Навигация по сайту

Популярные статьи

Волгоградська обласна Дума - Місцевим виробникам допомагають потрапити на прилавок

Реалізація нових федеральних соціально значущих законів про екологію і збереження лісового фонду країни, про залучення в оборот невикористовуваних земель аграрного призначення, а також про торговельну діяльність - це питання знаходиться сьогодні на контролі у депутатів Волгоградської області, експертів, активістів та громадських діячів Реалізація нових федеральних соціально значущих законів про екологію і збереження лісового фонду країни, про залучення в оборот невикористовуваних земель аграрного призначення, а також про торговельну діяльність - це питання знаходиться сьогодні на контролі у депутатів Волгоградської області, експертів, активістів та громадських діячів. У регіоні створені групи моніторингу щодо виконання цих законів. Підтримка вітчизняного виробника, просування місцевих товарів, створення рівних можливостей для підприємців на ринку збуту і інші нововведення в сфері торгівлі - про це говорили сьогодні депутати обласної парламенту з представниками бізнес структур, громадськістю.

«Прибутковість торгових мереж становить близько 50%, - зазначає депутат Волгоградської обласної Думи, керівник регіональної моніторингової групи правозастосування торгового законодавства Микола Лук'яненко «Прибутковість торгових мереж становить близько 50%, - зазначає депутат Волгоградської обласної Думи, керівник регіональної моніторингової групи правозастосування торгового законодавства Микола Лук'яненко. - Виробники платять гроші за вхід, винагороду у вигляді відсотка від придбаного продовольства, різні бонуси. Все це, в кінцевому підсумку, б'є по кишені споживача. Крім того, мережі користуються, по суті, безвідсотковим кредитом - відстрочкою платежу за поставлені виробником товари. Зміни до федерального закону про торгівлю і діяльність нашої моніторингової групи покликані змінити ситуацію ».

Відзначимо, що вступили в середині липня зміни до Федерального закону від 28.12.2009 № 381-ФЗ «Про основи державного регулювання торговельної діяльності в Російській Федерації» припускають зниження максимального розміру винагороди, який торгові мережі можуть отримувати від постачальника за придбання товарів, з 10% до 5% від загальної суми. Скорочується відстрочка оплати отриманих товарів. Акцент робиться на підтримку місцевих виробників.

Голова комітету Волгоградської обласної Думи з економічної політики, інноваційного розвитку, підприємництва та питань власності, член регіональної моніторингової групи правозастосування торгового законодавства Сергій Булгаков підкреслив, що сьогодні необхідно розглянути можливість скасування премії з обороту Голова комітету Волгоградської обласної Думи з економічної політики, інноваційного розвитку, підприємництва та питань власності, член регіональної моніторингової групи правозастосування торгового законодавства Сергій Булгаков підкреслив, що сьогодні необхідно розглянути можливість скасування премії з обороту. «Запроваджуючи нульове винагороду за поставку продовольчих товарів, ми суттєво підтримаємо і місцевого товаровиробника і знизимо ціну на соціально значущі продукти в мережевих магазинах. На найближчій відеоконференції з федеральним центром ми це питання позначимо », - сказав парламентарій.

З прийняттям нововведень також розширилися повноваження антимонопольної служби - це підкреслює заступник керівника УФАС по Волгоградській області, член Волгоградської регіональної робочої групи з моніторингу торгового законодавства Анна Гаджиєва З прийняттям нововведень також розширилися повноваження антимонопольної служби - це підкреслює заступник керівника УФАС по Волгоградській області, член Волгоградської регіональної робочої групи з моніторингу торгового законодавства Анна Гаджиєва. «Раніше термін давності для притягнення до відповідальності недобросовісних представників торгових мереж дорівнював двом місяцям з моменту вчинення порушення, - каже вона. - За цей час неможливо було провести детальну перевірку і застосувати санкції до торгової мережі. Зараз у нас є рік. Це додаткова гарантія, що порушники будуть покарані ». У УФАС по Волгоградській області по телефону (8442) 24-22-65 відкрито «гарячу лінію» для виробників, які можуть повідомити про порушення рітейлерів.

Досвідом своєї компанії по присутності в торгових мережах поділився керівник відділу продажів ТОВ «овочівник» Дмитро Карпенко Досвідом своєї компанії по присутності в торгових мережах поділився керівник відділу продажів ТОВ «овочівник» Дмитро Карпенко. «З одного з федеральних торгових мереж ми намагаємося укласти договір на протязі вже 11 місяців, і зробити цього до цих пір не вдалося через оформлення безлічі документів на стороні девелопера. Волгоградські торгові мережі часто хочуть отримати товар за заниженою ціною, і тому наша компанія вважає за краще возити продукцію в Мурманськ, Єкатеринбург, Калінінград, Московську область », - сказав він.

Індивідуальний підприємець Дмитро Семененко вважає, що необхідно розвивати не тільки мережеву, а й інші формати торгівлі Індивідуальний підприємець Дмитро Семененко вважає, що необхідно розвивати не тільки мережеву, а й інші формати торгівлі. «Це допоможе підтримати не тільки більш дрібних виробників, у яких немає можливості зайти в торговельні мережі, але і буде сприяти розвитку імпортозаміщення на регіональному рівні. Для підтримки виробників на селі, приватних подвір'їв необхідно розвивати сільгоспкооперація »- підкреслив він.

Додамо, що результати діяльності регіональної моніторингової групи з правозастосування закону про торговельну діяльність будуть оброблені в термін до 20 серпня, і систематизовані на федеральному рівні.