо так.

Шукаємо код, який відповідає за кодування контенту:

html xmlns = "http://www.w3.org/1999/xhtml"? php language_attributes (); head profile = "http://gmpg.org/xfn/11" meta http-equiv = "Content-Type" content = "? php bloginfo ( 'html_type'); charset =? php bloginfo ( 'charset');? " />

замінюємо на:

<Html xmlns = "http://www.w3.org/1999/xhtml" dir = "ltr" /> <head profile = "http://gmpg.org/xfn/11" <meta http-equiv = " Content-Type "content =" text / html; charset = UTF-8 "/>

Так ми позбулися відразу від 3 запитів.

2. Вказуємо прямі адреси розташування файлів стилів. Шукаємо код, який відповідає за стилі:

link rel = "stylesheet" href = "

Те що ви знайдете в header.php буде виглядати приблизно так:

<Link rel = "stylesheet" href = "? Php bloginfo ( 'stylesheet_url');" type = "text / css" media = "screen, projection" />

або так:

<Link rel = "stylesheet" href = "? Php echo THEMATER_URL;? /Css/defaults.css" type = "text / css" media = "screen, projection" />

Реально у вас може бути кілька файлів стилів. Визначити які у них адреси можна в браузері, наприклад в Гугл Хром відкриваєте сайт і натискаєте комбінацію клавіш «Ctrl + U». Копіюєте частину коду:

rel = "stylesheet"

і вставляєте його в вікно пошуку на сторінці. Між трикутними дужками і будуть розташовані коди необхідних адрес.
Їх і будете цілком вставляти header.php.

Рядок з кодом може виглядати приблизно так:

link rel = "stylesheet" href = "https: //ваш-сайт.ru/wp-content/themes/названіе-теми/style.css" type = "text / css" media = "screen, projection"

або так, якщо файл знаходиться не в кореневій папці WordPress:

link rel = "stylesheet" href = "https: //ваш-сайт.ru/wp-content/themes/названіе-теми/lib/css/defaults.css" type = "text / css" media = "screen, projection "

Таким чином позбавляємося ще від 1-4 запитів до бази даних.

3. Шукаємо код пінбеков. Ще 1 запит. Найбільш ймовірний файл знаходження Themater.php:

link rel = "pingback" href = "? php bloginfo ( 'pingback_url');?"

Замінюємо його на:

link rel = "pingback" href = "https: //вашдомен.ru/xmlrpc.php"

4. Шукаємо код RSS стрічки. Ще 2 запити. Найбільш ймовірний файл знаходження Themater.php:

link rel = "alternate" type = "application / rss + xml" title = "? php bloginfo ( 'name');? RSS Feed" href = "? php bloginfo ( 'rss2_url');?"

Замінюємо його на:

link rel = "alternate" type = "application / rss + xml" title = "Названіе_вашего_сайта RSS Feed" href = "http: //вашдомен.ru/feed"

5. Якщо там же присутній запит для виведення адреси фавікона, так само точно виправляємо на адресу фавікона. Мінус ще 1 запит.

6. Часто в підвалі сайту (footer.php), розробники шаблонів вставляють запити до Бази даних виводять
назва сайту (1 запит):

? Php get_bloginfo ( 'name'); ?

поточний рік (1 запит):

? Php echo date ( 'Y'); ?

адреса сайту та назву сайту (2 запити):

a href = "? php echo home_url ();?" ? Php $ theme-option ( 'site_title'); ?

Щоб не було зайвих звернень до бази даних, руками один раз прописуємо назву і рік.
Якщо потрібно, чіпляємо посилання на головну сторінку і все.

Ось так в цілому ми зменшили кількість запитів до бази даних приблизно на 15. Це зовсім не погано.

Маленькі поради, які дозволять прискорити завантаження сайту

1) Якщо ваш сайт не використовує коментарі, не треба їх приховувати за допомогою плагінів, це тільки створює додаткове навантаження на сервер. Правильніше зробити так. Якщо потрібно відключити коментарі тільки на деяких сторінках або статтях, відкриваєте потрібну статтю в редакторі. У правому верхньому куті є кнопка «Налаштування екрану». Натискаєте її і забираєте галочку біля блоку «Коментарі». Так відключаємо висновок блоку коментарів для конкретної статті або сторінки.

Якщо ж вам коментарі не потрібні ні де, просто видаліть наступний код з файлу теми (single.php):

? Php comments_template (); ?

2) Намагайтеся не використовувати зовнішні скрипти, такі як, коментарі від Вконтакте або віджети соціальних мереж. Так, це виглядає дуже красиво, ефектно, але сильно знижує швидкість завантаження сайту.

3) Всі додаткові коди, скрипти на подобі лічильників від Live Internet, Google Analytics, Яндекс Метрика варто розміщувати в підвалі сайту, що б вони так само як і інші скрипти вантажилися тільки в найостаннішу чергу. Для цього не варто застосовувати спеціалізовані плагіни, підключають лічильники. Вони занадто громіздкі і переслідують скоріше рекламні цілі ніж просто підключення лічильників. Якщо шаблон має в налаштуваннях спеціальне поле для введення коду в підвал, то краще скористатися ним або в крайньому випадку плагіном для введення коду в нижній колонтитул типу "Insert Headers and Footers".

4) У самому WordPresse і плагінах є ще купа дрібниць, які не використовуються або працюють не правильно. Для їх відключення застосовуйте плагін Webcraftic Clearfy. Автоматичні настройки за замовчуванням відключають тільки ті функції, які не уявляють ні на яку небезпеку. Все інше можна відключити за допомогою ручних налаштувань. Тільки будьте уважні. Деякі настройки можуть відключити важливі для вас функції.

Gzip стисненого

Для додаткового зменшення розміру всіх статичних даних необхідно включити стиск на сервері, так зване Gzip стиснення. Цю операцію якщо можливо, краще виконати в адміністративній панелі хостера в cPanel в розділі ПО Оптимізація сайту. Або додаємо код в файл .htaccess:

# Динамічне стиск text, html, javascript, css, xml для сервера Апачі: ifModule mod_deflate.c AddOutputFilterByType DEFLATE text / html text / plain text / xml application / xml application / xhtml + xml text / css text / javascript application / javascript application / x-javascript / ifModule

Перевірити як працює gzip стиснення можна на.

Якщо не вдалося отримати результат, спочатку почистіть кеш браузера. Якщо і це не допомогло можливо такий варіант коду не для вас, можна спробувати злегка змінений варіант коду:

IfModule mod_deflate.c AddOutputFilterByType DEFLATE text / html text / plain text / xml application / xml application / xhtml + xml text / javascript text / css application / x-javascript BrowserMatch ^ Mozilla / 4 gzip-only-text / html BrowserMatch ^ Mozilla / 4.0 [678] no-gzip BrowserMatch bMSIE! no-gzip! gzip-only-text / html ifmodule mod_gzip.c mod_gzip_on Yes mod_gzip_item_include file \ .js $ mod_gzip_item_include file \ .css $ & amp; amp; amp; amp; amp; lt ; / ifmodule / IfModule & amp; amp; amp; amp; amp; gt;

Динамічне стиск виконується при кожному запиті будь-якої сторінки і ефективно тільки поки мало відвідувачів. Як тільки кількість відвідувачів почне зашкалювати, сервер буде перевантажений постійними запитами на стиск і почне гальмувати. Тут на допомогу приходить статичне стиснення. Це означає, з усіх динамічних сторінок треба створити статичні копії. Така процедура називається статичне кешування на стороні сервера. Саме кешування вже дає не слабо прискорення, так як виключається величезна кількість запитів до бази. Ці статичні копії необхідно стиснути архіватором 7-Zip і завантажити на сервер. Потім переадресувати всі запити на стислі файли. Вирішити таку задачу допоможе код в файлі .htaccess:

Код статичного стискання для сервера nginx:

/ Початок # Включення gzip-стиснення AddEncoding gzip .gz RewriteCond% {HTTP: Accept-encoding} gzip RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} .gz -f RewriteRule ^ (. *) $ $ 1.gz [QSA, L] IfModule mod_headers.c Header append Vary User-Agent FilesMatch. *. js.gz $ ForceType text / javascript Header set Content-Encoding: gzip Header set Cache-control: private / FilesMatch FilesMatch. *. css.gz $ ForceType text / css Header set Content-Encoding : gzip Header set Cache-control: private / FilesMatch / IfModule / Кінець коду для nginx

Код статичного стискання для сервера Апачі:

/ Початок # Перенаправлення на gzip файли AddEncoding gzip .gz FilesMatch "\ .js.gz $" ForceType text / javascript Header set Content-Encoding: gzip / FilesMatch FilesMatch "\ .js $" RewriteEngine On RewriteCond% {HTTP_USER_AGENT}! ". * Safari. * "RewriteCond% {HTTP: Accept-Encoding} gzip RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} .gz -f RewriteRule (. *) \. js $ $ 1 \ .js.gz [L] ForceType text / javascript / FilesMatch FilesMatch" \ .css.gz $ "ForceType text / css Header set Content-Encoding: gzip / FilesMatch FilesMatch" \ .css $ "RewriteEngine On RewriteCond% {HTTP_USER_AGENT}!". * Safari. * "RewriteCond% {HTTP: Accept-Encoding } gzip RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} .gz -f RewriteRule (. *) \. css $ $ 1 \ .css.gz [L] ForceType text / css / FilesMatch / Кінець коду для Апачі

Кешування на стороні сервера

Кешування на стороні сервера один з найдієвіших способів поліпшити швидкість завантаження сайту. Код в .htaccess спрацьовує не завжди. Тому найкращий варіант виконати цю операцію за допомогою кешируєтся плагінів. Найкращі з безкоштовних плагінів: WP Super Cache, W3 Total Cache, WP Fastest Cache, Hyper Cache. Всі плагіни багатофункціональні. Найпростіший і швидкий wpFastestCache.

Кешування на стороні браузера

Відвідувачі, часто знайшовши щось важливе або цікаве, закривають сторінку, а через якийсь час згадують і повертаються. Щоб повторно не завантажувати дану сторінку з сервера, можна дати команду браузеру завантажити її зі свого кеша. Це ще більше знижує навантаження на сервер і сильно збільшує швидкість завантаження сайту. Для цього необхідно додати код в файл .htaccess. Ця функція може бути реалізована двома способами.

Перший спосіб з використанням модуля mod_headers.c:

# Включаємо кеш в браузерах відвідувачів ifModule mod_headers.c # Все html і htm файли будуть зберігатися в кеші браузера один день FilesMatch "\. (Html ​​| htm) $" Header set Cache-Control "max-age = 86400" / FilesMatch # Все css, javascript і текстові файли будуть зберігатися в кеші браузера один місяць FilesMatch "\. (js | css | txt) $" Header set Cache-Control "max-age = 2592000" / FilesMatch # Все флеш файли і зображення будуть зберігатися в кеші браузера один місяць FilesMatch "\. (jpg | jpeg | png | flv | swf | ico | gif) $" Header set Cache-Control "max-age = 2592000" / FilesMatch # Відключаємо кешування php та інших службових файлів FilesMatch "\. (pl | php | cgi | spl | scgi | fcgi) $ "Header unset Cache-Control / FilesMatch / IfModule

Другий спосіб з використанням модуля mod_expires.c

# Включаємо кеш в браузерах відвідувачів FileETag MTime Size ifmodule mod_expires.c lt; filesmatch ". (Jpg | gif | png | css | js) $" ExpiresActive on ExpiresDefault "access plus 1 year" / filesmatch / ifmodule

Обидва способи цілком робочі, тільки відрізняються можливостями управління. У першому випадку час кешування вказується в секундах. У другому випадку: годиннику, днях, тижнях, місяцях і навіть роках.

Використання CDN мережі

Ще один спосіб прискорити завантаження сайту і сильно знизити навантаження на сервер - це використання CDN мережі, Content Delivery Networks. Це розподілена по континентах, країнах і містах мережу кешируєтся серверів. Після реєстрації вашого сайту в такій мережі, все статичні файли закачуються на всі сервери цієї мережі, розташовані в різних містах і країнах. Тепер, кожен раз, коли будь-який користувач буде запитувати будь-якої матеріал з вашого сайту, він буде отримувати його майже миттєво ні з сервера вашого хостера, а з найближчого CDN-сервера, розташованого можливо зовсім недалеко від його місця знаходження. Таким чином майже повністю знімається навантаження з вашого сайту не залежно від кількості відвідувачів, а швидкість завантаження сайту стає максимально можливої ​​і залежить вже від потужності каналів і серверів постачальника послуг CDN.

Послуга ця звичайно не безплатна, але кожна мережа має досить дешеві легкі тарифи або пробні безкоштовні з мінімальними можливостями. Майже всі мережі іноземні та їх сервери розташовані за межами Росії. Але у всіх прикордонних країнах є як мінімум один сервер. Є невелика мережа "WEB SUPPORT REVOLUTION". Вона має сервери в 47 містах 31 країн. При цьому тільки на території Росії в Санкт-Петербурзі, Москві, Челябінську, Новосибірську, Томську, Хабаровську, а також у прилеглих Харкові, Києві, Мінську, Вільнюсі. Ця мережа дозволяє безкоштовно підключити тільки перший сайт. Якщо помилково відключилися, то далі доведеться платити. Але ефект просто очманілий! Сам перевіряв. Так що можете пробувати. Тільки якщо у вас https, то потрібно підключити сертифікат на їхній сервер.

Також можна використовувати плагін Jetpack Photon який дає можливість використовувати безкоштовний тариф CDN мережі Photon для завантаження тільки зображень вашого сайту, але і це вже не мало. Для цього достатньо зареєструватися на сайті WordPress.com. Плагін особливо добре оптимізує сторінки для мобільних клієнтів. Цей плагін створений як заміна багатьох інших плагінів. Тому якщо ви вже використовуєте плагіни, які повторюють функції, наявні в Jetpack, то необхідно залишити щось одне, а інше відключити. Оскільки це може призвести не тільки навантаження на сервер, але і ймовірність конфлікту між схожими програмами. В цілому Jetpack зі своїм завданням справляється на відмінно.

Після то як ви виконаєте все вище перераховані процедури, вас сайт стане завантажуватися на багато швидше не залежно від того на якому сервері і якого хостера він знаходиться. Швидкість завантаження може збільшитися від декількох разів до декількох десятків разів. Застосування CDN дозволить не тільки значно збільшити швидкість завантаження вашого сайту, але і вирішити проблеми навантаження сервера, а за одне і запобіжить необхідність переходу на більш дорогий тариф хостера.

схоже

Чому ж швидкість завантаження сайту так важлива для пошукових систем?
Якщо з обладнанням все зрозуміло, то яке відношення до потужності сервера має операційна система?
3.org/1999/xhtml"?
Org/xfn/11" meta http-equiv = "Content-Type" content = "?
Php bloginfo ( 'html_type'); charset =?
Php bloginfo ( 'charset');?
Php echo THEMATER_URL;?
Php bloginfo ( 'pingback_url');?
Php bloginfo ( 'name');?
RSS Feed" href = "?