Навигация по сайту

Популярные статьи

Відмінності операційних систем Windows і Linux

Які основні відмінності між двома популярними операційними системами Windows і Linux? Спробуємо розібратися в даному питанні більш детально з технічної точки зору.

Про те, як вибрати ОС для роботи сервера, докладніше читайте в наступній статті на нашому блозі.

Перший пункт, який ми розглянемо, це ядро операційної системи. Ядро є найголовнішим і значущим компонентом будь-якої ОС. Ядро Linux є монолітним, складається з одного єдиного файлу, в разі необхідності розширення функціоналу додатково використовують спеціальні модулі.

Спілкування програм з ядром відбувається за допомогою системних викликів. Вони стандартизовані, а це значить, що один і той же ПО без переписування може функціонувати на різних платформах під управлінням Linux.

Драйвери вбудовані в ядро. Велика кількість програм розміщується в просторі користувача, враховуючи графічну оболонку. Така структура ядра набагато безпечніше, бо якщо на етапі складання ядра відключити підтримку модулів, запустити свій код на рівні ядра буде нереально.

Windows має кардинально інший вид ядра. Воно складається з безлічі невеликих частин бібліотек dll, кожна з яких відповідає за свою функцію. Системні виклики взагалі не застосовуються. В заміну цьому призначені для користувача програми звертаються до бібліотек user32.dll, gdi32.dll, kenel32.dll, advapi32.dll, які викликають функції з ntdll.dll (безпосередньо має відношення до ядра).

Бібліотека hal.dll управляє драйверами, які підключаються до ядра окремо. Призначений для користувача режим ядра дає можливість просто адаптувати систему до будь-якого програмного забезпечення. Але за це доводиться жертвувати продуктивністю системи.

Другий пункт - відмінності в файлової системі і дисках.

ОС linux від ОС windows відрізняється структурою файлової системи і це помітити зовсім не важко. Файлова система Linux починається з кореня, тобто з основного каталогу системного розділу, а вже там відбудеться підключення всіх інших дисків по необхідних підкаталогах.

Сортування файлів відбувається по каталогам, які залежать від типу: виконувані - в / bin /, настройки - / etc /, а ресурси - в / usr /.

Пристрої зберігання в Linux розміщуються в алфавітному порядку, а розділи на них за допомогою цифр. Операційна система Windows подає все в вигляді абстракції. З огляду на те, що диски і розділи мають схожу класифікацію як і в Linux, але все це приховано самої ОС. Користувач вбачає лише диски C :, D :, E :, F: і т.п. Кожен з них являє собою розділ на жорсткому диску, а детальна інформація прихована, що навіть і краще для недосвідчених користувачів. Якщо розглядати розподілу файлів, то окрема програма знаходиться в одній папці, з усіма і файлами, настройками і ресурсами, які виконуються.

Зберігання налаштувань і даних ОС.

Як зберігаються настройки Лінукс? Це відбувається в звичайних файлах в файлової системі. Глобальні файли розташовані в папці / etc /. Вони задіяні до всіх користувачів, які використовують цей ПК. Налаштування для програм користувача розташовуються в прихованих підкаталогах домашнього каталогу користувача.

Це цілком зручно, особливо при перенесенні файлів на інший ПК. Програми створюють свої конфігураційні файли, які мають власний синтаксис і редагуються вручну. Налаштування можна виконувати за допомогою графічного інтерфейсу, правда, це не завжди зрозуміло для користувача, тому саме ручний варіант більш прийнятний і простий.

На відміну від Лінукс, операційна система Windows зберігає всі необхідні настройки в реєстрі Windows. Вони поділяються за спеціальними гілкам і ключам, а доступ до них відбувається швидко.

Даний спосіб безпечний і надає функцію віддаленого зміни налаштувань за допомогою графічних програм. Це має свої мінуси: настройки не переносяться на інший ПК, в разі, якщо централізована система налаштувань пошкоджена, це шкодить всій системі. ПО досить швидко заповнює реєстр і займає багато місця. Тому визначитися, що більш зручно linux або windows, це вже справа особистих уподобань користувачів.

Користувачі і права. Які особливості управління? Linux - розрахована на багато користувачів система. Три рівня доступу доступу до файлів: користувач-власник, група користувачів та інші. Доступно три параметра доступу: читання, запис і виконання. Списки доступу ACL, SELinux і AppArrmor розроблені для забезпечення безпеки, правда, вони не дуже популярні. Багато користувачів бояться використовувати Лінукс через недосвідченість, все міфи про дану ОС ми постаралися розвіяти в статті за посиланням .

Windows була розроблена і розрахована тільки на одного користувача, і це спричиняло проблеми в безпеці сістеми.Многопользовательская систем була додана трохи пізніше. Вона включає, крім власника, групи та інших, докладні ACL списки доступу. Тому дана відмінність цих двох ОС не дуже значне.

Особливості управління програмами і оновленнями.

У цьому пункті відчувається велика різниця між операційними системами windows і linux. Розглянемо чому.

Linux має репозиторії пакетів ПО. Немає особливої ​​необхідності завантажувати програми з Мережі. А це і безпеку, і надійність і можливість поновлення. Процес оновлення відбувається зручно за допомогою однієї команди відразу для всієї системи у зручний для користувача час.

Windows не має репозиторіїв. Необхідне ПЗ необхідно завантажувати і самостійно встановлювати. Програми оновлюються самі як і ОС, іноді в дуже незручний час для користувача. А щоб оновити, необхідно перезавантажити систему.

Як бачимо, відмінності між цими двома популярними операційними системами значні. Але вибір ОС як кому подобається. Одним користувачам подобається Лінукс, інші не уявляють своє життя без Віндовс. Використання тієї чи іншої ОС залежить, перш за все, від цілей і завдань, які переслідує користувач. На наших віртуальних серверах ви можете вибрати одну з вище описаних операційних систем. Шукаєте, де замовити Windows VDS? Ознайомтеся в даній статті з можливостями сервера і версіями ОС на ВДС .

Цікавить який хостинг краще - Linux або Windows? відповідь в статті по цій темі.

29353 раз (а) 44 Сьогодні переглянуто раз (а)

Які основні відмінності між двома популярними операційними системами Windows і Linux?
Як зберігаються настройки Лінукс?
Які особливості управління?
Шукаєте, де замовити Windows VDS?
Цікавить який хостинг краще - Linux або Windows?