Навигация по сайту

Популярные статьи

Тестування комп'ютера: процесор, відеокарта, HDD, RAM. Кращі програми

  1. 1. Відеокарта
  2. 2. Процесор
  3. 3. Оперативна пам'ять (Ram)
  4. 4. Жорсткий диск (HDD)
  5. 5. Монітор (на биті пікселі)
  6. 6. Загальний тест комп'ютера

В одній зі статей   раніше, ми приводили утиліти, які допоможуть отримати відомості про залізо і встановлені програми на комп'ютері

В одній зі статей раніше, ми приводили утиліти, які допоможуть отримати відомості про залізо і встановлені програми на комп'ютері. Але як бути, якщо потрібно протестувати і визначити надійність того чи іншого пристрою? Для цього є спеціальні утиліти, які швидко протестують ваш комп'ютер, наприклад, процесор, а потім покажуть вам звіт з його реальними показниками ( тест для оперативної пам'яті ). Ось про ці утиліти і поговоримо в цій статті.

І так ... приступимо.

1. Відеокарта

Для тестування відеокарти, ризикну запропонувати одну безкоштовну програму - FurMark ( http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/ ). Підтримує всі сучасні ОС Windows: Xp, Vista, 7. Крім цього, дозволяє реально оцінити продуктивність вашої відеокарти.

Після установки і запуску програми, перед нами має з'явитися наступне вікно:

Щоб переглянути детальну інформацію про параметри відеокарти - можна натиснути на кнопку CPU-Z Щоб переглянути детальну інформацію про параметри відеокарти - можна натиснути на кнопку CPU-Z. Тут можна дізнатися модель відеокарти, її дату випуску, версію біоса, DirectX, пам'ять, частоти процесора та ін. Дуже корисна інформація.

Поруч же є вкладка «Sensors»: вона показує навантаження на пристрій в даний момент часу + температуру нагрівання пристрою (це важливо) Поруч же є вкладка «Sensors»: вона показує навантаження на пристрій в даний момент часу + температуру нагрівання пристрою (це важливо). До речі, цю вкладку можна не закривати під час тесту.

Для н ачала тестування я відеокарти, натисніть в головному вікні на кнопку «Burn in test», далі на кнопку «GO» Для н ачала тестування я відеокарти, натисніть в головному вікні на кнопку «Burn in test», далі на кнопку «GO».

Перед вам повинен з'явитися якийсь «бублик» Перед вам повинен з'явитися якийсь «бублик» ... Тепер спокійно чекайте близько 15 хв .: в цей час завантаження вашої відеокарти буде на максимумі!

підсумки тесту підсумки тесту

Якщо після закінчення 15 хв. ваш комп'ютер не перезавантажувався, що не зависав - то можете вважати, що ваша відеокарта пройшла тест.

Важливо ще звернути увагу на температуру процесора відеокарти (можна подивитися у вкладці Sensor, див. Вище). Температура не повинна піднятися вище 80 гр. Цельсія. Якщо вище - є ризик, що відеокарта може почати вести себе нестабільно. Рекомендую ознайомитися зі статтею про зниження температури комп'ютера.

2. Процесор

Непоганий утилітою для тестування процесора є 7Byte Hot CPU Tester (скачати можна з оф. Сайту: http://www.7byte.com/index.php?page=hotcpu ).

При першому запуску утиліти, ви побачите наступне вікно.

Для початку тестування можна відразу ж натиснути кнопку Run Test Для початку тестування можна відразу ж натиснути кнопку Run Test. До речі, перед цим краще закрити всі сторонні програми, ігри тощо., Тому що при тестуванні ваш процесора буде навантажений і всі програми почнуть істотно гальмувати.

Після проведення тестування вам буде надана звіт, який, до речі, можна вивести навіть на друк Після проведення тестування вам буде надана звіт, який, до речі, можна вивести навіть на друк.

У більшості випадків, особливо, якщо ви тестируете новий комп'ютер, одного факту - що під час тестування не було збоїв - буде досить, щоб визнати процесор нормальним для роботи У більшості випадків, особливо, якщо ви тестируете новий комп'ютер, одного факту - що під час тестування не було збоїв - буде досить, щоб визнати процесор нормальним для роботи.

3. Оперативна пам'ять (Ram)

Одна з кращих утиліт для тестування оперативної пам'яті, є Memtest + 86. Про неї ми дуже детально говорили в пості про « тестування ОЗУ «.

У загальному випадку, процес виглядає так:

1. Скачуєте утиліту Memtest + 86 .

2. Створюєте завантажувальний диск CD / DVD або флешку .

3. завантажувати з нього і перевіряєте пам'ять. Тест буде тривати нескінченно довго, якщо помилки не виявлені після декількох прогонів - то ОЗУ працює як треба.

4. Жорсткий диск (HDD)

Для тестування жорстких дисків є безліч утиліт. У цьому пості хотілося б представити далеко не найпопулярнішу, зате повністю російську і дуже зручну!

Зустрічайте - PC3000DiskAnalyzer - безкоштовна вільно поширювана утиліта для перевірки працездатності жорстких дисків (скачати можна з сайту: http://www.softportal.com/software-25384-pc-3000-diskanalyzer.html ).

До того ж, утиліта підтримує всі найпопулярніші носії, серед яких: HDD, SATA, SCSI, SSD, External USB HDD / Flash.

П віслюку запуску, утиліта пропонує вам вибрати жорсткий диск, з яким ви будете працювати.

Далі з'явиться основне вікно програми Далі з'явиться основне вікно програми. Для початку тестування натисніть кнопку F9, або «тест / запуск».

Далі вам запропонують один з варіантів тестування: Далі вам запропонують один з варіантів тестування:

Особисто вибрав «верифікацію», цього достатньо, щоб перевірити швидкість роботи жорсткого диска, перевірити сектора, які відповідають швидко, а які вже видають помилки Особисто вибрав «верифікацію», цього достатньо, щоб перевірити швидкість роботи жорсткого диска, перевірити сектора, які відповідають швидко, а які вже видають помилки.

На такий діаграмі добре видно, що помилок практично немає, є зовсім невелика кількість секторів, що відповідають з уповільненням (це не страшно, навіть на нових дисках є таке явище) На такий діаграмі добре видно, що помилок практично немає, є зовсім невелика кількість секторів, що відповідають з уповільненням (це не страшно, навіть на нових дисках є таке явище).

5. Монітор (на биті пікселі)

Щоб картинка на моніторі була якісною і передавала її в повній мірі - на ньому не повинно бути битих пікселів.

Битий - це значить що в цій точці не буде доступний широкому ніякої з квітів. Тобто по суті, уявіть собі пазл, з якого вийняли одну складову картинки. Природно, що чим менше битих пікселів - тим краще.

Не завжди їх можна помітити на тій чи іншій картинці, тобто потрібно на моніторі послідовно змінювати кольори і дивитися: якщо є биті пікселі ви їх повинні помітити, коли почнете міняти кольори.

Проводити таку процедуру краще за допомогою спеціальних утиліт. Наприклад, дуже зручна IsMyLcdOK (скачати можна тут (для 32 і 64 бітних систем) http://www.softportal.com/software-24037-ismylcdok.html ).

Встановлювати її не потрібно, працює відразу ж після запуску.

Натискаєте послідовно цифрі на клавіатурі і монітор буде зафарбовувати в різні кольори Натискаєте послідовно цифрі на клавіатурі і монітор буде зафарбовувати в різні кольори. Уважно спостерігайте за точками на моніторі, якщо такі будуть.

Якщо після тесту безбарвних точок ви не виявили - можете сміливо купувати монітор Якщо після тесту безбарвних точок ви не виявили - можете сміливо купувати монітор! Ну або не турбуватися за вже куплений.

6. Загальний тест комп'ютера

Не можна не відзначити і ще одну утиліту, яка може протестувати ваш комп'ютер відразу по десяткам параметрів.

SiSoftware Sandra Lite (посилання для завантаження: http://www.softportal.com/software-223-sisoftware-sandra-lite.html )

Безкоштовна утиліта, яка надасть вам сотні параметрів і відомостей про вашу систему, і зможе провести тестування десятка пристроїв (що нам і потрібно).

Для початку тестування заходите у вкладку «інструменти» і запускайте «тест стабільності».

Навпаки потрібних перевірок ставте галочки Навпаки потрібних перевірок ставте галочки. Перевірити, до речі, можна купу всього: процесор, оптичні приводи, флешки, швидкість передачі на телефон / кпк, оперативну пам'ять і т.д. Причому, для того ж процесора десяток різних тестів, починаючи від від продуктивності криптографії і закінчуючи арифметичними обчисленнями ....

Після покрокових налаштувань і вибору куди ви збережете файл-звіт про проведене тесті, програма почне роботу.

PS

На цьому тестування комп'ютера завершено. Сподіваюся поради і утиліти, наведені в цій статті, будуть корисні для вас. До речі, а як ви тестируете ПК?

Але як бути, якщо потрібно протестувати і визначити надійність того чи іншого пристрою?
Php?
До речі, а як ви тестируете ПК?