Навигация по сайту

Популярные статьи

Типові помилки власників інтернет-магазинів

Продаж товарів через інтернет залишається популярною Продаж товарів через інтернет залишається популярною. Ми вирішили розібратися в тонкощах ведення товарного бізнесу, а також в тому, як уникнути типових помилок професії. Публікуємо інтерв'ю Олександра Дунаєва, співвласника декількох компаній і організатора конференції по товарному бізнесу «Товарна Мафія» . Ми запитали у експерта, як почати бізнес з продажу товарів через інтернет, як вибрати між Лендінзі і онлайн-магазином, як не помилитися з вибором товару і т.д. Інтерв'ю складається з 8 питань. Матеріал буде корисним для тих, хто робить перші кроки в цій сфері.

Які 3 переваги і 3 головні труднощі ведення товарного бізнесу?

У чому я для себе бачу переваги товарного бізнесу:

  • Легкість входу. Почати товарний бізнес і бізнес з Китаєм набагато простіше, ніж будь-який інший проект. І віддачу отримати теж простіше і швидше.
  • Гнучкість. Цей бізнес можна розвивати по-різному: в b2c-сегменті, в b2b-сегменті. Можна віддавати 80% завдань на аутсорс, а можна вибудовувати свої процеси і робити повністю контрольовану систему. При доході в 100-150 тис. Руб / міс цілком можна реалізувати мрію про «життя на островах» і управляти проектом з теплих країн. А можна робити 1-3 млн прибутку, але тоді без особистої присутності в ряді питань нікуди. Тут кожен вибирає «по собі».
  • Мінливість. Тренди змінюють один одного, приходять нові товари, нові СРА-мережі, нові проекти для взаємодії. Ринок дуже активно розвивається, і на цьому розвитку можна дуже добре заробити.

З іншого боку є і труднощі:


  • Діяти треба швидко. Все залежить від навичок, від умінь. І чим швидше ти впроваджувати нове - тим більше заробляєш.
  • Трафік. Інтернет-реклама - це не найдешевше задоволення, і з нею потрібно вміти працювати. На цьому «спотикається» більшість. Потрібно вміти працювати з великим об'ємом інформації і знижувати свої ризики.
  • Наявність товару. На багато дуже популярні позиції завжди дефіцит, тому, як і всюди, повинні бути свої лазівки - контакти, особисті домовленості, поїздки в Китай. Багато нюансів внутрішньої роботи.

Що чекає товарний бізнес, і як власникам Що чекає товарний бізнес, і як власникам   бізнесу підлаштуватися під зміни бізнесу підлаштуватися під зміни? Як розвивається товарний бізнес з перенаправленням на Азіатський ринок?

Тут немає глобальних змін. Люди як і раніше хочуть отримувати товар швидко, товар якісний і з гарантією. Жоден AliExpress і аналоги такого не пропонують. І до якихось істотних змін ще дуже далеко. До чого дійсно варто готуватися, так це до посилення конкуренції. Простий професіоналізм тут вирішує. Швидкість впровадження та професіоналізм - це те, що дозволяє завжди заробляти.

Чи можна помилитися при виборі товару? Як не витратити гроші на товар, який не буде продаватися?

Можна, можливо. І без досвіду це зробити дуже легко. Справа в тому, що ми часто дивимося на товари «своїми очима» - тобто потрібен нам такий товар чи ні. Найскладніше (з нашої практики) - це змусити людей дивитися на товар очима споживача. Тобто аудиторії, якій це потрібно.

Чи допомагають Лендінзі в продажу товарів?

Для нас це основний канал продажів. У них вище конверсія, і вони спрямовані на конкретну аудиторію. Це дозволяє більш грамотно налаштовувати рекламу.


3 критичних помилки при створенні Лендінгем і сайту інтернет-магазину 3 критичних помилки при створенні Лендінгем і сайту інтернет-магазину? Як їх уникнути?

За Лендінзі (і вже тим більше по інтернет-магазинах) є десятки нюансів. Звичайно, якщо трафіку не багато, то вони не критичні - можна зробити все на конструкторі. А якщо трафіку багато, то кожна кнопка має значення.

Коли краще просувати Лендінгем, а коли інтернет-магазин?

Все залежить від моделі ведення бізнесу. Якщо це b2b, наприклад, оптові продажі китайських товарів, то однозначно потрібен інтернет-магазин. Він посилює довіру, дозволяє максимально заповнити асортимент і відповісти на типові питання клієнтів відразу.

Якщо ми працюємо на wow-товари і продаємо фізичним особам, то наше рішення - це продає (не гарний, а саме продає) Лендінгем.

Головна помилка при виборі постачальника Головна помилка при виборі постачальника   товарів товарів? Як уникнути?

Головна помилка - гнатися за найнижчою ціною. Це погубило дуже багатьох новачків, які, побачивши «вигідну пропозицію», переводили передоплату сумнівним особам і залишалися без грошей і природно без поставки. Завжди в ціну товару закладається сервіс, гарантійні зобов'язання, доставка, розмитнення, зберігання. Якщо ви бачите, що середня ціна по ринку 1000 рублів, а хтось пропонує за 300 - потрібно насторожитися. Швидше за все це шахраї.

До речі, всупереч загальній думці, що в Китаї виробляються неякісні товари - це не так. Є різні категорії якості, і якщо ви цінуєте своїх клієнтів і вам соромно продавати низькоякісні товари, то необхідно розбиратися в цих категоріях якості, особисто оглядати партії, переконатися, що ви купили саме те, що не соромно продавати.

Наведіть, будь ласка, приклад того, як ви виявили та усунули помилку в своєму бізнесі? Цікавий яскравий кейс.

Однією з головних помилок було «криве» ведення аналітики. Це коштувало нам близько 5,5 млн рублів за квартал. Ми просто не встигали в зв'язку з ростом вважати всі необхідні показники. Оборот ріс, прибутку ставало більше, витрати збільшувалися. І в якийсь момент трапився провал, а ми навіть не змогли зрозуміти, в чому справа. Знадобилося 2 тижні, щоб зібрати всі дані в одному місці і проаналізувати, які канали трафіку ми відключаємо, які товари для нас нерентабельні і визначити нову стратегію розвитку. Хоча «стратегія» сказано голосно, чесніше буде сказати «Річний план». З тих пір ми ведемо абсолютно прозорий і точний облік по всіх каналах і рекламним джерел.

Дякую за цікаві запитання.

Інтерв'ю провела Альбіна Акбарова, редактор Witget.com .

Які 3 переваги і 3 головні труднощі ведення товарного бізнесу?
Як розвивається товарний бізнес з перенаправленням на Азіатський ринок?
Чи можна помилитися при виборі товару?
Як не витратити гроші на товар, який не буде продаватися?
Чи допомагають Лендінзі в продажу товарів?
Критичних помилки при створенні Лендінгем і сайту інтернет-магазину?
Як їх уникнути?
Коли краще просувати Лендінгем, а коли інтернет-магазин?
Як уникнути?
Наведіть, будь ласка, приклад того, як ви виявили та усунули помилку в своєму бізнесі?