Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

Тридцять п’ятий тиждень вагітності: пора збиратися

Опубликовано: 08.10.2018

На тридцять п’ятому тижні пора складати план пологів , якщо ви не робили раніше. Звичайно, пологи дуже непередбачувані, і можливо, не все піде так, як ви планували, але наявність плану буде корисно хоча б з психологічної точки зору.

Що відбувається з дитиною

Тепер, коли довжина тіла дитини складається близько 45 см, а вага — приблизно 2,5 кг, він не може рухатися в матці також активно, як і раніше. Через тісноту він вже не може робити сальто у вашому животі, але при цьому навряд чи стане менше штовхати ногами. До 35-му тижні вагітності його нирки повністю розвинені, а його печінка вже може переробляти деякі відходи життєдіяльності. Велика частина його базового фізичного розвитку до теперішнього часу завершена, і протягом наступних кількох тижнів він, в основному, буде набирати вагу.

Що відбувається з майбутньою мамою

Верхній край вашої матки тепер майже досягає грудної клітки. Амниотический рідини стало значно менше — дитина займає більшу частину простору в матці. Збільшилася матка тисне на інші внутрішні органи; через це у жінок на останніх тижнях вагітності частішають позиви до сечовипускання, крім того, вона часто скаржаться на печію та інші шлунково-кишкових розлади. Лише у небагатьох жінок вагітність проходить без таких фізичних симптомів.

Починаючи з 35-го тижня, вам потрібно буде ходити до лікаря щотижня. Між 35-ою і тридцять сьомий тижнями вагітності лікар зробить аналіз мазка, щоб виявити наявність цервікального слизу стрептококів групи B (СГБ). СГБ зазвичай безпечні для дорослих, але якщо під час пологів він передається дитині, це може викликати серйозні ускладнення, такі як пневмонія, менінгіт або інфекції крові. Оскільки у 10-30% вагітних жінок ці бактерії присутні, хоча самі жінки про це не знають, такий аналіз може виявитися життєво важливим. (Ці бактерії час від часу з’являються і зникають без явних на те причин, саме тому аналіз не був зроблений раніше) Жінкам, які є носіями СГБ, під час пологів дають антибіотики, що значно зменшує ризик інфікування дитини.

Складаємо план пологів і в ньому вказуємо: чи хочете ви використовувати знеболюючі засоби (якщо так, то які), чи буде на пологах присутнім хтось з ваших близьких (це не обов’язково повинен бути батько дитини; близький друг або ваша мама , якій вже доводилося народжувати — взагалі, будь-яка людина, поряд з яким вам добре і чия витримка не викликає у вас сумнівів), чи хочете ви, щоб дитину відразу приклали до грудей, і так далі.

Практика складання плану пологів поки не дуже широко поширена у нас, проте в будь-якому випадку лікар зобов’язаний прислухатися до побажань пацієнтки. Якщо ви не склали письмовий план, викладете свої побажання усно. Ваші близькі, які будуть з вами на пологах, також повинні в курсі вашого плану пологів.

rss