Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

VI Форум вроджених вад серця «Вроджені вади серця у дорослих»

Опубликовано: 06.11.2018

29 сен 2011, 16:31    admin

0 комментариев    16 990 просмотров

2 2-23 вересня 2011 року в м. Києві у Державній установі «Науково-практичному медичному центрі дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України», що знаходиться за адресою вул. Чорновола, 28/1 відбувся  VI Форум вроджених вад серця «Вроджені вади серця у дорослих».

Серцево-судинні захворювання – одна з найбільш актуальних медико-біологічних і соціальних проблем в Україні. Вони посідають перше місце в структурі хвороб і зумовлюють майже дві третини всіх смертельних випадків і третину причин інвалідності. Значну частину серед цих захворювань складають вроджені вади  серцеві.

 

Державна установа «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України» є головною установою Міністерства охорони здоров’я України в галузі дитячої кардіології та кардіохірургії та єдиними високоспеціалізованим медичним закладом в  Україні, в якому виконується корекція найскладніших вроджених вад серця з перших годин життя пацієнтів. Центр працює як міжрегіональний лікувальний заклад і надає планову і невідкладну медичну допомогу дітям різного віку з усіх регіонів України. За всі роки існування кардіохірургії в Україні прооперовано понад 50 тис. пацієнтів з вродженими вадами серця.

 

Сьогодні Україна є лідером в кардіохірургії новонароджених. Досягнення українських серцево-судинних хірургів в корекції вроджених вад серця у новонароджених в перші години життя із застосуванням аутологічної пуповинної крові було визнано на головному європейському  конгресі кардіохірургів в Женеві у 2010 році та американському конгресі кардіоторакальних хірургів в травні 2011 року.

 

Однак, в Україні щороку збільшується кількість дорослих, яким у дитячому віці було проведено оперативні втручання з приводу вроджених вад серця (ВВС). Тому в Україні, як і в усьому світі, актуальною стала проблема «дорослих з вродженими вадами серця», які потребують фахового медичного супроводу впродовж усього життя. У 18-річному віці вони переходять від дитячого кардіолога під спостереження терапевтів та кардіологів, які не завжди достатньо обізнані з особливостями коригованих вроджених вад серця.

 

На сьогоднішній день навіть  в розвинутих країнах світу немає достатньої кількості таких фахівців та немає лікарської спеціальності. Лікарі, залучені до надання медичної допомоги таким пацієнтам, повинні володіти: теоретичними і практичними знаннями у сфері ВВС, а також тактикою їх ведення у неонатальному та дитячому віці; досвідом загальної медичної практики та діагностики; знанням кардіології дорослого віку, в тому числі захворювань коронарних артерій. Крім того, вони повинні володіти практичними навичками, а саме: методом ехокардіографії; катетеризації; встановлення кардіовертерів; проведення післяопераційного догляду. Важливо, щоб  медичний персонал, який надає допомогу дорослим з ВВС, розумів фізіологічні зміни під час вагітності, психологічні аспекти зрілого віку та був здатний надати рекомендації щодо способу життя дорослим пацієнтам із ВВС.

 

В усіх розвинених країнах в зв'язку з цим виникла нова спеціальність - GUCH ( Grown Up Congenital Heart Defect ) або ACHD ( Adult Congenital Heart Dicease ).  

Провідні фахівці Мр. Б. Сетіа, Др. М. Рубенс, Др. Л. Свон та Др. С. Бабу-Нараян із Royal Brompton Hospital (Лондон, Великобританія) запрошені для участі в Форумі.

 

Таким чином,  в Україні існує потреба в реорганізації  допомоги дорослим з вродженими вадами серця. З відкриттям 21.12.2010р. Президентом В.Ф.Януковичем нового корпусу для дорослих Центру дитячої кардіології та кардіохірургії створились умови для надання кваліфікованої допомоги цьому складному контингенту пацієнтів. На базі Центру відкрита єдина в Україні кафедра дитячої кардіології та кардіохірургії НМАПО ім. П.Л. Шупіка, яка займається не лише навчанням спеціалістів педіатричного профілю методам діагностики та лікування ВВС у дітей, а й підготовкою фахівців нового напрямку в кардіології. 

 

 

З питань додаткової інформації звертайтесь:

Світлана Гнатенко – координатор прес-служби ДУ«НПМЦДКК МОЗ України»

e - mail : svitgn @ gmail . com

моб .: 050 469-67-95

rss