Навигация по сайту

Популярные статьи

В контакті з правоохоронними органами: як нас захищають соцмережі

  1. Соцмережі Mail.ru Group і кримінальні справи
  2. Невконтакте
  3. Як це влаштовано в світі

Соцмережі Mail.ru Group і кримінальні справи

Інформаційно-аналітичний центр «Сова» за підсумками 2017 року заявив, що "екстремістські матеріали" через яких людей залучали до відповідальності, в 138 випадках з 182 розміщувалися "Вконтакте", ще по два - в Facebook і Youtube.

процес

"Користувачі ВКонтакте все частіше стають фігурантами подібних справ. І нас це надзвичайно турбує", - завив Андрій Рогозів , Генеральний директор "Вконтакте", після резонансної справи Марії Мотузний . "Протягом місяця ми підготуємо до запуску нову і, мабуть, найважливішу реформу приватності за останні кілька років. Ми введемо можливість зробити свій профіль повністю приватним, залишивши його відкритим тільки для друзів", - запевнив Рогозів користувачів.

Після до його заяв приєдналася MRG . "Найчастіше дії правоохоронних органів явно не відповідають потенційній загрозі, а їхня реакція на записи в коментарях або меми в стрічці виявляється невмотивовано жорсткою. Ми переконані, що законодавство і правозастосовча практика повинні бути змінені. Вважаємо необхідним амністію несправедливо засуджених, які відбувають термін за відповідними звинуваченнями і декриміналізацію подібних випадків в майбутньому ", -заявили вони.

Інша популярна соцмережа MRG, "Однокласники", в "репостних" скандалах замішана в поодиноких випадках , Її аудиторія менше (71 млн проти 97 млн "Вконтакте"), а сама соцмережа має альтернативні налаштування приватності - наприклад, користувачі бачать, хто заходив до них на сторінку. На тлі "репостних" посадок і нових кримінальних справ з початку року акції групи продовжують падіння.

процес

Наступний крок MRG - звернення до Верховного суду , Компанія попросила узагальнити практику у справах за лайки і репости. Компанія також наполягає на законодавчому закріпленні поняття "пост", "репост", "лайк", "клас", на їхню думку це допоможе створити правову базу для об'єктивного розгляду справ. Держдумі корпорація запропонувала провести амністію вже засуджених за "репостним статтями".

Ще навесні 2018 року світові рейтинги вкрай низько оцінювали відкритість MRG, вказуючи на скритність в питаннях використання та передачі персональних даних. Ranking Digital Rights в дослідженні за 2018 рік щодо відкритості найбільших світових Діджитал-компаній поставили MRG на 11 місце з 12, поступається їй тільки китайська Baidu. "Компанія майже нічого не розповіла про те, як відповідає на вимоги уряду з видалення контенту або передачі призначених для користувача даних, хоча не розкривати навіть частина такої інформації (про госзапросах) - незаконно", - мотивують свою оцінку укладачі рейтингу.

Рейтинг Ranking Digital Rights

Інша російська компанія, яка потрапила в рейтинг - Yandex, зайняла 9 рядок . Організація також не розкриває ніякої інформації про державні запитах.

"Оскільки російська влада може мати прямий доступ до даних про зв'язки, компанії можуть не знати про частоту або обсязі інформації про користувачів, доступ до якої може отримати адміністрація", - вважають автори рейтингу.

Невконтакте

Джерело: https://t.me/zalayk/ У твіттері і інших соцмережах користувачі викладають скріншоти з матеріалами кримінальних справ, в яких "Вконтакт" надає інформацію про користувачів.

У Телеграма канал "Ти сядеш за лайк" з 26 липня, дати свого відкриття, почали читати 10 000 користувачів, в ньому збирають публікації переслідуваних за "репостним статтями" і розміщують фотографії матеріалів справи.

У твіттері користувачі запустили тег "Невконтакте" , За яким заявляють про видалення з соцмережі.

"На міцність" перевіряють соцмережа і з інших сторін - Микола Дьячков спробував запросити підтримку соцмедіа на предмет його персональної інформації, проте йому в наданні такої відмовили.

Інший користувач мережі і житель ЄС, Крістіан Шинкевич, заявляє, що отримати таку інформацію йому вдалося - за його словами, на надання даних вплинув європейський протокол, який вступив в силу влітку на території ЄС, GDPR . Відомості, які надали Шинкевич, містять листування, історії прикріплення нових номерів, а також коментарі та пости, незалежно від того, видаляв їх користувач.

Джерело: https://t.me/zalayk/

Крім тих, хто занепокоївся можливої ​​статтею, знайшлися ті, хто скористався цією стурбованістю. Учасниця соцмережі отримала повідомлення від "експерта", який займається "аналізом соціальних мереж на екстремізм". За винагороду зловмисниця пообіцяла "забути наступний репост", попередивши, що видалення публікацій не допоможе.

Як це влаштовано в світі

Взаємодіяти з урядом корпорації змушені не тільки в Росії. Значна частина компаній регулярно публікує звіти в рамках прозорої діяльності. Крім цього, у корпорацій існують чіткі регламенти: одні працюють строго за рішенням суду, інші повідомляють користувачів про перевірки, а також стягують плату за збір та надання інформації про користувачі, що скорочує витрати.

В Google запити від російського уряду з кожним роком збільшуються (за другий півріччя 2012 року їх було 97, а за аналогічний період 2017 вже 330). Відповідають вони на них вкрай вибірково - максимальні 15% відповідей за запитами компанія надала в другому півріччі 2016 року, а з липня по грудень 2017 року »деякі дані" були надані по 8% запитів держорганів. Для порівняння відсоток "успішних" запитів канадського уряду за друге півріччя 2017 року склав 61%.

У Facebook за 2017 рік вступив 21 запит на надання інформації в сумі про 33 акаунтах, однак жоден з цих запитів схвалений не був. "Відповідно до законодавства ми маємо право на відшкодування витрат, пов'язаних з відповідями на запити. Ці платежі нараховуються за кожен аккаунт. Ми маємо право також стягувати додаткові платежі за незвичайні або обтяжливі запити", - повідомляє соцмережа в пам'ятці для правоохоронних органів . Крім цього, Fb повідомляє користувача, якщо стосовно неї був зроблений такий запит. Виняток становлять випадки, коли справа стосується розслідування справ про експлуатацію дитячої праці.

У Twitter в минулому році надійшло понад 2 500 запитів з боку держорганів про видалення акаунтів, трохи більше половини з цих запитів були задоволені. Запросити персональну інформацію в 2017 році російський уряд в твіттері намагалося двічі, однак обидва рази безуспішно.

Apple в другій половині 2017 року від російського уряду отримали 405 запитів про 925 пристроях, інформація по 86% запитів було надано. Як повідомляють в компанії, такі запити пов'язані або з крадіжкою айфонів або з випадками, коли гаджет є частиною розслідування кримінальної справи.

Uber в Канаді і США збирає детальну статистику надання інформації про персональні дані водіїв. У США за запитом суду в 2017 році в Uber надійшло 58 запитів, по 90% з них компанія надала відповіді. За запитом даних для ордена на обшук з 231 одиниць задовольнили 85% звернень.

Для європейських користувачів велику роль зіграв вступив в силу в 2018 році General Data Protection Regulation (GDPR) , Який не тільки зобов'язує операторів даних зберігати інформацію про користувачів з необхідним ступенем захисту даних, а й видаляти її за запитом, а також надавати самому користувачеві. Штрафи за порушення цього протоколу можуть досягати € 20 млн. Російська альтернатива проекту - закон Яровий, також регламентує роботу з даними громадян, проте не захищає їхні права. З 1 липня 2018 року по запросу ФСБ оператори даних повинні надавати листування і інформацію про дзвінки громадян, а також зберігати її від місяця до півроку. Однак як зберігати ці дані, операторам не пояснили і закон в строк виконаний не був.