Навигация по сайту

Популярные статьи

Свій бізнес: Студія дизайну інтер'єру окупиться протягом року

  1. Який вибрати формат для студії дизайну?
  2. Як знайти приміщення під студію дизайну?
  3. Як студії дизайну шукати замовників?
  4. Окупність вкладень в студію дизайну?
  5. Напрямки для подальшого розвитку

З ростом добробуту люди все частіше звертаються за дизайн-проектами квартир і будинків, причому це стосується як власників величезних котеджів, так і невеликих «одиничок». А з огляду на що увійти в цей бізнес дуже просто (досить орендувати офіс і найняти пару співробітників), не дивно що студії, які надають послуги дизайну інтер'єру ростуть як гриби.

Часто до послуг дизайн-студій вдаються корпоративні клієнти, які замовляють оформлення офісів, салонів краси, ресторанів та ін.

Який вибрати формат для студії дизайну?

Однак якщо ви не хочете поповнити ряди компаній-одноденок до створення цього бізнесу варто підійти з усією відповідальністю. Перш за все необхідно визначитися з форматом: чи буде це додатковий напрям бізнесу материнської компанії (наприклад студія при меблевому салоні, або компанії торгує оздоблювальними матеріалами) або повноцінне архітектурне бюро, що надає повний комплекс послуг від проектування будинку до дизайну інтер'єру.

У студій не буває спеціалізації за типами клієнтів, вони одночасно співпрацюють як з приватними особами, так і з юридичними, єдина особливість - студії обслуговують клієнтів з достатком вище середнього (проекти середньої цінової категорії - 0,8-1,2 тис. Р.)

Взагалі новачкові в елітний сегмент краще не лізти - тут потрібно і досвід побільше і відповідальність за результат зростає.

Як знайти приміщення під студію дизайну?

Для студії оптимальні приміщення в офісних будівлях, розташованих в центральних районах, куди клієнтам зручно добиратися. Начинающей студії досить орендувати 20 кв. м, оскільки на перших порах можна обмежитися колективом з 2-3 чоловік, включаючи директора.

У студії в ідеалі повинна бути кімната переговорів, орендуйте під неї додаткові 10 кв. м., щоб замовнику комфортно було обговорювати деталі інтер'єру і обговорювати вартість робіт.

Окремий вхід для дизайн-студії не обов'язковий, ремонт - на розсуд директора. Можна зробити мінімальні помітні акценти в інтер'єрі, яскраві штрихи фірмового стилю або вивісити на стіни кращі дизайн-проекти компанії.

Оснащення студії практично не відрізняється від устаткування звичайного офісу:

столи з тумбами (по 5 тис. руб.)
по два стільці на кожне робоче місце - для співробітника і клієнта (від 800 руб. кожен),
шафа для паперів (5 тис. руб.),
шафа для одягу (5 тис. руб.).

Основний інструмент роботи дизайнера - персональний комп'ютер. І ці комп'ютери повинні бути досить потужними, а отже, дорогими - від 55 тис. Руб.

Студії доведеться закупити комплект ліцензійного програмного забезпечення 3D Max (149,5 тис. Руб), AutoCAD (122 тис. Руб.), Corel (11 тис. Руб), Adobe Photoshop (24,5 тис. Руб.).

Експерти радять використовувати мережеві версії продуктів: «Програмне забезпечення можна встановити на більшу кількість місць, ніж купили ліцензій. Але одночасно запускати тільки екземпляри програми, наявні у компанії ». Такий тип ліцензій називається плаваючим або конкурентним. Вартість вище приблизно на 20%.

Не забувайте про принтері, сканері, копіювальної техніки, факсі, телефонах (все це може бути в одному пристрої). Знадобиться також лазерна рулетка (6,5 тис. Руб.) І цифровий фотоапарат (30 тис. Руб.).
Кого взяти в штат?

Начинающей студії знадобляться директор і два дизайнера. Зазвичай директор (він же власник) - досвідчений фахівець в сфері дизайну інтер'єрів. Він шукає замовлення, контролює роботу підлеглих і самостійно веде проекти.

Дизайнерів доведеться шукати серед молодих фахівців або випускників вузів, оскільки співробітники зі стажем вимагають високих зарплат (20-60 тис. Руб.), Які зростаюча компанія забезпечити не зможе.

У функції прийнятого на роботу дизайнера входять ведення проектів, зустрічі з замовниками для внесення поправок, презентації нових макетів, зустрічі з постачальниками оздоблювальних матеріалів і консультації по телефону. Перший рік керівнику багато часу доведеться приділяти роботі з молодими співробітниками, вчити їх, контролювати роботу тощо.

Оскільки робота виходить не зовсім самостійна, то і оплата відповідна. Зазвичай таким фахівцям платять оклад від 10 тис. Руб. плюс 5-10% від суми замовлення (чим більше метраж приміщення, тим менший відсоток).

У деяких компаніях дизайнерам пропонують по 20-30% від суми замовлення, це рятує фірму від виплат в періоди, коли клієнтів немає. Робочий день в студіях звичайний - восьмигодинний. Однак буває, що дизайнери працюють на дому, вечорами або у вихідні - творча професія має на увазі вільний графік.

Бухгалтера частіше наймають за договором або віддають ведення бухгалтерії на аутсорсинг (вартість - до 10 тис. Руб. На місяць).

Як студії дизайну шукати замовників?

Щоб отримати замовників студії слід йти відразу декількома шляхами: шукати клієнтів серед знайомих, давати рекламу в Інтернеті та друкованих ЗМІ, створювати сайт.

Керівники компаній радять відштовхуватися від останнього пункту, оскільки замовник часто надходить стандартно: знаходить контакти студій, заходить до них на сайти, а до вподобаним приходить на зустрічі. Створення сайту обходиться в 30-50 тис. Руб. На ньому викладають контакти студії, кращі роботи її дизайнерів, розцінки і т. Д.

Для просування своїх послуг дизайн-студії активно використовують повідомлення на форумах, розміщують посилання на свій сайт на спеціалізованих порталах і т. П. З друкованих ЗМІ рекламу найчастіше замовляють в профільних журналах і довідниках. Експерти радять закласти від 60 тис. Руб на просування в перші три-чотири місяці. Пізніше витрати можна буде скоротити вдвічі.

Пошук клієнтів через знайомих дає студії можливість напрацювати портфоліо і отримати перші рекомендації або листи подяки. Багато замовників після дизайну квартири або котеджу приходять до студії за проектами приміщень, пов'язаних з їх бізнесом.

Компанії укладають з замовником угоду, в якому чітко прописують етапи робіт і терміни виконання. Зазвичай з клієнта беруть передоплату в розмірі 30-70% від суми замовлення.

З ростом добробуту люди все частіше звертаються за дизайн-проектами квартир і будинків, причому це стосується як власників величезних котеджів, так і невеликих «одиничок» Окупність вкладень в студію дизайну?

Розцінки на дизайн-проекти в Єкатеринбурзі, наприклад, вже устоялися - 0,8-1,2 тис. Руб. за кв. м (для приміщень від 20 до 200 кв. м). Зростаючої студії доведеться починати з найменшої вартості.

В середньому дизайнер може в місяць зробити проект на 100-150 кв. м. Зазвичай фахівець веде відразу кілька проектів, і на обслуговування одного клієнта (типової квартири в 100 кв. м) йде до трьох місяців. В місяць студія з трьох дизайнерів може заробити 240-360 тис. Руб.

Експерти відзначають, що обсяг замовлень компанії-початківця буде рости поступово. У перший рік фірма зможе отримати і обробити мінімум шість замовлень на квартири по 100 кв. м. Кожна. Згодом число замовлень виросте до 3-4 клієнтів на місяць.

Керівники дизайн-студій сходяться на думці, що окупити вкладення можна приблизно за рік. Щоб укластися в цей термін, компанії з трьома штатними працівниками доведеться за рік отримати замовлення на 760 тис. Руб.

Напрямки для подальшого розвитку

Роки через три студія може освоїти нові спеціалізовані напрямки. Наприклад, пропонувати клієнтам облаштування житла за принципами фен-шуй або робити ландшафтний дизайн.
Перспективно при студії відкрити свою майстерню, в якій можна виготовити щось індивідуальне, припустимо, ексклюзивні штукатурки або ліпнину.

Третім супутнім напрямком діяльності дизайн-студії можуть бути будівельні роботи.

Як бачите цей бізнес дійсно дуже перспективний, але як і будь-який творчий процес на 90% залежить від людського фактора. Так що шукайте талановитого дизайнера і вважайте доходи.

За матеріалами: ділового кварталу

* Статті більше 8 років. Може містити застарілі дані

Який вибрати формат для студії дизайну?
Як знайти приміщення під студію дизайну?
Як студії дизайну шукати замовників?
Окупність вкладень в студію дизайну?
Який вибрати формат для студії дизайну?
Як знайти приміщення під студію дизайну?
Кого взяти в штат?
Як студії дизайну шукати замовників?
Окупність вкладень в студію дизайну?