Навигация по сайту

Популярные статьи

Внутрішня оптимізація сайту на Drupal. Модуль MetaTag.

Роблячи сайти на движку ви встановите як мінімум нову тему і майже напевно пару модулів. Всі ми хочемо, що б сайт був зручним красивим корисним. Початківці сайтодели навіть не здогадуються про те, що існують речі не помітні зовні, але дуже важливі для повноцінного життя сайту. Я говорю про СЕО. Детальніше про СЕО можна прочитати тут . Якщо в двох словах СЕО це те, що допоможе вам отримати відвідувачів на свій сайт з пошукових систем. Більшу частину СЕО завдань по внутрішній оптимізації бере на себе модуль Meta Tags. Я б назвав його самим СЕО-модулем з усіх модулів. Хочу відразу вас попередити, якщо вам нічого не відомо про мета тегах, то краще прочитати спочатку цю статтю . У налаштуванні Meta Tags немає нічого складного, але якщо у вас немає розуміння чому це робиться саме так, це будуть даремні знання.

качаємо модуль Meta Tags встановлюємо і приступаємо до налаштування. Хоча з налаштуванням я поквапився. Наш модуль не працює сам пособі. Для нього потрібні ще два. CTools і Token . З модулем Token ми вже знайомі. Він допомагав нам створювати правильні чисті URL . Chaos tool suite (ctools) містить різні модулі і пропонує нам набір API-інтерфейсів. Не будемо забивати собі голову непотрібною поки інформацією. Все що потрібно після установки модулів - це відзначити для підключення Meta tags, а Drupal сам вибере що йому потрібно.

Переходимо Configuration → Search and metadata → Meta tags. Основні настройки вже зроблені але не так як нам потрібно. Будемо виправляти.

Для початку підправимо мета теги статей. Тиснемо override або edit. Перш ніж продовжити хочу вас попередити, що я не прихильник автоматичного заповнення мета тегів. Звичайно деякі теги потрібно залишити для заповнення Друпалу, наприклад Canonical URL. Що стосується Page Title, Description, Keywords - тільки ручна робота. Автоматичне заповнення мета тегів підійде для сайтів де багато користувачів створюють контент і не замарачіваться про сео, або як підстраховка на випадок якщо забудете;)

Модуль Metatags підтримує токени. Токенами ми користувалися при створенні чистих URL. Для підстановки токена клікніть на поле куди його потрібно вставити, потім внизу сторінки клікніть Browse available tokens. У списку натискаємо на потрібних токенах.


Page Title. Drupal вже підібрав шаблон по якому він буде генеруватися. Єдине що мене бентежить в цьому шаблоні - назва сайту після заголовка сторінки. Як відомо Title повинен бути унікальним. При додаванні назви сайту все заголовки сторінок матимуть однакову частину. На мій погляд оптимальний варіант для авто заповнення [node: title].


Мета тег Description і його шаблон заповнення [node: summary]. Міняти нічого не будемо. Єдине про що потрібно пам'ятати - поле summary може виявитися не заповненим і як слідство не заповненим буде description. Summary використовується для створення тізера, якщо воно не заповнено тизер буде взятий з основного тексту, тому забути про поле summary легко.

Для Keywords прийнятних варіантів не багато, а в нашому випадку один [node: field_tag] - в якості ключових слів підставляються терміни словника tag. Як і для чого створювався це словник читайте тут .

Для редагування Canonical URL кликнемо на Advanced. У розгорнулося блоці знайдемо поле з потрібним назвою. У моєму випадку токен для Canonical URL вже підібрано Друпалом [current-page: url: absolute]. Цей токен мене влаштовує тому змінювати нічого не буду. Крім канонічного адреси в блоці Advanced є ще кілька цікавих пунктів, наприклад Robots. Відзначаючи різні пункти в Robots ви можете закрити від індексації всю сторінку або тільки посилання на неї, а можете навпаки відкрити.

На цьому настройку модуля MetaTags для контенту можна закінчити. Далі ви можете продовжити самі. Наприклад задати description і keywords для головної сторінки - Global: Front page.
Може трапитися що ви захочете налаштувати MetaTags для окремого типу контенту або словника, щоб закрити його від індексації або з якихось своїх причин. Немає нічого простішого. Тиснемо Add a meta tag default. У випадаючому списку вибираємо потрібний тип контенту або словник.

У випадаючому списку вибираємо потрібний тип контенту або словник

Тиснемо Add_and_configure і переходимо до налаштування.

Тиснемо Add_and_configure і переходимо до налаштування

Після завершення всіх налаштувань перевірте результат. Зробити це просто. Перейдіть на будь-яку сторінку вашого сайту і натисніть ctrl + u. Вам відкриється вихідний код сторінки. Знайдіть там рядок <link rel = "canonical" href = "http: // тут повинен бути чистий правильний url сторінки" />. Якщо все в порядку переходимо Configuration → Search and metadata → url aliases знаходимо там системний адресу нашої статті. У моєму випадку це node / 2. Кількома по посиланню з системним адресою і знову тиснемо ctrl + u. Канонічний url повинен бути таким же як і в першому випадку.

Канонічний url повинен бути таким же як і в першому випадку

Canonical URL допомагає нам позбутися більшої частини дублів в індексі пошукових систем, а в місці з правильним robots.txt не залишають дублям жодного шансу. При цьому потрібно пам'ятати що чим сильніше засіб тим обережніше потрібно його застосовувати.