Навигация по сайту

Популярные статьи

Вийшов Minecraft 1.13. Питання є?! · Головний по майнкрафт

 1. Де оптимізація ?! Все стало лага і погано працювати!
 2. Чому в настройках управління виводяться російський кнопки? Я хочу WASD!
 3. Що сталося зі шрифтом? Чому жирний шрифт такий негарний ?!
 4. Чому, при тому ж сиде, ландшафт почав генеруватися трохи інакше?
 5. Куди поділися настроюються світи ?!
 6. Чому змінилися звичні команди? Чому не працює gamemode 1 ?!
 7. Чому вода в болоті така чиста і прозора ?!
 8. Чому мій улюблений лаунчер не може завантажити Minecraft 1.13
 9. Чому я не можу завантажити сервер Minecraft прямо з лаунчер?
 10. А де нові текстури ?!
 11. Коли вийде Spigot / Forge / Sponge для Minecraft 1.13?

18 липня вийшла довгоочікувана версія Minecraft Java Edition 1.13 . Ця версія приносить дуже багато всього нового, однак залишає і ряд питань, на які можна спробувати знайти відповіді.

Де оптимізація ?! Все стало лага і погано працювати!

Трохи менше року тому я опублікував статтю за мотивами діалогу розробника Minecraft Еріка кинув з користувачами Редді. І там з приводу продуктивності він сказав наступне:

Звідки люди беруть інформацію про поліпшення продуктивності? У нас немає якихось планів, окрім як зберегти все на поточному рівні!

У той час вже йшла розробка технічного оновлення - Minecraft 1.13, яке згодом було об'єднано з Морським оновленням, і розробники планували значно переписати код гри; але це було спрямоване не на підвищення продуктивності гри, а на поліпшення зручності подальшої розробки.

Результат цієї роботи нам вже відомий: це повністю переписана система команд; це перероблений генератор (про що докладніше поговоримо нижче), це система функцій; це перероблена система подання даних, яка дозволила зробити багато характеристики гри налаштованим за допомогою json-файлів. А потім до всього цього додали Морське оновлення.

Очевидно, що і після того, як розробники взялися до роботи над «морською частиною" оновлення, продуктивність не бралася до уваги. Головною метою було реалізувати все задумане і випустити оновлення, виправивши найочевидніші помилки.

Проте, не все так погано. Так вже вийшло, що я активно участововать у виправленні помилки пов'язаної з тим, що гра вилітала на деяких конфігураціях обладнання, зокрема у мене. Я спілкувався з Еріком кинути і Натаном Адамсом. Я розповів їм про конфігурацію двох пристроїв, на яких у мене спостерегли зазначена проблема, і допомагав їм з тестуванням - в Mojang не виявилося схожих пристроїв. У підсумку, розробники сказали, що приблизно такий пристрій (і навіть гірше ніж у мене) вони будуть розглядати в якості мінімальної версії. Тобто, швидше за все, Minecraft 1.14 тестуватиме на якомусь спеціально придбаному для цього комп'ютері, у якого буде вбудована відеокарта, мало ОЗУ і старенький процесор.

Чому в настройках управління виводяться російський кнопки? Я хочу WASD!

Я хочу WASD

Зарадити проблемі дуже просто: натисніть Ctrl + Shift, або Alt + Shift, або Wind + Space - в загальному, поєднання клавіш, яке перемикає у вас розкладку клавіатури.

Що сталося зі шрифтом? Чому жирний шрифт такий негарний ?!

З шрифтом трапилася радість!

Я давно мріяв про те, щоб в грі для російської мови додали шрифт аналогічний тому, що використовувався для англійської мови, і нарешті-то це сталося!

Правда, тепер деякі букви в жирному накресленні виглядають досить дивно:

Правда, тепер деякі букви в жирному накресленні виглядають досить дивно:

Це пов'язано з тим, що в грі не передбачено окремого шрифту для похилого і жирного накреслення. Зображення жирних і похилих букв виходять зі звичайних в автоматичному режимі.

Розробники в курсі проблеми, але не думаю, що вони будуть щось міняти найближчим часом. У будь-якому випадку, на мій погляд, здвоєні букви (так зображувався «жирний» тонкий шрифт) виглядали гірше.

Чому, при тому ж сиде, ландшафт почав генеруватися трохи інакше?

Чому, при тому ж сиде, ландшафт почав генеруватися трохи інакше

Це питання задали на Редді , І Ерік Брос відповів на нього дуже докладно:

Ми хотіли змінити систему генерації світу, спростити, і зробити її в майбутньому керованої даними (data-driven).

В процесі реалізації ми помітили, що деякі ділянки генеруються трохи інакше. І мова йде не про декорації, а про реальну формі ландшафту. На з'ясування причин пішло якийсь час, але, в підсумку, ми з'ясували, що помилка була в старому коді, з самого початку. Ми забули скидати сид, при об'єднанні річок і биомов.

У новому коді неможливо відтворити це невірне поведінку, тому відповідна помилка на баг-трекері була відзначена як «Працює, як задумано».

Ми не задоволені, що це призводить до зради світу, коли цього не повинно було бути. Але ми не знайшли способу відтворити помилку, зберігши додану функціональність. У підсумку, ми вирішили зберегти нову реалізацію, що не містить цієї помилки, і сподіваємося, що в майбутньому завдяки цьому ми зможемо надати можливість генерації биомов за допомогою наборів даних.

Куди поділися настроюються світи ?!

В Minecraft 1.13 пропав один з видів світів - настроюються світи. Якщо відкрити карту з таким світом, створеним у попередній версії гри, то перед завантаженням буде виведено попередження, а сам світ може виглядати дивно (нові чанкі будуть генеруватися використовуючи звичайний генератор світу).

Ось приклад того, що може бути. В Minecraft 1.12 був створений світ з рівнем моря вище стандартного. В Minecraft 1.13 нові чанкі згенерувати, зі звичайним рівнем моря.

13 нові чанкі згенерувати, зі звичайним рівнем моря

Про те, що в Minecraft 1.13 НЕ буде настроюються світів, розробники писали ще в процесі випуску снапшотов. При цьому, на Редді Ерік Брос в темі, в якій обговорювалося снапшот 18w20a, підтвердив, що настроюється світ повинен знову з'явиться в грі, але «після Minecraft 1.13».

Можна припустити, що це відбудеться в процесі доопрацювання генератора світу, в Minecraft 1.14.

Чому змінилися звичні команди? Чому не працює gamemode 1 ?!

В Minecraft 1.13 була повністю перероблена система обробки команд. Для гравців це виражається в зручній системі підказок і автоподстановок, яка дозволяє команду / gamemode creative набрати як / g <TAB> c <TAB>.

В результаті, практично всі команди були реалізовані заново, що не могло не відбитися на синтаксисі.

Відмова від цифри в якості номера режиму повністю співвідноситься з відмовою від використання в грі «магічних цифр» в якості параметрів команд. Замість всіх цифрових ідентифікаторів зараз використовуються текстові значення. В першу чергу це відноситься до блокам і предметів, але навіть для такої команди як gamemode це рішення можна вважати виправданим. Звичайно, ми все знаємо, чим відрізняється режим гри 0 і 1, але от щодо другого і третього я вже не впевнений.

Чому вода в болоті така чиста і прозора ?!

Чому вода в болоті така чиста і прозора

Це дійсно цікаве питання. Мені здається, що тут ми маємо справу з побічним ефектом: розробники, працюючи над видимістю підводного світу в цілому, внесли зміни, які вплинули і на болота.

І хочеться сподіватися, що в подальших версіях болота будуть ще перероблені. Все-таки болото - це не просто зелена вода, це щось набагато більше лиховісне. З жабами ;-)

Чому мій улюблений лаунчер не може завантажити Minecraft 1.13

Таке може відбуватися з лаунчер, які не поновили адреси, звідки завантажуються файли Minecraft. Раніше файли гри розміщувалися на серверах s3.amazonaws.com. Проте через якийсь час розробники оголосили, що тепер творцям лаунчер (і іншого ПО) слід орієнтуватися на нову адресу - launchermeta.mojang.com.

Тут може бути тільки один спосіб вирішення проблеми: написати автору лаунчер і попросити оновити адресу. А поки можна користуватися оригінальним лаунчером.

Чому я не можу завантажити сервер Minecraft прямо з лаунчер?

Чому я не можу завантажити сервер Minecraft прямо з лаунчер

Дивно, але розробники теж забули оновити адресу сервера! І він намагається завантажити сервер зі старої адреси. На баг-трекері вже створено повідомлення про помилку , І розробники обіцяють скоро випустити оновлення лаунчер.

Ну, а поки сервер Minecraft 1.13 можна завантажити звідси .

А де нові текстури ?!

Для Minecraft розробляються нові текстури , Але вони не були додані в Minecraft 1.13. Вони, очевидно, ще не завершені і художник Mojang Джаспер Боерстра, продовжує їх покращувати. При цьому, розробники ніколи не оголошували про те, в якій версії ці текстури з'являться в грі. Можливо, їх додадуть в Minecraft 1.14, а може бути в одній з проміжних версій 1.13.x.

Мені здається, що розробка цих текстур пов'язана з планами по випуску Super Duper Graphics Pack - графічного аддона для Minecraft Bedrock. Якщо це так, то текстури потраплять в гру тільки тоді, коли вийде оновлення Minecraft Bedrock з цим аддоном.

Коли вийде Spigot / Forge / Sponge для Minecraft 1.13?

З огляду на великі зміни, що відбулися в грі, все, що пов'язано з модами вийде «тоді, коли буде готово». Навіть розробники Spigot, які вже встигли випустити попередню версію, відповідну 7 пре-релізу Minecraft 1.13, просять не турбувати їх питаннями про терміни випуску версії сервера, що відповідає релізу.

Де оптимізація ?
Чому в настройках управління виводяться російський кнопки?
Що сталося зі шрифтом?
Чому жирний шрифт такий негарний ?
Чому, при тому ж сиде, ландшафт почав генеруватися трохи інакше?
Куди поділися настроюються світи ?
Чому змінилися звичні команди?
Чому не працює gamemode 1 ?
Чому вода в болоті така чиста і прозора ?
Чому я не можу завантажити сервер Minecraft прямо з лаунчер?