Навигация по сайту

Популярные статьи

Virtuemart 2 SEO суфікс

  1. Налаштування SEO суфікса засобами Virtuemart 2
  2. Налаштування SEO суфікса засобами Joomla

Налаштування правильних url сторінок (ЧПУ - людино-зрозумілі урл) є найважливішим елементом сео. На відміну від першого Virtuemart, де ця проблема стояла дуже гостро і без встановлення сторонніх розширень не наважувалася, в скрипті інтернет-магазину Virtuemart 2 ця задача була вирішена розробниками досить успішно. ЧПУ автоматично формується у вигляді http://site.com/category/subcategory/product. Єдиний момент, з яким трохи треба розібратися - це пункт «SEO-суфікс» в настройках Virtuemart 2.

Для того, щоб встановити потрібне нам значення сео суфікса (як правило «.html») необхідно зайти в налаштування Virtuemart 2 і перейти на останню вкладку «SEO». Здавалося б, завдання нескладне, встановили в поле значення «.html» і все. Але SEO-суфікс відповідає за закінчення УРЛ тільки товарів на вашому сайті. Крім сторінок товарів є сторінки категорій, сторінки, які не належать до Virtuemart, а формуються засобами Joomla. За закінчення таких сторінок відповідають настройки Joomla (пункт меню Joomla «Сайт», підпункт «Загальні настройки», праворуч блок «Налаштування SEO», Додавати суфікс до URL). Joomla автоматично для більшості сторінок формує суфікс «.html». Якщо ми встановимо це значення в положення «Так» і в настройках Virtuemart в поле «SEO-суфікс» введемо значення «.html», то урл сторінок товару будуть з задвоєння «.html.html». Є 2 варіанти настройки ЧПУ.

Налаштування SEO суфікса засобами Virtuemart 2

Гідність цього способу - простота. Недолік - урл категорій і сторінок Joomla будуть без закінчень:

  1. http://site.com/category/subcategory/product.html - такий вид УРЛ буде у сторінок товару.
  2. http://site.com/category - такий вид УРЛ буде у сторінок категорій
  3. http://site.com/page - такий вид УРЛ буде у сторінок Joomla

Ніби як можливі проблеми з дублями сторінок типу:

  1. http://site.com/category
  2. http://site.com/category/

Я використовував такий спосіб на деяких з своїх сайтів - проблем з індексацією і дублями не виявив, сторінки категорій абсолютно нормально просуваються в пошукових системах.

Отже, якщо такий метод вас влаштовує - вимикаємо суфікс в Joomla

Отже, якщо такий метод вас влаштовує - вимикаємо суфікс в Joomla

і заповнюємо поле в SEO-суфікс в Virtuemart

і заповнюємо поле в SEO-суфікс в Virtuemart

Налаштування SEO суфікса засобами Joomla

Гідність цього способу - всі сторінки на сайті будуть з закінченням «.html». Недолік цього способу - доводиться хакати файл, який відповідає за формування ЧПУ Virtuemart 2 - /components/com_virtuemart/router.php. Інакше сторінки товарів Virtuemart 2 перестануть відкриватися. Ви без проблем знайдете код хака для вашої версії Virtuemart 2 в інтернеті, тому приводити його тут не буду. У підсумку, вид сторінок у вас буде такий:

  1. http://site.com/category/subcategory/product.html - такий вид УРЛ буде у сторінок товару.
  2. http://site.com/category.html - такий вид УРЛ буде у сторінок категорій
  3. http://site.com/page.html - такий вид УРЛ буде у сторінок Joomla

Якщо Вас влаштує такий варіант - вносимо зміни в router.php, включаємо суфікс в налаштуваннях Joomla

і залишаємо порожнім поле SEO-суфікс в налаштуваннях Virtuemart

Якщо У вас виникли труднощі з налаштуванням сео-суфікса - пишіть коментарі або напишіть мені на [email protected] Читайте мій блог , Сподіваюся він допоможе вам розібратися з Virtuemart 2.

Також, рекомендую правильно налаштувати 404 сторінку для Virtuemart .