Навигация по сайту

Популярные статьи

У благодійному просторі «Легко-легко» відбулася лекція «Як створювати контент для соцмереж»

  1. Допомагати легко!
  2. SMM для новачків: розквіт Telegram та захід епохи хештегов

Лекція - саме по собі благодійний захід, адже вона дає людям нові знання. Але іноді відбувається симбіоз цього формату з ... благодійністю. Такою була зустріч з Павлом Гуровим, керівником курсу «SMM-менеджер» онлайн-школи «Нетологія», 24 лютого в просторі «Легко-легко».

Допомагати легко!

Насамперед зазначимо, що не менше цікаві, ніж самі лекції, ті місця, де вони проходять. Простір «Легко-легко» - лофтового приміщення на Петроградці, де музиканти, художники, вчені постійно організовують різні лекції, майстер-класи та концерти, а зібрані там кошти йдуть на благодійність в фонд AdVita . Фонд був створений для допомоги дітям і дорослим, хворим на рак, і співпрацює з онкологічними відділеннями лікарень.

Минулої суботи в просторі «Легко-легко» пройшла лекція Павла Гурова, SMM-фахівця і засновника агентства імені себе самого , Яке займається просуванням проектів в соціальних мережах. При вході на лекцію необхідно було внести пожертвування. Всі кошти вирушили на допомогу підопічним фонду.

Також в просторі можна було купити і сувеніри: гуртки, шопери, значки. А гроші, виручені за покупки, знову ж пішли на благодійність. У «Легко-легко» підтримується тепла атмосфера, публіка тут невипадкова, і тому від відвідування заходів залишається дуже приємне враження.

SMM для новачків: розквіт Telegram та захід епохи хештегов

Павло Гуров - людина, яка може розповісти про SMM в російськомовному бізнесі практично все. SMM (Social Media Marketing) - просування бренду в соціальних мережах - відносно молода область маркетингу. Спеціально кваліфікованих фахівців в ній немає. Все, що знають SMM-спеціалісти, вони збирали самостійно, по крупицях, шляхом проб і помилок. Так чинив і Павло. Він працював з безліччю проектів і компаній, вивчив специфіку просування окремих галузей бізнесу і на основі цього напрацював теоретичну базу, якої ділиться на курсах онлайн-школи «Нетологія». Також Павло викладав SMM на факультеті журналістики СПбДУ, на курсах Вищої школи економіки в Європейському гуманітарному університеті у Вільнюсі, в проекті My Advance в Мілані, проводив тренінги з SMM для працівників багатьох великих компаній і відомих брендів. Що ж він розповів гостям «Легко-легко» в суботу ввечері?

Павло в своїй лекції наголошував на створення контенту для соцмереж: приводив «правила хорошого тону» в цьому, на перший погляд, простій справі, описував типові помилки початківців (а може, вже й не дуже початківців) SMMщіков, говорив про технологічні можливості платформ соціальних мереж, якими гріх не скористатися для просування. Оскільки передати всі корисні відомості від Павла в цьому тексті не вдасться, ми зробили коротку вижимки з найцікавіших тез.

  • Аккаунт в Facebook розвивати потрібно. Думка, ніби російськомовна аудиторія цієї соцмережі мала і тому є неефективною для просування малого бізнесу, - абсолютна нісенітниця. «Фейсбук» активно користуються не тільки в Москві, але і в Санкт-Петербурзі, і інших регіонах. Крім того, команда розробників соціальної мережі постійно випускає нові цікаві інструменти, здатні допомогти SMM-фахівців і урізноманітнити подачу контенту.
  • Дублювати контент на різних майданчиках можна. І навіть потрібно. Так ви заощадите час і сили. Для користувачів не має ніякого значення, копіюєте ви тексти і картинки з однієї соціальної мережі в іншу чи ні. Жодної скарги або погіршення ефективності через таку практики ще зафіксовано не було. Тим часом вимучіваніе різних за стилем текстів може призвести до зниження якості контенту та затримок за часом.
  • Емодзі і хештег потрібно сказати немає. Яким би вдалим рішенням не здавалося велика кількість смайликів в пості, правила хорошого тону забороняють зловживати цим. Хештеги, всупереч поширеній думці, не працюють зовсім. Розстановка їх в описі до посту не приносить відчутних збільшень аудиторії і конверсії. Хештеги можна ставити, тільки якщо вони дійсно необхідні за змістом, наприклад, якщо це офіційний хештег заходи. Так людям набагато простіше знайти цікаві для них пости і фотографії.
  • «ВКонтакте» додав алгоритм під назвою «Прометей», який дозволяє збільшити охоплення для спільнот і людей, що публікують цікавий контент. Що потрібно зробити для того, щоб отримати «Прометея»? Створювати унікальний контент з високим залученням користувачів в перші хвилини, вести live-трансляції так, щоб ваші глядачі активно давали відгук, постити stories з таким же високим відгуком, заливати в «ВК» відео якості не менше 720 HD. "Прометей" дається на 7 днів, і це відмінна можливість розвинути свій аккаунт.

Прометей дається на 7 днів, і це відмінна можливість розвинути свій аккаунт

  • Кількість передплатників аккаунта майже ні на що не впливає. Гнатися за великими цифрами не варто, бо не це приносить нових клієнтів і, відповідно, продажу. Головний показник ефективності маркетингової кампанії в соціальних мережах - це ER (Engagement rate), коефіцієнт залучення, який відображає те, як користувачі реагують на ваші пости. Він може бути мізерно низьким у акаунтів з купою передплатників і високим у тих, хто за числом не женеться, але генерує дійсно цікавий контент.
  • Telegram - найбільш перспективний майданчик для просування на даний момент. Мессенджер набирає обертів, і за прогнозами вже до 2020 року стане другим за популярністю додатком з обміну повідомленнями після WhatsApp. Зараз відкрито «вікно можливостей», і чим швидше ви створите цікавий канал в «Телеграма», тим краще.
  • Конкурси репоста не приносять позитивного результату і вже майже нікому не подобаються. Мало того, «ВКонтакте» офіційно вніс до правил користування пункт, що забороняє масові однотипні дії, спрямовані на штучне підвищення показників лічильників сайту. Це означає, що всі заклики, на кшталт «розкажи друзям» і «став лайк», тепер є незаконними. Та й самим користувачам, швидше за все, набили оскому нескінченні розіграші. Замість цього Павло пропонує придумувати нові захоплюючі конкурсні механіки.

Якщо ви хочете дізнатися про SMM більше, то можете пройти курс Павла Гурова на «Нетологія». Однак потрібно розуміти: крутим фахівцем після цього ви не станете. Щоб навчитися просуванню в соцмережах, необхідно багато практики і експериментів. Тренди невловимо вислизають, технології стають все більш складними, але вражаючими. Хороший SMMщік завжди тримає руку на пульсі подій.

Ознайомитися з презентацією Павла Гурова до лекції можна по цієї засланні.

Фото: Яна Барабанова

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Що ж він розповів гостям «Легко-легко» в суботу ввечері?
Що потрібно зробити для того, щоб отримати «Прометея»?