Навигация по сайту

Популярные статьи

Внутрішня оптимізація сайту для всіх пошукових систем в 2018 році

  1. Видалення дублікатів сторінок
  2. складання тегів
  3. Створення карти сайту
  4. Налаштування файлу Роботс
  5. Написання сео-текстів
  6. Додавання унікального контенту
  7. перелінковка сторінок
  8. Створення мікроданних і мікроформатів
  9. Поліпшення інтерфейсу і юзабіліті
  10. Швидкість завантаження сайту

Оптимізація веб-сторінок необхідна для розкрутки сайту. Процес оптимізації включає в себе комплекс заходів, встановлених на підвищення позицій сайту в результаті пошукової видачі по певному запиту. Методи вдосконалення інтернет-ресурсу діляться на два типи: оптимізація зовнішніх елементів і внутрішніх.

Безумовно, внутрішня оптимізація сайту для пошукових систем Google і Yandex перед його розкручуванням є найважливішою частиною. Купівля беклінків без оптимізації веб-ресурсу не принесе ніякої користі для просування, і навіть може істотно знизити рівень відвідуваності.

Ми пропонуємо вивчити дану статтю для того, щоб навчитися робити якісну оптимізацію сайту. Для початку необхідно розібратися, з чого складається процес оптимізації:

  • видалення дублікатів сторінок;
  • складання тегів;
  • створення карти сайту;
  • настройка файлу Роботс;
  • написання сео-текстів;
  • додавання унікального контенту;
  • перелинковка сторінок;
  • створення мікроформатів і мікроданних;
  • поліпшення інтерфейсу і юзабіліті;
  • збільшення швидкості завантаження сторінок.

Це далеко не повний перелік заходів щодо внутрішньої оптимізації сайту, але найнеобхідніші моменти, які ми докладно розглянемо.

Видалення дублікатів сторінок

Дублікати сторінок (дублі) - повторення контенту веб-сторінки під різними адресами в пошуковій видачі браузера. Дублі створюються CMS (двигунами сайтів). Перевірити версію свого сайту можна в адресному рядку браузера двома способами:

http://www.sitename.com/index.php

http://www.sitename.com/index.html ,

де www.sitename.com - Назва сайту.

Якщо сторінка не видає EROR 404, значить, даний інтернет-ресурс містить дублі, які необхідно видалити. В основному, ця проблема стосується сторінок фільтрації і сортування товарів. Для усунення помилки потрібно зробити серверний 301 редирект. Серверне перенаправлення дає зрозуміти пошуковій системі, що веб-сторінки, з яких проводився редирект, спрямовані на інший URL. Таким чином, повторювані сторінки сайту склеюються в одну, що відповідає умовам Yandex і Google.

складання тегів

Для оптимізації сайту необхідно скласти метатеги title і description, розставити теги h1-h6 і призначити зображенням теги alt. Про те, як правильно написати title і description і як правильно розставити теги h1-h6, Ви можете дізнатися з наших попередніх статей.

Тег alt - це альтернативна назва кожної картинки. Так як пошукові системи не можуть розрізняти, що зображено на картинці / схемою / фотографії, ми повинні самостійно дати їм назву, вказавши його в тезі alt. За допомогою даного методу можна залучити більше відвідувачів на сайт, які скористалися пошуком по картинці. Можливо, людина може шукати щось інше, але зображення його може привести на Ваш сайт, тим самим збільшивши його трафік. До того ж, Ви отримаєте поведінкові фактори, які оцінюються пошуковими системами при ранжуванні.

До того ж, Ви отримаєте поведінкові фактори, які оцінюються пошуковими системами при ранжуванні

Створення карти сайту

Кожен сайт може містити автоматично генерується карту сайту. Якщо вона відсутня, потрібно терміново її створити. Карта сайту складається з URL-адрес всіх веб-сторінок сайту, які повідомляють пошуковикам про індексування роботи.

Адреса, за якою можна перевірити наявність карти сайту: http://www.satename.com/sitemap.xml

Після генерування карти веб-сайту її слід розмістити в корені каталогу сайту. Файл sitemap.xml, який Ви отримаєте після генерації, потрібно перекинути на FTP сайту. Після чого можна додати карту в Яндекс.Вебмайстер і Гугл.Вебмастер.

Налаштування файлу Роботс

Файл-помічник robots.txt повідомляє пошуковим системам про те, які сторінки не потрібно індексувати. У ньому можна заборонити показувати в пошуку ті сторінки, які не несуть корисної інформації цільової аудиторії. Наприклад, веб-сторінки пошуку, кошики, реєстрації, зворотного зв'язку і т.п.

Створіть файл з розширенням txt і назвіть його robots. Перед тим, як приступити до налаштувань, вивчіть всі команди, які можна використовувати. Тепер, коли все готово і Роботс правильно налаштований, його потрібно створити на веб-хостинг в корінь каталогу, де розміщували sitemap.xml.

xml

Написання сео-текстів

Для оптимізації сайту необхідно поліпшити його текстову складову. Сео-тексти потрібні для того, щоб Ваш сайт знаходили в пошуковій видачі по ключових запитах. Правильний підхід до написання SEO-статей показує близько 50-70% ключових фраз. Щоб потрапити в першу трійку посилань, слід писати окрему статтю для кожного високочастотного або среднечастотного запиту.

Додавання унікального контенту

Під час проведення внутрішньої оптимізації сайту, необхідно весь його вміст зробити унікальним. В результаті пошуку, пошукові системи показують в першу чергу ті сайти, на яких розміщений унікальний контент. Унікальність текстів повинна бути не менше 80%, а також важливо регулярно поповнювати сайт новими сео-оптимізованими текстами.

перелінковка сторінок

Перелінковка потрібна кожному сайту. Її суть полягає в зв'язуванні веб-сторінок посиланнями. Вона буває зовнішня і внутрішня. Об'єднання посилань утворює позитивне розташування пошукових систем до сайту.

Зовнішня перелинковка складається з посилань на інші сайти, а внутрішня полягає в розміщенні посилань однієї веб-сторінки сайту на іншу. Всі види грають істотну роль в оптимізації сайту. Якщо Ви хочете зробити правильну перелинковку сторінок, ознайомтеся з усіма її видами і структурою створення.

Якщо Ви хочете зробити правильну перелинковку сторінок, ознайомтеся з усіма її видами і структурою створення

Створення мікроданних і мікроформатів

Мікроформатами називають спеціальні теги, які розміщені в html-коді сторінки веб-сайту. Вони допомагають визначати пошуковій системі інформацію, яку несе сторінка. Наприклад, розмітка відомостей може вказувати на те, що сторінка містить дані про людину, природу, товар, заходах і т.д.

Поліпшення інтерфейсу і юзабіліті

Зручність використання сайту або іншими словами юзабіліті збільшує поведінкові дії відвідувачів і конверсію інтернет-ресурсу. Інтерфейс сайту не повинен бути складним, так як він впливає на продажі, кількість відвідувань, реєстрації і т.п. Для оптимізації Ви повинні максимально спростити структуру Вашого сайту і зробити її зрозумілою.

Швидкість завантаження сайту

Навіть якщо Ваш сайт ідеально оптимізований, красивий і зручний у використанні, але повільно вантажить сторінки і гальмує, пошукові системи і користувачі будуть його уникати. Глобальні пошукові системи Google і Яндекс воліють «швидку» інформацію. В інтернеті є маса ресурсів, де Ви можете перевірити швидкість завантаження свого сайту.

Розміщення сайту на якісному веб-хостингу забезпечить збільшення швидкості. Прискорити завантаження сторінок можна за допомогою зменшення якості або розміру зображень, видаленням зайвого звернення сайту і т.д.

Підводячи підсумки, можна зробити висновок, що для внутрішньої оптимізації сайту треба багато попрацювати. Адже на його позиції в пошукових системах може вплинути будь-яка дрібниця.

Читайте також:

Читайте також:

Метатеги - це теги мов HTML і XTML, набір службових слів, які несуть важливу інформацію про зміст веб-документа

Читати Читати

Ми постаралися розкрити всі тонкощі просування сайту в цьому огляді.

Читати Читати

У 2018 році YouTube варто сприймати не тільки як відеохостинг, а й як пошукову систему.

Читати