Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Україна заплатить громадянину РФ 44350 євро за тортури і безпідставне позбавлення волі

Опубликовано: 22.10.2018

Історія В'ячеслава Савіна почалася восени 1999 року, коли він вперше переступив поріг Дзержинського райвідділу в Харкові. Туди його викликали як свідка, але він швидко перетворився в жертву допиту з пристрастю - відчув на собі тортури і нелюдське ставлення з однією метою - вибити зізнання у злочині. В результаті таких побиттів В'ячеслав став інвалідом 2 групи.

Правоохоронні органи не були зацікавлені в розслідуванні цієї справи і довгі роки всіляко затягували його. У підсумку, термін для притягнення головного обвинувачуваного поліцейського в жорстокому поводженні з В'ячеславом закінчився, і він уникнув покарання. При цьому всі ці роки головний кривдник не тільки не був усунений від служби в МВС, але і успішно просувався кар'єрною драбиною, дослужившись до начальника райвідділу.

У 2008 році, не отримавши захисту в національних органах влади, пан Савін звернувся за допомогою до Андрія Кристенко, радника ILF.

Андрій звернувся зі скаргою до Європейського суду з прав людини. Український уряд вимагав відхилити цю скаргу, посилаючись на те, що вона передчасна, розслідування не завершено і поліцейського не притягли до кримінальної відповідальності. Ми наполягали на неефективності розслідування і процедур компенсації в цій справі.

У 2012 році Євросуд ухвалив рішення у справі В'ячеслава. Він прийшов до висновку, що заявник був затриманий незаконно, піддався тортурам і що розслідування його скарг було неефективним. Суд призначив заявнику рекордну на той період суму компенсації - 44 350 євро.

Детальніше про справу в матеріалах ЗМІ:

Новина про виграний справі в ЄСПЛ на «5 каналі»

Сюжет Харківського телеканалу АТН щодо справи Савін проти України і рішення Європейського суду з прав людини

Сюжет медіа-групи «Об'єктив» про справу В'ячеслава Савіна

rss