Навигация по сайту

Популярные статьи

Витратні матеріали для поліграфії. Що використовується в різографі, а що в машині для тампо- друку.



Як і будь-яке виробництво, сучасна поліграфія є складним, що складається з безлічі етапів процесом. Для того щоб зробити, здавалося б, просту книгу або, наприклад, журнал потрібно ультра сучасне обладнання і цілий набір матеріалів званих витратними.
Витратні матеріали для поліграфії - це все те, з чого створюється продукція, а також за допомогою чого вона отримує ті чи інші властивості. Розрізняють три основних категорій таких матеріалів. До них відносять:
• папір і картон;
• фарби, лаки та хімію;
• палітурки.
Папір - це основний матеріал в поліграфії. Вона має великий перелік властивостей і характеристик. Для технологів і друкарів найбільш важливими з них є механічна щільність, усадка при висиханні, розтягнення, електрізуемость, викривлення, характер мелования, запиленість, пористість і ін. Якісь підійдуть тільки різографі, а якісь офсетного машині. Дизайнерів і замовників, в той же час, більше цікавить білизна паперу, її щільність, фактура і прозорість. Найбільш використовуваними в поліграфії видами паперу є: крейдований папір, з полімерним покриттям, з тисненням, самокопіювальний, самоклеюча, картон, а також спеціальні види паперу.
Фарби, лаки і хімія. Ці витратні матеріали для поліграфії дуже різноманітні і служать самим різним цілям. Фарби класифікують в залежності від призначення: для глибокого друку, текстильні фарби, для флексографічного друку, для шовкографії, для офсетного друку, для різографа і т.д. Лаки використовують в якості оздоблювального шару. При цьому вони захищають поверхню від стирання. Існують лаки на масляній, спиртової та водній основі, крім того є спеціальні дисперсійні і УФ-лаки, які закріплюються ультрафіолетовим випромінюванням. До поліграфічної хімії відносяться всілякі добавки (антистатики, зволожувачі, розчинники та ін.), А також очисники, засоби для захисту рук і т.п.
Обкладинка - це міцне покриття книги, яке одночасно служить захистом і елементом художнього оформлення. Для виготовлення імпортних переплутав, часто використовують натуральну шкіру, або матеріал, який її імітує. При цьому тиснення може бути найрізноманітнішим, від «тростини» до «шкіри рідкісних тварин». До ексклюзивних матеріалів відносять, наприклад, Сюрфлекс - плівка, виготовлена ​​з натуральної пробки, просочена латексом і спресована з паперовою основою. Серед вітчизняних переплутав особливою популярністю користуються «Бумвініл» (полівінілхлорид на паперовій основі), ледерин на тканини з нанесеним нітроцелюлозним покриттям, бавовняна тканина, покрита крохмале-каолінове шаром і ін.
Крім описаних, є й інші витратні матеріали для поліграфії. Якщо бути точніше, то їх набагато більше. Це різні оздоблювальні матеріали, плівки, пластини, полотна. Витратними також є картриджі, тонери і девелопери (феромагнітною порошок, який переносить тонер на фото-барабан). Для різографов це ще майстер-плівка, для Листопідбирачі, брошурувальників та іншої техніки - ролики і гальмівні майданчики. Різаків потрібні ножі та марзани. Слід також врахувати, що постійно з'являються нові технології і вдосконалюються вже існуючі.