Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Втратив паспорт. Що робити? Поради

Опубликовано: 28.10.2018

видео Втратив паспорт. Що робити? Поради

Проблеми українців, які втратили паспорт у Криму: як покинути окупований півострів? УКМЦ, 7.07

Втратив паспорт. Що робити?

Головним документом, що підтверджує громадянство і особистість володаря, в численних державах світу є, звичайно ж, паспорт. На жаль, не рідкісні випадки втрати такого важливого документа.Наслідки втрати паспорта

Деякими фахівцями в юридичній сфері втрата такого важливого документа порівнюється з самим справжнім лихом, і це не просто так. Які наслідки, чого варто побоюватися в першу чергу? Перш за все, слід мати на увазі, що не представляється можливим відправитися в яке-небудь подорож або вчинити значиму угоду, адже більшість організацій вимагають в якості документа, що посвідчує особу, виключно паспорт. Нарешті, при простому переміщенні в місті співробітниками правоохоронних органів він також може бути затребуваний при елементарних перевірках. Наслідки можуть бути і більш непередбачуваними, ніж банальний контроль документів на проспекті власного міста. Втратив паспорт - що робити? Адже він може з легкістю потрапити і в руки шахраїв!


Саакашвілі дивно втратив свій паспорт, - Щербина

Чим загрожує така неприємна ситуація?

За статистикою, найчастіше загублений засвідчує особу документ застосовується для отримання всіляких кредитів в особливих організаціях. Беруть частіше суми символічні - 30 000-40 000 руб. Але, незважаючи на все вищесказане, і ризику для шахраїв практично ніякого - в фірмах мікрокредитування практично не піддаються перевіркам пред'явники. Поширене і отримання споживчих кредитів: покупок пральних машин, телевізорів та іншої домашньої техніки - оформлювачі в торгових центрах теж не експерти з контролю паспортів. Якщо засвідчує особу документ опиниться в руках більш небезпечних шахраїв, то й результати будуть значно гірше. Вибравши людини, схожої на фото господаря паспорта, вони беруть кредити в тому числі і в солідних банках на більш істотні суми. Коли особа прибуває за кредитом і дає згоду повністю на всі умови банку (страховку, підвищену прибуткову ставку для організації тощо), банківські службовці не особливо прискіпливі.


Саакашвілі втратив українське громадянство

У найнебезпечнішому випадку буде потрібно боротися і за те, щоб не залишитися на вулиці - за свою житлоплощу, так як роздобути генеральну довіреність на реалізацію квартири великої труднощі не складе (неуважних співробітників достатньо у відповідних органах). Трапляється, що втрачений засвідчує особу документ застосовується для присвоєння бізнесу та оформлення незаконних реєстрацій. Самим же жахливим стане такий варіант при втраті паспорта, коли його використовують бандити, наприклад, при підготовці терористичних актів. При втратах засвідчує особу, а також при його псування громадянину загрожує накладення адміністративного штрафу та проходження спеціальної процедури з переоформлення.

Втратив паспорт. Куди звертатися і що робити?

Такі ситуації завжди викликають паніку, адже це найголовніший документ. Але не варто боятися, адже все не так страшно, як здається. Законодавством передбачено вирішення даної проблеми в найкоротші терміни. Втратив паспорт - що робити? Звичайно ж, відновлювати! Отже: схема дії для відновлення документа!

Для початку потрібно звернутися у відділення поліції і скласти заяву за фактом втрати паспорта. Ваша заява в обов'язковому порядку зобов'язані зафіксувати і надати вам відривний талон про прийняття. Взявши документ від працівників поліції, необхідно попрямувати в паспортний стіл (підрозділ ФМС). Все. Після даних операцій, якщо ваш засвідчує особу документ опиниться в руках зловмисників, ви легко і просто відіб'єте будь-яку атаку - ви вже занесені в базу громадян із загубленими паспортами, що відображено у вхідних журналах відділення поліції. Втратив паспорт - що робити після відвідин поліції? Як тільки заява буде написано і зафіксовано належним чином, потрібно йти в ФМС. Орган може розташовуватися як за місцем вашої прописки, так і тимчасового знаходження (це питання врегульовано в наказі ФМС №339 від 07.12.2009). Отже, прийшовши в ФМС, вам необхідно оформити заяву на відповідному бланку, згідно наданим зразком, про втрату вашого паспорта для початку процедури відновлення документа.

Документи, необхідні для відновлення

З собою у вас має бути свідоцтво про народження і всі документи, за допомогою яких держслужбовці зможуть підтвердити дійсність вашої особистості, наприклад, закордонний паспорт, військовий квиток, студквиток, права і т. д. Бажано зробити копію всіх цих документів, щоб передати їх співробітникам ФМС. Не забудьте зробити 4 фото з необхідним розміром 3 см на 4 см. Дві фотографії підуть на паспорт, а ще дві - на ваше тимчасове посвідчення.

Витрати

Витрати при відновленні більш ніж прийнятні. При проходженні даної обов'язкової процедури потрібно заплатити державне мито за виготовлення та отримання нового документа замість попереднього - 500 рублів. Якщо ж ви будете довго тягнути із заміною, то штраф може скласти 1500-2500 рублів.

Розрахунковий рахунок, на який потрібно покласти гроші, видадуть вам у відділенні ФМС, або ви можете оплатити через термінал без розрахункового рахунку. Суми оплати можуть змінюватися залежно від змін законодавчих актів.

Терміни отримання нового документа

Новий паспорт ви зможете отримати через 10 робочих днів, якщо звернулися до свого відділення ФМС, або протягом двох місяців, якщо звернулися за місцем тимчасового проживання. Цей термін необхідний, щоб відділення ФМС змогли приготувати відповідні вимоги і здійснити потрібні за регламентом перевірки.

Тимчасове посвідчення особи

Після того як ви віддасте документи, вам видадуть довідку про те, що ви очікуєте новий паспорт. Рекомендується взяти тимчасове посвідчення особи, щоб не виникало ніяких додаткових проблем. Воно робиться або в ФМС, або в паспортному столі, куди ви повинні будете прийти за паспортом. Видається воно в день звернення (найчастіше за 10-15 хвилин). При оформленні від вас вимагається тільки дві фотографії і підпис.

Для чого необхідна процедура з оформлення тимчасового посвідчення особистості? Все дуже просто. Це посвідчення нагоді вам не тільки при перевірці документів у громадських місцях поліцією, але і ще може послужити перепусткою на роботу і в інші громадські місця, які вимагають пред'явлення паспорта. Довідка для багатьох місць не зможе бути вирішальним документом, але може легко стати в нагоді для елементарного пропуску - будьте уважнішими.

Висновок

Втрата головного для кожного документа, безсумнівно, - дуже серйозна подія. Але, знаючи необхідний алгоритм дій і прийнявши оперативно все необхідне, можна незабаром дозволити неприємність. Втратив паспорт, що робити? Діяти! Прочитавши цю статтю, ви можете переконатися, що нічого страшного немає. Головне - все робити вчасно і правильно.

В результаті ви не витратите велику кількість свого часу, нервів і коштів. Слід пам'ятати, що в суспільстві паспорт являє собою найважливіший документ, що засвідчує особу. І ставитися до його зберігання варто з особливою відповідальністю та уважністю.

Статті за темою "Втратив паспорт. Що робити? Поради"

rss