Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Таємничі скарби інків в Польщі

Опубликовано: 07.01.2019

Екзотичні сліди на кордоні Польщі та Словаччини. "Внимание, привид!" - Застерігає маршрутний покажчик на підйомі до замку Нідзіца. Школярі, які, в основному, і відвідують замок, фотографуються перед ним на пам'ять. Привид - це дух принцеси інків наминаючи, яка була заколота тут в кінець XVIII століття іспанськими стражниками, розповідають екскурсоводи молодим і дорослим відвідувачам. Привид охороняє заховане тут таємничий скарб інків.

Новости сайта: русском радио онлайн

П'ятиразова зміна паспорта.Польская область Спиш в Східних Татрах населена переважно словаками. Взимку тут не буває туристів; вони воліють відпочивати в розташованому неподалік Закопане, місці, що користується популярністю у шанувальників зимових видів спорту.

У двох кілометрах на схід від села Нідзіца, вздовж річки Дунаєць, проходить межа зі Словаччиною, а на такій же відстані, тільки в західному напрямку, гордо височить замок Нідзіца. Він був споруджений на початку XIV століття, коли ця місцевість ставилася до північної Угорщини, в якості оборонного рубежу проти Польщі.

У відповідь на це польський король Казімєж Великий в 1350 році почав на польській стороні, в Чорстине, будівництво власної прикордонної фортеці. Сьогодні обидва замку знаходяться на території Польщі, лежача між ними долина Дунайця на початку дев'яностих років стала водосховищем.

Тоді було багато заперечень проти його створення, місцеве населення не досить і сьогодні. Нові верби гірше, ніж ті, які росли на річці, нарікає стара жінка, яка недалеко від замку на березі водосховища пасе корову. Але панове, як завжди, зробили по-своєму.

Жінка знає, про що вона говорить. П'ять разів вона змінювала паспорт, ні разу не покидаючи свого села. Коли вона більше 80 років тому народилася у Нідзиці, область ще входила до складу Австро-Угорщини. Приєднана після Першої світової війни до Чехословаччини, в 1920 році вона була анексована Польщею. Однак села у замку до 1945 року залишалися у володінні останніх господарів Нідзіца, угорських дворян. До 1931 року тут панувало кріпацтво.

Жінка розповідає про перший власному клаптику землі, про жорстоку німецької окупації і про жахливі діяння Червоної армії, яка розграбувала замок в 1945 році. "Так багато говорять", - махає вона рукою у відповідь на питання про скарби інків.

Угорський вояка.Сокровіще інків в Польщі! Історія здається занадто фантастичною, щоб бути правдою. І все ж, наполягає один із найстаріших в замку екскурсоводів Франек Шідлаков, чий батько був столяром ще у господарів замку, в 1946 році він особисто був присутній при тому, коли під однією з сходів був виявлений олов'яний циліндр, в якому поряд із золотом знаходилося стос.

Всі спроби розшифрувати і прочитати кіпу, вузликове письмо інків, закінчувалися смертями і травмами. Його зміст не відомо донині, так як зникло не тільки кіпу, але загубилися і його сліди.

На початку історії навколо таємничого скарби інків у Нідзиці варто угорський вояка Себастьян Бежевічі. Молодий аристократ, далекий родич тодішніх власників Нідзіца, залучений легендами про золото інків, відправився в 1760 році в Перу. Він не знайшов ніякого золота, зате закохався в пряму спадкоємицю Атахуальпи, взятого в полон самим Пісарро.

Незабаром після одруження принцеса інків померла в пологах, зробивши на світ дівчинку. Незважаючи на це, Бежевічі залишився в Перу, брав участь на стороні інків в одному з останніх великих повстань проти іспанців і видав свою дочку наминаючи заміж за ватажка повстання, правнука останнього правителя інків Тупака Амару.

Усиновили і забилі.Чтоби зберегти правлячий рід, він разом з дочкою, її чоловіком Тупаком Амару II і двором інків відправився назад до Європи. Там він намагався знайти притулок у Венеції, однак через замах на Тупака Амару II, при якому той загинув, їм довелося перебратися в далекий Спиш, в замок Нідзіца. У нього в багажі, якщо вірити польським історикам, перебувала частина тих таємничих скарбів інків, які, як припускають сьогодні, знаходяться в озері Тітікака.

У 1797 році "угорський" двір інків у Нідзиці вистежили стражники іспанського короля, напали на нього і закололи наминаючи. Щоб раз і назавжди заховати свого онука, останнього принца інків, Себастьян Бежевічі віддав його в якості приймального сина одному своєму родичу. Скарб, як свідчить легенда, Бежевічі закопав десь в околицях, а місце, де знаходиться скарб, позначив в стос.

Антон Бенеш, як тепер називався останній прямий нащадок Тупак Амару, ніким не пізнаний, жив і помер, за твердженням варшавського історика Олександра Ровіньского, поблизу від Брно і жодного разу в житті не цікавився скарбом.

Інакше повівся його правнук Анджей Бенеш: став згодом віце-президентом парламенту Польської Народної Республіки, у тридцяті роки він захотів отримати інформацію про таємниче скарб. У 1946 році він нібито відшукав у Кракові документ про усиновлення його прадідусі, в якому було описано місце, де зберігається стос.

У тому ж році він його відшукав. У сімдесяті роки високопоставлений польський політик відправив у Перу дві експедиції, які повинні були розшифровувати таємничий лист. Але обидві експедиції безслідно зникли. Наприкінці лютого 1976 Анджей Бенеш загинув в автомобільній катастрофі на шляху з Варшави до Гданська, нібито прямуючи на зустріч з двома іноземцями, знавцями вузликового письма інків.

Під 300 тоннами бетона.Его син, адвокат з Гданська, відмовляється говорити на цю тему. Ровіньскій, який вже 30 років займається історією таємничого скарби інків у Нідзиці, вважає, що скарб спочиває приблизно в 70 кілометрах на північ від Нідзіца в руїнах замку, який теж стояв на річці Дунаєць.

Кажуть, що його власник, краківський бізнесмен, наказав замурувати входи до підземелля трьомастами тоннами бетону. Він не хоче діставати скарб, так як, на щастя, в ньому не потребує і на золоті не схиблений, нібито каже власник.

Тим часом в замку Нідзіца частина кімнат була переобладнана в сучасні готельні номери, де сьогодні відвідувачі можуть в самоті провести вихідні дні на кордоні Польщі та Словаччини - без оглядки на бурхливі події сучасності і на привидів. Тільки галасливі школярі іноді ненадовго порушують вранці тишу. Але й вони замовкають, коли їм розповідають про захоплюючої історії овіяного легендами скарби інків.

rss