Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Українська Гельсінська спілка: вектор визначено

Опубликовано: 12.01.2019

видео Українська Гельсінська спілка: вектор визначено

Д ф 'Українська Гельсінська спілка вектор визначено'

1975 рік. Між капіталістичними країнами та Радянським Союзом готується до підписання новітня, досі не бачена угода. 1 серпня у столиці Фінляндії Гельсінкі між Радянським Союзом, 33-ма країнами Європи, а також Сполученими Штатами Америки та Канадою підписується прикінцевий Акт наради з безпеки та співробітництва у Європі. Документом передбачено співпрацю між державами, що підписали цей акт – в економічній, військовій та гуманітарній сферах.Угоду підписано. І саме наявність у цьому документі однієї знакової позиції великою мірою визначатиме майбутній шлях занепаду Радянського союзу. Отож, СРСР погоджується на таку умову: кожна з країн, яка брала участь у нараді в Гельсінкі, зобов’язана надрукувати у себе гуманітарну частину угоди. Уперше за весь період існування Радянського Союзу в газеті "Известия" була надрукована Декларація прав людини і сам Акт.


Д/ф "Українська Гельсінська спілка: вектор визначено". Фільм другий

А далі розгортається масштабна небачена досі ідеологічна боротьба. Активізується дисидентський рух… 7 липня 1988 року у Львові проголошується створення Української Гельсінської спілки. Спілка декларує, що захищатиме національні права – права націй на самовизначення. Спілка вимагає негайного конституційного визнання статусу української мови як державної.


Українська Гельсінська спілка позивається до Росії

Демократичні процеси не зупинити. У вир мітингової боротьби стають тисячі, мільйони людей, які ратують за побудову Незалежної Української Держави.

rss