Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Укріплення берега озера ПВХ шпунтом в селі Романків

Опубликовано: 25.01.2019

Початковим етапом благоустрою озера в селі Романків, Київської області було проектування системи берегоукріплення в силу слабких грунтів і великих глибин водойми при його відносно невеликій площі. Для реалізації даного проекту була обрана система зміцнення ПВХ шпунтом з додатковим пальових полем і залізобетонним оголовком.

Комплекс робіт з берегоукріплення ускладнювався рядом особливостей даного об'єкта:

велика глибина озера, в деяких місцях досягає 6 м; відсутність під'їзду до місця проведення робіт, що виключає використання великогабаритної спецтехніки; відсутність місць для маневру: в безпосередній близькості до озера зведені житлові споруди; висока засміченість дна: наявність будівельного сміття, пнів, корчів, великих каменів і ін.

В силу перерахованих особливостей, рівень складності робіт визначався як високий.

Реалізація даного проекту включала в себе кілька етапів:

Демонтаж старого зруйнованого берегоукріплення з подальшим вивезенням; Розчищення водойми і прибережних територій від заростей очерету, кущів і дерев. Зміцнення берега водойми:

Для зміцнення був обраний ПВХ шпунт з довжиною шпунтіни 6 м і товщиною стінки 12 мм. Уздовж встановленого шпунтового ряду створили свайне поле з несучих і анкерних паль, заглиблених за рівнем шпунтової стіни в грунтову основу берега. Верхня частина шпунтового ряду була замонолічена залізобетонним ростверком, висотою і шириною 60 х 60 см. Після демонтажу опалубки готову конструкцію за допомогою анкерних тяг з'єднали з анкерними палями. Утворилися порожнини заповнили намиті з дна водойми піском (роботи виконувалися за допомогою міні земснаряду).

При намивання піску міні земснарядом одночасно була проведена очистка водойми.

Терміни виконання, з урахуванням особливостей об'єкта і рівня складності робіт, склали 2 місяці.

rss